Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-07, 15:30   #451
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: Diverse Discutii

ERA CAT PE CE SA FAC PUSCARIE !!!

IMI CER SCUZE PENTRU INCIDENTUL CREAT ASEARA ! Pentru cine vrea sa ma creada, eu stateam cu ochii in retrovizoare si am vazut "obstacolul" in ultima clipa. Nu am probleme cu vederea, dar pur si simplu NU MA UITAM PE UNDE MERG !!!

In alta ordine de idei , daca modul meu de mers prin oras va deranjeaza va asigur ca pot sa merg si corect fara sa fac rotile sa fluiere . Asadar, daca de acum incolo mai sunt acceptat in club, va asigur ca pot sa vin la intalniri fara fluierat de roti. Daca voi nu ma vreti, eu va vreau !
__________________
Calitatea esentiala nu consta in a conduce incet , ci in a conduce bine !
O masina performanta nu te face sofer bun.

1988 E30 325i Coupe M20 Europe Left hand drive Manual
19** BMW E30 3** UNDER CONSTRUCTION
SiloS@1300 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 15:34   #452
bz23mat

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 19
Default Re: Diverse Discutii

am discutat cu el si acum totul depinde de el
bz23mat is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 15:56   #453
ptrionutz

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 17
Default Re: Diverse Discutii

Orcine greseste. Da atata timp cat nu stiti exact ce s-a intamplat nu mai discutati pe tema asta. Nu stiu cat caz s-a facut cand era sa faca ala cu dacia accident. (cand vrut sa intoarca si a pus pejou ala dictai frana).
ptrionutz is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 15:58   #454
bz23mat

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 19
Default Re: Diverse Discutii

bai frate eu nu ma iau dupa altii ca esti inconstient sau altele, la cum mergi tu atragi imediat politia dupa tine si noi nu vrem sa fim luati la ochi de gabori ca daca esti printre noi si noi o sa fim vizati cred ca nimeni din club nu vrea asta pentru ca ei sunt hoti si daca te stiu o sa te frece nevinovat. ei au prime din amenzi cum toata lumea stie.
bz23mat is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 16:06   #455
ptrionutz

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 17
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by bz23mat View Post
bai frate eu nu ma iau dupa altii ca esti inconstient sau altele, la cum mergi tu atragi imediat politia dupa tine si noi nu vrem sa fim luati la ochi de gabori ca daca esti printre noi si noi o sa fim vizati cred ca nimeni din club nu vrea asta pentru ca ei sunt hoti si daca te stiu o sa te frece nevinovat. ei au prime din amenzi cum toata lumea stie.
Siloss = ala cu dacia alba
ptrionutz = altcineva
ptrionutz is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 16:06   #456
bz23mat

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 19
Default Re: Diverse Discutii

da mai piro dar ala este linistit omu aia a fost o gafa dar baga bine la cap ca asta a fost in treaba aia si cum am mai spus daca nu esti in stare stai acasa ca oricine se uita in fata dar el se uita in oglinda deci aici a fost o intoarsa invers situatia mai gandestete si nu ii mai lua partea ca iti e prieten gand ca putea fi mai rau si pentru el si pentru altii nu neaparat faza asta
bz23mat is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 16:18   #457
ptrionutz

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 17
Default Re: Diverse Discutii

incearca sa faci propozitii mai scurte ca din fraza asta nu inteleg nimic. Apropo ce inseamna piro?
ptrionutz is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 16:18   #458
new_cristy
Dacia Driver

Stage 2
 
new_cristy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 41
Member of:
[DACIA]
Default Re: Diverse Discutii

puteti sa imi ziceti un program de tuning virtual
new_cristy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 16:19   #459
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: Diverse Discutii

E mai bine de ala ca nu s-a uitat in oglinzi si s-a uitat la drum si era ala cu pejou` sa intre in el sa-l bage direct in Crang?
__________________
R13 5
╚╬╬╝
..24

E36 318is
Gycone is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 16:21   #460
new_cristy
Dacia Driver

Stage 2
 
new_cristy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 41
Member of:
[DACIA]
Default Re: Diverse Discutii

haideti mai baieti
new_cristy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 16:52   #461
Dr@gos

Stage 2
 
Dr@gos's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 32
Default Re: Diverse Discutii

Candva era un sg sens de mers: in fata. De ceva vreme se petrece viteza si in sensul celalalt (asta legat de primul incident). Treaba e simpla: nu se face scandal, nu se face tambalau prin oras, nu pui in pericol pe cei care sunt cu tine (nu te dai la ei, nu franezi ca nebunu la 1 m de prima masina, nu mergi cu viteza prin oras mai ales cand zona este aglomerata, nu accelerezi dupa 400 de m, nu faci alte manevre idioate), toate raman asa cum trebuie sa fie, adica bine ptr toti. In alta ordine de idei, vedeti ca ceea ce spuneam de ceva timp legat de politie a fost confirmat la nivel national. Trebuie stiut ca noi nu incalcam legea decat din doua puncte de vedere: stam in grup mai mare de 5 pers intr-un loc public si depasim uneori viteza legala in afara orasului. Ambele sunt insa usor de trecut cu vederea si acceptate de catre autoritati daca nu apar alte probleme (scandal, blocari de drumuri, accidente).
Ptr viitor este clar ca nu vom mai continua ceva dupa plimbare daca nu sunt stabilite clar perechile, se stiu oamenii, prezinta incredere.
Aseara au fost peste 20 de masini si degeaba. Partea buna este ca nu am incalcat nicio lege iar zona aia este mult mai sigura si ptr noi si ptr ceilalti participanti la trafic. Stricati-o si pe asta si intorceti-va pe bulevard.
Inca ceva. Nu postati nume de persoane, numere de inmatriculare complete, nr de tel daca sunt pe abonament. La intanliri, nu folositi numele de familie ale celor de acolo (cazul meu) sau in povestirile voastre despre altii- astea sunt sfaturi.
In alta ordine de idei, in luna mai (4,5 si 6 parca) va fi VTM la Ciolanu. In afara de ARD nu a mai spus nimeni ca va participa. Anuntati-va, spuneti-ne si noua si mergem in grup, la un gratar, o bere, o incurajare. Mai e o cursa (posibil), pe 29 aprilie la mare - 400 m. Merge careva acolo? Eu zic sa va scoateti putin cursele din cap si sa intrebati, ascultati, urmati pe altii, deocamdata. Se poate face show si cu o Dacie, dar zic ca indicat este ca mai inainte trebuie sa ai fata de si cu cine sa-l faci. Data viitoare, Laptangeles, aceeasi ora, doar cei care nu considera plimbatul pe bulevard si consumul de benzina in acest mod o distractie maxima. Bafta! Dragos
Dr@gos is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 16:57   #462
Dr@gos

Stage 2
 
Dr@gos's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 32
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by GYCONE View Post
E mai bine de ala ca nu s-a uitat in oglinzi si s-a uitat la drum si era ala cu pejou` sa intre in el sa-l bage direct in Crang?
In ambele cazuri a fost vorba de neatentie. Daca ar fi fost mai multa prudenta, in primul caz nu s-ar fi intrecut si la intoarcere iar in al doilea caz nu s-ar fi continuat dupa finish, acele incidente nu s-ar fi intamplat. In cazul al doilea insa, omul de fiecare data a dat dovada de teribilism. Nu i-a luat nimeni gatul, dar ar fi trebuit sa vada ca este singurul care iese din multime, iar ce a fost aseara a pus capac. A spus ca-si revizuieste purtarea. Bravo lui. Gata cearta. Subiect incheiat.
Dr@gos is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 19:37   #463
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse Discutii

da,pe 4 si pe 6 mai o sa fie cursa de vtm la ciolanu,si o sa fie mai multi concurenti din buzau.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 20:50   #464
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Diverse Discutii

bai baieti...pentru discutii de genu era sa fac puscarie exista mess...conferinta daca vreti sa vb mai multi...e public ce scrieti voi aici...

Last edited by DragosT; 22-04-07 at 11:22.
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-07, 22:20   #465
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: Diverse Discutii

O idee de a mea ar fi sa stea cineva si la finish. Si asa sunt multi care nu se dau.
Gycone is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -