Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-09, 02:41   #46
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Repet, te astept la start.
Lasa toate tastele de pe forum.
Eu sunt 11.7, tu esti zero.

Hai ca poate anul asta ne copiezi si tu si scoti capul in lume sa incerci sa te cronometrezi si tu, ah, dar am uitat, nu ai cu ce ! Elodia, Elodia....unde esti !!!!
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 15:34   #47
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Aseara pe o pista amenajata IN CADRU LEGAL, am vazut si eu in actiune Evo x a lui Rares S k n vs Subaru WRX a lui Toba RACING CODE ...Castigator Toba .....FELICITARI RARES ,,FELICITARI SKN....
__________________
ANONYMOUS NR 1
baluba is offline   Reply With Quote
Old 25-05-09, 18:24   #48
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

In cazul asta felicitari lui Toba.
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 02:52   #49
sonyscorpion

Stage 5
 
sonyscorpion's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 597
Member of:
[Honda]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
Esti din ce in ce mai obsedat de SKN. Realizezi asta?
Tu nu observi ca mie nu imi pasa de ce faci tu!
Cum te scoli dimineata incerci sa-ti faci user pe forumurile de pe care esti exclus, cam toate, si te apuci sa scrii lucruri despre SKN. Pace tie!
Cum iti permiti sa pomenesti numele lui Paul?
Oricum , ce masini facem noi este treaba noastra, nu inteleg de ce te f__e pe tine grija asta. Ai grija de Elodia , daca mai stii de unde sa o apuci.
Lasa motorsportul, asta e zona noastra! 7 masini au alergat cu soft SKN la VTM Rasnov. Ciocul mic si distractie placuta in curtea scolii! Te asteptam la start.
PS: pt cei dornici de amuzament recomand un youtube search M3 vs M3, SKN vs rc, ca sa vedeti ce inseamna expresia "ti-am dat 2 sate!!".
Mare stapan, nu te mai enerva ca nu ai de ce, ideea este ca lumea de 4 pagini asteapta un dyno ceva, si nimeni nimik, vezi ca are Boby un dyno tare daca tenteaza pe cineva, nu e cu rea intentie dar mereu o dati in altele si amenintari cu saraca elodia( din intamplare o cunosc bine si a fost prietena de familie ) care nu are nici o treaba cu forumul, eu te cunosc bine si tu pe mine asa ca sfat: nu te enerva si daca ai sau stii dyno sau ceva de masina asta sa dam cartile pe fata sa stie lumea, nu????
sonyscorpion is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 13:38   #50
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Draga prietene, nu ma enervez. Oricum apreciez sfatul tau. As publica un dyno cu mare placere dar aceasta masina este cu tractiune integrala si asta face imposibila masurarea ei in Bucuresti. Dyno-ul lui Boby nu este pentru integrale, si mai nou am inteles ca nici nu mai este la el.

Atasez o prezentare a dyno-ului SKN, da , din Germania, este dyno-ul pe care se efectueaza toate modificarile din lista de aplicatii pentru chiptuning. De acolo vin cresterile de putere.
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 13:39   #51
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Aceasta este prezentarea.
Attached Files
File Type: pdf SKN DYNAMOMETER ENG.pdf (343.6 KB, 183 views)
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 14:36   #52
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Nu vreau sa supar pe nimeni , dar certurile care le vad intre diversi tuneri , atacandu-se prin diverse metode nu face altceva decat sa bage in ceata potentialii clienti , revenind la topic , cel putin pe mine personal, m-ar interesa sa vad o fisa dyno nu pentru puterea maxima castigata , cat pentru curba de cuplu si putere castigata pe plaja de turatii la care masina e utilizata de zi cu zi , sper sa nu fi suparat pe nimeni cu acest post , mi am exprimat doar o parere .
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 09:22   #53
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Andrei, iar o sa spui ca sunt carcotas, dar imi asum riscul.
Hai sa dam cartile pe fata si sa spunem celor pasionati ca nu SKN este in spatele softului pentru masina asta, ci o alta firma, SKN neavand un soft dezvoltat pentru acest model.


Cat despre dyno de la SKN, acesta din cate stiu eu este disponibil de aproximativ 1 an, maxim 1 an jumate, iar modificarile din cate stiu eu nu se fac pe dyno ci doar se masoara!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 13:38   #54
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

SKN Romania este un centru de setare electronica. Care realizeaza setarea electronica a calculatoarelor de gestiune ce guverneaza functionarea unui motor.

Nu inteleg ce vrei sa spui ? Nu esti putin obraznic atunci cand afirmi ca o masina resoftata de noi nu este resoftata de noi ci de o alta firma ???

Last edited by Gabi; 21-06-09 at 23:06.
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 19:23   #55
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Andrei,
atunci cand spun ca SKN nu are un soft dezvoltat pentru Evo X, gresesc si sunt prost?
Chiar tu ai spus la inceput intr-un post ca:

SKN ridica standardele celui mai performant model aflat in gama Mitsubishi: Lancer Evolution X

Pai cum faci asta cand pe site-ul din Germania nu exista aplicatie pe EVO X.
Aici ma referam ca a fost facut de voi, dar nu cu soft SKN, ce e asa greu?

Last edited by tase_astra; 20-06-09 at 19:30.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 19:34   #56
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

In acest moment circula pe strazi, inmatriculate cu numere de Romania, mai multe Mitsubishi EVO X resoftate de SKN . Poate asa este mai clar.

Si imi intaresc afirmatia, spunand dupa 2 discutii cu tine pe teme diferite ca este un carcotas. Poti sa intrebi in multe alte feluri de ce nu este listat pe site un soft pt EVO X, nu sa afirmi prosteste (si asta fara sa exagerez, pentru ca vorbesti din afara firmei SKN cu o convingere cum ca ai stii despre ce este vorba, e bine nu stii !) ca nu este resoftata de noi.

A fost facut cu soft SKN !!!
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 19:44   #57
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Cum am spus intr-un post anterior, nu am afirmat ca nu e facuta de voi, doar ca nu ar avea soft SKN si asta deoarece pe site-ul din Germania la Mitsubishi Evo X, in afara de evacuari Milltek, apare asta: leider keine Angebote gefunden

Last edited by Gabi; 21-06-09 at 23:05.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 20:02   #58
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

SKN nu urca pe site nici o modificare pentru care nu a obtinunt certificarile si omologarile necesare de la autoritati. In Europa lucrurile stau complet diferit fata de Romania. Si avand in vedere faptul ca in Germania nu este atat de cautat acest model de Mitsubishi, nici modelele anterioare, sau omologul STI, TUV-uirea modificarilor nu are prioritate in fata noilor modele aparute recent ale constructorilor care au o piata mult mai mare de desfacere.

Acesta este motivul pentru care nu este listat pe site.

Si noi, ca si reprezentanta oficiala SKN, beneficiem de sprijinul inginerilor si tehnicienilor din Germania pentru tot felul de modificari custom pe care unii din clientii nostrii le doresc. Astfel, de la deschidere, 2007, am resoftat multe configuratii care nu pot fi incadrade in nici o lista, masini de curse sau masini cu modificari majore.

Last edited by Gabi; 21-06-09 at 23:05.
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 21:09   #59
Horsepowerfreak

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Pai si noi ar trebui sa intelegem ca SKN a instalat un soft neomologat si care nu a obtinut certificarile necesare?
Foarte profesionista atitudinea, chiar tipic romaneasca.
Legat de romanisme, poza atasata este mai mult decat evidenta:
Banc de lucru SKN din PFL si unghiera model SKN - Professional Chip Tuning.

Felicitari!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Professional Tools.jpg
Views:	409
Size:	388.4 KB
ID:	998618  
Horsepowerfreak is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 00:04   #60
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Primul Mitsubishi EVOLUTION X din Romania resoftat

Quote:
Originally Posted by andreitentean View Post
Dovezi .

Deci voi folositi hydra EMS pentru evo si va si laudati bravo ma
! pentru cine nu stie HYDRA este solutia de ECU PENTRUC CHEAPARI ! vrei prefomanta USE Motec ! primul resoftat ! abea acuma , baieti aici a fost resoftat la 2 ore dupa ce a aparut primu la deaer ! use the web guys and update faster !
Pentru cei care ar fi interesati sa=si modifice ecu masini cu Hydra un sfat DON`T DO`IT
hydra sa dovedit un gunoi pentru evourile 8-9 deci pentru 10 este la fel ! vrei sa-ti instalezi alte maps pe ECU ,folosestel pe cel de fabrica daca nu iti permiti sa pui ceva de calitate !

Last edited by draculas; 01-09-09 at 00:12.
draculas is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -