Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-06, 16:57   #16
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

respectarea perimetrului, care apropos a fost si data trecuta, va reveni jandarmilor combinati cu 30 de bucati de gardieni sau/si o firma de paza.
orisicat, atat sponsorii cat si coorganizatorii au impus masuri de siguranta mai mari, deci, le vom avea.
nu e nevoie sa atugi tu scaunele, ca vor fi acolo destule
locatia ptr liniute este aceeasi
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 04-08-06, 23:17   #17
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

ne cerem scuze pt problemele cu spectatorii de data trecuta,dar asa e peste tot prima data.tura asta,publicul va fi el insusi mai disciplinat si vor exista oricum mai multe masuri de securitate decat data trecuta.in privinta grupelor nu ar trebui sa va faceti griji,pt ca ele vor fi doar putin mai echilibrate.YKNOT?mai era ceva palpitant pt tine sa te dai cu cineva cu 130 de cai si 1400 de kg?o cursa e cu atat mai palpitanta cu cat e mai stransa.pt cazul in care noua clasificare nu va fi o reusita,3 ore de libere ar trebui sa multumeasca pe toata lumea si sa ajute la reglarea multor conturi.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 04-08-06, 23:19   #18
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

sa amintesc de legala de la braila care a durat cu tot cu inscriere vreo 3 ore?la buzau nu or sa se incheie cursele cand se va plictisi organizatorul.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 04-08-06, 23:21   #19
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

pt liniute sunt ceva discutii.la indemanare nu se anunta nimeni?
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 06:44   #20
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by siadimet
ne cerem scuze pt problemele cu spectatorii de data trecuta,dar asa e peste tot prima data.tura asta,publicul va fi el insusi mai disciplinat si vor exista oricum mai multe masuri de securitate decat data trecuta.in privinta grupelor nu ar trebui sa va faceti griji,pt ca ele vor fi doar putin mai echilibrate.YKNOT?mai era ceva palpitant pt tine sa te dai cu cineva cu 130 de cai si 1400 de kg?o cursa e cu atat mai palpitanta cu cat e mai stransa.pt cazul in care noua clasificare nu va fi o reusita,3 ore de libere ar trebui sa multumeasca pe toata lumea si sa ajute la reglarea multor conturi.
1.tu inca nu a inteles.... nu este absolut nici o problema clasificarea in functie de cp/kg insa procentele cu cip filtru evacuare etc sunt puerile!
2.sa nu mai spun faptul ca masina mea face in curand 20 de ani si faptul ca vreau sa o tin competitiva se face cu riscul de a sta pe dreapta o perioada, fata de o masina noua cu calutii acasa, care nu risca nimic in incercarea de a se dovedi competitiva.
3.am zis eu ca la braila a fost o cursa reusita?... nici pe departe
__________________
samurai 4x4
yknot is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 08:07   #21
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by yknot
hai sa te vad cum faci primii pasi la legale

primii pasi la legale i-am facut acum 4-5 ani la braila
de atunci am mai puncatat numeroase prezente la legale la Bucuresti ,Galati ,Iasi

poate vrei sa zici primii pasi cu noua jucarie dar dupa cum se vede clasificarea grupelor (modul de calcul cu filtru+toba ) e ridicola si o sa ma gandesc de 2 ori pana o sa fac drumul.
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 08:19   #22
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by daniwmk
primii pasi la legale i-am facut acum 4-5 ani la braila
de atunci am mai puncatat numeroase prezente la legale la Bucuresti ,Galati ,Iasi

poate vrei sa zici primii pasi cu noua jucarie dar dupa cum se vede clasificarea grupelor (modul de calcul cu filtru+toba ) e ridicola si o sa ma gandesc de 2 ori pana o sa fac drumul.
bineinteles ca la noua "jucarie" m-am referit... afara vopsit gardul...inauntru leopardul
yknot is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 08:21   #23
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Quote:
Originally Posted by yknot
bineinteles ca la noua "jucarie" m-am referit... afara vopsit gardul...inauntru leopardul

inca nu e vopsit gardu' cum trebuie dar urmeaza

ce zici mergem la buzau ?
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 08:41   #24
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

mai vedem pana atunci
yknot is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 09:34   #25
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

lasati-le naibii de filtre si tobe.cineva are aici in buzau o masina identica cu a mea,dar cu tobe borla si filtru k&n,si mai rau a stricat-o cu astea.nu ma prinde niciodata,nici pe 400 de metri,nici in lung.am masurat pe dyno un logan inainte si dupa ce i-am pus filtru si tobe si a avut o crestere de 1,5 cai.cand ii dadeam filtrul de tot jos,avea 4 cai in plus.modificarile care trebuiesc punctate sunt turbo,compresor,nos.axe sau chiuloase modificate nu le vede nimeni,dar chiar au rezultat.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 10:14   #26
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Va onorez si eu cu prezenta . Dacia Nova turbo + nitrous. Asta ca tot cica nu bate nimeni un r5 alb.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 11:01   #27
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

am spus la inceputul topicului ca informatiile pot suferi modificari. ce este in plus fata de LR la procente sunt ptr baetii care sunt la limita sa intre in clase. dar daca cineva vine cu foaia de dyno, cum e cazul lui SGM, nu se mai tine cont de procente, chiar daca exista un risc ca testul sa fie mai vechi iar masina sa mai fi suferit modificari intretimp. sa nu uitam ca astea sunt curse de amatori la care putina puerilitate nu strica. altfel, am fi avut cantar si dyno la fata locului si deja eram campionat national.
aveti aici un fisier cu care sa va lamuriti in privinta incadrarilor:
Attached Files
File Type: rar clase.rar (8.3 KB, 62 views)
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 11:47   #28
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

Eu m-am gandit sa vin fara filtru de aer si cu o evacuare fara tobe. Deci nu voi avea nici filtru sport nici evacuare sport .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 11:52   #29
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

vezi ca este un tabel cu o pagina in urma. iti dai seama cati nemultumiti ar fi fost din cei care au participat si nu ar fi intrat in concurs. am zis sa ii ajutam putin. dar daca lumea doreste o cursa exclusivista, cu masini de top, o sa le scoatem (procentele ptr filtru, tobe si cip) si asta e. se vede ca daca am fi aplicat noile incadrari, ar fi fost la bz doar 40 de masini in clase, restul la libere, cu tot cu dacii. mai putin SGM, si in cazul de fata, tu.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 11:54   #30
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Buzau, Editia a II-a a “Marelui Premiu al Buzaului”, 1-2 septembrie 2006

traseul de vineri, 1 sept

PTR LAMURIRI PERSONALE : id ymsg SALNTDLCK
Attached Files
File Type: mpg 1sept2006.mpg (5.25 MB, 282 views)
DragosT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -