Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-10, 19:57   #1
fyzz_fyzz

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1
Default Audi

salut..sunt nou pe acest site..detin un audi 1,8 20v motor aspirat din '95..as avea si eu o intrebare pentru cunoscatori...cati cai pot scoate din motorul asta???asa cum este el..pt k ma bate gandul la o turbina,intercooler si alte chestii...dar as vrea sa stiu pt inceput ce pot sa fac cu el asa..masina are 210 mii km,intretinuta f bine,totul schimbat doar la service autorizat vw si audi...merci mult
fyzz_fyzz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -