Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-12, 06:43   #31
CJ-98-BAD

Stage 5
 
CJ-98-BAD's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 457
Default Re: Modificari tehnice pe motorul de bmw 318is m44

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Pai am avut batai de cap la capitolul detalii .... kompressorul e programat pentru primavara ! momentan masina merge stock cu LSD 3.45 , si o sa o supun la mici teste , am instalat clima , obc , sistem de alarma , suspensie noua , kit brate fata noi noute , sistem de franare complet de pe bmw 325i cu discuri si placute ATE , conducte de servo , noi noute , schimbat uleiurile , filtrele si luni imi vine si bateria pentru masina !...curelele si rolele sunt noi , mai ramane sa vad de ce motorul trage ca un dement fara debitmetru si fara sonda lambda..., in momentul in care conectez debitmetrul...motorul se opreste instant ! [ culmea ca am dat jos motorul cu proba de pe masina donatoare !]
Mi-al luat si eu un M42 si de sapt viitoare incep cu modificariile. Ma intereseaza de unde si cu cat ti-ai luat compresorul. Cred ca asta este urmatorul pas pe care vreau sa-l fac
__________________
<a rel='nofollow' href='http
CJ-98-BAD is offline   Reply With Quote
Old 12-11-12, 08:55   #32
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Modificari tehnice pe motorul de bmw 318is m44

Quote:
Originally Posted by CJ-98-BAD View Post
Mi-al luat si eu un M42 si de sapt viitoare incep cu modificariile. Ma intereseaza de unde si cu cat ti-ai luat compresorul. Cred ca asta este urmatorul pas pe care vreau sa-l fac

pui 500-600 de euro separat pentru un kompressor sanatos !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 22-01-14, 21:00   #33
Cristi B.

Stage 5
 
Cristi B.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 547
Default Re: Modificari tehnice pe motorul de bmw 318is m44

Topic up!

Care stie ce cutie ZF merge pe M44?
Despre cea de 328i stiu si eu. Zicea cineva mai sus de cea de pe 525d E39...detalii?
Cristi B. is offline   Reply With Quote
Old 23-01-14, 20:09   #34
tetel_sorinel

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,735
Default Re: Modificari tehnice pe motorul de bmw 318is m44

Quote:
Originally Posted by Cristi B. View Post
Topic up!

Care stie ce cutie ZF merge pe M44?
Despre cea de 328i stiu si eu. Zicea cineva mai sus de cea de pe 525d E39...detalii?
Merge si aia de diesel e39 cu ceva modificari
tetel_sorinel is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -