Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAY Revenge Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-06, 19:17   #196
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re: RS4 - Dezamagire

mai nu mai vorbiti toate aiurelile, mai 'nainte am citit in alt topic ca BEAMVE RULZ...
akimoto is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 00:29   #197
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by radu_lkv
da, asa e, sti e mai fiabil! dar suntem off topic

la fiabilitate si sigurantza rs4 rulzzz!!!


90% din aceste posturi sint doar off-topic, iar din celelalte 10% majoritatea aberatii.
De ce aberatii?
Cica nu a fortat masina ,ca sa nu rupa ambreiaju.
Vreau sa vad si eu masina aia cu 400 Hp sub capota,stock,care rupe ambreiajul la 2-3...15 plecari tari de pe loc.Asta ar fi un fals.
Ca nu ar fi tras motorul in parametri,este posibil.
Ca soferul nu a fost destul de bun,e posibil.
Dar ca nu s-a tras de masina din motiv ca va fi pregatita de VTM,ma face sa rid.
In primul rind pt.VTM nu se cumpara masini stock.Ele se achizitioneaza cel putin semipreparate si cel mai important fiind cel al costurilor.
O masina de VTM costa 120-150 k euro.
Daca pretul unui RS4 este 90 k euro si peste 50% din ea se arunca in cursul pregatirii,atunci se pare ca cineva arunca pe geam 50 k euro.
O masina de VTM are o multime de elemente de caroserie de Aluminiu,ranforsate cu bare.tot ce este tapiterie nu exista.Bordul nu exista,fiind inlocuit cu o coaja de carbon pe care se va fixa strictul necesar.Tot ce este cablaj ,conectica,aparatura de bord, va fi inlocuit.Rezervorul va fi schimbat si el.
Suspensiile stock vor fi inlocuite cu altele de competitie.
Ambreiaj, cutie viteze la fel vor fi inlocuite(ce ambreiaj sa protejeze daca cel stock oricum ajunge la gunoi?).
radiator,intercooler va fi inlocuit.
scaune, centuri,cusca protectie.
Jantele erau cele de VTM?La naiba.
O masina de VTM are minim 4 seturi de jante ,OMOLOGATE pt. asta.
Deci ce se proteja in final la masina de la Oradea?
Anul trecut am vazut la Monza un fiat uno de 1.1 adus la 380 HP,care facea in demaraj pe 400 m un Ferrari,insa la a treia plecare de pe loc s-a spart motorul.Asta inseamna ca e mai tare ca ferrari?
O masina inseamna mult mai mult decit liniutze si care face pe care.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 19-06-06, 10:30   #198
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: RS4 - Dezamagire

Domnul Turbojack RS4 acesta este aspirat !!
Si depinde pt. ce grupa vrei sa prepari masina sin in functie de fisa de omologare poti face modificarile.MA indoiesc ca RS4 sa aiba omologare pt N si A deci cel mai probabil va fii la H.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 19:58   #199
CosminVPS

Stage 2
 
CosminVPS's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 73
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
Domnul Turbojack RS4 acesta este aspirat !!
Si depinde pt. ce grupa vrei sa prepari masina sin in functie de fisa de omologare poti face modificarile.MA indoiesc ca RS4 sa aiba omologare pt N si A deci cel mai probabil va fii la H.
eu zic .... ca nu mai are rost so tot arzi aiurea cu RS4 vs evo 8 sau 9 care vrei tu
nu exista grad de comparatie intre cele doua
CosminVPS is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 20:03   #200
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: RS4 - Dezamagire

foarte corect cosmine......itzi dau dreptate,dar unii fortzeaza nota.si uite ca am mai facut un post vorba lu cineva
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 20:07   #201
Kane

Stage 4
 
Kane's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 184
Default Re: RS4 - Dezamagire

De ce sa nu se compare? Amandoua sunt sport sedan-uri.
Kane is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 21:35   #202
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by CosminVPS
eu zic .... ca nu mai are rost so tot arzi aiurea cu RS4 vs evo 8 sau 9 care vrei tu
nu exista grad de comparatie intre cele doua
))))
De unde ai ajuns tu la concluzia ca in postul acesta coparam EVO cu RS 4 ?
In fine.

Si vb lui Kane de ce sa nu le compari ??
Nu e tot masina,si kulmea mult mai buna
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 22:15   #203
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Degeaba..nu vreau sa jignesc pe nimeni dar cum zice CosminVPS, intre RS4 si Evo nu prea exista comparatie...Pentru totdeauna vor exista pareri pozitive si negative despre fiecare.

Daca la un eveniment nu a facut senzatie nu inseamna ca nu poate.De ce nu s-a facut atat scandal pe motivul "RS4" si dupa ce a rupt tot la Cluj ?

Am auzit zvonuri cum ca motorul de pe RS4 ar fi cel mai bun motor facut de Audi pe o masina de serie..
__________________
Dura lex, sed lex!
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 22:21   #204
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: RS4 - Dezamagire

Mai studiati,mai studiati.
De ce Campionatul de Raliuri este plin de EVO si nu de RS4 ?

Macar venitzi cu argumente concrete nu cu prostii de adormit copiii.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 22:50   #205
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Hm .. poate pentru ca EVO e mai batran decat RS4

..poate pentru ca inca nu au reusit sa prepare un RS4..

..poate pentru ca e prea costisitoare prepararea unuia..

..poate ca e prea bun pentru Campionat
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 22:54   #206
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
Mai studiati,mai studiati.
De ce Campionatul de Raliuri este plin de EVO si nu de RS4 ?

Macar venitzi cu argumente concrete nu cu prostii de adormit copiii.
Am impresia ca tu vii cu argumente stupide ... singurul tau argument ... e faptul ca un rs4 a fost facut la o liniutza de un subaru (MODIFICAT)

Am mai zis o data ... chiar crezi ca intereseaza pe cineva care ar dori sa-si ia un rs4 (si ar avea posibilitati materiale) de asta??

Ziceai ca de ce la raliuri e plin de evo-uri ....

Nu stiu cum sa-ti zic si cum sa-ti explic ... dar ... daca tot esti un impatimit al raliurilor ... poate te uiti putin prin istorie ... la un audi ... numit quattro ... care a facut ravagii la raliuri....

Audi nu mai e implicat in raliuri pt ca nu vrea ....

Intelegem toti ca v-a sarit inima in sus cand ati vazut ca un subaru sau un evo are sanse la o masina ca RS4 ... da ... gata ... eu zic ca a venit momentul sa mergeti mai departe ... viatza are si alte momente interesante ... inafara de aceasta cursa banala ... ce nu zice NIMIK>..
Doar ca un rs4 a fost facut pe 400 metri de un impreza .... altceva nimic ...

Felicitari posesorului subarului ! pt ca el merita aprecierile noastre ... dar nu confundati un subaru stock cu acel subaru ...

Bafta ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 23:00   #207
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: RS4 - Dezamagire

@Evolution8 : Daca la urmatoarele liniutze va face RS4 show ca la Cluj...si sa faca si un EVO printre altele.Atunci vei zice ca RS4 a avut noroc?Sau se vor muta toate laudele catre RS4 si tot asa...?
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 23:25   #208
la chestiune

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 53
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by SFW
Am impresia ca tu vii cu argumente stupide ... singurul tau argument ... e faptul ca un rs4 a fost facut la o liniutza de un subaru (MODIFICAT)

Am mai zis o data ... chiar crezi ca intereseaza pe cineva care ar dori sa-si ia un rs4 (si ar avea posibilitati materiale) de asta??

Ziceai ca de ce la raliuri e plin de evo-uri ....

Nu stiu cum sa-ti zic si cum sa-ti explic ... dar ... daca tot esti un impatimit al raliurilor ... poate te uiti putin prin istorie ... la un audi ... numit quattro ... care a facut ravagii la raliuri....

Audi nu mai e implicat in raliuri pt ca nu vrea ....

Intelegem toti ca v-a sarit inima in sus cand ati vazut ca un subaru sau un evo are sanse la o masina ca RS4 ... da ... gata ... eu zic ca a venit momentul sa mergeti mai departe ... viatza are si alte momente interesante ... inafara de aceasta cursa banala ... ce nu zice NIMIK>..
Doar ca un rs4 a fost facut pe 400 metri de un impreza .... altceva nimic ...

Felicitari posesorului subarului ! pt ca el merita aprecierile noastre ... dar nu confundati un subaru stock cu acel subaru ...

Bafta ...
Tu ai dreptate.........sa nu le dai voie celor de la AUDI sa mai participe cu nici o masina in Campionatul mondial de raliuri..........Tu stii de ce(nu mai vor)....?
DISCUTIA SE REFERA STRICT LA MASINILE PROTAGONISTE LA ORADEA.......daca stiti alt RS4 virtual sau alt Subaru si EVO 9.....dati-mi si mie jocul si setarile sa le pun una linga alta sa vad ce o sa iasa.........sau pina atunci ---" spunem si la altii ce am vazut si o sa mai vedem ce-o fi ca sa mai mai spunem " PINA ATUNCI RESPECT PTR MASINILE PROTAGONISTE SI POSESORII LOR!!!!!
la chestiune is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 23:47   #209
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: RS4 - Dezamagire

eu sint posesor de audi.si am dat o gramada de bani pe masina aia ca imi luam vreo 4-5 evo sau subaru.nu pot sa spun ca-mi pica bine cind aud ca un rs4 model nou o ia de la un subaru.cunosc cit de cit masina aia si am auzit ce poate.e buna si nu m-as incorda cu una cu doua desi sint constient ca logic ar fi sa il fac.....dar repet.nu se stie.sint multe chichitze care conteaza si ajuta sau nu citusi de putzin.si vorba lu sfw cind audi facea legea la raliuri fiind prima masina cu quattro din istorie la raliuri probabil ca cei de la mitsubishi atunci inca faceau risnitze de cafea sau altzi robotzi de bucatarie.....nu acuma serios.fiecare firma isi are istoria ei.
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 20-06-06, 23:51   #210
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: RS4 - Dezamagire

Quote:
Originally Posted by la chestiune
Tu ai dreptate.........sa nu le dai voie celor de la AUDI sa mai participe cu nici o masina in Campionatul mondial de raliuri..........Tu stii de ce(nu mai vor)....?
DISCUTIA SE REFERA STRICT LA MASINILE PROTAGONISTE LA ORADEA.......daca stiti alt RS4 virtual sau alt Subaru si EVO 9.....dati-mi si mie jocul si setarile sa le pun una linga alta sa vad ce o sa iasa.........sau pina atunci ---" spunem si la altii ce am vazut si o sa mai vedem ce-o fi ca sa mai mai spunem " PINA ATUNCI RESPECT PTR MASINILE PROTAGONISTE SI POSESORII LOR!!!!!
Am sa-i intreb data viitoare cand vorbesc cu cei de la audi


Eu vad ca nu se refera strict la masinile alea 2 ... poate te uiti si pe paginile anterioare ....
Ei nu au fost dezamagiti de acel rs4 ... ci de rs4 ... ma rog ... nu are rost discutia ... e ridicola ....
SFW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -