Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-09, 16:35   #16
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Sifonierul asta motorizat ar trebui īncadrat īn topicul "Cea mai urīta masina din moment". Face spume de urīte ce sīnt Bentley-urile astea. Nu mi-as cumpara nici daca ar fi "doua la leu".
Welcome in the club!
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 17:20   #17
Ottaviano_m

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 251
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

pfffffff, ce ieseeeeee! Parerea mea e ca sunt f multi frustrati pe forum care ori din ignoranta(pt ca nu-si sustin cu argumente clare si valide afirmatiile) si teribilism(adica numai de dragul de a face senzatie cu afermatii care sa dea de inteles ca un Bentley nu ar fi destul de bun pt dansii) sustin niste chestii total, da' zic total absurde - pun pariu ca pt persoanele ce spun ca bentley e prea mare un serie 5 (525D de ex) ar fi bun, pt ca ala, e...BMW. Fratilor, lasati-o mai moale si nu va autocomplimentati atata, ca nu vrea sa va faca voua Bentley curte ca la virginele frustrate. Acum 20 de ani ne dadeam viata pt libertatea de a comenta si unii au inteles gresit chestia asta.Stateam la coada la paine si lapte si cu banii in mana si nu intelegeam de ce nu putem avea, nu? Astea-s traumele comunismului, am ajuns sa punem atata accent pe "a avea" incat pe cand reusim sa ne ridicam putin vrem sa avem mult mai mult decat s-ar cuveni in raport u ceea ce oferim. Se vorbeste prea usor si nu-mi place. Ca iubitori de masini ar trebui sa aratam respectul pt constructori ca bentley, in schimb avem impresia ca daca vom calca pe numele respectiv ne vom ridica noi mai sus: ei uite ca nu e asa, si mai mult riscam sa parem ipocriti si ignoranti facand asa ceva.
Ideea mea: eu initial vroiam sa spun ca nu vad unde este noul model si ca daca char ar fi nu vad mare imbunatatire. Asta nu insemna ca trebuie sa fac pe pretentiosul cand vine vorba de limuzine ca Bentley.
Inca ceva: am vazut cateva zeci de Bentley pe strada, pe viu, sunt unde locuiesc eu, unde studiez, unde lucrez, etc -nici una nu era condusa de soferi. Si inca ceva - o persoana care are o masina de genul asta inmaneaza cheile unei persoane care ere sarcina de a i-o parca, deci sa nu fim absurzi, ok?
Pfffff, bentley-ul asta, nu stiu d ece nu iau aminte de la Ford, sau de la dodge,sau ce stiu eu, nu stiu de ce nu-si cumpara toata lumea Calibra, sau "Mertzan, manca-ti-as" ca-s usor de parcat, nu-ti trebuie sofer si (asta-i cea mai buna)-sunt si mai frumoase. Felicitari, am vazut culmea ipocriziei.
Ottaviano_m is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 18:48   #18
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by Ottaviano_m View Post
pfffffff, ce ieseeeeee! Parerea mea e ca sunt f multi frustrati pe forum care ori din ignoranta(pt ca nu-si sustin cu argumente clare si valide afirmatiile) si teribilism(adica numai de dragul de a face senzatie cu afermatii care sa dea de inteles ca un Bentley nu ar fi destul de bun pt dansii) sustin niste chestii total, da' zic total absurde - pun pariu ca pt persoanele ce spun ca bentley e prea mare un serie 5 (525D de ex) ar fi bun, pt ca ala, e...BMW.
Nu zau ?
Da de ce sa fiu FRUSTRAT daca nu-mi place Bentliy?
Condus?
Da cīti Bentley ai condus matale de esti capabil sa-ti expui parerea?
sti, Mergi MATALE la un car shop, īnchiriaza-ti un Bentley asa cam cu 1000 EURO pe zi, condu-l sa te vad cum te descuci cu el si ulterior vino si spune-mi ca sīnt frustrat. OK ?
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 18:56   #19
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Cyber..de ce vorbesti in necunostinta de cauza? Continental GT e destul de usor de condus! de parcat nu e nici f greu dar nici f usor! eu am o dacie papuc si imi e de 20 de ori mai greu sa o parchez! cu Continentalul e destul de usor.. totusi masina nu se vinde FEMEILOR cu basini de genul "aoleu nu pot sa parchez". Orice sofer cat de cat bun poate parca o masina fie ea si de 4 Tone si 6 metri !

PS: Bentley parca e owned by Vw nu? Aaaa pai ai auzit de Tiguan / Touareg / Passat CC care se PARCHEAZA SINGURE? treaba ta fiind doar acceleratia si frana? Fi sigur ca vor implementa sistemul si la "un amarat de bentley"
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 19:21   #20
Brynk

Stage 5
 
Brynk's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 448
Talking Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ dolb

Ca sa fiu sincer nu prea sīnt de acord cu tine deoarece cine "must-have" creier īn cap nu sta 3 ore īntr-un trafic infernal pt. 6 km iar ca sa ai caldurica īntr-o masina sa-ti bei cafeluta asta poti face si īntr-un LOGAN si nu-ti trebuie o garsoniera pe 4 roti de un sfert de milion pe care si asa cu siguranta nu-l ai, eventual te īndatorezi la banca cu stranepoti cu tot si platesti cīt nu face.

Eu nu sīnt īn DUBAI ci sīnt īn DUISBURG si stau si eu ca oricare altul īn ambuteiaje de circulatie pe autostrazi exact asa cum stai si tu īn Bucuresti. Si aici e iarna la fel de frig si vara la fel de cald asa ca..... where is the problem?

Ca tu si atii īn RO trebuie "must-have" unii ca sa arata ca au bani altii sa-si arate muschii la gagici si altii numai asa ca vor sa aibe, e alta mīncare de peste.

Si aici exista fenomenul "must-have" dar aici cel putin cei ce-s obsedati de asa ceva, merg si-si īnchiriaza o troaca din asta cu sofer cu tot pe perioada cīt au nevoie exact asa cum se face si cu rīmele alea americane de fitze de 7 metri cu care-si plimba Paris Hilton potaia si nu se pun sa-si cumpere una sa plateasca impozite si īntretinere "moca" de behaie numai asa s-o tina īn garaj, bani aruncati cu care pot face alt ceva ca de ex. investitii rentabile.

Da. Exista colectionari fanatici care cumpara asa ceva sau descreieratii din Dubai care nu mai stiu pe ce sa-si chieluie banii dar asa ceva nu este de regula.

mai frate nai da 1 leu pe 2 dastea?)
inseamna ca,conduci un ferrari enzo ceva sau vreun Opel Omega lotus....
cat despre "numi place sa stau intrun sfonier" dute frate iati o caruta...ai aer aer.....fara nimik pe ea.....exact ce vrei tu....la semafor te mai urci pe cal si o iei pe trotuar....
cat despre poza aia...nu cred ca asa va arata noul model....
ramane de vazut...
Brynk is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 19:48   #21
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Tare faza cu caruta am condus una de placere si prefer bicicleta pana imi iau dulap pe 4 roti
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 19:53   #22
FreShhhy

Stage 3
 
FreShhhy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 85
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Degeaba va certati... E Romania , tara tuturor posibilitatilor ...
N-avem bani sa supravietuim dupa o zi pe alta si voi spuneti ca ati refuza o masina ca asta ? faceti nazuri ...

Nu o sa aveti norocul lui Ogica ...
__________________
Ai bani , mananci !
N-ai bani , nu ti-e foame !

FreShhhy is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 19:55   #23
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Cine ii Ogica asta?alta maimuta angajat OTV?nu zic ca nu mi ar place asa masina dar nu in Romania aici pentru mine maxim ar fi Bmw X5 sau Ferrari 612
__________________


viata e plina de suisuri si coborasuri pentru mine ce e important e sa ma simt bine si sa imi traiesc viata la maxim
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 20:02   #24
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

danstage = tipic romanului ( ca sa nu zic taran ) BEMVEU FRATE !

Cyber: ai multe cunostinte in domeniul masinilor "old school" , e si logic la varsta ta dar imi pare rau ca ti-o zic, la ce ai postat pe topicul asta ESTI NAIV ! si esti foarte subiectiv
dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 20:06   #25
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Smile Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Da merci de complimente ca si vad cum Sl tau se rupe in gropi cand un tanc merge usor nu as lua X5 daca nu ar fi asa gropi si lipsa de autostrazi de eram in Germania treceam pe Bugatti EB 110 Porsche Porsche Ruf Muscle-Car Hot Rod Ferrari Lamborghini si alte deserturi
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 20:18   #26
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Cyber: ai multe cunostinte in domeniul masinilor "old school" , e si logic la varsta ta dar imi pare rau ca ti-o zic, la ce ai postat pe topicul asta ESTI NAIV ! si esti foarte subiectiv
Nu sīnt de loc naiv. O masina cu cīt e mai mare se conduce mai usor. Un Bentley din asta īl parchiezi cu 2 degete ca pe o jucarie asa mare cum e.

Servodirectia unui OPEL OMEGA sau Cadillac STS / STL are o servodirectie mult mai greoaie de controlat cu toate ca e fina īn "Handling" Bentley are o servodirectie usoara si un Handling asa de fin ca si un copil de 10 ani poate s-o parchze asa "tanc" cum este ea. totusi, cu toate astea este o masina groaie de CRUSING si nu de Speed cu toate ca daca-i dai talpa se duce de rupe. Īti spun asta din PROPRIE EXPERIENTA.

@ Brynk

Nu conduc Ferrari ca n-are servo si nici confortul de la americane nu-l am (mai ales la cele vechi gen Testarosa) nu mai vorbesc ca e prea galagios.

Astea noi......... merg. Le-a venit īnsfīrsit si la "ITAKA" mintea la cap sa faca Ferrari-uri cu confort.

Apropo:

Care dintr-e voi a condus VECTOR V 12 Basat pe structura Lamborghini?
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 20:24   #27
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Post Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by dan_stage28 View Post
Cine ii Ogica asta?alta maimuta angajat OTV?nu zic ca nu mi ar place asa masina dar nu in Romania aici pentru mine maxim ar fi Bmw X5 sau Ferrari 612
wtf? Sper ca postul tau sa fie o gluma
bogg is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 20:26   #28
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

De Vector parca am auzit orcum mare atentie sa nu tio fure
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 20:32   #29
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by bogg View Post
wtf? Sper ca postul tau sa fie o gluma
Nu glumeam chiar nu auzisem de respectivul!si cand aud de lume noua conexiune cu otv fac ca ei au dat mari nume mondene precum Elodia Magda si Tolea rambo
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 20:34   #30
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by dan_stage28 View Post
De Vector parca am auzit orcum mare atentie sa nu tio fure
Vector se face numai la comanda, īn mod special pt. DUBAI:

Daca ai ocazia la vreun concediu īn DUBAI (cel din poza e tipul nou) sa pui mīna pe un VECTOR V 12 sa-l conduci vei ajunge sa cobori un Bentley la nivelul unui.......LASTUN (Garantat)
Atentie īnsa, are 1850 CP !!!!!!

Last edited by CyberCSX; 28-01-09 at 20:38.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -