Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-10, 11:52   #166
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

format + locatie + echipament + echipa organizatoare = nota 10 +++

Felicitari cat cuprinde tuturor celor care s-au implicat si au 'scos' unul dintre cele mai reusite evenimente de gen de la noi (daca nu cumva cel mai reusit) !

Concluzia e una singura - asta trebuie sa fie directia de-acum incolo !

Si evident, felicitari si concurentilor care au dat cei mai bun si au profitat din plin de aceasta cursa sa-si bata recordurile
Se vede ca si la noi a inceput sa se contureze categoria "profi" sau a "greilor" (la performante ma refer) - la mai mare !
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 12:07   #167
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

am facut si eu cateva poze...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Pic-0083.jpg
Views:	206
Size:	123.2 KB
ID:	1652987   Click image for larger version

Name:	Pic-0077.jpg
Views:	188
Size:	123.1 KB
ID:	1652988   Click image for larger version

Name:	Pic-0078.jpg
Views:	145
Size:	121.4 KB
ID:	1652989  

Click image for larger version

Name:	Pic-0081.jpg
Views:	183
Size:	131.8 KB
ID:	1652990   Click image for larger version

Name:	Pic-0082.jpg
Views:	151
Size:	124.1 KB
ID:	1652991  
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 12:46   #168
Cracane

Stage 2
 
Cracane's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 32
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Felicitari pentru inca un eveniment reusit, am o singura obiectie la grupa S1 premiul 1 a fost FURAT de catre proprietarul opelului tigra cu motor de 2000 , dupa ce s-a dat jos de pe podium s-a dus direct la masina si a fugit efectiv, RUSINE .

Verificarile se fac deocamdata doar in masura in care sunt contestatii efectuate in timpul concursului. La nivelul actual,s-ar pierde f mult timp cu verificarea a cateva sute de masini. In plus,fiecare dintre noi putem ajuta la aspectul asta,discutand unii cu altii sau uitandu-ne sub capota,ori dupa caz,ascultand motorul celui cu care concuram. Oricum nu era nimeni respectivul....cine este,cine a fost...? ...nimeni si nimeni a ramas,asa ca nu trebuie sa fiti suparati cei de la s1....iar Adi a pierdut din greseala lui si nu din hotia aluia,asa cum am si discutat cu el si stie bine

Last edited by lascarica; 13-09-10 at 13:15.
Cracane is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 12:52   #169
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Ceva filmulete nu are nimeni ?
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 13:12   #170
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)



or sa mai vina , multe pana acum, doar atat
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 13:20   #171
energie

Stage 3
 
energie's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 127
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Ceva gasit pe youtube...










energie is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 13:24   #172
squid

Stage 5
 
squid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,059
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Cate m3 e46 au participat? ce timpi au scos?

Am vazut ca m3 anonymous are 13,27 la calificari.
squid is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 13:24   #173
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

felicitarii organizatorilor,a fost totul perfect 10++
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 13:36   #174
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by Cracane View Post
Felicitari pentru inca un eveniment reusit, am o singura obiectie la grupa S1 premiul 1 a fost FURAT de catre proprietarul opelului tigra cu motor de 2000 , dupa ce s-a dat jos de pe podium s-a dus direct la masina si a fugit efectiv, RUSINE .
la premiere eu stiu ca GAJU l-a intrebat pe castigator daca are motor de 2000cc sau nu si omul a spus ca nu are. In timpul concursului Bobby MOM spunea ca a fost personal la masina respectivului si l-a pus sa ridice capota si ca ar fi vazut ca avea 1.4 si nu motor de 2000.
Ramane ca pe viitor cand se crede ca ar fi astfel de suspiciuni la vreo masina sa se verifice direct inainte de curse cand masina este la start.
Daca e vorba doar de catvea masini si nu trebuie verificate toate nu se pierde foarte mult timp.
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 13:37   #175
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

imi pare tare rau ca nu am participat la acest eveniment ... am discutat cu membrii Anonymous si au fost foarte multumiti de acest eveniment ! asa ca vreau sa felicit organizatorii cat si participantii din partea A.C.S Anonymous Motorsport!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 13:52   #176
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Felicitari organizatorilor...10+!!!
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 14:00   #177
turbo_car

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 11
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Salut!Totul a fost super...organizarea a fost mult mai buna decat la celelate curse si in comparatie cu Tulcea de asta primavara a fost de 100 de ori mai bine.
Singura nelamurile pe care o am este ca nu s-au dat toate premiile.Nu ati spus ca intre Targul Secuiesc,Slatina si Tulcea se face un mini-campionat,se dau puncte si spoi cine are cele mai multe puncte primeste nu stiu ce premii?Apoi nu s-au dat toate premiile de la tuning exterior din cate am vazut eu si nici premiile de la Super-finala.Daca nu ati dat premii de ce ati mai organizat finala aceea?Ca sa isi rupa baietii masinile?Asta nu am inteles-o....A si ati mai organizat-o si de 2 ori ca s-au facut nu stiu ce erori,asta mi se pare de prost gust.Si inca ceva ce nu mi-a placut e ca s-a ramas fara hartie in conditiile in care se stia ca sunt o groaza de masini.
Toate cele bune!
Sper sa primesc niste raspunsuri....
turbo_car is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 14:05   #178
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by squid View Post
Cate m3 e46 au participat? ce timpi au scos?

Am vazut ca m3 anonymous are 13,27 la calificari.
Au mai fost trei m3-uri in afara de al meu dar nu cred sa fi scos vreun timp mai bun vreunul.
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 14:20   #179
Kelu

Stage 3
 
Kelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 128
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by turbo_car View Post
Salut!Totul a fost super...organizarea a fost mult mai buna decat la celelate curse si in comparatie cu Tulcea de asta primavara a fost de 100 de ori mai bine.
Singura nelamurile pe care o am este ca nu s-au dat toate premiile.Nu ati spus ca intre Targul Secuiesc,Slatina si Tulcea se face un mini-campionat,se dau puncte si spoi cine are cele mai multe puncte primeste nu stiu ce premii?Apoi nu s-au dat toate premiile de la tuning exterior din cate am vazut eu si nici premiile de la Super-finala.Daca nu ati dat premii de ce ati mai organizat finala aceea?Ca sa isi rupa baietii masinile?Asta nu am inteles-o....A si ati mai organizat-o si de 2 ori ca s-au facut nu stiu ce erori,asta mi se pare de prost gust.Si inca ceva ce nu mi-a placut e ca s-a ramas fara hartie in conditiile in care se stia ca sunt o groaza de masini.
Toate cele bune!
Sper sa primesc niste raspunsuri....
Hai ca incerc eu un raspuns desi nu fac parte dintre organizatorii cu factor de decizie:
1) S-a anuntat ca se face un campionat, pana in momentul de fata s-au anuntat 3 curse oficiale, premiile nu se dau in ultima etapa in general ci dupa un timp dupa terminare ultimei etape din varii motive. Se lucreaza la organizarea inca unei curse in cadrul acestui campionat, pana nu se stie ceva concret nu se vor desemna rezultatele finale ale acestui campionat.
Nu cred ca s-au anuntat ca sa le numesti tu "nu stiu ce premii", acest campionat fiind unul mai multe de test si pentru organizatori dar si pentru participanti.
2) Cred ca nu stii ce e aia Super Finala si ce e aia cursa cu handicap, premiile la Super Finala s-au dat.
Cursa cu handicap a fost facuta de test si a fost de bun augur, si organizatorii si participantii s-au adaptat la tipul asta de curse. Nu s-au anuntat premii pentru aceasta cursa.
Se pare ca ai putina obsesie cu premiile, nu cred ca sunt multi care vin la curse pentru premii, conditiile actuale nu pot satisface asteptarile de nici o parte (organizari, sponsori, participanti).

Pana de hartie a fost temporara si s-a rezolvat.
__________________
Opel GT
Kelu is offline   Reply With Quote
Old 13-09-10, 14:25   #180
turbo_car

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 11
Default Re: Tulcea Racing Days 11-12 septembrie(drag ,drift,expo)

Quote:
Originally Posted by Kelu View Post
Hai ca incerc eu un raspuns desi nu fac parte dintre organizatorii cu factor de decizie:
1) S-a anuntat ca se face un campionat, pana in momentul de fata s-au anuntat 3 curse oficiale, premiile nu se dau in ultima etapa in general ci dupa un timp dupa terminare ultimei etape din varii motive. Se lucreaza la organizare inca unei curse in cadrul acestui campionat, pana nu se stie ceva concret nu se vor desemna rezultatele finale ale acestui campionat.
Nu cred ca s-au anuntat ca sa le numesti tu "nu stiu ce premii", acest campionat fiind unul mai multe de test si pentru organizatori dar si pentru participanti.
2) Cred ca nu stii ce e aia Super Finala si ce e aia cursa cu handicap, premiile la Super Finala s-au dat.
Cursa cu handicap a fost facuta de test si a fost de bun augur, si organizatorii si participantii s-au adaptat la tipul asta de curse. Nu s-au anuntat premii pentru aceasta cursa.
Se pare ca ai putina obsesie cu premiile, nu cred ca sunt multi care vin la curse pentru premii, conditiile actuale nu pot satisface asteptarile de nici o parte (organizari, sponsori, participanti).

Pana de hartie a fost temporara si s-a rezolvat.
Ok merci pt lamurire....
Problema e ca eu am semnalat aceste lucruri care mie mi s-au parut ciudate ca sa ma lamureasca cineva si pentru ca pe viitor aceste minunate curse(ma refer la organizare) sa fie si mai bine organizate.
Nu am zis cu rautate dar mi se pare normal ca fiecare sa isi spuna oful.Da recunosc faptul ca organizarea a fost la standarde ridicate si ca se poate si mai bine.Nu trebuie sa dam cu rosii.Iar in legatura cu premiile sincer nu ma intereseaza pentru ca eu oricum nu aveam sanse sa iau vreunul...mai am mult de lucru la masina mea.Felicitari baietilor!
Toate cele bune.
turbo_car is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -