Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-11-05, 14:25   #166
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default

Cataline, crezi ca isi face drum megane-ul ala al tau pana la Buc. ca as vrea si eu o cursa cu un fratior ... :P
Morro is offline  
Old 08-11-05, 14:41   #167
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Morro\"
Cataline, crezi ca isi face drum megane-ul ala al tau pana la Buc. ca as vrea si eu o cursa cu un fratior ... :P
posibil da..meganul e planul de rezerva in caz ca nu e gata bestia...
Catalyn is offline  
Old 08-11-05, 14:48   #168
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"AndreiABS\"
Al3xius,vb cu lumea sa mergem cat mai multi,da?Eu ti-am zis:ma duc!

normal ca mergem !
Al3xius is offline  
Old 08-11-05, 23:58   #169
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Sa dea Dumnezeu sa nu ninga
Skma is offline  
Old 09-11-05, 00:31   #170
semecristian
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
semecristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 724
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[LANCIA]
Default

Stand si citind ce s-a scris pana acuma, realizez ca pe 4 decembrie la Bucuresti va fi ceva ce nu trebuie ratat. Pe mine m-ati convins, chiar daca o sa fiu nevoit sa vin ca pieton, tot ma prezint!
Bravo baieti , tot asa!
__________________

`93 Lancia Thema 2.0i 16V TURBO LX 148kw
Objects in the mirror no longer matter.
semecristian is offline  
Old 09-11-05, 10:30   #171
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Eu subscriu la faza cu o clasificare turbo-normal aspirat. Inca nu mi se pare corecta aruncarea la gramada in B a oricarei masini (kiar si a lotus-ului) cu una turbo gen KWX, VYP, FMM, SEV, GAM s.a. Uite deja eu am enumerat 5 si mai e COX'u de la BV, mai e 5GTT de la Craiova si s-au facut 7...pai mie mi se par suficiente masini Turbo pentru o grupa separata...parerea mea....
Doua intrebari pentru SEBASTIAN,avand in vedere ca sunt direct interesat:
1. Ce sansa au motoarele aspirate in fata armatei de turbo de la grupa B, in tema unei competitii sportive?
2. Exista vreo varianta onorabila, cum ar fi exemplificarea facuta de JKV in randurile de mai sus?


Sunt tare curios sa vad Lotus-ul acela, care parca a inebunit pe toata lumea...

Fisa tehnica prezentata de SEBI ma lasa rece, s-au mai vazut masini tari care de fapt, au dezamagit audienta lasand in urma vorbe ca \"pacat ca nu stie sa-i dea\" sau \"pacat ca nu-i masina in mintile ei\" etc.

Ce se stie de ea, cu cine s-a \"tras\", pe cine a \"ars\", cat de bun este soferul?
Eu unul nu cunosc aceasta masina decat de pe \"Discovery Channel\"

Sa speram ca ne va uimi pe toata lumea iar eu unul sunt primul care o fac (sper) :


LOTUS AI O PRIMA PROVOCARE.... D O G-u..... NU TE SPERIA... e masina de clasa B! Mult succes...
__________________
I'm a dog, a red dog...
Just a little PITBULL...

D O G is offline  
Old 09-11-05, 10:34   #172
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Succes dog-ule !
Skma is offline  
Old 09-11-05, 10:40   #173
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Skmadtm\"
Succes dog-ule !
Si infrangerea face parte din competitie, dar atentie nu pentru asta particip!
D O G is offline  
Old 09-11-05, 11:19   #174
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"D O G\"
Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Eu subscriu la faza cu o clasificare turbo-normal aspirat. Inca nu mi se pare corecta aruncarea la gramada in B a oricarei masini (kiar si a lotus-ului) cu una turbo gen KWX, VYP, FMM, SEV, GAM s.a. Uite deja eu am enumerat 5 si mai e COX'u de la BV, mai e 5GTT de la Craiova si s-au facut 7...pai mie mi se par suficiente masini Turbo pentru o grupa separata...parerea mea....
[size=18]Doua intrebari pentru SEBASTIAN,avand in vedere ca sunt direct interesat:
1. Ce sansa au motoarele aspirate in fata armatei de turbo de la grupa B, in tema unei competitii sportive?
2. Exista vreo varianta onorabila, cum ar fi exemplificarea facuta de JKV in randurile de mai sus?
Exact problema asta am zis-o si eu cu vreo 5 pagini mai in urma.Si nu numai la grupa B exista situatia prezentata.
__________________
ERY is offline  
Old 09-11-05, 11:28   #175
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"D O G\"
Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Eu subscriu la faza cu o clasificare turbo-normal aspirat. Inca nu mi se pare corecta aruncarea la gramada in B a oricarei masini (kiar si a lotus-ului) cu una turbo gen KWX, VYP, FMM, SEV, GAM s.a. Uite deja eu am enumerat 5 si mai e COX'u de la BV, mai e 5GTT de la Craiova si s-au facut 7...pai mie mi se par suficiente masini Turbo pentru o grupa separata...parerea mea....
Doua intrebari pentru SEBASTIAN,avand in vedere ca sunt direct interesat:
1. Ce sansa au motoarele aspirate in fata armatei de turbo de la grupa B, in tema unei competitii sportive?
2. Exista vreo varianta onorabila, cum ar fi exemplificarea facuta de JKV in randurile de mai sus?


Sunt tare curios sa vad Lotus-ul acela, care parca a inebunit pe toata lumea...

Fisa tehnica prezentata de SEBI ma lasa rece, s-au mai vazut masini tari care de fapt, au dezamagit audienta lasand in urma vorbe ca \"pacat ca nu stie sa-i dea\" sau \"pacat ca nu-i masina in mintile ei\" etc.

Ce se stie de ea, cu cine s-a \"tras\", pe cine a \"ars\", cat de bun este soferul?
Eu unul nu cunosc aceasta masina decat de pe \"Discovery Channel\"

Sa speram ca ne va uimi pe toata lumea iar eu unul sunt primul care o fac (sper) :


LOTUS AI O PRIMA PROVOCARE.... D O G-u..... NU TE SPERIA... e masina de clasa B! Mult succes...
In primul rand imi place sa cred ca tot ce facem este onorabil si mai ales ca suntem niste oameni onorabili aici cu totii.
Sansele ca o masina aspirata sa bata una turbo sunt acelea care le are si Cielo la clasa lui sa bata alte turbo.
Se pot scoate cai multi si fara turbo, desigur costa, dar da mari satisfacti...
Grupele au fost discutate, votate, raman batute in cuie insa am spus nu stim daca va fi sau nu pe grupe.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 09-11-05, 11:36   #176
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-81-ERY\"
Quote:
Originally Posted by \"D O G\"
Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Eu subscriu la faza cu o clasificare turbo-normal aspirat. Inca nu mi se pare corecta aruncarea la gramada in B a oricarei masini (kiar si a lotus-ului) cu una turbo gen KWX, VYP, FMM, SEV, GAM s.a. Uite deja eu am enumerat 5 si mai e COX'u de la BV, mai e 5GTT de la Craiova si s-au facut 7...pai mie mi se par suficiente masini Turbo pentru o grupa separata...parerea mea....
[size=18]Doua intrebari pentru SEBASTIAN,avand in vedere ca sunt direct interesat:
1. Ce sansa au motoarele aspirate in fata armatei de turbo de la grupa B, in tema unei competitii sportive?
2. Exista vreo varianta onorabila, cum ar fi exemplificarea facuta de JKV in randurile de mai sus?
Exact problema asta am zis-o si eu cu vreo 5 pagini mai in urma.Si nu numai la grupa B exista situatia prezentata.
Renaultul ala 5 a castigat corect grupa lui, dar atentie la Galati a fost la mustata cursa cu Hond CRX care era stock.
Masina aia turbo care v-a speriat are un amrat de motor ca al Daciei de 1,4litri.
Grupa C a castigato din neglijenta faptului ca Cielo nu a mers era sarit de la punct si patina.
Voi in loc sa felicitati ca a avut o conjunctura favorabila carcotiti?
Pe Alex Tudose de ce nu-l bate turbo la clasa lui?
Se pot prepara si masini aspirate foarte bine.
SEBASTIAN is offline  
Old 09-11-05, 11:36   #177
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

romanii inca nu au priceput ce inseamna competitia, competivitatea...

DOG, daca toti ar avea aceleasi sanse sa castige, am sta cu totii acasa ca nu ar mai fi nimic interesant.

Acest Lotus nu a facut decat sa ne atzatze si mai mult sa bagam bani ca fraierii in masina s-o facem mai tare si mai rapida.

Astea-s grupele, ne conformam. De asta se numeste competitie, fie cel mai buna sa castige. Cum sa castigi ?? Iti prepari masina, asa cum la tenis iti acordezi racheta sau la biliard iti lustruiesti tacul
Hondarul is offline  
Old 09-11-05, 11:39   #178
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
In primul rand imi place sa cred ca tot ce facem este onorabil si mai ales ca suntem niste oameni onorabili aici cu totii.
Sansele ca o masina aspirata sa bata una turbo sunt acelea care le are si Cielo la clasa lui sa bata alte turbo.
Se pot scoate cai multi si fara turbo, desigur costa, dar da mari satisfacti...
Grupele au fost discutate, votate, raman batute in cuie insa am spus nu stim daca va fi sau nu pe grupe.
In primul rand te eschivezi intr-un mod foarte diplomatic de la cele doua intrebari...

Apoi doamne fereste, nici vorba de faptul ca ce faceti voi nu ar fi onorabil, sau oameni onorabili, \"jos palaria\", tot respectul, il meritati cu prisosinta.... ma-nclin.... nu am spus asa ceva!
Am pus doar doua intrebari. Deci!
D O G is offline  
Old 09-11-05, 11:51   #179
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Hai sa ne documentam ceva mai bine asupra acelui CRX care a batut la Baneasa Nissan 350 Z... de 280 cp. Posesorul masinii CRX zicea ca are 125 cp. Imposibil. Eu miros ceva schimbari cu motorul 1.6 v-tec de 160 cp. Trebuie verificat de comisia LR la urmatoarea cursa.
Hondarul is offline  
Old 09-11-05, 11:54   #180
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Sa se faca justitie ! am glumit
Skma is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -