Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-12, 11:23   #1
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,642
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default 2 Masini

Dupa cum spune titlul doresc sa-mi vand cele 2 masini

Prima masina: Ford Mondeo mk1 1.8 TD
An fabricatie: 1994
Kilometraj: 308,000
Carburant: motorina
Judet: Alba
Detalii: Inmatriculata RO prim propietar, 1.8 TD(turbo diesel + intercooler), geamuri electrice, trapa, inchidere centralizata+2telecomenzi, 2x Airbag-uri, volan reglabil pe inaltima si adancime, 90 cp
Modificari:
Audio
-MP3 Panasonic 4x55w
-statie Blaupunkt GT-series 400w
-subwoofer Blaupunkt GT-series Black 850w
Tuning Motor
-intermediara eliminata
-finala sport Stelco
Tuning exterior
-Bad-boy look
-usi spate shaved(eliminat manere)
-bandouri scoase
-eleron
-semnale fata smoked
-faruri fata custom cu lupe si fundal negru
-proiectoare
-jante Artec A-Cup 16" 7,5J ET35 (vopsite si polisate buzele)
-cauciucuri 205/55/16" omologate
-Folii Llumar 5% omologate spate
-Hood bra
Tuning Interior
-Bord vopsit rosu
-Interior complet GHIA cu scaune fata model sport Recaro aceeasi textura tot + mocheta neagra

Mai am pentru masina un interior complet pe gri fara cotiera spate + scaune fata imbracate in piele + un motor incomplet !!!
Ulei recent schimbat+filtre, rulmenti spate schimbati din dezmembrari si erau absolut noi pe SKF. Masina o am de aproape 4 ani timp in care m-a servit fara probleme, imi este draga tin la ea enorm si ma despart foarte greu de ea insa doresc o masina mai noua...
PRET: 2300 fix sau 2000 fara jante sau 2500 la combinatii cu jante

Masina este foarte buna din toate punctele de vedere, are nevoie de bielete spate, distributia este schimbata acum aproape 2 ani - deci eventualul cumparator daca doreste o poate schimba insa mai merge.
Tin sa precizez ca masina am luat-o la 200 si ceva de mii de km si am facut in timpul asta cu ea aproape 300 de mii !!! un motor foarte fiabil cu un consum foarte bun!!!!

Mai multe detalii aici pe forum sau la tel:0753617899
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Ford-Mondeo-1800.jpg
Views:	74
Size:	181.7 KB
ID:	2435046   Click image for larger version

Name:	194.88.148.40.jpeg
Views:	65
Size:	330.6 KB
ID:	2435047   Click image for larger version

Name:	485151_2963460572273_1434362095_32300405_1975716974_n.jpg
Views:	42
Size:	46.3 KB
ID:	2435048  

Click image for larger version

Name:	482883_2963461012284_1434362095_32300406_673271869_n.jpg
Views:	37
Size:	89.0 KB
ID:	2435049   Click image for larger version

Name:	483903_2963459932257_1434362095_32300403_1026973312_n.jpg
Views:	39
Size:	40.8 KB
ID:	2435050   Click image for larger version

Name:	Untitled-3 copy.jpg
Views:	71
Size:	657.7 KB
ID:	2435051  

Click image for larger version

Name:	Untitled-1 copy.jpg
Views:	54
Size:	580.4 KB
ID:	2435052   Click image for larger version

Name:	DSC_0093.JPG
Views:	55
Size:	1.07 MB
ID:	2435053   Click image for larger version

Name:	mondy.jpeg
Views:	42
Size:	361.3 KB
ID:	2435054  

Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 17-05-12, 11:29   #2
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,642
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: 2 Masini

A 2 masina este un VW LUPO 1.4 16v AHW

An fabricatie: 1999
Kilometraj: 198,000
Carburant: benzina
Judet: Alba

Vw Lupo, 1999, 1.4 16v AHW 75hp, numere germania valabile luna iulie, geamuri electrice + modul comfort + modul inchidere geamuri la inchiderea masini, inchidere centralizata, folie geamuri laterale+luneta, faruri fundal negru, proiectoare, jante Artec A-Cup 14" miez galben+buze polish, cauciucuri impecabile 185/55/14" + jante plus cauciucuri iarna 175/70/13", tot ce tine de frane este nou, scaune reglabile pe inaltime,2xsuporturi pahare oem,volan reglabil inaltime, 2x airbag-uri, geamuri spate cu deschidere tip fluture, cass Sony + 4boxe si 2 tweetere, vopsita recent verde din paleta vw + perle galbene (era matuita vopseaua si am inlocuit aripa stanga fata si usa - erau lovite). Se va schimba cat de curand si distributia + uleiuri si filtre !!!
Consum foarte foarte ok in Alba-Iulia scot cu el un consum de 5.5 pe proba!!! masina are niste accelerati foarte ok fiind foarte usoara.
Masina a primit un styling pe o idee care nu am vazut-o Jamaican style (asa am numit-o eu) verde + galben. Masina ideala de oras, de fite de ce vreti voi... intoarce foarte multe capete.

Masina este Euro 2 si taxa ar fi 1001 euro , insa se poate inmatricula fara plata taxei - daca nu se va vinde o voi inmatricula si atunci ori va creste pretul masini substantial ori nu se mai vinde!!!

PRET: 2000 FIX FIX FIX sau 1800 cu jantele de tabla pe 13" cu 175/70/13 de iarna cauciucuri ok.
Mai multe detalii la tel: 0753617899 sau aici pe forum


PRET PACHET: Ford + Vw = 4500 euro sau combinatii cu masini mai noi diesel!
Imi cer scuze pentru dublu post !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Lupo-1400.jpg
Views:	118
Size:	248.3 KB
ID:	2435055   Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Lupo-14001.jpg
Views:	96
Size:	160.7 KB
ID:	2435056   Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Lupo-14002.jpg
Views:	60
Size:	243.8 KB
ID:	2435057  

Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Lupo-14003.jpg
Views:	41
Size:	136.9 KB
ID:	2435058   Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Lupo-14004.jpg
Views:	70
Size:	180.0 KB
ID:	2435059   Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Lupo-14005.jpg
Views:	91
Size:	254.4 KB
ID:	2435060  

Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 21-05-12, 15:43   #3
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,642
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: 2 Masini

Inca o precizare, la Lupo ar fi necesar schimbarea rulmentilor spate... sunt vreo 250-300 ron amandoi... Daca nu se va vinde prea curand masina oricum vor fi schimbati pentru ca nu pot sa umblu cu o masina care nu imi prezinta mie siguranta sau sa fiu cu inima impacata si scuzati ca am uitat sa precizez treaba asta!

Ford-ul nu mai are nevoie de bielete, au fost schimbate sambata!

Astept oferte, variante etc!

RUF:0753617899
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 02-06-12, 20:56   #4
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,642
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: 2 Masini

Update la Lupo

Buza fata cauciuc

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1338033667

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1338033667


Astept variante/oferte...
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Old 05-08-12, 13:36   #5
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,642
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: 2 Masini

Ford-ul se retrage definitiv de la vanzare!
Vw-ul se retrage si el momentan pana la solutionarea procesului de inmatriculare!

Multumesc 4 Tuning!
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2026 4Tuning -