adik aerul sa curga...practic..nu sa-l traga motoru la discretie..si astfel sa se inece

..sa fie cat mai omogen \"aluatul\" de aer+benzina

filtrare a aerului mai buna cu filtre sport...niciodata n-o sa fie...dk pui in lumina un filtru sport ai sa vezi ca se poate vedea practic prin el , la cat de rara este sita...asa ceva n-ai sa vezi la unul de hartie..
intr-adevar putere mare-n plus nu-ti da..cel mai probabil castigi un alt sunet la motor..., iar la motoarele puternice...conteaza mai mult...astfel k un filtru normal de hartie ar infrana sa fie absorbita o mare cantitate de aer, si repede...