Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-09, 11:58   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Bentley prezinta la Geneva un nou model

Constructorul britanic Bentley a anuntat astazi ca va prezenta un nou model in luna martie la Salonul Auto de la Geneva. Din pacate, cei de la Bentley nu au dezvaluit foarte multe detalii despre misteriosul model, decat ca acesta va putea fi alimentat cu biocombustibil si ca va fi cel mai puternic si rapid Bentley produs vreodata. Pe langa aceste informatii, constructorul britanic a publicat si un teaser cu noul model, ce va fi dezvaluit in mai putin de doua luni.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bentleygeneva_opt.jpg
Views:	2620
Size:	35.7 KB
ID:	770731  
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 12:07   #2
Vasi11

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 202
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

biocombustibil... hm...
Vasi11 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 12:51   #3
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

interesanta treaba asta cu alimentarea cu biocombustibil mai ales daca va fi si mai puternic decat modelele anterioare de bentley...
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 12:58   #4
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Sifonierul asta motorizat ar trebui īncadrat īn topicul "Cea mai urīta masina din moment". Face spume de urīte ce sīnt Bentley-urile astea. Nu mi-as cumpara nici daca ar fi "doua la leu".
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 13:34   #5
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

e interesanta masina am avut ocazia sa intru intrun continental flying spur cat despre parerea ta te cred ca ai o masina ca lui knight rider cu nos ce te lipeste pe scaun plus autobahn si nu cred ca ti ar place o masina din asta silentioasa
__________________


viata e plina de suisuri si coborasuri pentru mine ce e important e sa ma simt bine si sa imi traiesc viata la maxim
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 13:49   #6
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

@ dan_stage28

Nu e vorba de Knight & Co si de speed ci de simplul fapt ca nu-mi place design-ul si dotarea lor. Masinile astea ca si RR de fapt, cīnd ma asez īn ele am impresia ca stau īn camera de zi īncojurat de mobila grea de furnier de nuc din secolul 19 care pur si simplu ma sufoca.
Apare aceasta alura tipica de snobist britanic de moda vechie uitata de timp si asta ma indispune pur si simlu.

Fiind destul de des īn Anglia, acest efect apare si cīnd merg cu un banal LONDON TAXI prin oras iar cīnd cobor din el sīnt fericit ca calatoria sa terminat.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 13:58   #7
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

E drept ca arata ca niste garsoniere plus ca multi nici nu le conduc ca au soferi asta nu mi ar place sa am sofer personal si carat cu o garsoniera din asta. In Londra nu am apucat sa merg cu taxiul numai cu mijloacele de transport in comun
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 14:07   #8
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Exact. Garsoniera mobila, chit ca au motoare destul de tari si o tinuta de drum excelenta. totusi asta nu le face sa fie "calificate" ca "masini idol superlative". Astea-s carute de milionari unde nevestele umbla si pe strada cu paharul de sampanie īn mīna si cu palarii īn cap pe care se afla o tufa īntreaga luata din parcul local. Deci nimic interesant pt. muritorul de rīnd, chiar daca acesta iubeste luxul. Lux si nu extravaganta absurda.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 14:11   #9
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Plus ca dupa parerea mea la parcarea laterala orcat de manevrabila ar fi tot e greu si plus costurile de intretinere desi am vazut intro poza unul cu un Rolls Royce se plimba prin india prin niste drumuri groaznice plus bunul simt al unora care cand vad masini scumpe le zgarie
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 14:23   #10
ADDOstreet_racer

Stage 5
 
ADDOstreet_racer's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 641
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Asta e probabil cel mai uarat Bnetley din istorie ..ce nu face omu ptr bani .....cat despre parerile pe care le aud despre Bentley in general ....cred k Arnage , Azure si Brooklands sunt masini care nu au rival sunt adevarate legende si printre cele mai frumoase limuzine , roadstere si respective coupeuri de lux produse vreodata ....
__________________
ADDO TUNING .prietenii stiu de ce !
ADDOstreet_racer is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 14:25   #11
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Sifonierul asta motorizat ar trebui īncadrat īn topicul "Cea mai urīta masina din moment". Face spume de urīte ce sīnt Bentley-urile astea. Nu mi-as cumpara nici daca ar fi "doua la leu".
Quote:
Originally Posted by dan_stage28 View Post
e interesanta masina am avut ocazia sa intru intrun continental flying spur cat despre parerea ta te cred ca ai o masina ca lui knight rider cu nos ce te lipeste pe scaun plus autobahn si nu cred ca ti ar place o masina din asta silentioasa
Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ dan_stage28

Nu e vorba de Knight & Co si de speed ci de simplul fapt ca nu-mi place design-ul si dotarea lor. Masinile astea ca si RR de fapt, cīnd ma asez īn ele am impresia ca stau īn camera de zi īncojurat de mobila grea de furnier de nuc din secolul 19 care pur si simplu ma sufoca.
Apare aceasta alura tipica de snobist britanic de moda vechie uitata de timp si asta ma indispune pur si simlu.

Fiind destul de des īn Anglia, acest efect apare si cīnd merg cu un banal LONDON TAXI prin oras iar cīnd cobor din el sīnt fericit ca calatoria sa terminat.
Quote:
Originally Posted by dan_stage28 View Post
E drept ca arata ca niste garsoniere plus ca multi nici nu le conduc ca au soferi asta nu mi ar place sa am sofer personal si carat cu o garsoniera din asta. In Londra nu am apucat sa merg cu taxiul numai cu mijloacele de transport in comun
Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Exact. Garsoniera mobila, chit ca au motoare destul de tari si o tinuta de drum excelenta. totusi asta nu le face sa fie "calificate" ca "masini idol superlative". Astea-s carute de milionari unde nevestele umbla si pe strada cu paharul de sampanie īn mīna si cu palarii īn cap pe care se afla o tufa īntreaga luata din parcul local. Deci nimic interesant pt. muritorul de rīnd, chiar daca acesta iubeste luxul. Lux si nu extravaganta absurda.
Quote:
Originally Posted by dan_stage28 View Post
Plus ca dupa parerea mea la parcarea laterala orcat de manevrabila ar fi tot e greu si plus costurile de intretinere desi am vazut intro poza unul cu un Rolls Royce se plimba prin india prin niste drumuri groaznice plus bunul simt al unora care cand vad masini scumpe le zgarie
in afara de faptul ca vreau sa va zic amandurora: GET A ROOM !

am sa incep cu Cyber poate pentru tine e aiurea sa intri intr-o garsoniera d'asta ca poate tu traiesti in dubai sau pe-acolo unde e cald non stop noi inca traim in romania sau .. pe-aci-pe-colo ! si pt noi e un "must-have" o garsoniera din asta din mai multe motive! primul ar fi ca, iarna, cand intri intr-o "garsoniera" d'asta nu faci frigu si te simti si tu bine , al doilea ar fi ca.. poate n-ai condus in traficul infernal din bucuresti! in acel trafic, la fel, este un must-have o asemenea masina pt ca avand in vedere ca petreci 3 ore pentru a face 6 km , n-ar fi rau sa iti bei ceaiul, eventual te uiti si la un TV ! Am condus si eu un continental GT si am numai cuvinte de lauda la adresa lui, te simti bine in el, nici prea inghesuit ( hyundai coupe - unde n-ai spatiu nici sa respiri ) , dar nici prea in largul tau sa mori de frig sau de singuratate

@danstage dupa spusele tale.. ai prefera sa conduci un logan si sa injuri la fiecare semafor ca de ce nu se misca ala din fata, inloc sa stai in spatele unui bentley, sa iti bei coniacul iar soferul sa se enerveze pt tine Asta e falsitate , daca ti s-ar oferi sansa , 200% vei accepta sa ai soferul tau si limuzina asta
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 14:31   #12
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Logan?sincer nu prea as dori un frigider de Pitesti! de injurat nu prea injur la vara ma apuc de condus si dau impresii plus ca este riscul stupid sa ramai si fara benzina daca pui si tvul si frigiderul ca una din asta consuma peste 20 litri la 100 km orcum din avatarul tau vad ca si tu ai o masina de lux comparabila cu Bentley succes cu masina si atentie acuma ca dupa iarna cam apar gropi
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 14:54   #13
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Smile Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

Quote:
Originally Posted by ADDOstreet_racer View Post
Asta e probabil cel mai uarat Bnetley din istorie ..ce nu face omu ptr bani .....cat despre parerile pe care le aud despre Bentley in general ....cred k Arnage , Azure si Brooklands sunt masini care nu au rival sunt adevarate legende si printre cele mai frumoase limuzine , roadstere si respective coupeuri de lux produse vreodata ....
Arnage si Azure nu au concurenta pentru ca Rolls-Royce nu mai fabrica Corniche, Silver Spur si Park Ward. Noroc cu Volkswagen, asa or mai schimbat si ei designu si motorul si nu mai sunt doar niste copii fara personalitate de RR.
bogg is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 17:15   #14
R0b3r71n0

Stage 5
 
R0b3r71n0's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 571
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

era de asteptat ca si cei de la Bentley sa scoata un model ecologic.... oare dece nu putem sa mai aruncam cateva hartii pe jos si trebuie sa numai "lovim natura" cu Gazele Emanate De Un Motor .. .
R0b3r71n0 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 17:15   #15
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Bentley prezinta la Geneva un nou model

@ dolb

Ca sa fiu sincer nu prea sīnt de acord cu tine deoarece cine "must-have" creier īn cap nu sta 3 ore īntr-un trafic infernal pt. 6 km iar ca sa ai caldurica īntr-o masina sa-ti bei cafeluta asta poti face si īntr-un LOGAN si nu-ti trebuie o garsoniera pe 4 roti de un sfert de milion pe care si asa cu siguranta nu-l ai, eventual te īndatorezi la banca cu stranepoti cu tot si platesti cīt nu face.

Eu nu sīnt īn DUBAI ci sīnt īn DUISBURG si stau si eu ca oricare altul īn ambuteiaje de circulatie pe autostrazi exact asa cum stai si tu īn Bucuresti. Si aici e iarna la fel de frig si vara la fel de cald asa ca..... where is the problem?

Ca tu si atii īn RO trebuie "must-have" unii ca sa arata ca au bani altii sa-si arate muschii la gagici si altii numai asa ca vor sa aibe, e alta mīncare de peste.

Si aici exista fenomenul "must-have" dar aici cel putin cei ce-s obsedati de asa ceva, merg si-si īnchiriaza o troaca din asta cu sofer cu tot pe perioada cīt au nevoie exact asa cum se face si cu rīmele alea americane de fitze de 7 metri cu care-si plimba Paris Hilton potaia si nu se pun sa-si cumpere una sa plateasca impozite si īntretinere "moca" de behaie numai asa s-o tina īn garaj, bani aruncati cu care pot face alt ceva ca de ex. investitii rentabile.

Da. Exista colectionari fanatici care cumpara asa ceva sau descreieratii din Dubai care nu mai stiu pe ce sa-si chieluie banii dar asa ceva nu este de regula.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -