Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

View Poll Results: Cum a fost ?
Foarte Tare ! 33 21.15%
Asa si Asa ! 72 46.15%
Pilaf ! 51 32.69%
Voters: 156. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-06, 00:47   #151
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by george_smiley05
Totusi,este vorba de un campionat nu??
Vroiati libere??
Este culmea sa se numeasca campionat si sa se dea fiecare cu cine vrea fara ai motiva ceva:un timp bun,un premiu ceva.
Daca doriti libere,eliminati varianta de campionat.
libere inseamna ceva piramidal inseamna altceva
orlando is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 01:03   #152
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Ono de acord cu tine, cum si eu ca posesor de Dacie nu vin cu ea la curse sa ma fac de cacao, asa ar trebui sa faca si altii. Parerea mea.

Stie cineva daca la Constanta se face ceva?
__________________
Cool
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 02:02   #153
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Am votat si eu,"asa si asa".
Aspectele care dupa parerea mea au tras in jos calitatea manifestarii ar fi, ineficientza jandarmilor in situatii"inflamabile", lipsa unei modalitati de a procura macar o sticla de apa plata la 0.5L (unii au stat ~5h acolo....daca au avut amici/sotii/prietene cu ei care sa iasa pentru cumparaturi,norocul lor...unii nu au avut),lipsa organizarii la intrarea masinilor in parcare,inaintea inceperii cursei(puteau fi indrumati participantii sa nu se aseze dupa amicitii sau chiar cluburi ci dupa ordinea in care urmau a intra in concurs),...si poate nu ar fi chiar rau sa se faca un alcooltest macar...ca pentru alte chestii(nu insinuez nimic,e doar o parere personala) ,deocamdata nu exista posibilitati tehnice la indemana
In rest ,eu cred ca a fost o reusita si mai cred ca propunerea conform careia nu ar mai trebui sa vina participanti cu masini ieftine(dar in care au bagat bani, munca si pasiune) este un pic ipocrita. Nu stiu cati dintre noi isi permit sa faca tunning unei achizitii de 50.000-200.000 euro. Sau...poate ar fi mai interesante concursurile de gen,in care sa alerge doar 15-20 masini?!...s-ar desfasura mult mai rapid,nu ar mai apare divergentze de pareri si gata,nu?!...eu nu cred...parerea mea.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 03:15   #154
DJ-23-SLK

Stage 3
 
DJ-23-SLK's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 143
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Aviator Spune "Sau bataia cu publicul de la Craiova a societati de paza, muschi fara creier, oameni pe care Sebastian dupa o scurta discutie i-a pus la picioare facadu-i sa se scuze cu reverente." aaaa trebuie sa iti atrag atentia un pic asupra faptului ca nu erau de la nici o firma de paza iar faza cu scuzele te rog eu mult sa o scoti ca nu e frumos sa minti atata lume...Spune mai bine ceea ce sa`ntamplat anume ca au venit baietii la voi si ati fost rugati sa iesiti de pe pista unde in prealabil vi sa aratat drumul spre iesire.


SEBASTIAN am si eu cateva neclaritati si te-as ruga frumos sa mi le clarifici si mie.Apropo de Craiova si de eXtreme SPEED SHOW unde voi(LEGAL RACING) ati postat pe unul din forumurile noastre ca va implicati si ajutati pentru o mai buna desfasurare a lucrurilor.Foarte frumos,si apreciat gestul vostru dar daca nimeni nu a zis "OK" voi de ce totusi ati intrat pe pist cu stiile in mana si incepuseti sa dati ordine si sa faceti de-ale voastre???Multumesc
__________________
MEMBRU FONDATOR EXTREME RACING CLUB!!!
e X t r e m e FOREVER!!!
DJ-23-SLK is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 06:52   #155
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by DJ-23-SLK
Aviator Spune "Sau bataia cu publicul de la Craiova a societati de paza, muschi fara creier, oameni pe care Sebastian dupa o scurta discutie i-a pus la picioare facadu-i sa se scuze cu reverente." aaaa trebuie sa iti atrag atentia un pic asupra faptului ca nu erau de la nici o firma de paza iar faza cu scuzele te rog eu mult sa o scoti ca nu e frumos sa minti atata lume...Spune mai bine ceea ce sa`ntamplat anume ca au venit baietii la voi si ati fost rugati sa iesiti de pe pista unde in prealabil vi sa aratat drumul spre iesire.


SEBASTIAN am si eu cateva neclaritati si te-as ruga frumos sa mi le clarifici si mie.Apropo de Craiova si de eXtreme SPEED SHOW unde voi(LEGAL RACING) ati postat pe unul din forumurile noastre ca va implicati si ajutati pentru o mai buna desfasurare a lucrurilor.Foarte frumos,si apreciat gestul vostru dar daca nimeni nu a zis "OK" voi de ce totusi ati intrat pe pist cu stiile in mana si incepuseti sa dati ordine si sa faceti de-ale voastre???Multumesc
Sigur am sa-ti raspund in limita celor care mi le mai amintesc.
Am vazut ce a scris SEI alias Aviator.
Intradevar undeva in partea dreapta a pistei in zona startului la cursa organizata anul trecut la ACR, prima cred a iesit un scandal destul de urat.
Lucrurile au fost musamalizate insa anumiti tipi dintr-o oarecare societate de paza la indemnul unuia mai batran ce s-a dovedit a fi seful lor au luat la bataie pe uni care intrdevar faceau probleme. S-au schimbat niste pumni seriosi pana jandarmi au intervenit sa-i desparta.
Era clar o societate de protectie si paza dar reactiona prea violent iar jandarmi veneau doar prea tarziu.
Asta e conflictul si altele mai mici.
Da eu impreuna cu Sei am fost invitati sa iesim din aria startului de acesti oameni plini de muschi, intr-un mod elegant dublat de forta.
Nicidecum nu am fost dati afara sau altceva insa prostia lor si a celor care le-a cerut asta a fost suficient de mare sa ne enerveze, noi nu doream ca acolo sa se intample ceva rau. Era cam debandada in organizarea lor.
Am ripostat asupra modului in care au procedat si asupra legalitati interventieo lor, moment in care ni s-a dat dreptate s-au cerut scuze si am fost reinvitati sa-i sprijinim, danduni-se replica ca organizatorul a cerut si ei fara sa stie situatia au reactionat. Am acceptat scuzele lor, explicatile si rugamintile jandarmilor, care erau in culpa neavand tot ce trebuiau acolo si am hotarat sa nu mai intram, daca binele nostru nu era bine venit.
Pacat ca oameni de acolo de atunci au fost ingusti la minte.
Oricum am dat cateva indicati care au folosit si asta ne-a bucurat.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 09:23   #156
Angel_Xaero

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 20
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Mie mi-a placut..am votat "Asa si Asa !" ... 8 din 10 pentru curse..au lipsit "cerculetele"... 7 din 10 pentru organizare
Cu agentii de paza a fost mai nasol..stateau in fata si nu vedea nimeni nimic de ei...daca te duceai un pic mai in fata, sa vezi si tu ceva, sareau aia repede cu gura.. "la linie la linie!". In ceea ce priveste incidentul din final, nu vreau sa comentez..nu tine neaparat de cursa..dar reactia publicului a fost exagerata.
Angel_Xaero is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 10:07   #157
Iulika0069

Stage 5
 
Iulika0069's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 379
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN
Cei pentru care votul Pilaf a fost optiunea lor ii rog pe viitor sa stea acasa si de fapt vom face selectia.
Se vor analiza IP-urile votantilor si cele ale membrilor reusind sa vedem care sunt nemulttumiti.
Odihna placuta!
Urmaresc de mult forumul 4tuning (sunt inscris din 2004) si chiar daca am putine post-uri o sa imi permit sa imi exprim gandurile ca si cum ne-am cunoaste de mult..

In primul rand, am vazut ca nu te-ai dat (inca) batut si nu ai renuntat la a organiza curse, este un lucru f. bun! Sunt sigur ca daca altcineva si-ar dori sa organizeze "legale" ar putea sa o faca, cu toate piedicile puse de autoritati..
Asa ca pana cand nu vom (vei) avea o concurenta reala, cei care sunt in "opozitie" - cei care au votat "pilaf" - trebuie sa reprezinte pt tine o "amenintare" constructiva!

In al doilea rand, incearca sa iei ce e mai bun din ce zice fiecare, in special atunci cand te critica! O atitudine de genul "analiza IP & pedeapsa" e cat se poate de deplasata si paguboasa - pt tine si in final si pt noi
Incearca sa inveti din micile sau marile greseli pe care le faci (orice om greseste), fii mai tolerant si o sa vezi ca (poate) si ceilalti or sa fie mai putin agresivi cu tine

In special "detaliile" gen toalete (inexistente in parcul auto, la LR din XII.2005 iar au lipsit cu desavarsire), cafea & apa & sandwitch-uri (sa existe si la preturi cat de cat decente) atarna f. mult in balanta "pilaf/bine/super"
Faptul ca nu ai suficienti sponsori/parteneri nu e o scuza, pur si simplu tb sa rezolvi problemele astea; eu nu stiu cum te pot ajuta decat eventual printr-un voluntariat

In final tot ce ma (ne) intereseaza e sa avem curse legale organizate cat mai des si cat mai bine
__________________
BMW E30 S50 turbo
The best [free] Antivirus :P
Iulika0069 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 10:48   #158
Capshunika

Stock
 
Capshunika's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by Angel_Xaero
Mie mi-a placut..am votat "Asa si Asa !" ... 8 din 10 pentru curse..au lipsit "cerculetele"... 7 din 10 pentru organizare
Cu agentii de paza a fost mai nasol..stateau in fata si nu vedea nimeni nimic de ei...daca te duceai un pic mai in fata, sa vezi si tu ceva, sareau aia repede cu gura.. "la linie la linie!". In ceea ce priveste incidentul din final, nu vreau sa comentez..nu tine neaparat de cursa..dar reactia publicului a fost exagerata.
pai si nu ti se pare normal sa iti spuna sa stai la linie??Pt ca la urma urmei daca nu vedeai era din cauza ca si altii la randul lor se duceau in fata...si uite asa nu vedeam unii de altii si daca nu erau gardienii probabil ajungeam in cealalta parte a pistei..Normal ar fi fot sa fie garduri peste tot in asa fel incat sa nu poate fi mutate din fata liniei....nu prostiile alea de benzi care se intindeau si se rupeau intr-una.
Capshunika is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 14:15   #159
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

votez cursa drept BUNA!
si acum sa ma expun si punctul meu de vedere care este obiectiv si plin de ratiune(zic eu).Nu fac parte din nici o grupare sau club sportiv si sunt unul dintre cei mai vechi participanti la evenimente de acest gen.
-prea multa indisciplina din partea concurentilor si chiar a publicului
-faptul ca se inghesuiau sa vada starturile nu-i un lucru bun - se vedea la fel de bine si din pozitiile initiale
-apoi concurentii opreau pe unde voiau si nu asigurau o fluenta buna
-o multime de inconstienti care faceau ce voaiu cu masinile mai ales cei cu tractiuni spate la intoarcerea spre zona de start mai exact in zona de intoarcere de la starturi
-sistemul de cronometrare este ceva profi care si foloseste de federati. nu poate inregistra starturi furate dar noi nu furam de fel....
-nervii organizatorilor sint justificati dar trebuie sa fie atenti pe viitor cum ii stapinesc
-TREBUIAU FACUTE MACAR NISTE DIPLOME CARE SA RAMINA AMINTIRE DE LA ACEST EVENIMENT
-cei ce au facut dupa capul lor (ma refer la participanti) sa mai fie primiti numai pe baza unui angajament scris si daca o fac lata iar trebuie EXCLUSI
-de asemenea trebuie totusi o triere a masinilor inscrise in grupe
Acum ca am cam terminat ce aveam de spus vreau sa felicit cistigatorii de la toate grupele si in special ,,...dar nu mai spun ca stie el care e , pentru rezultatul f bun obtinut.Pare incredibil ca un nissan 350 de 1-2 ani sa fie batut la timp de o "ragalie".
De asemenea analizind timpii vad ca si faimosul seat leon 4x4 a fost detronat de o masina de 115 cai cu tractiune fata.Celebrul volvo integral a avut numai 0,13 secunde in fata cistigatorului de la grupa B restul de la grupa E fiind cu timpi mai slabi ca cei de la grupa B.
Felicitari pentru toti participantii si ..."UN PASTE FERICIT "va doresc!
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 14:32   #160
Razvan P

Stage 4
 
Razvan P's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 231
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Celebrul volvo ,adica eu , a avut o mare problema din cauza unui kit de blow off montat ziua anterioara si pierdea cam o jumatate de secunda si pe 0-100 si pe 400 metri , iar daca rezolv problema il invit pe posesorul acelei 115 cai tr. fata la o cursa si daca nu-i dau 3-4 masini nu mai vin niciodata la curse
nu ca ma scuz , dar am avut si rotile mari pe masina pentru ca nu credeam ca am vreo sansa impotriva wrx-ului , daca stiam ca ne vor desparti cativa zeci de cm la finish le schimbam cu alea mici, asta e , o trec la pierderi

celebrul ceky a avut o harta de oras cu limitare de cuplu tocmai pentru ca nu are adversar la grupa lui , daca isi pune harta de 240 cai cred ca-i da un tir 5-ului turbo , cum s-a vazut si anul trecut cand a concurat cu cel din vtm (alex berea)

si ca ultima idee , nu va orientati prea tare dupa timpi cand afirmati ca o masina bate alta masina ; a fost frumos , felicitari 5-urilor turbo si tuturor participantilor, fie ei castigatori fie nu , felicitari organizatorilor si......punct .
__________________
www.insomniaracing.org


Last edited by Razvan P; 19-04-06 at 14:36.
Razvan P is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 15:14   #161
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Pana sa ii dea un tir si scuze ca nu mi-a mers si ca nu am facut etc. 5 a batut !!
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 15:43   #162
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

foarte tare r5 de la craiova ...masina e bomba
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 15:48   #163
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Multumim mult !!
Si o sa mearga si mai tare.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 16:02   #164
Razvan P

Stage 4
 
Razvan P's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 231
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

nu vorbeam cu tine asa ca adreseaza-te altcuiva
Razvan P is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 16:05   #165
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Extraordinar )
Acum nu ii mai da Subaru la Evo de ii rupe capu ??
Ai vazut ce timpi are EVo lu Ducu si ce timpi au Subarurile ........
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -