Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-04, 21:12   #1
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default Ajutati-ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ce pot sa fac la o dacie berlina pe injectie, pentru a avea mai multi cai putere, insa fara sa ajung la un consum \"foarte mare\" ? An un filtru de aer conic dar nimic mai mult! Am inteles ca un inceput ar fi sa elimin catalizatorul, dar alt ceva nu stiu ce sa mai fac. Ma poate ajuta cineva???
behu is offline   Reply With Quote
Old 26-03-04, 08:06   #2
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

cred ca ti-am raspuns tie in pm...daca nu tie ...zii si iti spun si tie aici pe forum
TNos is offline   Reply With Quote
Old 26-03-04, 10:13   #3
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default dacia berlina

tnos poti sa vb si pe messenger?
behu is offline   Reply With Quote
Old 26-03-04, 10:17   #4
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

da...id de yahoo:carlotorrio
TNos is offline   Reply With Quote
Old 02-04-04, 20:03   #5
DuDaone

Stage 1
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 20
Default

eventual daca aveai calculator pe masina iti aduceam eu pe unu ca re pricepe la calculatoare pentru masina si iti facea reglajul cat sa-ti consume, cati cai sa bag si logi consuma mai multa benzina .....si incearca sa-ti bagi turbo sau un alt motor mai puternic
DuDaone is offline   Reply With Quote
Old 03-04-04, 12:02   #6
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

Quote:
Originally Posted by \"DuDaone\"
eventual daca aveai calculator pe masina iti aduceam eu pe unu ca re pricepe la calculatoare pentru masina si iti facea reglajul cat sa-ti consume, cati cai sa bag si logi consuma mai multa benzina .....si incearca sa-ti bagi turbo sau un alt motor mai puternic
pai daca citeai putin mai atent ai fi vazut ca scrie \"dacie berlina pe injectie\" ...si cu asta cred ca ti s-a raspuns la faza \"daca aveai calculator pe masina\"...
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline   Reply With Quote
Old 07-06-04, 22:33   #7
turbinator

Stock
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2
Default

fara sa ajungi la un cosum mai mare nu poti decit sa o lasi asa cum e,
din ce vrei sa scoti putere din aer?
daca spui ca ai filtru conic macar protejeazal sa nu mai ia aer cald de la motor pentru ca daca e asa i-ti scade puterea in loc sa creasca.
turbinator is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 02:03   #8
Bandit

Stage 3
 
Bandit's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 81
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Am si eu o intrebare ca tot am vazut ca e problema consumului. Daca reusim sa crestem puterea in niste limite nu e posibil ca motorul sa \"traga\" mult mai usor caroseria, cu mai putin efort si deci consum? Am avut o dacie sport si prima modificare facuta a fost cilindreea de 1.6 in bloc de 1.4 si aveam un consum de 7.5 % in oras. Dupaia m-am prostit cu axul cu came modificat si alte chestii care au crescut considerabil consumul.
__________________
Sunt satul sa aud :" Super masina, am luat cu a 2-a 120"
Bandit is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 02:05   #9
Bandit

Stage 3
 
Bandit's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 81
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

aaaa... si cred ca un grup de cutie 8 cu 33 si niste cauciucuri cu profil jos iti vor da un demaraj mai bun, nu cai putere dar sensatzia de cai si fara un consum marit.
Bandit is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 22:30   #10
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

La performanta nu se tin cont de lucruri minore cum ar fi : consumul, confortul, fiabilitatea.
Cine nu intelege aceasta regula esentiala, sa se orienteze spre alt sport, sincer.
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 28-06-05, 18:44   #11
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default

eeeee . . . d'aia intr-un M3 nu mergi confortabil . . . .
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-05, 18:49   #12
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default

acum vorbind serios . . . elimina catalizatoru si cauta senzorul de rece al injectiei si da-i o valoare de -20 de grade afara pe buton . . . .o sa dea mai multa benzina crezand ca e frig afara . . . . de asemenea poti folosi o pompa de KJetronic de 5.5 bari cu regulator de 5 bari sa maresti presiunea in injectie.
dupa aia mergi pe o axa cu came sport si o comprimare marita
in final poti incerca o cilindree de 1.6 sau chiar 1.8 cu alt set motor
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-05, 03:02   #13
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,412
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

behu se plimba-n cayenne s acum ..
so ... :P
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -