Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-04, 19:36   #16
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Stai calm, ca eu daca o sa-l mai vad si tot nu o sa cred !!!!!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 21:44   #17
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default

din cate shtiam eu e pe bune faza cu enzo >>cici shi-a luat tziriac una :P deci enzo ar trebui sa dezlege misterul care e cea mai tare mashina din tzara dar daca nu>>atunci ar mai ramane porscheul lu' lishinschi(sau cam asa ceva).Eu unu daca ash vedea enzoul parcat m-as duce sa-l salut shi sa-i dau un kiss de primire (daca nu v-am zis >>ador ferarri enzo <
Edd is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 22:16   #18
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Edd\"
din cate shtiam eu e pe bune faza cu enzo >>cici shi-a luat tziriac una :P deci enzo ar trebui sa dezlege misterul care e cea mai tare mashina din tzara dar daca nu>>atunci ar mai ramane porscheul lu' lishinschi(sau cam asa ceva).Eu unu daca ash vedea enzoul parcat m-as duce sa-l salut shi sa-i dau un kiss de primire (daca nu v-am zis >>ador ferarri enzo <
despre ce porsche vorbesti???lamurestema...
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 22:21   #19
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default

porsche 911 turbo are bani lishinschi asta shi plus ca nici macar nu e ptr el..... e ptr fiu lui cica a intrat shi intr-un stalp cu ea shi a mai luat inca una sau reparat-o>>aici la faza asta nu shtiu sigur
Edd is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 22:26   #20
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Edd\"
porsche 911 turbo are bani lishinschi asta shi plus ca nici macar nu e ptr el..... e ptr fiu lui cica a intrat shi intr-un stalp cu ea shi a mai luat inca una sau reparat-o>>aici la faza asta nu shtiu sigur
porsche turbo..dar stock??ca porsche turbo a,vazut cateva bucuati cand am fost ultima oara la bucuresti...presupun cai vreun 996 turbo..preparat..ceva tare...ca stock..ii tare..dar nui cel mai tare..
__________________
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-04, 22:34   #21
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

A dreaqu Andreea Marin, ii sta funduletzul ala dulcic al ei in Enzo? Ii sta...ferice de ea...
  Reply With Quote
Old 08-11-04, 22:35   #22
Edd

Stage 5
 
Edd's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 320
Default

puey sincer nu pot sa itzi raspund ca nu l-am vazut decat trecand prin fatza ochilor >>la exterior nika modificat iar motor.nu shtiu chiar nu shtiu ma interesez shi zic oke?
Edd is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 14:02   #23
canan17ro

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 6
Default

Va mai zic si eu de masini la noi. De Enzo nu stiu nimic ca nu am mai fost prin tara de ceva timp dar daca e al lui Tiriac pot sa aflu.

Catalin Jaguarul ala e scump dar nu e cea mai puternica. Dintre ale lui Tiriac care le are in tara cea mai puternica este Mustang-ul Mach 1 (1970) ala rosu care l-a aratat si la ProMotor, dar ceea ce cred ca nu stiti despre el e ca are 700 de cai si rotile din fata se cam ridica la plecare .

Mai e cineva pe care il cunosc dar nu pot zice cum il cheama care sta in baneasa si are un porsche 911 GT2 pe care l-a luat si la trimis in germania. Are toata caroseria din materiale usoare (vreo 200 de kg mai putin) si motor preparat adevarat (din pacate nu stiu numele tunerului) care e aproape de 700 de cai. Ideea e ca omu are 50 de ani si nu o sa-l vezi la curse vreodata.
canan17ro is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 14:25   #24
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"canan17ro\"
Va mai zic si eu de masini la noi. De Enzo nu stiu nimic ca nu am mai fost prin tara de ceva timp dar daca e al lui Tiriac pot sa aflu.

Catalin Jaguarul ala e scump dar nu e cea mai puternica. Dintre ale lui Tiriac care le are in tara cea mai puternica este Mustang-ul Mach 1 (1970) ala rosu care l-a aratat si la ProMotor, dar ceea ce cred ca nu stiti despre el e ca are 700 de cai si rotile din fata se cam ridica la plecare .

Mai e cineva pe care il cunosc dar nu pot zice cum il cheama care sta in baneasa si are un porsche 911 GT2 pe care l-a luat si la trimis in germania. Are toata caroseria din materiale usoare (vreo 200 de kg mai putin) si motor preparat adevarat (din pacate nu stiu numele tunerului) care e aproape de 700 de cai. Ideea e ca omu are 50 de ani si nu o sa-l vezi la curse vreodata.
sigur gemballa gt2 sau techart.. o avea mustangul ala 700 cp..dar tot nui mai tare..ca si jaguaraul..xj220 ii o masina..supersport..pe cand mustang ii un muscle car
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 15:15   #25
canan17ro

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 6
Default

Probabil dupa cum arata e TechArt ca e mai colturos asa si ei cam (din cate am vazut si imi amintesc) asa le fac.

Sunt sigur ca pe circuit Jagu e mai rapid asa cum Mustangul e mai rapid pe 400 si 1000 m.
Depinde ce intelegi prin cea mai tare masina!

OFF TOPIC
Eu am stat in Jaguarul ala si e superb ce sa zic, e expus la Romcar, in spate la hotel Parc. Acum un an si ceva avea 800 de km. Tiriac are angajat un om care o data pe luna se duce la Monte Carlo unde are multe masini (intre care si un Lambo vechi de nu stiu cati ani care costa peste 1 mil de dolari) si pe care \"i le plimba\" sa nu \"se infunde\".

Misto slujba!! Cine se ofera??
canan17ro is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 15:21   #26
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"canan17ro\"
Probabil dupa cum arata e TechArt ca e mai colturos asa si ei cam (din cate am vazut si imi amintesc) asa le fac.

Sunt sigur ca pe circuit Jagu e mai rapid asa cum Mustangul e mai rapid pe 400 si 1000 m.
Depinde ce intelegi prin cea mai tare masina!

OFF TOPIC
Eu am stat in Jaguarul ala si e superb ce sa zic, e expus la Romcar, in spate la hotel Parc. Acum un an si ceva avea 800 de km. Tiriac are angajat un om care o data pe luna se duce la Monte Carlo unde are multe masini (intre care si un Lambo vechi de nu stiu cati ani care costa peste 1 mil de dolari) si pe care \"i le plimba\" sa nu \"se infunde\".

Misto slujba!! Cine se ofera??
ce nas da sa fiu eu omul..ala
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-04, 23:55   #27
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Mai, mai, si cum ajungem noi sa le dam o blana la masinutele alea?
N-ar fi rau.
Si intr-adevar, am citit si eu undeva, mustangul ala are cam 700 cp si daca e vorba de 400 m cred ca ar rupe cam toate masinile din tara.Desi am vazut si eu zilele trecute un porsche GT3 in fata la NOProblem, dar nu sunt 100% sigur ca e al vreunui roman. Cert este ca avea numere de Germania si arata foarte frumos, mai ca matura cu spoilerul din fata asfaltul si svea 4 evacurai mari de tot.IN rest, nimic special...ca un porsche gt3
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 10-11-04, 00:13   #28
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"daflyer_oradea\"
Mai, mai, si cum ajungem noi sa le dam o blana la masinutele alea?
N-ar fi rau.
Si intr-adevar, am citit si eu undeva, mustangul ala are cam 700 cp si daca e vorba de 400 m cred ca ar rupe cam toate masinile din tara.Desi am vazut si eu zilele trecute un porsche GT3 in fata la NOProblem, dar nu sunt 100% sigur ca e al vreunui roman. Cert este ca avea numere de Germania si arata foarte frumos, mai ca matura cu spoilerul din fata asfaltul si svea 4 evacurai mari de tot.IN rest, nimic special...ca un porsche gt3
nui nimica special un gt3 nu sunt chiar asa de tari pe linie dreapta ..pe circuit sunt intradevar..foarte bune..ma repet pe linie drepta ma dau cu orice gt3 nar fi prima oara.....
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-04, 00:22   #29
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Asa cred ca nici xj220-u ala a lui Tiriac nu e grozav in linie dreapta...depinde la ce ne referim...la 400m , la 1000m , la circuit...sau cate ceva din toate .Ca daca ar fi la \"cate ceva din toate\" cred ca pana la urma tot vreun porsche tunat ar castiga...no offense, dar daca e vorba de putere per total este un golf tunat care cu ajutorul nos-ului ajunge pe la 900 cp.era pe un topic pe undeva...
Si e din Romania...dar totusi sunt multe masini poate super tari dar de care nu stie nimeni.In Oradea este un italian care are 65 AMG.Dar tipu e cam batranel pt curse...a fost la crazy tuning show editia 1 si am ceva poze cu masina...si ala e destul de tare...cu limitarea scoasa a mers cu el pe autosrada cu 300 km/h si inca mai mergea, dar i-a fost frica bosorogului...
Deci...sa ne gandim bine la ce ne referim. )
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 10-11-04, 00:31   #30
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"daflyer_oradea\"
Asa cred ca nici xj220-u ala a lui Tiriac nu e grozav in linie dreapta...depinde la ce ne referim...la 400m , la 1000m , la circuit...sau cate ceva din toate .Ca daca ar fi la \"cate ceva din toate\" cred ca pana la urma tot vreun porsche tunat ar castiga...no offense, dar daca e vorba de putere per total este un golf tunat care cu ajutorul nos-ului ajunge pe la 900 cp.era pe un topic pe undeva...
Si e din Romania...dar totusi sunt multe masini poate super tari dar de care nu stie nimeni.In Oradea este un italian care are 65 AMG.Dar tipu e cam batranel pt curse...a fost la crazy tuning show editia 1 si am ceva poze cu masina...si ala e destul de tare...cu limitarea scoasa a mers cu el pe autosrada cu 300 km/h si inca mai mergea, dar i-a fost frica bosorogului...
Deci...sa ne gandim bine la ce ne referim. )
uite niste date despre xj 220 intai pretul masina a aparut in 1994 si a costat pe vremea aia..720.000 DM 100-in 4 sec..si 347km/h v/max 549 cp si 642 nm la 1555 kg..deci la plecare i destul de bun..daca stai sa te gandesti ca asta a fost acuma...aproape 11 ani... si in timisoara va fi cred ca la anul slr..dar tot unu asa ..care ii ma in varsta si chestia cu golfu ala de 900 cp chiar nu crezi nu?? sunt de acord ca cel mai tare ar fi tot un porsche ..daca ar fi....
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -