Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

View Poll Results: Cum a fost ?
Foarte Tare ! 33 21.15%
Asa si Asa ! 72 46.15%
Pilaf ! 51 32.69%
Voters: 156. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-04-06, 10:49   #121
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Daca domnul care a scris deasupra mea,sharpe este un tip acid cand vine vorba de Sebastian, vreau sa-i spun ca face cea mai mare greseala.
Sigur eu, Andrei, SEI, Sebastian si alti oameni din zona Legal Racing gresesc e normal sa se intample asta.
Ei fac ceva si cine munceste greseste.
Imi plac Legile lui Murphy si le inteleg , iar uneori chiar ma amuza.

'Este mai usor sa lupti pentru principiile tale decat sa te ridici la inaltimea lor'
poate ca daca nu ai fi acid si ai da o mana de ajutor, de crezi tu ca esti mai destept decat altii, crezi ca de critici duc lipsa? Sau crezi ca nu stiu ei inaintea ta unde au gresit? Fi pe pace si convins ca lipsa de eficienta tot la bani se reduce.

'Cei care stau calare pe un gard, au putine directii de ales.'
Ma intelegi unde bat.

'Un diplomat este cineva care-ti poate spune sa te duci la dracu in asa fel incat sa astepti cu nerabdare calatoria.'
chiar daca iti place sa crezi despre tine ca esti diplomat e departe rau de tine

'Teoria este sprijinita atata timp cat sunt asigurate fondurile'
Cand ai ceva de spus baga mana in buzunar scoate banutu si fa, dar nu critica ca e carcota, lasa asta in sema celor ce au umor.

'Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor; dar nu sunt sigur in privinta universului.'
fara comentariu

'Omul rational se adapteaza la lumea inconjuratoare; omul irational persista in incercarea de a adapta lumea din jur la el. Prin urmare, progresul depinde de omul irational.'
incearca sa fi mai constructiv.

'Respectarea regulilor nu va duce la indeplinirea sarcinilor.
Corolar: Indeplinirea sarcinilor nu scuza nerespectarea regulilor.'
regula trebuie respectata si nici o abatere nu e ceva simplu


'Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.'
chiar daca pare o idee buna poate strica mult
__________________
fan \\\"LEGAL RACING\\\"
slkamg is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 11:01   #122
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Ono sunt total de acord cu tine.
Dar cum sa le spunem noi (cu mai multi cai) asta! Vor sari de cur in sus.
repet: SUNT TOTAL PT TRIEREA DRASTICA A MASINILOR PE CRITERIU DE PERFORMANTA.
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 11:19   #123
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Seby eu nu prea inteleg cum WRX-ul TUN are timpul trecut la Grupa F si masina a fost inscrisa la grupa E(225 de cai stock)

De ce nu apar restul timpilor ??

Corvette-ul nu aparea.(Nr 93)

Andrei Tentean nu apare

Ono nu apare.

Poate ca si ceilalti vor sa isi vada timpii pe 400 de m.

+ ca trebuie sa facem pe Sherlock Homes sa gasim masinile dupa nr. de concurs............ (
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 11:24   #124
John

Stage 1
 
John's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 15
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Salutare . Am votat asa si asa . Am o mare nemultumire -> jandarmii binenteles. I-am zis la un moment dat lu' un jandarm " uite frate cum sare ala gardu' , au si dat gardu' mai in fata , ce-i asta ?" la care vine si raspunsul " ce vrei frate sa le fac , ma doare-n p..a , nu vezi cati sunt , noi suntem o mana de oameni , nu putem sa facem nimic". Frumos e asa zic eu . Si vine si agentu' 007 de la Group 4 Falck si ai prezentam si lui situatia. La care vine si raspunsu' "Daca pe jandarmi ai doare in p..a pe mine de ce nu m-ar durea ?" Pai data viitoare o sa vin cu pastile frate , iau Sinerdol si cand aud de dureri in sex , le ofer repede tratament. Poate data viitoare nu o sa mai fie probleme d-astea cu sarit gardu'/dat gardu' mai in fata, ca daca statea toata lumea dupa gard nu cred ca se ajungea la situatia aia . Oricum sa speram ca iese mai bine data viitoare ( daca o sa mai fie pe Baneasa dupa incidentul asta). B A F T A !
John is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 11:58   #125
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by slkamg
Daca domnul care a scris deasupra mea,sharpe este un tip acid cand vine vorba de Sebastian, vreau sa-i spun ca face cea mai mare greseala.
Sigur eu, Andrei, SEI, Sebastian si alti oameni din zona Legal Racing gresesc e normal sa se intample asta.
Ei fac ceva si cine munceste greseste.
Imi plac Legile lui Murphy si le inteleg , iar uneori chiar ma amuza.

'Este mai usor sa lupti pentru principiile tale decat sa te ridici la inaltimea lor'
poate ca daca nu ai fi acid si ai da o mana de ajutor, de crezi tu ca esti mai destept decat altii, crezi ca de critici duc lipsa? Sau crezi ca nu stiu ei inaintea ta unde au gresit? Fi pe pace si convins ca lipsa de eficienta tot la bani se reduce.

'Cei care stau calare pe un gard, au putine directii de ales.'
Ma intelegi unde bat.

'Un diplomat este cineva care-ti poate spune sa te duci la dracu in asa fel incat sa astepti cu nerabdare calatoria.'
chiar daca iti place sa crezi despre tine ca esti diplomat e departe rau de tine

'Teoria este sprijinita atata timp cat sunt asigurate fondurile'
Cand ai ceva de spus baga mana in buzunar scoate banutu si fa, dar nu critica ca e carcota, lasa asta in sema celor ce au umor.

'Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia oamenilor; dar nu sunt sigur in privinta universului.'
fara comentariu

'Omul rational se adapteaza la lumea inconjuratoare; omul irational persista in incercarea de a adapta lumea din jur la el. Prin urmare, progresul depinde de omul irational.'
incearca sa fi mai constructiv.

'Respectarea regulilor nu va duce la indeplinirea sarcinilor.
Corolar: Indeplinirea sarcinilor nu scuza nerespectarea regulilor.'
regula trebuie respectata si nici o abatere nu e ceva simplu


'Accidentele au loc atunci cand doi oameni incearca sa fie destepti simultan.'
chiar daca pare o idee buna poate strica mult
1.esti offtopic
2.imi pare bine ca ai invatzat sa cauti expresii celebre (sau citate,sau cum vrei sa le zici)
3.nu mi-ai citit posturile sau nu tii cont de ele,sau ai o minte ingusta
nici unul din posturile mele nu s-a vrut un inceput de scandal...doar o atentionare sau un punct de vedere
m-am saturat sa tot spun asta...unor oameni ingusti la minte
__________________
muČ
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 12:03   #126
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8
Seby eu nu prea inteleg cum WRX-ul TUN are timpul trecut la Grupa F si masina a fost inscrisa la grupa E(225 de cai stock)

De ce nu apar restul timpilor ??

Corvette-ul nu aparea.(Nr 93)

Andrei Tentean nu apare

Ono nu apare.

Poate ca si ceilalti vor sa isi vada timpii pe 400 de m.

+ ca trebuie sa facem pe Sherlock Homes sa gasim masinile dupa nr. de concurs............ (
Toata vina este a mea...eu m-am ocupat de asta si crede-ma ca a fost infernal de greu am stat 5 ore la calculator ca sa fac toate clasamentele...si se pare ca am gresit un pic...imi pare rau daca mai gasiti cate vreo greseala...daca gasiti vreo greseala dati-mi pm sa va lamuresc sau sa ma lamuresc...
Corvette-ul nu apare ptr ca nu s-a dat drumu la cronometru cand a plecat a fost o demonstrativa si nu s-a luat in calcul acea cursa
Ono nu apare la fel ptr ca nu a fost o cursa oficiala si pur si simplu o demonstrativa...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 12:10   #127
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Nu stiu ce demonstrativa a fost cu corvette-ul dar are nr. 93 lipit pe geam ?

Era bine sa se dea drumu la cronometru sa vedem timpii si la LAmbo si la Sti-ul lui Andrei............................
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 12:12   #128
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Si nu stiu de ce nu puneti timpii la taote masinile.
Nu astazi neaparat ............

Eu cred ca toata lumea vrea sa isi site timpul pe 400 de m
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 12:57   #129
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Nu are nimeni nimic cu daciile...dar daca vi la curse fai frate ceva sa fuga ....ca plictisesti lumea cu o dacie cu motor de 1.4 fara esapament ! voi ati auzit pe cineva sa vina la curse sa zica...hai frate la curse ca se dau daciile pe aeroport...eu nu am auzit. Dc nu se plang organizatori de dacia nova cu motor turbo..de dacia nova a lui tudose...sau de dacia lui sgm'u sau de dacia 1300 turbo...Nu se plang pt ca fug ai ce vedea la ele .
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 13:19   #130
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by Turbo110
Nu are nimeni nimic cu daciile...dar daca vi la curse fai frate ceva sa fuga ....ca plictisesti lumea cu o dacie cu motor de 1.4 fara esapament ! voi ati auzit pe cineva sa vina la curse sa zica...hai frate la curse ca se dau daciile pe aeroport...eu nu am auzit. Dc nu se plang organizatori de dacia nova cu motor turbo..de dacia nova a lui tudose...sau de dacia lui sgm'u sau de dacia 1300 turbo...Nu se plang pt ca fug ai ce vedea la ele .

Bine ai zis, ai o spaga de la mine
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 14:08   #131
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Pentru ce sunt cursele???? Sa poate participa fiecare cu ce masina are chiar daca e o amarata de dacie sau mai stiu eu ce
Nu chiar.Fiind o competitie,masinile ar trebui sa fie...competitive.Pe stadion lumea se strange sa vada Steaua vs Rapid,nu noi vs blocul vecin.Pricepi comparatia banuiesc...

Quote:
un 206 STOCK fara suparare nu are ce cauta
Daca e RC,de ce nu ?

Quote:
si Ono ai foarte mare drepatate dar gandeste-te ca asta este si un pic discriminare
Quote:
Dar cum sa le spunem noi (cu mai multi cai) asta! Vor sari de cur in sus
Nu e nici o discriminare,si e foarte corect sa faceti asa.Pentru box iti trebuie forta,pentru alergat viteza,pentru automobilism masina.E simplu.Si cum un om fara conditie fizica nu se inscrie la maraton,un om cu masina slaba nu are ce cauta la curse.

Eu sunt dintre cei care ar trebui sa se simta "discriminati",dupa ideea asta,si totusi mi s-ar parea foarte corect sa faceti asa.Ce sa caut la curse cu o masina de 100 CP ? Nu e nimic impresionat in a vedea sfertul de mila parcurs in 18 secunde.Unii oameni nu accepta realitatea...dar daca se dau la curse n-o sa li se transforme Fabiile 1.4 in M3-uri.Probabil ca le place iluzia...

Problema care se pune aici e alta (banuiesc):fara aceste masini,care sunt destul de multe,nu se strang bani suficienti.Deci ar trebui marita taxa,ceea ce poate nemultumi pe unii.
Race is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 16:14   #132
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Quote:
Originally Posted by Turbo110
Nu are nimeni nimic cu daciile...dar daca vi la curse fai frate ceva sa fuga ....ca plictisesti lumea cu o dacie cu motor de 1.4 fara esapament ! voi ati auzit pe cineva sa vina la curse sa zica...hai frate la curse ca se dau daciile pe aeroport...eu nu am auzit. Dc nu se plang organizatori de dacia nova cu motor turbo..de dacia nova a lui tudose...sau de dacia lui sgm'u sau de dacia 1300 turbo...Nu se plang pt ca fug ai ce vedea la ele .

pai exact asta zic si eu, si ono...o triere mai drastica a masinilor ( a se citi mai ales la grupele mici) stock vs modificate; sunt de acord frate sa mai bag 300 eur, sa-mi iau o axa tare, pe urma sa fac o suspensie tare,si sa ma bat cu SUA, dar dc se continua in ritmul asta nici macar nu apuc sa-l vad pe sua, o gramada masini stock...nu e cazul la grupele mici de masini stock..ce sa vad la matizu lu McMate ( no offense)? vreau sa vad solentzele cipuite si comprimate, novele si daciile cu carburi si axe..si alte masini asemenea...sincer admiterea daciei de VN mi se pare cel putin penibila...cred ca avea cel putin 20cp peste din priza de aer de pe plafon...

nu inteleg iar de ce au fost asa moi organizatorii in legatura cu r5ul albastru de braila..mai ales ca baiatul a fost destul de nesimtit ( eram langa)..incadrare gresita la grupa

bag bani, vreau sa vin, sa fac show, dau si bani, dar vreau si eu macar un pic de corectitudine, nu neaparat din partea organizatorilor, ci a participantilor, sa le explice careva alora de nu stiu ca nu ne dam pe bani si nici nu ne ia nimeni capul dc pierdem
__________________
BMW for ever
Ford for fun
Pejo for citymode
Bytzu is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 16:19   #133
Razvan P

Stage 4
 
Razvan P's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 231
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

Si eu sunt pentru o selectie a masinilor, nu neaparat drastica dar macar masinile stock fara veleitati sportive ar trebui lasate la o parte .
Si publicul asteapta mult prea mult ca sa vada ceva propriu-zis....in afara de dacii cu autocolante si tipsuri din targ. Si din punctul asta de vedere nu mi se pare normala nici chestia cu 2 masini de club per clasa iar independentii sa vina in numar mare cu , scuzati termenul , ragalii
Sa stai 2-3 ore sa vezi dacii si olcituri pana se ajunge la "masini sport" ....trageti voi concluzia
5-urile turbo fac senzatie chiar daca au 15 ani si e o placere sa le vezi in actiune dar cand vad o dacie 1300 din 81 cu arcurile taiate ca deh, sa fie si el low rider autohton......no coment
parerea mea e ca spectacolul trebuie sa fie spectacol , nu opel corsa de 1.0 l si 60 cai vs matiz de 42 de cai ....ma intreb cine castiga cursa asta tare ...o sa fiu cu respiratia la gura pana in ultimul moment
in fine ...
__________________
www.insomniaracing.org

Razvan P is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 16:54   #134
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

eu personal n-m fost prezent dar votez cu foarte tare pt k sa aduni 120 de masini la o cursa.... e ceva si stiu cate batai de cap ai la o astfel de organizare!cat despre comp lui sebastian...............nu a fost frumos a fost chiar ..urat!!!!!dar sunt oameni kre nu inteleg treburile prin alte metode!si mai bine sa fie suparat un smecheras kre vrea sa se rupa in figuri decat sa se intample vre-un incident neplacut!!!
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 16:58   #135
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: CURSA - votati - SUPER TARE / asa si asa / pilaf

au fost mai mult de 120...cu mult mai mult decat 120...
am avut masina cu numarul de concurs 200...
orlando is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -