Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-11-05, 20:18   #151
SpyDer_ThE

Stage 3
 
SpyDer_ThE's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 157
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu votez tot pt libere dar s-ar putea face si un fel de clasificare dupa timpi la sfarsit pt a se stabili si castigatori sau ceva de genu' asta , oricum mi s-au parut mult mai interesante cursele la liber deoarece cred ca multi erau curiosi ce se intampla daca erau amestecate masiniile intre ele ..
__________________
Bmw E60 525D Amethyst Gray Metallic
SpyDer_ThE is offline  
Old 07-11-05, 22:15   #152
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
mai e 5GTT de la Craiova si s-au facut 7...pai mie mi se par suficiente masini Turbo pentru o grupa separata...parerea mea....
Cred ca venim pe 5 , dar cum taxa e prea mare nu stiu daca o sa se dea
Al3xius is offline  
Old 07-11-05, 22:27   #153
Soty

Stage 2
 
Soty's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 62
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Subscriu la libere cronometrate. Se face un clasament pe grupe si un clasament general la sfarsit si e totul perfect. Mi se pare cel mai logic asa, cu toate ca trebuie sa recunosc ca se pierde o mica parte din spectacolul gen VERSUS, deoarece competitia devine mai indirecta (gen raliu).
__________________
IF-01-STY -Z POWER!!!-
Soty is offline  
Old 07-11-05, 22:28   #154
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default

Quote:
Originally Posted by \"Alexius\"
Cred ca venim pe 5 , dar cum taxa e prea mare nu stiu daca o sa se dea
Am discutat personal cu Sebastian problema de la ultima cursa de pe Baneasa si mi-a prezentat un punct de vedere foarte solid. El a spus ca o sa se pastreze impartial vis-a-vis de cluburi si grupari, in sensul ca nu o sa favorizeze vreun club sau vreo grupare din simplul motiv ca dup-aia o sa se supere ceilalti si va trebui sa reduca taxa pentru toti. A mai spus ca la Galati si-a permis asta pt ca nu au fost banii LR-ului implicati in cursa. La Baneasa si acum, au fost si sunt banii lor si scoteau (ar scoate) din buzunar daca lasau (lasa) pretul mai jos. In fine, sa-i credem si sa mentinem tratatul de pace (cel incheiat intre mine si el cel putin, nu pot vorbi decat in numele lu' Micutzu sau al lu' Florica). Oricum neparticiparea MR-ului si a NSL-ului atunci a avut o cu totul alta motivatie principala...in fine \"coala e alba\" si s-o pastram asa....

Fapt pentru care, draga Alexius, te sfatuiesc sa faceti cheta in Craiova macar pt Renault-ul 5GTT, pentru ca este o masina foarte competitiva si sa veniti cat mai multi in masini ca sa puteti suporta benzina mai usor. Gandeste-te ca MR Constanta vine si mai de departe si vin cu masini care consuma ceva (CeReS, Ery, X-Ray Eyes, poate Evo VIII-ul) si, si ei platesc aceeasi taxa...c'est la vie...
JKV is offline  
Old 07-11-05, 22:37   #155
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nu ziceam sa favorizeze cluburile, ar fi fost bine sa se faca , la fel ca pana acum, macar o reducere pentru cei care vin de la distante mai mari ....asa s-a facut pana sa fie cursa de la Baneasa, indiferent ca a organizat LR , NSL, MR sau Ghost...poate gresesc , dar asa`mi aduc eu aminte ! Acum depinde de fiecare ce face pe banii lui...Seby isi stie ma bine socotelile . Incercam sa facem un efort sa venim si noi !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline  
Old 07-11-05, 23:08   #156
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Nu ziceam sa favorizeze cluburile, ar fi fost bine sa se faca , la fel ca pana acum, macar o reducere pentru cei care vin de la distante mai mari ....asa s-a facut pana sa fie cursa de la Baneasa, indiferent ca a organizat LR , NSL, MR sau Ghost...poate gresesc , dar asa`mi aduc eu aminte ! Acum depinde de fiecare ce face pe banii lui...Seby isi stie ma bine socotelile . Incercam sa facem un efort sa venim si noi !
Buna seara!
Consider de bun simt sa faci calculul pe bani proprii nu pe cei ai altora.
Faceti un club si vorbiti atunci pe bani vostri nu pe ai Legal Racing sau ai mei, strangeti cotizatii, sponsori...stiti voi cum se aduna/impart banii de la curse in scopuri mai mult sau mai putin caritabile...
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 07-11-05, 23:24   #157
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Nu ziceam sa favorizeze cluburile, ar fi fost bine sa se faca , la fel ca pana acum, macar o reducere pentru cei care vin de la distante mai mari ....asa s-a facut pana sa fie cursa de la Baneasa, indiferent ca a organizat LR , NSL, MR sau Ghost...poate gresesc , dar asa`mi aduc eu aminte ! Acum depinde de fiecare ce face pe banii lui...Seby isi stie ma bine socotelile . Incercam sa facem un efort sa venim si noi !
Buna seara!
Consider de bun simt sa faci calculul pe bani proprii nu pe cei ai altora.
Faceti un club si vorbiti atunci pe bani vostri nu pe ai Legal Racing sau ai mei, strangeti cotizatii, sponsori...stiti voi cum se aduna/impart banii de la curse in scopuri mai mult sau mai putin caritabile...


Iar te-ai trezit cu fata la cearceaf ? Inteleg ca e tarziu dar daca te uiti mai atent am si spus \"fiecare face ce vrea pe banii lui...Seby isi stie mai bine socotelile\" ....acum se vede destul de bine ? ..si chiar nu o ziceam cu rautate...dar deh .... asa e \"rumanu\" nostru cu toporu` la brâu !
Al3xius is offline  
Old 07-11-05, 23:39   #158
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
Nu ziceam sa favorizeze cluburile, ar fi fost bine sa se faca , la fel ca pana acum, macar o reducere pentru cei care vin de la distante mai mari ....asa s-a facut pana sa fie cursa de la Baneasa, indiferent ca a organizat LR , NSL, MR sau Ghost...poate gresesc , dar asa`mi aduc eu aminte ! Acum depinde de fiecare ce face pe banii lui...Seby isi stie ma bine socotelile . Incercam sa facem un efort sa venim si noi !
Buna seara!
Consider de bun simt sa faci calculul pe bani proprii nu pe cei ai altora.
Faceti un club si vorbiti atunci pe bani vostri nu pe ai Legal Racing sau ai mei, strangeti cotizatii, sponsori...stiti voi cum se aduna/impart banii de la curse in scopuri mai mult sau mai putin caritabile...


Iar te-ai trezit cu fata la cearceaf ? Inteleg ca e tarziu dar daca te uiti mai atent am si spus \"fiecare face ce vrea pe banii lui...Seby isi stie mai bine socotelile\" ....acum se vede destul de bine ? ..si chiar nu o ziceam cu rautate...dar deh .... asa e \"rumanu\" nostru cu toporu` la brâu !

Am vazut f bine ce e scris.Lafel de bine am vazut ca se incerca o reducere de taxa. Nu e normal sa astepti de la cineva cand rezolvarea e la voi. A-ti facut curse s-au incasat bani, puteti pune clubul pe piciare, puteti lua cotizatie, ii puteti promova pe cei mai buni de la voi.
Interesul vostru unde e cum va dezvoltati cand totul depinde de voi.
Topor nu port, sabia e in teaca deci nici urma de razboi.
In alta ordine de idei nu crezi ca e normal sa te exprimi mai civilizat, nu ca nu ai putea spune orice, dar asa de obraz.
Te mai rog inca ceva, sa ne spui cu maxima sinceritate cum s-a procedat cu sumele de bani stranse la evenimentele unde calitatea voastra a fost de organizator?
SEBASTIAN is offline  
Old 07-11-05, 23:46   #159
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"JKV\"
Quote:
Originally Posted by \"Alexius\"
Cred ca venim pe 5 , dar cum taxa e prea mare nu stiu daca o sa se dea
Am discutat personal cu Sebastian problema de la ultima cursa de pe Baneasa si mi-a prezentat un punct de vedere foarte solid. El a spus ca o sa se pastreze impartial vis-a-vis de cluburi si grupari, in sensul ca nu o sa favorizeze vreun club sau vreo grupare din simplul motiv ca dup-aia o sa se supere ceilalti si va trebui sa reduca taxa pentru toti. A mai spus ca la Galati si-a permis asta pt ca nu au fost banii LR-ului implicati in cursa. La Baneasa si acum, au fost si sunt banii lor si scoteau (ar scoate) din buzunar daca lasau (lasa) pretul mai jos. In fine, sa-i credem si sa mentinem tratatul de pace (cel incheiat intre mine si el cel putin, nu pot vorbi decat in numele lu' Micutzu sau al lu' Florica). Oricum neparticiparea MR-ului si a NSL-ului atunci a avut o cu totul alta motivatie principala...in fine \"coala e alba\" si s-o pastram asa....

Fapt pentru care, draga Alexius, te sfatuiesc sa faceti cheta in Craiova macar pt Renault-ul 5GTT, pentru ca este o masina foarte competitiva si sa veniti cat mai multi in masini ca sa puteti suporta benzina mai usor. Gandeste-te ca MR Constanta vine si mai de departe si vin cu masini care consuma ceva (CeReS, Ery, X-Ray Eyes, poate Evo VIII-ul) si, si ei platesc aceeasi taxa...c'est la vie...
da asa este am vorbit si mi-am exprimat punctul de vedere.
SEBASTIAN is offline  
Old 08-11-05, 00:09   #160
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Libere cronometrat, dupa parerea mea cea mai buna solutie, dak ar fi pe timp de noapte spectacolul ar fi complet dar cred ca pt cei venitzi din alte orashe e totusi mai convenabil ziua.
Multa bafta in organizare
Sper sa ajung si eu alaturi de voi la ce se anuntza o cursa reusita.
__________________
Danny-future STN is offline  
Old 08-11-05, 06:53   #161
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Danny-future STN\"
Libere cronometrat, dupa parerea mea cea mai buna solutie, dak ar fi pe timp de noapte spectacolul ar fi complet dar cred ca pt cei venitzi din alte orashe e totusi mai convenabil ziua.
Multa bafta in organizare
Sper sa ajung si eu alaturi de voi la ce se anuntza o cursa reusita.
Tare sau nu NSL vezi ca e una si NSL romania e alta.
SEBASTIAN is offline  
Old 08-11-05, 08:51   #162
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Danny-future STN\"
Libere cronometrat, dupa parerea mea cea mai buna solutie, dak ar fi pe timp de noapte spectacolul ar fi complet dar cred ca pt cei venitzi din alte orashe e totusi mai convenabil ziua.
.
Pe noi (Constanta) nu ne-ar deranja showul pe timp de noapte, pt ca oricum intotdeauna la astfel de evenimente ramanem cate 2-3 zile prin Bucuresti.
ERY is offline  
Old 08-11-05, 11:18   #163
AndreiABS

Stage 3
 
AndreiABS's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 153
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Nissan]
Default

Al3xius,vb cu lumea sa mergem cat mai multi,da?Eu ti-am zis:ma duc!
AndreiABS is offline  
Old 08-11-05, 14:07   #164
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Toata lumea e bine venita si vreau sa fie cat mai multa lume multumita.
Vedem cum facem sa fie bine, mai gandim si analizam in functie de posibilitatile noastre ca altfel am face cu siguranta foarte bine, experienta avem stiinta am acumulat, cu capitalul nu e asa de roz dar merge.
SEBASTIAN is offline  
Old 08-11-05, 14:21   #165
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Toata lumea e bine venita si vreau sa fie cat mai multa lume multumita.
Vedem cum facem sa fie bine, mai gandim si analizam in functie de posibilitatile noastre ca altfel am face cu siguranta foarte bine, experienta avem stiinta am acumulat, cu capitalul nu e asa de roz dar merge.
Nota 10!
Catalyn is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -