Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-09, 15:08   #181
Alex_D12

Stage 5
 
Alex_D12's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: BMW se da pe "verde"

tot un bmw unic ramane
Alex_D12 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 16:53   #182
Mune

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 18
Default Re: BMW se da pe "verde"

De ce nu puteti macar o data sa faceti abstractie de emblema de pe grila .. si sa discutati despre progresele obtinute prin acest concept ... ?


Nu cred ca mai exista vreun thread pe 4tuning .. in care sa nu se ajunga la bmw vs audi vs mercedes sau "veiron" vs [add car name here] ..

Cineva intreba mai devreme .. care ar fi avantajele si dezavantajele unei masini . Pana la un anumit punct ( dacia ? ) putem vorbi de defecte de proiectare .. spatiu interior , greutate , siguranta etc , dar dupa un anumit nivel (mercedes , audi , bmw..?) .. nu se mai poate discuta obiectiv despre ele , aici intervenind gusturile fiecaruie . Poate mie-mi place mai mult eleganta unui E320 decat sunetul unui 535 (sper sa le imperechez bine ..) .. sau poate subtilitatea unui A6 . Poate imi place sa merg incet .. sa admir peisajul si sa`mi las masina admirata .. in locul unei goane nebune intre 2 semafoare .

Cum am mai spus .. parerea mea este subiectiva ... dar sper sa ati inteles esenta ..




Felicitari celor de la BMW pentru acesta opera de arta .. insa mai este mult pana la produsul finit .. pana cand o sa iasa si "surorile" ei pe poarta fabricii .



Numai bine !
Mune is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 19:36   #183
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by marik44 View Post
multi se plangeau ca bmw se duce de rapa uite sa vedem acum ce mai au de comentat ???
Masina are spatele hidos...rau ! Nu mai considerati Bmw cap de linie ,nu va mai mintit singuri...Bmw este o marca premium,care produce masini premium,rapide( nu cele mai rapide) ,fiabile (nu cele mai fiabile ) si sportive (sigur nu ! )...insa sunt marci mult mai puternice din orice punct de vedere...Nu mai laudati Bmw,ca nu va da de mancare,nici mai smekeri nu va face...
__________________
Cele mai bune glume sunt glumele proaste,facute bine...
Masinutza mea... https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...cona-78-a.html
Jucaria... https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...ta-rs1800.html
Daily... https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...ml#post5492092
vlad_strumph is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 19:36   #184
Geo_DXG

Stage 4
 
Geo_DXG's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 252
Member of:
[VW]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by tsughi.bughi View Post
Pisi mic,frumos si unicat :X

asta-i ditamai felina....
Geo_DXG is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 19:38   #185
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by Mune View Post
De ce nu puteti macar o data sa faceti abstractie de emblema de pe grila .. si sa discutati despre progresele obtinute prin acest concept ... ?


Nu cred ca mai exista vreun thread pe 4tuning .. in care sa nu se ajunga la bmw vs audi vs mercedes sau "veiron" vs [add car name here] ..

Cineva intreba mai devreme .. care ar fi avantajele si dezavantajele unei masini . Pana la un anumit punct ( dacia ? ) putem vorbi de defecte de proiectare .. spatiu interior , greutate , siguranta etc , dar dupa un anumit nivel (mercedes , audi , bmw..?) .. nu se mai poate discuta obiectiv despre ele , aici intervenind gusturile fiecaruie . Poate mie-mi place mai mult eleganta unui E320 decat sunetul unui 535 (sper sa le imperechez bine ..) .. sau poate subtilitatea unui A6 . Poate imi place sa merg incet .. sa admir peisajul si sa`mi las masina admirata .. in locul unei goane nebune intre 2 semafoare .

Cum am mai spus .. parerea mea este subiectiva ... dar sper sa ati inteles esenta ..




Felicitari celor de la BMW pentru acesta opera de arta .. insa mai este mult pana la produsul finit .. pana cand o sa iasa si "surorile" ei pe poarta fabricii .



Numai bine !
deci mai bine de atat nu se poate explica bravo ... '.....
albatros is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 19:47   #186
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by vlad_strumph View Post
Masina are spatele hidos...rau ! Nu mai considerati Bmw cap de linie ,nu va mai mintit singuri...Bmw este o marca premium,care produce masini premium,rapide( nu cele mai rapide) ,fiabile (nu cele mai fiabile ) si sportive (sigur nu ! )...insa sunt marci mult mai puternice din orice punct de vedere...Nu mai laudati Bmw,ca nu va da de mancare,nici mai smekeri nu va face...
hai ma laso ca BMW e masina clar nu e cea mai buna ..dar este o masina ...ff buna ...bn se poate si mai bine ...da na totusi nu e o masina de neglijat . ...si vorbesc ca,conduc un bmw ........nu vb din postura de pieton ..care le vede pe strada ....
albatros is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 21:37   #187
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
sti cum e aici ....fiecare de ce marca il doare .... ia zi si mie daca sti care marca a dezvoltat primul model full pe hydrogen ?BMW sau AUDI ?) ne spui tu?
Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 22:51   #188
Mune

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 18
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .
In aceiasi nota , ARO era primul autovehicul de teren cu suspensie independenta pe fata (celelalte aveau punte rigida si pe fata) .. dar asta nu-l face "cel mai bun offroader" ...
Mune is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 16:49   #189
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by andreicln View Post
Ia spune tu care a fost prima masina de serie ( turism) cu motor Turbo-Diesel ? BMW sau Peugeot , hai las-o balta asa sunteti voi "conducatri de bmw" numai asta aveti in cap .
eu cred ca BMW a fost ... .....bn sau tractoru sau camioanele ....da turism a fost cred ca un bmw ...
albatros is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 19:30   #190
Negatyvu

Stock
 
Negatyvu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 7
Default Re: BMW se da pe "verde"

pt mine BMW ramine tot BMW.orice ar scoate pe piata da lovitura si nu mai zic k da clasa altor natzii de masini sa altor firme concurente.bravo BMW si kt mai multe lovituri pe piata auto.
Negatyvu is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 19:42   #191
Negatyvu

Stock
 
Negatyvu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 7
Default Re: BMW se da pe "verde"

dak noi conducatorii de BMW avem o problema cu aceasta masina,spune-mi si mie pe strada indiferent k este un 3.16 de 106hp sau 3.18 de 117hp,(indiferent k este un ursulet sau k este o pisicuta) da clasa unei cutii de chibrite cu motor de drujba cum este peugeot?cum te simti knd depasesti cu peugeot-ul si cum te simti knd faci asta cu BMW.dak nu sti incearca.sa vezi cum te infigi in canapea si toata uzina BMW de sub capota iti ofera un concert unic.indiferent de an un BMW ramine tot un BMW orice ar spune orice necunoscator de BMW.
Negatyvu is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 22:45   #192
bennjamin

Stage 3
 
bennjamin's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 82
Default Re: BMW se da pe "verde"

bmw sucks! nu e nevoiesa adaugati comentarii e pur si simplu opinia mea.
bennjamin is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 03:48   #193
Fugarel

Stage 1
 
Fugarel's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 13
Thumbs up Re: Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt

spatele ala e chiar urat n-are nicio trb in schimb botu ala rupe tot zici k e mare rechinun motor mai mare ar fi binevenit:P oricum bun concept
Fugarel is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 19:31   #194
SyDemon

Stage 4
 
SyDemon's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 185
Member of:
[SKODA]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by Negatyvu View Post
dak noi conducatorii de BMW avem o problema cu aceasta masina,spune-mi si mie pe strada indiferent k este un 3.16 de 106hp sau 3.18 de 117hp,(indiferent k este un ursulet sau k este o pisicuta) da clasa unei cutii de chibrite cu motor de drujba cum este peugeot?cum te simti knd depasesti cu peugeot-ul si cum te simti knd faci asta cu BMW.dak nu sti incearca.sa vezi cum te infigi in canapea si toata uzina BMW de sub capota iti ofera un concert unic.indiferent de an un BMW ramine tot un BMW orice ar spune orice necunoscator de BMW.
saracu .. atata poate
va dati seama cata lume frustrata p'aici ? Cati indivizi care tanjesc sa aiba parte si ei de elicea de avion brazdand cerul ? ) Mi'e mila de astia ca tine.. da lasa ca o sa cresti mare si o sa'ti treaca (glumesc, n'o sa'ti treaca , esti ireparabil)
__________________
If you run you only gona die tired !

Daewoo Nubira1 1.6V - 105 CP // OLD
Skoda Octavia2 1.8 T FSI - 160CP == > 200CP ==>222CP===> 250cp by REVO stg2

Last edited by SyDemon; 20-09-09 at 19:38.
SyDemon is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 19:38   #195
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by SyDemon View Post
saracu .. atata poate
va dati seama cata lume frustrata p'aici ? Cati indivizi care tanjesc sa aiba parte si ei de elicea de avion brazdand cerul ? ) Mi'e mila de astia ca tine.. da lasa ca o sa cresti mare si o sa'ti treaca (glumesc, n'o sa'ti treaca , esti ireparabil)
da ce ai cu omu daca ii place bmw ........ dc il faci ireparabil desi mai bine ar fi fost irecuperabil in fine el e fan bmw bravo lui daca de pisica a avut bani si eu am un urs mise pare o masina frumoasa bn nui ca una noua da e a mea si e buna .......si bmw mise pare o masina destul de buna adika ee ffff buna ...... nu inteleg dc teai luat de el ....da u ce masina conduci ? is duar curios....
albatros is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -