Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-06, 22:27   #1
MasterTuner

Stage 5
 
MasterTuner's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 785
Member of:
[Moderators]
Smile SEAT LEON TDI facut de Ceky

Masina a venit acum 6 luni la noi ca sa faca un dynotest. Era TDI de 140 sau 150 cp la origini. Producea o putere rezonabila si un fum previzibil. I-am propus sa-i reglam presiunea de supraalimentare si astfel a disparut o buna parte din fum. Arzandu-se motorina aferenta fumului disparut, au mai iesit niste caluti si niste Nm.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SEAT LEON TDI  DIMSPORT.JPG
Views:	1199
Size:	149.7 KB
ID:	74406  
__________________
TUNING TO PERFECTION
www.mastertuner.ro
Bucuresti, Teiul Doamnei 92
Tel.:0722275522/021 242 42 81
MasterTuner is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 15:26   #2
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky

Quote:
Originally Posted by zbuciumus
Masina a venit acum 6 luni la noi ca sa faca un dynotest. Era TDI de 140 sau 150 cp la origini. Producea o putere rezonabila si un fum previzibil. I-am propus sa-i reglam presiunea de supraalimentare si astfel a disparut o buna parte din fum. Arzandu-se motorina aferenta fumului disparut, au mai iesit niste caluti si niste Nm.
din cite vad, si aici ai tinut neaparat sa folosesti numele lui ceky si la final, sa lasi sa se inteleaga ca ai aranjat tu mortul in cosciug ca sa arate bine !! asa faci tu afaceri? de ce nu spui " a venit la mine o masina, avea situatia x, am facut eu cutare lucru si acum este mai bine" ? de ce nu procedezi cu fair play?
stai tu linistit ca daca este sa faca ceky prostii, o sa-l caute cine trebuie sa-l caute sa le indrepte !!

PS: stii vorba aia, la pomul laudat sa nu te duci cu sacul?
__________________
I keep trying but I can never drive faster than my guardian angel can fly !!

http://www.racingcode.com/products.htm
bbm is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 15:48   #3
MasterTuner

Stage 5
 
MasterTuner's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 785
Member of:
[Moderators]
Default Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky

Domnule, eu am aratat in primul rand o masina facuta de Ceky cu o crestere frumoasa ca sa se vada ca nu sunt urmarite numai anumite chestiuni. Masina putea ramane asa cum era fara probleme, dar daca am putut sa o imbunatatesc si sa fiu platit pentru munca mea, nu inteleg unde apare problema. Puteam foarte bine sa nu pun masina asta, care arata foarte bine repet, daca urmaream strict sa scot in evidenta ceea ce sugerezi tu.
MasterTuner is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 17:01   #4
bbm

Stage 5
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 443
Member of:
[Observator 4tuning]
Default Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky

Quote:
Originally Posted by zbuciumus
Domnule, eu am aratat in primul rand o masina facuta de Ceky cu o crestere frumoasa ca sa se vada ca nu sunt urmarite numai anumite chestiuni. Masina putea ramane asa cum era fara probleme, dar daca am putut sa o imbunatatesc si sa fiu platit pentru munca mea, nu inteleg unde apare problema. Puteam foarte bine sa nu pun masina asta, care arata foarte bine repet, daca urmaream strict sa scot in evidenta ceea ce sugerezi tu.
si daca masina asta a avut asa "o crestere frumoasa" , nu ti se pare suspect ca acea cupra R era varza cu carne ? oare nu s-a intimplat nimic care sa o faca sa ajunga in starea aia?

poate ceky nu este cel mai bun, poate a mai gresit si el (cu mine sau cunoscutii mei niciodata) dar daca vrei sa cistigi tu ceva sau tuningul in general, bine este sa-i dai un telefon si sa-l chemi sa vada minunea - poate are aparatul tau ceva sau poate s-a stricat ceva intre timp la masina sau poate nu a fost aparatul lui bun sau.......aflati voi acolo si sigur ambele parti mai invata ceva bun iar clientul pleaca cu ceva in plus !! asta pt ca eu sint in tabara "client" iar voi in tabara celor care vind / presteaza un serviciu !!
noi clientii, cei care vrem tuning la masina o sa fim mereu uniti (sau cel putin asa imi place sa cred), o sa ducem vorba ca ceva nu se poate sau ceva s-a facut gresit si stii bine ce spun , nu traiesti daca nu GRESESTi !! si o sa -ti vina si tie rindul sa gresesti si nu o sa -ti placa atacul disproportionat asupra ta !! voi - cei care vindeti / prestati un serviciu - sinteti uniti?
bbm is offline   Reply With Quote
Old 08-03-06, 17:39   #5
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky

183cp este foarte mult pentru un motor de 1.9TDI
ne spuneti si ce modificari s-au adus de s-a ajuns aici?
BASU is offline   Reply With Quote
Old 12-03-06, 12:45   #6
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky

nu este mult...nu cred ca are altceva decat chip
im570rm is offline   Reply With Quote
Old 12-03-06, 22:49   #7
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky

Quote:
Originally Posted by zbuciumus
Domnule, eu am aratat in primul rand o masina facuta de Ceky cu o crestere frumoasa ca sa se vada ca nu sunt urmarite numai anumite chestiuni. Masina putea ramane asa cum era fara probleme, dar daca am putut sa o imbunatatesc si sa fiu platit pentru munca mea, nu inteleg unde apare problema. Puteam foarte bine sa nu pun masina asta, care arata foarte bine repet, daca urmaream strict sa scot in evidenta ceea ce sugerezi tu.
Va suspectez ca sunteti intelesi sa-i dati baiatului aluia la cap.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 29-03-06, 15:00   #8
Bestie

Stage 5
 
Bestie's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky

Quote:
Originally Posted by BASU
183cp este foarte mult pentru un motor de 1.9TDI
ne spuneti si ce modificari s-au adus de s-a ajuns aici?
Tot pe aici pe forum citisem undeva ca, cel putin la un moment dat, Seat-ul lui Ceky ar fi avut ~ 220 cp si ca urma sa-l duca in 250. Acum nu stiu exact ce s-a intamplat, dar oricum, in acest caz, acei 183... numai sunt chiar asa de multi.
Bestie is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 12:14   #9
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky

Se pare ca nu stii dar Ceky se ocupa cu tunatul masinilor. Si la viata lui nu a lucrat UN SINGUR Leon TDI ... of of ....
Morro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -