Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TUNING DAY 2006

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-06, 13:39   #46
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

vantage_style...e club sau un mag de tuning ?
peter is offline   Reply With Quote
Old 11-03-06, 16:11   #47
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

este un garaj ce deserveste si interesele unor cluburi sau persoane care fac parte din cluburi, dar la aces event vom afisa masini ale unui club care sau realizat si cu ajutoru nostru
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline   Reply With Quote
Old 12-03-06, 23:08   #48
NC
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

Insane Racers Bucuresti va fi prezenta cu 3-4 masini. Masinile sunt: Fiat punto, Cielo ERD, Golf 2 si daca va fi gata la timp o bora. Am sa trimit pozele...Am pus adresa de mail a clubului, sa se stie de unde sunt masinile...Bafta!
  Reply With Quote
Old 12-03-06, 23:21   #49
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

Review:

4SS - 3 (poate 4) masini & o motocicleta
xtreme club - 2 masini
crazy drivers - 4 masini
evolution crew - 4 masini
wsr - 4 masini
insane racers - 3-4 masini
Speedline - 6-8 masini
MR - 8-9 masini si motocicleta

asteptam:

Insomnia (nu masinile de la firme)
NSL, etc.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 08:53   #50
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

urmeaza sa va spunem si masinile cu care vom veni!
polifem is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 12:57   #51
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

Cel tarziu pana maine vom anunta ceva, macar un numar aproximativ.

Multe masini de la noi vor fii la stadunrile firmelor ...
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 13:04   #52
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

Va asteptam !!! Insomnia mereu a fost prezenta poate cu cele mai atragatoare masini. Asteptam surprizele de acest an !!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 18:51   #53
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

din ce am inteles eu pana acum, daca vor mai exista locuri se va mari numarul de masini...intreb fiindca probabil de la Oradea vo0r veni cel putin 12 masini, din care multe ar merita expuse in cele 4 locuri. sper ca vom fi tinuti la curent in legatura cu locurile disponibile pentru fiecare club, si ca va fi aproximativ egalitate (adica fiecare sa arate ce poate in mod egal, nu un club 10 locurisi altul 3-4 )
in plus, cred ca WSR va veni ca si club sportiv cu acte in regula...si nu stiu cati se pot mandri deocamdata in Ro cu chestia asta.
Sa ne vedem cu bine la bucuresti, si ... bagati mare sa terminati masinile

__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 20:45   #54
NC
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

cand vom sti sigur, daca vom putea sa ne expunem masinile si cate locuri sunt! Si sper ca toti sa beneficem de aceste locuri...Bafta!

P.S: poate aducem si noi 2 motoare!
  Reply With Quote
Old 13-03-06, 20:47   #55
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

Ai dreptate cand spui ca este egalitate. Si de aceea te rog s-o respecti. Faptul ca WSR este legal inseamna = cu 0 la un Tuning Show, nu crezi ? Deci nu este un atuu, asa cum ai vrut tu sa expui problema.

Intr-un club sunte multe masini... de la cateva la cateva sute. Dar aici vorbim de un Tuning Show. Normal, nu toate masinile din acel club sunt modificate astfel incat sa poata fi expuse intr-un tuning-show (vezi expozitiile de afara). Pentru ca deja au aparut discutii, ca numarul masinilor egale din cluburi sa fie egal, trebuie sa lamurim o chestie. Si va dau exemplul clubului meu (ilegal ) Chiar daca suntem sa zicem 30 de masini, numai 4 am considerat noi ca merita expuse la show. Deci nu numarul conteaza, ci calitatea. Daca voi va luati dupa cantitate, aveti numai de pierdut. Sper ca m-am facut inteles.

Mie unul imi convine sa prezint 4 masini modificate radical, foarte impresionante, cu multa priza la public, decat 10 masini dintre care numai 2-3 au ceva de aratat. Este TUNING-SHOW, nu uitati ! Eu nu va spun ca este vreo restrictie, ci va indrum sa va ganditi cum faceti departajarea masinilor participante.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 20:52   #56
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

Quote:
Originally Posted by NC
cand vom sti sigur, daca vom putea sa ne expunem masinile si cate locuri sunt! Si sper ca toti sa beneficem de aceste locuri...Bafta!

P.S: poate aducem si noi 2 motoare!

Deocamdata NU este limita de locuri. Asadar veniti cu draga inima, nu va costa nimic, inscriere gratuita, dar trebuie doar sa stiu cate masini aveti si, eventual motoare. Numai bine !
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 20:54   #57
NC
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

pei noi asta vrem, aducem cele mai modificate masini din club...cele care au atras cel mai mult atentia. Chiar ne straduim sa facem o bora unica in ro. Dar nu stim daca o sa reusim din cauza timpului restrans. Dar problema e alta, can vom sti sigur daca vom putea sa ne expunem macar 1-2 masini. Ca sa ne apucam serios de treaba.
  Reply With Quote
Old 13-03-06, 20:58   #58
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

Quote:
Originally Posted by NC
pei noi asta vrem, aducem cele mai modificate masini din club...cele care au atras cel mai mult atentia. Chiar ne straduim sa facem o bora unica in ro. Dar nu stim daca o sa reusim din cauza timpului restrans. Dar problema e alta, can vom sti sigur daca vom putea sa ne expunem macar 1-2 masini. Ca sa ne apucam serios de treaba.
Nu am mai spus-o, dar o repet... ORICINE (din orice mediu social, religie, sex, orientare sexuala, etc) este binevenit, ORICE club este binevenit, inscrierea este GRATUITA !!!! Mai exact... mingea este la tine. Imi spui cate masini vor veni +/- una si clubul tau este ca si inscris. DA, va puteti expune gratuit masinile voastre la 4TUNING DAY.

ps: te rog frumos citeste de la inceput topicul acesta.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 21:19   #59
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Cool Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

acuma, hondare, depinde ce consideri tu tuning extrem.
poate o instalatie de 1500 RMS e extrem din anumite puncte de vedere, sau un paint job (nu trebuie uitat ca in Oradea s-a facut rimul paint job ca luma din RO- calibra rosie si cabrio a lui Ervin)
cat despre cei care vor fi acolo...noi venim de la 650 de km pe drumurile din Romania, probabil o parte cu spoilere in portbagaj...si macar pentru asta ar merita expuse masinile. Ale noastre nu vin pe trailer sau de la 10 km...Atat am mai avut de spus, nu vreau sa o dau in polemica sau in abureli.
dar nici nu vreau sa fim priviti de sus, in nici un fel.
Asa ca ar trebui sa se stie din timp loc pentru cate masini vor fi din parte cluburilor,si cate locuri la "liber", macar sa nu isi rupa masinile in 2 decat cei cativa care si le vor expune, restul sa venim imbarcati in unele fara modificari majore...plus un van sa le caram astora bagajele, ca portbagaje nu prea mai au nici unii...decat cu boxe.
sa ne vedem cu bine.
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 13-03-06, 21:34   #60
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Inscriere Cluburi la 4TUNING DAY

Quote:
Originally Posted by daflyer_oradea
acuma, hondare, depinde ce consideri tu tuning extrem.
poate o instalatie de 1500 RMS e extrem din anumite puncte de vedere, sau un paint job (nu trebuie uitat ca in Oradea s-a facut rimul paint job ca luma din RO- calibra rosie si cabrio a lui Ervin)
cat despre cei care vor fi acolo...noi venim de la 650 de km pe drumurile din Romania, probabil o parte cu spoilere in portbagaj...si macar pentru asta ar merita expuse masinile. Ale noastre nu vin pe trailer sau de la 10 km...Atat am mai avut de spus, nu vreau sa o dau in polemica sau in abureli.
dar nici nu vreau sa fim priviti de sus, in nici un fel.
Asa ca ar trebui sa se stie din timp loc pentru cate masini vor fi din parte cluburilor,si cate locuri la "liber", macar sa nu isi rupa masinile in 2 decat cei cativa care si le vor expune, restul sa venim imbarcati in unele fara modificari majore...plus un van sa le caram astora bagajele, ca portbagaje nu prea mai au nici unii...decat cu boxe.
sa ne vedem cu bine.
citeste ce a scris Gratzian mai devreme, pe o pagina anterioara. Repet - nu stiu unde am pomenit cuvantul "extrem", dar poate am fost gresit inteles. Nu se va face nici o discriminare. S-au anuntat deja si Dacii prezente la eveniment, asta ca sa clarific o data pentru todeauna "cat de sus privim", asa cum ai zis Dayflyer... Cluburile si-au anuntat prezenta - unele cu 2 masini altele cu 16 masini. Poti refuza pe vreunul ? Nu. Atunci ce facem ? Daca nu au loc toate masinile din acelasi club una langa alta, cele care nu au loc, vor fi imprastiate in complex, acolo unde este loc, cu siglele clubului, pentru a fi omniprezenti, dar si pentru a participa. Cum va impartiti voi, in cazul in care nu este loc pentru toate masinile laolalta, este treaba voastra. Cred ca aici se pune problema strict pentru cei care vin cu 10+ masini (nu de alta, dar spatiul nu este destul de larg sa pui atatea masini grupate, mai sunt firme, scena, etc.) Deci nu cred ca este cazul ca cineva sa-si faca probleme. Dayflyer, tu prepara masinile si inscrie-le frumos, ca aveti locul asigurat. Ca vi cu 2 ca vi cu 15 tot veti avea loc. Singura voastra grija este drumul, sa nu luati amenzi si sa aveti grija de masini. De la intrarea in Prisma, preluam noi grijile. Baga mare la tunat !!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -