Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   SEAT LEON TDI facut de Ceky (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/14087-seat-leon-tdi-facut-ceky.html)

MasterTuner 07-03-06 22:27

SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
1 Attachment(s)
Masina a venit acum 6 luni la noi ca sa faca un dynotest. Era TDI de 140 sau 150 cp la origini. Producea o putere rezonabila si un fum previzibil. I-am propus sa-i reglam presiunea de supraalimentare si astfel a disparut o buna parte din fum. Arzandu-se motorina aferenta fumului disparut, au mai iesit niste caluti si niste Nm.

bbm 08-03-06 15:26

Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
Quote:

Originally Posted by zbuciumus
Masina a venit acum 6 luni la noi ca sa faca un dynotest. Era TDI de 140 sau 150 cp la origini. Producea o putere rezonabila si un fum previzibil. I-am propus sa-i reglam presiunea de supraalimentare si astfel a disparut o buna parte din fum. Arzandu-se motorina aferenta fumului disparut, au mai iesit niste caluti si niste Nm.

din cite vad, si aici ai tinut neaparat sa folosesti numele lui ceky si la final, sa lasi sa se inteleaga ca ai aranjat tu mortul in cosciug ca sa arate bine !! asa faci tu afaceri? de ce nu spui " a venit la mine o masina, avea situatia x, am facut eu cutare lucru si acum este mai bine" ? de ce nu procedezi cu fair play?
stai tu linistit ca daca este sa faca ceky prostii, o sa-l caute cine trebuie sa-l caute sa le indrepte !!

PS: stii vorba aia, la pomul laudat sa nu te duci cu sacul?

MasterTuner 08-03-06 15:48

Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
Domnule, eu am aratat in primul rand o masina facuta de Ceky cu o crestere frumoasa ca sa se vada ca nu sunt urmarite numai anumite chestiuni. Masina putea ramane asa cum era fara probleme, dar daca am putut sa o imbunatatesc si sa fiu platit pentru munca mea, nu inteleg unde apare problema. Puteam foarte bine sa nu pun masina asta, care arata foarte bine repet, daca urmaream strict sa scot in evidenta ceea ce sugerezi tu.

bbm 08-03-06 17:01

Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
Quote:

Originally Posted by zbuciumus
Domnule, eu am aratat in primul rand o masina facuta de Ceky cu o crestere frumoasa ca sa se vada ca nu sunt urmarite numai anumite chestiuni. Masina putea ramane asa cum era fara probleme, dar daca am putut sa o imbunatatesc si sa fiu platit pentru munca mea, nu inteleg unde apare problema. Puteam foarte bine sa nu pun masina asta, care arata foarte bine repet, daca urmaream strict sa scot in evidenta ceea ce sugerezi tu.

si daca masina asta a avut asa "o crestere frumoasa" , nu ti se pare suspect ca acea cupra R era varza cu carne ? oare nu s-a intimplat nimic care sa o faca sa ajunga in starea aia?

poate ceky nu este cel mai bun, poate a mai gresit si el (cu mine sau cunoscutii mei niciodata) dar daca vrei sa cistigi tu ceva sau tuningul in general, bine este sa-i dai un telefon si sa-l chemi sa vada minunea - poate are aparatul tau ceva sau poate s-a stricat ceva intre timp la masina sau poate nu a fost aparatul lui bun sau.......aflati voi acolo si sigur ambele parti mai invata ceva bun iar clientul pleaca cu ceva in plus !! asta pt ca eu sint in tabara "client" iar voi in tabara celor care vind / presteaza un serviciu !!
noi clientii, cei care vrem tuning la masina o sa fim mereu uniti (sau cel putin asa imi place sa cred), o sa ducem vorba ca ceva nu se poate sau ceva s-a facut gresit si stii bine ce spun , nu traiesti daca nu GRESESTi !! si o sa -ti vina si tie rindul sa gresesti si nu o sa -ti placa atacul disproportionat asupra ta !! voi - cei care vindeti / prestati un serviciu - sinteti uniti?

BASU 08-03-06 17:39

Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
183cp este foarte mult pentru un motor de 1.9TDI
ne spuneti si ce modificari s-au adus de s-a ajuns aici? :shock:

im570rm 12-03-06 12:45

Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
nu este mult...nu cred ca are altceva decat chip

SEBASTIAN 12-03-06 22:49

Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
Quote:

Originally Posted by zbuciumus
Domnule, eu am aratat in primul rand o masina facuta de Ceky cu o crestere frumoasa ca sa se vada ca nu sunt urmarite numai anumite chestiuni. Masina putea ramane asa cum era fara probleme, dar daca am putut sa o imbunatatesc si sa fiu platit pentru munca mea, nu inteleg unde apare problema. Puteam foarte bine sa nu pun masina asta, care arata foarte bine repet, daca urmaream strict sa scot in evidenta ceea ce sugerezi tu.

Va suspectez ca sunteti intelesi sa-i dati baiatului aluia la cap.

Bestie 29-03-06 15:00

Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
Quote:

Originally Posted by BASU
183cp este foarte mult pentru un motor de 1.9TDI
ne spuneti si ce modificari s-au adus de s-a ajuns aici? :shock:

Tot pe aici pe forum citisem undeva ca, cel putin la un moment dat, Seat-ul lui Ceky ar fi avut ~ 220 cp si ca urma sa-l duca in 250. Acum nu stiu exact ce s-a intamplat, dar oricum, in acest caz, acei 183... numai sunt chiar asa de multi. ;)

Morro 03-04-06 12:14

Re: SEAT LEON TDI facut de Ceky
 
Se pare ca nu stii dar Ceky se ocupa cu tunatul masinilor. Si la viata lui nu a lucrat UN SINGUR Leon TDI ... of of ....


All times are GMT +2. The time now is 04:39.

- Copyright 2026 4Tuning