Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-07, 17:31   #376
wsn_asf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 630
Lightbulb Re: Diverse Discutii

Pai loagnu cred ca atunci cand esti mai tanar si te duci la reprezentanta iti arata aia pe langa dotari si foaia cu toate imbunatatirile pe care i le poti aduce!!!Faza cu el lasand gluma la o parte e masina noua si cat de cat ieftina,si tunabila si normal ca asta atarna greu pt cei care au strans niste bani sa isi ia o masina!!!Omu, na,isi ia logan si probabil din pasiune sau poate ii mai raman niste bani si ca sa si-o recunoasca in parcare o face mai speciala!!!Sincer mie imi plac tunate mi-as face si eu unu!!Alea doua ale lui siadimet mi-au placut!!intorceam capu` dupa ele!!!
wsn_asf is offline   Reply With Quote
Old 12-01-07, 23:22   #377
blondu_glf 2
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
blondu_glf 2's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,596
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[VW]
Default Re: Diverse Discutii

Acest logan este tunat in adevaratul sens al cuvantului...........interior,exterior,performante .......este adevarat ca este diesel dar nu cred ca ingreuneaza performantele turbo-ul pe care il are pe el....dece va face sa credeti ca un spoiler din fibra este mai greu decat cel din fabrica(plastic)......sau dece credeti ca jentile OZ sunt mai grele decat cele din fabrica......oricum...una peste alta......parerea mea este ca si arata si scoate(db) si alearga.....bafta in trafic
__________________
blondu_glf 2 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-07, 23:36   #378
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

jantele din aliaj sunt in TOATE cazurile mai grele decat jantele de tabla de fabrica. in cazul de fata din fabrica vine, sau nu, cu jante tot de aliaj. deci sa spunem ca-si merita locul OZ-urile pe masina. revin oricum. nu compar greutatile componentelor, ci doar utilitatea lor. cel putin bara de fabrica are un oaresce coeficient de rezistenta la inaintare calculat. vreau sa vad o bara fata cu prize de aer ptr discurile de frana cu directionare pe coloana de directie a.i. aerul rece sa pice tot timpul perpendicular pe disc, un intercooler anevoios infipt la mijloc cu dirijare prin spate a aerului cald etc., iar in spate o bara cu difusere, nu cu alte prize de aer care folosesc la? nimic. turbioneaza. eleronul la fel, turbioneaza. cel de fata. cele gen aripa directioneaza in curbe si apasa fundul masinii. nu vad decat un cold air intake la motorul asta. vorbesc din ce vad in poze. arata bine masina, fara indoiala, cam fada la culoare ptr gustul meu. dar titlul de cel mai tare logan...am niste retineri. poate daca era un pimp tuning, cu spinere si low ride era o treaba, mai ales la un motor de 1.5 cum zici. dp meu dv primii pasi spre a incepe tuningul pe o masina sunt: scos servo, scos AC, scos geamurile electrice. din prima castigi putere, din a doua castigi spatiu in comp. motor si din a treia castigi feeling sportiv. stii ceva de toate astea? sau este o masina de zi cu zi? nu-i problema. multi avem aceeasi "problema". dar tuningul e tuning, stylingul e altceva, un puiut. cum mai spune lumea pe aici, cred ca ultimul logan al lui siadi atragea mai multe voturi decat asta, ptr ca el incercase ceva... sportiv. a avut un scop.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 14:07   #379
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

http://194.105.9.173/cgi-bin/guestimage.html

live din buzau
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 17:31   #380
blondu_glf 2
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
blondu_glf 2's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,596
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[VW]
Default Re: Diverse Discutii

cred ca nu ai inteles ce vroiam sa zic.........tu imi insiri numa aspecte de performanta.....ori.....la acesta s-a lucrat si la aspectul interior si la cel exterior si la cel de performante si la cel de mobile,multimedia...........daca tie iti place sa iti faci masina numa performanta si fara aspect custom,este alegerea ta.......si ne mai bagand in seama ca nu prea multi au lucrat la toate aceste capitole........loganul de care zici ,din buzau am impresia ca l-am vazut si eu pe bulevard.....si legat de acest logan si jantele de care te-ai luat mai sus......cel pe care il lauzi(nu ca nu ar avea dece sa fie laudat)nu avea cumva jante pe 17???oricum...nici eu nu zic ,ca este cel mai frumos logan dar este ceva de apreciat.......bafta
blondu_glf 2 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 17:54   #381
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

pai nu am inteles ptr ca nu ai spus nimic. eu extrapolam de la acest logan si imi spuneam parerea legat de tuning sau styling. loganul de buzau avea jantele alea de 2500 ron ptr ca erau mai usoare si parca mai late. il ajuta la demaraj si stabilitate pe curbe. nici la siadi nu am vazut rolul eleronului, in afara de cel estetic. repet, arata bine loganul, dar...nu are o tema, sa zic asa. adica nu poti numi camila o struto-camila. ori sport, ori pimp. altfel, sa zic asa, se naste un nou curent, de stock tuning. adica pui pe masina ce-ti permiti sau ce-ti pica la mana. poate ca ai vizionat si tu filmul cu loganul frantuzesc care alerga pe curbe. ala da. avea un scop si o tema. sport si performante. poate ca daca e sa-l punem de strada ar fi mers ce are baiatul tau in masina despre care se discuta (merge un mic compromis). intelesu-m-ai?
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 23:36   #382
blondu_glf 2
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
blondu_glf 2's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,596
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[VW]
Default Re: Diverse Discutii

eu sincer nu il cunosc pe baiatu care are acest logan(din cate am vazut ai inteles ca suntem cunoscuti)........acest logan este facut pentru competitii gen E.M.M.A. si altele de frumusete si muzica........in schimb tu ai sarit direct la faza cu performantele(la care ti-am scris ca a adaugat un turbo).......te rog sa nu intelegi gresit replicile mele.....este o discutie amicala.....bafta
blondu_glf 2 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 23:45   #383
blondu_glf 2
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
blondu_glf 2's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,596
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[VW]
Default Re: Diverse Discutii

scuze ca trebuie sa mai fac un post dar uite aici un body kit cu adevarat de performanta si aerodinamica si tot ce ziceai........http://videos.streetfire.net/hottest...810103e543.htm cath the ideer?
blondu_glf 2 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-07, 00:06   #384
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

pai discutii avem doar. nu sunt din cei care considera liniutele sau ce se intampla la noi un sport, deci nu caut super piese la o masina, dar macar sa nu contravina grav cu logica. a adaugat un turbo pe un dci? nu spun decat un sg lucru: bravo celor care isi aranjeaza masinile, dar sa fie cu un scop. omul nostru are din toate cate ceva, dar nu unul sg. pana la urma fiecare face si gandeste cum vrea, iar altii apreciaza la randul loc cum vor.
misto ideea din film. dar... ala-i tuning? banuiesc ca era tura de incalzire la lentoarea cu care se ruleaza, totusi.

Last edited by DragosT; 14-01-07 at 00:09.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 14-01-07, 04:26   #385
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Diverse Discutii

vad ca s-a mai po****t forumul cat am lipsit.masina mea era cam ce mi-am putut permite,si nu din lipsa de idei nu am facut mai mult pt ea,ci din motive materiale.alesesem pt masina cel mai bun si mai profesionist lucrat body-kit la momentul ala,acela original de zender,jantele pe care le pusesem erau mai usoare decat cele de fabrica cu 500 g pe bucata,chiar daca erau pe 16,umblasem putin la suspensie si putin la motor.dar s-a vandut,am cumparat un alt logan,pe care azi l-am schimbat pe o masina mai scumpa,care merge stock mai tare decat loganul stock,dar din pacate nu este nici pe departe ceea ce s-ar putea chema o masina sportiva.si eu tuninguri la masina nu mai fac,pt ca ,dupa parerea mea,sunt niste bani,destul de multi,care nu se mai recupereaza niciodata.nu vorbesc din auzite,ci din experienta.am ramas si la ddz cu spoilere,jante,suspensie,chiulasa,axa cu came,admisie,pe care nu o sa-mi recuperez nici jumatate din banii care i-am dat pe ele.daca doreste cineva ceva din piesele de pe ddz,astept cumparatori.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 14-01-07, 21:29   #386
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Diverse Discutii

vand roata de rezerva buna(da se vede sarma la cauciuc) eften frate
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 18:17   #387
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Diverse Discutii

Pentru cine vrea revista 4tuning nr.5: am vazut-o la XXL, la intrare, la raionul ala cu reviste si alte alea. Hurry up!
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 17-02-07, 12:39   #388
RuDoLf3721

Stage 5
 
RuDoLf3721's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 725
Default Re: Diverse Discutii

eu am luat`o de la omv din centru
RuDoLf3721 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-07, 20:14   #389
TzuTzu77
MACS Member

Stage 5
 
TzuTzu77's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of:
[MACS]
[Opel]
Default Re: Diverse Discutii

Ce ziceti de asta? Mica, nu?? Si sunt mandru ca au lucrat si ai mei la ea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01015.JPG
Views:	79
Size:	571.0 KB
ID:	219531   Click image for larger version

Name:	DSC01023.JPG
Views:	69
Size:	604.5 KB
ID:	219532   Click image for larger version

Name:	DSC01028.JPG
Views:	76
Size:	561.1 KB
ID:	219533  

Click image for larger version

Name:	DSC01021.JPG
Views:	84
Size:	579.5 KB
ID:	219534  
TzuTzu77 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 20:18   #390
IaaN

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
Default Re: Diverse Discutii

gata ..?nu mai vb nimeni pe aici?acum cand e mai important...pana la urma ce se mai aude de cursele alea de sambata?am inteles ca nu se mai tin...pacat
IaaN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -