Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-04, 13:14   #61
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default

CTL-ul are in jur de 280-300CP dar nu cred ca face un STI chiar daca nu am vazut liniutza
Cred ca raliurile de pe vremea grupei B erau mult mai spectaculoase decat WRC0ul de acum
__________________
"Nothing in life is more exhilirating as to being shot at without result - W.Churchill"
GTI is offline   Reply With Quote
Old 06-12-04, 13:43   #62
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re: ....

Quote:
Originally Posted by \"adi_bmf\"
Fratilor.....voi ati auzit de BMW-ul ala portocaliu, fost verde, tunnat de C&C Tunning???? Are la numar B-xx-CTL......e unicat in Europa, si da rusinea la multe alte masini tunnate in fata blocului
LOOOL DE CE VB FARA SA STITI?? acuma fara suparare..ctl arata super !!! frumoasa masina..dar sa spui cai cea mai tare masina din romania..mi se pare o prostie nespus de mare..si fiecare masna tunata..ii unicata in felul ei..si credema cam vazut alte bmw-uri si mai faine decat ctl..adica pe gustul meu ctl nui deloc pe gustul meu...
__________________
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-04, 21:55   #63
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ....

Quote:
Originally Posted by \"catalin rs4\"
Quote:
Originally Posted by \"adi_bmf\"
Fratilor.....voi ati auzit de BMW-ul ala portocaliu, fost verde, tunnat de C&C Tunning???? Are la numar B-xx-CTL......e unicat in Europa, si da rusinea la multe alte masini tunnate in fata blocului
LOOOL DE CE VB FARA SA STITI?? acuma fara suparare..ctl arata super !!! frumoasa masina..dar sa spui cai cea mai tare masina din romania..mi se pare o prostie nespus de mare..si fiecare masna tunata..ii unicata in felul ei..si credema cam vazut alte bmw-uri si mai faine decat ctl..adica pe gustul meu ctl nui deloc pe gustul meu...
:P Fiecare cu gusturile lui!
__________________
ChipTuning PROFESIONAL Via OBD pentru aproape orice autotursim 1998-2008. SuperCalitate. Super-Pret.
Diagnoza Computerizata AUDI/VW/Skoda/Seat.
!!!tester km!!!
CT-87-ADY is offline   Reply With Quote
Old 09-12-04, 13:42   #64
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default

daca aia e cea mai tare masina din romania ,atunci romania e o tara de agricultori...dar nu e chiar asa ..chiar pe forumul asta sunt poze cu lamborghini si amg uri etc cu nr romanesti, ce e cu voi?
nu zic are ceva deosebit bmw ul ala dar nu poti sa-l compari cu masini cu adevarat tari... fara suparare
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 09-12-04, 13:48   #65
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default

catalin rs4 zi ce bmw uri tunate sunt in germania, sa se linisteasca cu \"unicat in europa\"
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 09-12-04, 22:11   #66
D Y C

Stage 3
 
D Y C's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 160
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Quote:
Originally Posted by \"D Y C\"
Acum un an am vazut DEMONTATA o Lancia Delta HF Integrale...a fost de Grupa B (inainte s-o interzica - masina e din 1985). Era la un tip in curte. Acel tip e fost pilot de raliu si director tehnic la echipa campioana en-titre in Romania (sa nu dam nume). Omu zice ca are in jur de 550 - 600 cp, 4x4 si 900 kg... cam greu de crezut, dar e om in toata firea. credeti ca un 65 AMG are vreo sansa in fata ei? (la primavara iese pe strazi - lucreaza la ea de 3 ani !!!) think about it
Adica pentru BKP ?

Lancia a avut, intr-adevar, modelul Delta introdus in celebra grupa B, care, din motive de securitate a spectatorilor (au murit destul de multi), a fost exclusa din WRC.

PS: si in Romania, exista o \"replica\" dupa un astfel de model, masina care inca mai alearga in CN VTM (vezi www.autorally.ro sau www.rallyROM.ro - Paul Andronic).
Nu. Pt OMV RALLY TEAM. Si masina e inca demontata. abia la primavara iese pe strazi
__________________
... be the best or die tryin' ...

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
D Y C is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 19:13   #67
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default :)

Fratilor,despre Golful ala MEGA-PUTER e deschis un TOPIC special ->
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=3684 !
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 19:16   #68
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default :)


Citez:
\"Proprietar:Paul Antica
Auto: VW Golf 1 City Golf, An fabricatie 1980
Modificari: Exteriorul: Spoilere Zender fata, spate, parti, haion, toate emblemele scoase, antena Fuba, masca de Golf 2 16V, bare europene.

Sasiul: Haldex AWD 6 viteze 4Motion sistem, cutie de viteze de Audi TT.

Motorul: pistoane Je ( 82.75mm 9:1), Turbocharger Camshafts, HKS blow-off valve, 150 shot NOS, ABD 8mm fire pentru bujii, chiuloasa micsorata, Felpro sistem de protectie a motorului.
Turbo charger facut la comanda si puterea asteptata este de la 700 la 900 CP.
Interior: scaune din piele luate de la un Corrado, scaunele din spate scoase, inchidere centralizata, bord de BMW M3, geamuri electrice, volan si schimbator Momo, reductor de viteze Neuspeed.

Caroseria masinii desi e inregistrata ca 1980 VW Rabbit, este de la un 1996 VW Citi Golf facut in Africa
de Sud si importat in Canada fara a putea fi inscris. Dupa acea totul a mers OK, motorul l-am luat de la un Golf 3 VR6, am adaptat cutia pentru syncro, s.a.m.d. , pana produsul final.

Performante: Masina fara NOS are numai 489CP la 5300 de rotatii pe minut. La 60 de shot de NOS puterea creste la 601CP si la 150 de shot NOS are peste 750CP. Inainte sa instalez 4Motion pe ea, am avut 4WD de la un Passat Syncro si dupa ce am rupt 2 cutii de viteza si 2 diferentiale le-am schimbat cu Haldex care pina acum pare sa reziste. De la 0-100km are timpul cronometrat la 4.00 secunde si la un sfert de mila 12.586 de secunde. Am cistigat citeva curse, am si pierdut cateva, 2 le-am pierdut din cauza syncroului, dar asta e viata. Nu ca as avea cea mai tare masina dar pina acum nu am pierdut decit in fata unui Ferrari Konig, oricum baiatul a pus peste 200 de mii in motor, eu sint foarte departe de suma aia de bani bagati intro masina.\"


de pe www.autostop.home.ro
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 21:43   #69
lolek

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 354
Default

e de mult asta pe autostop ... multi zic ca nu e adevarat ...
lolek is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 22:12   #70
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default :)

pai cum dreaq sa fie ma` adevarat ?
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 22:44   #71
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

BAAAAA! Hai ma ce draqu` s`a discutat chestia asta si rasdiscutat!
Terminatzi pls!
CT-87-ADY is offline   Reply With Quote
Old 11-12-04, 23:54   #72
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default :)

gata ady.... oki
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 27-01-05, 13:49   #73
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default

CTL-ul chiar era frumos !!!! nu l-am mai vazut de fff mult
cand era verde statea tot timpu parcat la spalatoria din ghencea si cand mergea..... era cea mai tere de pe drum
__________________
Opel Vectra C Z18XER
Volkswagen Transporter T4 AAB .... 5 in linie...
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 28-01-05, 15:51   #74
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default

65 amg alb aseara(joi seara) la o spalatorie auto in zona tineretului,masina era a unui pusti(sau cel putin el o conducea) pacat ca nu am telefon cu camera
im570rm is offline   Reply With Quote
Old 31-01-05, 22:06   #75
ebh

Stage 3
 
ebh's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 140
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"D Y C\"
Acum un an am vazut DEMONTATA o Lancia Delta HF Integrale...a fost de Grupa B (inainte s-o interzica - masina e din 1985). Era la un tip in curte. Acel tip e fost pilot de raliu si director tehnic la echipa campioana en-titre in Romania (sa nu dam nume). Omu zice ca are in jur de 550 - 600 cp, 4x4 si 900 kg... cam greu de crezut, dar e om in toata firea. credeti ca un 65 AMG are vreo sansa in fata ei? (la primavara iese pe strazi - lucreaza la ea de 3 ani !!!) think about it
nu iese cu ea pe nici o strada ca nu e legala masina. poate in cel mai bun caz sa o aduca la legale pe platforma....
mie imi placea mai mult peugeot 205 din grupa B ca avea motorul in locul banchetei din spate... era mai bine repartizata greutatea si se comporta mai bine in viraje (cat de bine se poate comporta o masina de >500cp si <900kg).
ebh is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -