Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

View Poll Results: JL Audio 12w3 vs JBL Power
JL Audio 12w3 73 71.57%
JBL Power 29 28.43%
Voters: 102. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-06, 15:38   #31
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: JL Audio vs JBL

da exact...dak omului ii place geibiel....asta e...succes...
vpower16v is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 21:51   #32
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: JL Audio vs JBL

nu fi rau ca si jbl-ul e bun,,si jl e ok nu sunt branduri de aruncat dar intradevar nici de comparat
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 21:57   #33
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: JL Audio vs JBL

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity
nu sunt branduri de aruncat dar intradevar nici de comparat

Nu este de aruncat JBL, nu a zis nimeni, dar nici de comparat cu JL
GYM is offline   Reply With Quote
Old 04-04-06, 23:06   #34
vpower16v

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 757
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: JL Audio vs JBL

asa e...nu a zis nimeni k jbl nu e bun...recunosc ..am avut jbl (gto-4 12)pt cat am dat p el a fost ok..... dar am renuntat la el....pt ceva mai bun
__________________
ps: Cumpar vinyl-uri audiofile in stare buna, fara zgarieturi, rog seriozitate !

gen muzical cautat : manele
vpower16v is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 14:33   #35
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: JL Audio vs JBL

db_flex ne anunti si pe noi ce ai ales, cum suna, etc.... sau ai facut topicu' doar sa ne aprindem
GYM is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 18:10   #36
dB_Flex

Stage 2
 
dB_Flex's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 47
Default Re: JL Audio vs JBL

Quote:
Originally Posted by GYM
db_flex ne anunti si pe noi ce ai ales, cum suna, etc.... sau ai facut topicu' doar sa ne aprindem
eu am ales de la inceput cel care era pt mine mai bun... asta e JL..... am facut acest topic sa dovedesc la mai multi oameni ca nu numai eu sunt cu parerea ca dintre cele 2 modele JL este castigator, dupa cum se vede deocamdata si la voturi va multumesc pt pareri pt toti cei care au votat si au scris in partea oricarui produs
dB_Flex is offline   Reply With Quote
Old 09-04-06, 21:33   #37
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: JL Audio vs JBL

mda....
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 07:56   #38
falconeti

Stage 2
 
falconeti's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 40
Default Re: JL Audio vs JBL

JohnyXxx fara suparare pozele pe care le-ai aratat nu sunt edificatoare pentru comparatie arata frumos dar asta nu inseamna ca si suna la fel(este posibil) insa nu se pot pune pe aceiasi treapta JL cu JBL,nu vreau sa intru in amanunte.
falconeti is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 22:26   #39
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: JL Audio vs JBL

sincer stiti ce nu imi place la jbl????nici un demo car nici un interes pe plan de promovare doar noi care comercializam tre sa le umflam.....sincer nu am avut tangente cu jl doar laude cu duiumu ...sunt sigur ca sunt cool dar am ceva io si cu jbl-lul asta de imi sta pe suflet....
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 11-04-06, 23:25   #40
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: JL Audio vs JBL

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity
sincer stiti ce nu imi place la jbl????nici un demo car nici un interes pe plan de promovare doar noi care comercializam tre sa le umflam.....sincer nu am avut tangente cu jl doar laude cu duiumu ...sunt sigur ca sunt cool dar am ceva io si cu jbl-lul asta de imi sta pe suflet....
In privinta JL-ului , trebuie sa recunoastem ca in materie de sub se bate cu doar citeva branduri la nivel mondial .
JBL-ul pot spune ca-l cunosc destul de bine pentru ca acum 10 ani am inceput afacerea cu JBL . NU este un brand rau deloc , dar NU mai e ce era o data , in mod categoric .
Sa nu uitam ca si preturile sunt extrem de accesibile la JBL in comparatie cu alte suburi . Insist si spun ca pentru pretul lor , personal consider ca sunt foarte bune !.
Cu demo-car-ul de care pomenesti , intr-adevar e mare pacat ca nu exista unul .
Eu am invatat un lucru , si anume ca sa-ti faci o parere despre un anume produs audio , trebuie sa-l INCERCI . Reclamele si "testele" din reviste scrise de regula de "ziaristi" nu fac ( pentru mine cel putin ) nici 2 bani .
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 12-04-06, 21:11   #41
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: JL Audio vs JBL

Quote:
Originally Posted by saxo
In privinta JL-ului , trebuie sa recunoastem ca in materie de sub se bate cu doar citeva branduri la nivel mondial .
JBL-ul pot spune ca-l cunosc destul de bine pentru ca acum 10 ani am inceput afacerea cu JBL . NU este un brand rau deloc , dar NU mai e ce era o data , in mod categoric .
Sa nu uitam ca si preturile sunt extrem de accesibile la JBL in comparatie cu alte suburi . Insist si spun ca pentru pretul lor , personal consider ca sunt foarte bune !.
Cu demo-car-ul de care pomenesti , intr-adevar e mare pacat ca nu exista unul .
Eu am invatat un lucru , si anume ca sa-ti faci o parere despre un anume produs audio , trebuie sa-l INCERCI . Reclamele si "testele" din reviste scrise de regula de "ziaristi" nu fac ( pentru mine cel putin ) nici 2 bani .

multumesc de sustinere in privinta produsului jbl ca nu e rau si cum zici si tu si io la pretu care are este super produs.....in principiu portocala mea atomica o fac demo by jbl power series pentru simpla placere a produsului respectiv....stiu ca jl este nr 1 gz nr 2 hertz nr 3 ultimele estimatii in car hifi germania dar aici in alegerea produselor fiecareare libera alegere pana unde poate baga mana in buzunar
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 12-04-06, 21:35   #42
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: JL Audio vs JBL

Sandule , stii si tu cit de mult conteaza instalarea ...
Degeaba ai scule bune daca nu stii ce sa faci cu ele .
Am mai spus cindva ca decit scule de top instalate prost , mai bine scule medii instalate F BINE ! .
In privinta gusturilor , fiecare alege ce-i place .
saxo is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 22:10   #43
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: JL Audio vs JBL

recunoscator asa e !!!!daca le instalezi necorespunzator nu ai ce sa te astepti de la ele mai mult decat cele clasice!!!!!!!!
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 08:26   #44
falconeti

Stage 2
 
falconeti's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 40
Default Re: JL Audio vs JBL

Fara sa supar pe nimeni dar cind s-a facut aceasta comparatie problema a fost pusa in felul urmator:care este mai bun dintre JL si JBL ,nu s-a cerut o comparatie intre ele din punctul de vedere al raportului calitate/pret.
falconeti is offline   Reply With Quote
Old 02-05-06, 09:48   #45
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: JL Audio vs JBL

Asa cum am zis mai devreme : "In privinta JL-ului , trebuie sa recunoastem ca in materie de sub se bate cu doar citeva branduri la nivel mondial"
Adica e peste JBL.
saxo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -