Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-08, 20:06   #61
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Provocari

siadimet,am facut masina in sfarsit si merge fara probleme acum,se pare k inainte problema era data de turbina, era cam lesinata,cat despre 535d il astept oricand cu cea mai mare placere,momentan pe masina am un soft mai slab ptr noua turbina k nu fac fata injectoarele,dar sapt viit rezolv si asta(pun injectoare k pe tt ul czr)si ii pun un sogt mai rau,bafta
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 30-06-08, 01:22   #62
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystyvik89 View Post
Da a fost o greseala cu Opelul pt ca eu l-am condus si nu stiu sa-i dau la fel de bine ca fratele meu,si au fost maxim 2 masini,ba chiar am fost cu juma de masina in fata ultima data,cat despre leon,bagati-va mintile in cap,asta e masina adevarat nu dieselurile voastre chipuite,am condus seatul si am vazut ce poate.
Tinere,treaba e cam asa:120 diesel ala are 163 cp plus soft,opelul tau are 200 cp plus soft,si totusi te-a batut.cred ca tu ar cam trebui sa-ti bagi mintile in cap,pentru ca tu esti cel care a vazut prima data curse la mine si la altii cu dieseluri chipuite.cred oricum ca e destul de misto sa lauzi masina fratelui tau.momentan,seatul ala nu are nici un rezultat spectaculos cu o masina de grupa ei,asa ca mai bine mai exerseaza treaba cu sofatul,si nu mai da tu altora indicatii(gen bagat mintile in cap).la cursele de la buzau,s-au dat cateva dieseluri din buzau,dar rachetele astra gtc si leon cupra nu.si parca la fel a fost si la braila.dar poate nu mai tin eu minte bine,pt ca eram prea ocupat sa particip,cu dieselul.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 30-06-08, 08:12   #63
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Provocari

Pastrati-va in limite normale cu afirmatiile. Nu sunteti nici reprezentanti ai vreunei marci nici posesori de prototipuri. Aici va lansati doar provocarile, cu toate ca mai simplu e direct pe strada ca nu-i orasul mare. Daca va e de lauda, stergem orice post in acest sens, mai ales ca nu vin singure. Nu se dau nici premii nici femei pentru asa ceva.

PS: pana una alta un diesel a castigat anul asta la Le Mans, dar asta nu inseamna ca sunt cele mai performante ori fiabile motoare din lume, fapt care oricum nu are relevanta la liniute.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 30-06-08, 17:59   #64
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
Tinere,treaba e cam asa:120 diesel ala are 163 cp plus soft,opelul tau are 200 cp plus soft,si totusi te-a batut.cred ca tu ar cam trebui sa-ti bagi mintile in cap,pentru ca tu esti cel care a vazut prima data curse la mine si la altii cu dieseluri chipuite.cred oricum ca e destul de misto sa lauzi masina fratelui tau.momentan,seatul ala nu are nici un rezultat spectaculos cu o masina de grupa ei,asa ca mai bine mai exerseaza treaba cu sofatul,si nu mai da tu altora indicatii(gen bagat mintile in cap).la cursele de la buzau,s-au dat cateva dieseluri din buzau,dar rachetele astra gtc si leon cupra nu.si parca la fel a fost si la braila.dar poate nu mai tin eu minte bine,pt ca eram prea ocupat sa particip,cu dieselul.
Sa-ti aduc aminte ca ai luat bataie de la astra de atatea ori?Si cand era stock chiar si a ta chipuita!
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 07:46   #65
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by crystyvik89 View Post
Sa-ti aduc aminte ca ai luat bataie de la astra de atatea ori?Si cand era stock chiar si a ta chipuita!
ai zis bine,de atatea ori,dar nu mereu.si vb de o masina de 163 de cai si 1700 kg.masina ta,intr-o cursa legala intra in grupa total diferita de a mea,si totusi,cand era stock,imi cam mirosea fumul,si acum,daca ai un om in masina,se intampla la fel.si oricum,tu nu m-ai intrecut niciodata,si nici nu o sa o faci prea curand.trebuie sa mai si stii sa mergi cu masina,nu e suficient sa ai masina buna.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 11:05   #66
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default

nu inteleg dc atata cearta,mai bine vb nu fapte,dak e siadimet sa incerci cu opelul condus de fratemiu,e cel mai bine zic eu,si dak vrei putem sa incercam si cu seatul,dar te rog sa ma crezi k acum intr adevar alearga,astept msj,bafta,iar in leg cu participatul la braila sau buzau,seatul nu a fost gata m au tinut mai mult baietii la mastertuner

p.s: astept cu nerabdare 535d


nota: acum exista functia edit pe timp nelimitat..te rog incearca sa eviti multi-posturile.....daca vrei sa adaugi ceva la ce ai scris folosesti frumos functia edit...valabil pentru toata lumea

Last edited by giubau_v8; 01-07-08 at 11:40.
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 13:30   #67
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: Provocari

Deci siadimet,in primul rand a ta numai 163cp nu are si in al doilea rand nu am zis ca eu te-am facut ci astra,este o mica mare diferenta.
crystyvik89 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 22:31   #68
alinWRC


Stage 5
 
alinWRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 481
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Provocari

durere mare pe forumul asta ,nu pot decat sa ma amuz ,lasati tastatura si sa vedem masinile la treaba. ..
alinWRC is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 18:48   #69
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Provocari

provoc orice bmw,k astea imi plac,k par sportive,dar sa aiba motor peste 2500cmc sa nu ard carrera 100 de pomana,dak vine vreun m ceva ma dau fara probleme si acum si dupa vreo 2 sapt cand trec la un nou upgrade( apropo am doar un 1,8l turbo )
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 19:23   #70
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Provocari

am vazut un leon negru la buzau care fugea foarte foarte bine. care stie ce si cum ?
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 21:23   #71
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Provocari

e al lui tiger cupra gtc daca te referi la cel de duminica de la accelerare
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-08, 23:11   #72
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: Provocari

provoc orice masina din buzau,cu exceptia porsche,astept vreo confirmare,am doar un 1,8l turbo pe un seat
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 15-10-08, 11:09   #73
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Provocari

am auzit ceva de un break rosu...cik ar fi rapid..poate te pune cineva in legatura cu el...ca si eu sunt curios
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-08, 20:38   #74
bz_26_zzz

Stage 2
 
bz_26_zzz's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 50
Default Re: Provocari

de break asta e vorba?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Dacia-1310-Break-2-218950.jpg
Views:	331
Size:	91.6 KB
ID:	670925   Click image for larger version

Name:	Dacia-1310-Break-1-218950.jpg
Views:	288
Size:	50.4 KB
ID:	670926  
bz_26_zzz is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 15:47   #75
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Provocari

Dacia are motor de volvo (r5gtt-pleaca de la 120cp) si este de vanzare. Provocarea vine de la un Cupra de peste 200 cp stock (+multi altii). Niciun sens...
DragosT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -