Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 07-02-10, 14:41   #16
ArtaN

Stage 1
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 13
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Ca mecanic auto mai este bun si David Florin pe transilvaniei pana in bere pe partea stanga langa constam.
ArtaN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 07:46   #17
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

pe florin il recomand si eu , lucreaza si bine si ieftin.
schimbat rulment dreapta fata si diagnoza 50 lei..
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 03:52   #18
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Pt diagnoza da, e ok Florin...pentru reparatii nu stiu daca e ok, tinand cont de ce preturi pe manopera are (avea). Probabil cu criza asta economica o mai fi lasat...eu n-am mai fost demult la el...oricum, de pus masina pe tester era 50 RON acum 1 an...il recomand(ca meserias si mecanic) si nu-l recomand(ca preturi).
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 04:12   #19
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

schimbat rulment + diagnoza = 50 lei
hotii aia din micro 14 ( vis a vis spital ) mi`au lua 50 lei pt sters eroare din bord si au si incercat sa ma prosteasca cu meseria lor de super mecanici... niste tarani
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 18:30   #20
Spyddy

Stage 2
 
Spyddy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 48
Member of:
[SKODA]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

O geometrie calumea unde se poate face? Am auzit ca pe undeva vis a vis de Dedeman? a fost cineva peacolo?
Spyddy is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 18:34   #21
pompierul atomic

Stage 2
 
pompierul atomic's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 49
Default Re: Service`uri si prestari servicii

schimbat rulment RM>SARAT 20ron
pompierul atomic is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 11:20   #22
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Geometrie roti: cum vii de la Dragaica spre Zona Industriala, la sensul giratoriu o tii drept, nu o iei pe zona industriala, si undeva pe stanga e o cladire mare si scrie la intrare geometrie roti, unghi de fuga etc. Daca nu ma insel e pana in Bachus (VinAlcool). Cand am facut eu geometria la Golf mi-au spus oamenii ca daca am piese duse pe la directie (bucsi, pivoti etc) ei nu imi iau banii degeaba, nu fac treaba de mantuiala. La a mea a costat vreo 70 RON dar au facut treaba buna.

P.S.: NU iti recomand service-ul de geometrie roti de pe varianta, cel de langa Iedera.
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 20:05   #23
smoker_buzau
VW Driver

Stage 2
 
smoker_buzau's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 34
Member of:
[VW]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

vis-a-vis de dedeman 50 ron reglarea geometriei.eu am facut-o de 2 ori la golf si am fost multumit.
smoker_buzau is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 21:28   #24
KILLER_BMW

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 4
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Salut,

-Florin David mi-a facut constatare la un BMW 316i din 94 (50 Ron)si a constatat ca am un sensor detonatie banc2 defect.
L-am procurat(150Ron)si m-am apucat sa-l schimb dar in momentu demontarii am constatat ca am burduful de la debitmetru rupt pe dedesubt.
L-am bandajat cu scoci(provizoriu)si am remontat.
Am iesit la probe si am ramas surprins ca masina merge brici(apropo imi smucea si-ntrerupea in a-1-a).Mi-am comandat,luat manusa de la debitmetru,montat si nu mai am probleme.F.David .... bulina neagra de la mine.
-Geometrie roti recomand(azi am fost)pe sos.Spatarului vizavi de Peco Petrom(ultimul pe dreapta)si cautati pe nea Popa(0720245153).
Eu am plecat f.multumit de la el(f.f. greu a desfacut bieletele..rugina)si m-a costat 60 RON.
Apropo...cu prima problema am fost si la Autorola(la IRIS..cine-l stie) si la fel mi-a dat defect sensor detonatie banc2
KILLER_BMW is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 02:18   #25
GabeL_Bz

Stage 1
 
GabeL_Bz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 13
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by KILLER_BMW View Post
o...cu prima problema am fost si la Autorola(la IRIS..cine-l stie)
Un nesimtit ala. Acu vreo 2 ani am fost cu un prieten si numai prostii i-a spus. Din ce am aflat dupa aia, ar fi facut asa pt. ca prietenul meu era cumnatul lui Vali Cauciuc si ar fi avut astia nush ce probleme cand erau mai tineri. Oricum nu il recomand ca persoana, e prea gretos are impresia ca le stie pe toate...
GabeL_Bz is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 00:59   #26
bz_22_fxf
Banned

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 269
Member of:
[DACIA]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

ce service recomandati sa fie dotat din pct de vedere tehnic sa fie mecanici buni si cat de cat acceptabili la pretz unde sa pot schimba uleiul si a imi reseta beculetele din bord? dupa ce a facut schimbul giubau stie daca tot zice ca a avut tds!

Last edited by giubau_v8; 11-04-10 at 12:18.
bz_22_fxf is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 07:42   #27
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

nu cred ca are rost sa mersi in service pt un schimb de ulei/filtre si resetare interval. da si tu un search pe gugle si sigur o sa gasesti niste raspunsuri
parerea mea...
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 12:18   #28
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by bz_22_fxf View Post
ce service recomandati sa fie dotat din pct de vedere tehnic sa fie mecanici buni si cat de cat acceptabili la pretz unde sa pot schimba uleiul si a imi reseta beculetele din bord? dupa ce a facut schimbul giubau stie daca tot zice ca a avut tds!


eu am fost la un baiat liviu. are garajul in posta, super meserias, are si cunostinte si mijloace.

p.s. incearca sa folosesti si tu limba romana in asa fel incat sa intelegem si noi ce zici , sa nu fim nevoiti sa citim de 2-3 ori
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 22:25   #29
Gycone

Stage 5
 
Gycone's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 492
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by bz_22_fxf View Post
ce service recomandati sa fie dotat din pct de vedere tehnic sa fie mecanici buni si cat de cat acceptabili la pretz unde sa pot schimba uleiul si a imi reseta beculetele din bord? dupa ce a facut schimbul giubau stie daca tot zice ca a avut tds!
Ca sa se stinga beculetele din bord este foarte simplu:

Desfaci capacul mufei de la motor, pui contactul, iar cu un fir faci legatura intre pin-ul 7 si pin-ul 19 pentru 4 secunde (vezi poza). Daca vrei sa se stinga si "SERVICE" tii mai mult de 10 secunde.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	servicereset_diagnostic_port_01.jpg
Views:	242
Size:	44.7 KB
ID:	1415576  
Gycone is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 01:56   #30
bz_22_fxf
Banned

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 269
Member of:
[DACIA]
Default Re: Service`uri si prestari servicii

Quote:
Originally Posted by Gycone View Post
Ca sa se stinga beculetele din bord este foarte simplu:

Desfaci capacul mufei de la motor, pui contactul, iar cu un fir faci legatura intre pin-ul 7 si pin-ul 19 pentru 4 secunde (vezi poza). Daca vrei sa se stinga si "SERVICE" tii mai mult de 10 secunde.

ms frumos pt sfat gycone dar nu ma bag eu la asa ceva mai bine las pe cine se pricepe sa nu cumva sa fac vreo boacana
ps ms sfat giubau si am sa incerc si acolo sper ca acuma intelegi ce am scris
multumesc amandorura pt sfaturi si sugestii
bz_22_fxf is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -