Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Service`uri si prestari servicii (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/128358-service-uri-prestari-servicii.html)

MariusMKV 11-06-09 21:12

Service`uri si prestari servicii
 
Am hotarat sa deschid acest topic pt a recomanda sau NU anumite service`uri pe unde ne mai facem diferite lucrari pe la masini..

Dupa mai multe mici incidente cu autoturismul proprietate personala , am fost nevoit sa ma duc cu respectivul prin diferite unitati de prestari servicii pt "infrumusetare"
Intai am avut de reparat in urma unui mic incident capota , grila si bara fata; s`a reparat dar s`a vopsit de tot ***ul !!!
Apoi a trebuit sa schimb iar bara fata.. ca si mai sus , aceeasi vopsea de *** doar ca batea spre verde !!!
Si intr`un final a trebuit sa schimb bara spate , si am hotarat sa mai caut un service meserias.. pe bune , chiar l`am gasit !!!
Se numeste Autocom (parca :D ) si se afla in bariera brailei pana in cimitir
Oamenii sunt adevarati profesionisti in vopsit , am fost f multumit si drept bonus le`am dat sa imi faca si bara fata suportand costurile personal
Cine este curios o sa ii recomand cu multa neancredere primele 2 service`uri

Scuze daca fac reclama dar platesc eu amenda la CNA ;)

giubau_v8 11-06-09 22:31

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Service pentru dacia, il recomand pe nea' Costica, omul e priceput la dacii dar nu numai ( am vazut la el in atelier multe modele de masini , si chiar motociclete ), si lucreaza destul de ieftin...atelierul e la iesirea din buzau spre ramnic, dupa podul de la Maracineni, mai mergi aprox 200 metri si e pe dreapta, langa biserica

Pentru straine, mecanica si electrica, il recomand pe Liviu, are atelierul in posta, treci podul, faci stanga, mergi pe strada aia cu liceul de politie pana in capat, faci stanga, stanga si apoi dreapta


La tinichigerie, il recomand pe baiatul de la iesirea din buzau spre braila, la capul podului faceti stanga si apoi dupa 50 metri e un atelier, prima cladire pe stanga....super meserias omul, lucreaza si in argon


nu stiu daca e publicitate, insa eu am avut de a face cu oamenii si sunt priceputi


Ca service unde sa nu va duceti, din experienta personala : service-ul dinspre braila, cum iesi de sub podul de langa parc, in stanga...parerea me e ca nu isi justifica preturile

AnduGTR 12-06-09 16:48

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Il recomand cu incredere pe George (WRC-u') ca mecanic. Service-ul unde lucreaza el se afla dupa depozitul de mobila din spate de la Dragaica (se intra pe langa "Politie - tamponari usoare" si e ultimul service pe dreapta,pana in calea ferata). Eu pt orice reparatie numai la el ma duc, de cand am fost sa schimb uleiul si filtrul. Omul nu ia mult si face treaba f. buna la orice masina, indiferent de marca si fara sa se uite la fata omului. Service-ul e dotat bine d.p.d.v. al sculelor, elevator etc.

MariusMKV 12-06-09 17:10

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Nu contest calitatile de mecanic ale lui George, dar vopsitoria este PRAF !!!
Al 2`lea exemplu, cel cu vopseaua care batea spre verde, se referea la service`ul zis de tine ;)
Cred ca ai vazut si tu cum arata bara..
Anumite persoane se pricep in ceea ce fac dar unitatea are o conducere de tot ***u, care nu respecta de tot clientu.. iti pot explica mai multe maine

cemepe 12-06-09 18:40

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Eu tot ce mi-am facut pana acum la masina, am facut la Dan, mecanicul de la taxi bucegi. Omu chiar stie unde se baga si cum sa rezolve problema. Are tot ce trebuie (elevator, scule etc)
A dat de cap la multe masini de la care multi "mecanici" au plecat cu, coada intre picioare.

AnduGTR 12-06-09 19:11

Re: Service`uri si prestari servicii
 
@MariusMKV: l-am recomandat DOAR pe George si DOAR pentru partea mecanica (am specificat,ca mecanic). Nu am recomandat service-ul. El ca mecanic e bun. Nu stiu cum sunt tinichigii de acolo si nu ma intereseaza de aia cu care lucreaza el. Ce face el face bine. restu din service nu ma intereseaza (tinichigii, vopsitori, alti mecanici din acel service). ;)

MariusMKV 12-06-09 19:13

Re: Service`uri si prestari servicii
 
@cemepe specifica te rog si unde are atelierul
@AnduGTR am specificat ca nemultumirea o am din partea conducerii si a vopsitorilor
Pe George l`am intalnit de cateva ori si din pct meu de vedere pare super ok si nu am contestat calitatile lui de mecanic !! Poate in viitor o sa apelez la serviciile lui (totusi nu as vrea (sa am probleme cu masina)) si atunci cred ca o sa`l recomand si eu mai departe :peace:

19tdi 17-06-09 10:41

Re: Service`uri si prestari servicii
 
in sfarsit am gasit si eu cui sa-i cer ajutorul...
am infundat foarte putin arcada la aripa de pe spate...si pur si simplu nu suport sa o vad asa shifonata...asa ca unde as putea sa ma duc sa-mi chituiasca putin si sa dea o vopsea...si cam cat m-ar costa...tin sa spun ca e infundata foarte putin(5 cm lungime,1 cm latime) iar culoarea este alb nemetalizat

MariusMKV 17-06-09 17:51

Re: Service`uri si prestari servicii
 
incearca unde am recomandat eu (Autocom)
Pretul il discuti cu ei

cemepe 17-06-09 19:53

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by MariusMKV (Post 2402575)
@cemepe specifica te rog si unde are atelierul

Service-ul este imediat dupa hotel Bucegi la gara. intreaba orice taxi de la firma Bucegi din fata hotelului si o sa-ti zica exact unde e.

bz-04-uvx 24-06-09 19:46

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Quote:

Originally Posted by giubau_v8 (Post 2400407)
Service pentru dacia, il recomand pe nea' Costica, omul e priceput la dacii dar nu numai ( am vazut la el in atelier multe modele de masini , si chiar motociclete ), si lucreaza destul de ieftin...atelierul e la iesirea din buzau spre ramnic, dupa podul de la Maracineni, mai mergi aprox 200 metri si e pe dreapta, langa biserica

Pentru straine, mecanica si electrica, il recomand pe Liviu, are atelierul in posta, treci podul, faci stanga, mergi pe strada aia cu liceul de politie pana in capat, faci stanga, stanga si apoi dreapta


La tinichigerie, il recomand pe baiatul de la iesirea din buzau spre braila, la capul podului faceti stanga si apoi dupa 50 metri e un atelier, prima cladire pe stanga....super meserias omul, lucreaza si in argon


nu stiu daca e publicitate, insa eu am avut de a face cu oamenii si sunt priceputi


Ca service unde sa nu va duceti, din experienta personala : service-ul dinspre braila, cum iesi de sub podul de langa parc, in stanga...parerea me e ca nu isi justifica preturile

nu te supara..pentru tinichigerie intri in curtea aia pe langa gardul cimitirului sf gheorghe???

giubau_v8 24-06-09 20:05

Re: Service`uri si prestari servicii
 
daca te referi la service-ul la care sa nu te duci da, e cel de langa cimitir..parere personala


daca te referi la service-ul la care recomand citeste mai jos

iesi spre braila, treci de rar, urci podul si la capatul podului faci stanga, pe drumul ala balastier, si prima cladire pe stanga ( aprox 50 metri) este service-ul de care vorbeam ( e o constructie noua ).
succes

MariusMKV 24-06-09 20:43

Re: Service`uri si prestari servicii
 
Sa nu se faca confuzie , cel pe care eu l`am recomandat (autocom) este in bariera brailei pana in cimitir se face o mica strada la stanga (chiar langa gard) unde este o poarta cu o ghereta; intri in curte si pe stanga este service`ul

DragosT 24-06-09 20:52

Re: Service`uri si prestari servicii
 
1 Attachment(s)
Jizas! Parca ati avea actiuni la astia. Luati d-aci o harta, o coborati, puneti pe ea un punct rosu si explicati ce denumire si ce face service-ul de acolo si gata. Harta coborata de la unul la altul va sfarsi prin a avea cam toate locatiile importante pe ea si omul stie de unde sa aleaga.

MariusMKV 24-06-09 21:39

Re: Service`uri si prestari servicii
 
comisioane Dragos ,nu actiuni :D


All times are GMT +2. The time now is 11:26.

- Copyright 2024 4Tuning