Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 20-04-10, 12:02   #241
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
nu imi vine sa cred ceea ce vad aici, sincer. ce spui tu aici e total aiurea.
Ai bagat vreodata bani in vreo masina? te-ai dat vreodata la legale?

astept raspuns.
... daca spui ca trebuie musai sa-ti raspund,hai sa nu las intrebarea in aer: Da,legale prima data pe chei la vitan,cred ca prin 2003 ,cu o saracie de ford...pe vremea aia,erau cativa "grei"(sebi,robert...emil) ..plus restul care veneam cu masini destul de stock...eu,ca si altii,eram oricum in wk in zona,la targ..... Abia prin 2005 am luat cazanul actual,cu care am fost de cate ori mi-a permis stricaiunea ,baneasa (cele mai frumoase) ,constanta, braila, pitesti,calarasi....p-aici prin zona..
Bani,am bagat...deh,fiecare dupa buget,nu te supara pe mine ca probabil n-am banii dumitale,imi asum vina

INSA nu are nici o relevanta NIMIC din ceea ce am spus mai sus...parerea mea in postul ce se pare ca te-a deranjat(?!),este din punctul de vedere al unui observator sa zicem...nu cred ca am spus in respectivul post ,ceva despre MINE sau despre ce fac si dreg IO...A fost o opinie si cam atat....nu am afirmat cata mecanica sau tuning am facut eu sau fac ,ori cat de mult stiu fata de x,y sau tine,ca sa te deranjeze...
...Restul vorbim pm.in cazul in care consideri ca e nevoie,or daca esti curios sa constati cat ma pricep si ce am facut dpdv tunig perf,nu are rost circul facut aici.
O zi placuta tuturor si cica daca va spalati pe cam azi dupa ploaie,sa va uitati atenti in sorb...cica din vulcani mai ies si diamante..
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 14:39   #242
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Nici acum nu si-a dat seama ca tot ceea ce am postat e parerea mea personala cu ceva tente de intepaturi, dar o sa incerc sa te lamuresc si pe tine si pe Madcow.
Eu scriu din postura de tastaturist...nici macar aplaudac sau spectator....am ales sa nu mai particip la evenimente de genul asta din considerente care ma privesc numai pe mine...si dezamagirile din trecut. Am stat nopti intregi pe sub masini sa le pregatesc....si ba s-a anulat o urcare la vtm, ba s-a terminat cursa mai devreme.....ma refer strict la ultimele curse organizate de Nea` Badita si co. Tarziu am vazut implicarea lui sharpe.....daca stiam din timp...poate imi pregateam si eu masina si eram prezent la start, am vazut ca unele personaje deja sunt regii liniilor...in conditiile in care la unele grupe nu a fost prezenta "spuma" grupei respective. Pot sa afirm cu dovezi ca am masina capabila sa faca fata unei masini diesel de 160 de cai si cuplu cat casa...dar nu asta e important.
Legat de cursa asta...am vazut ca s-a facut podium...si au fost "urcate" pe el si locurile 2 si 3, deci au fost "premiate" si 2 si 3......numai ca nu are participantul "tzidula" in brate ca sa dovedeasca asta celorlalti.
Imi mentin o afirmatie mai veche de-a mea...... atata timp cat nu or sa existe premii si diplome pt toti participantii la o asemenea competitie...or sa existe mereu nemultumiti . De ce? Pentru ca nu ii intereseaza performanta.....ci numai bucata de hartie. Amintiti-va cursa trecuta...cand proprietarul s3-ului alb a tinut cu dintii sa isi ia premiul 1...si a refuzat categoric cursa cu elspa pentru ca stia ca il spulbera ....dar na.....omul vroia neaparat cupa.
Data trecuta..... ghici cine s-a pus la start cu castigatorul grupei b, desi stiam ca iau bataie....masina mea fiind pregatita "cum ma duceam la piata cu ea".....dar am facut jocurile colegilor de grupa si am iesit din prima....desi bateam si locul 2, 3 etc etc. Normal...am iesit din prima......si nu m-a interesat locul obtinut. Si o alta povestioara....tot la slatina acum doua evenimente.....nici atunci nu am luat nici macar un loc 2, in conditiile im care la libere am batut castigatorul grupei......si pe cel de la clasa urmatoare, dar a contat mai mult faptul ca a venit la mine un motociclist si m-a felicitat pt ce am scos din masina, iar la premiere.... cei care au vazut ce era de vazut....m-au intrebat de ce nu spun organizatorilor ca eu de fapt merit cel putin locul 3. Stiu ca e un post lung si plictisitor......dar cu asemenea atitudini nu o sa evolueze cursele astea in veci la noi. Inteleg ca sunt orgolii mari in joc....dar totusi....avem toti aceeasi pasiune.
Ca sa nu fiu off de tot..... felicit toti castigatorii si participantii dar nu vad nici un semn de recunostiinta din partea participantilor pt organizatori.
cronometru
dar pana vor fi deaste pe la noi vom fi hodorogi
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 14:41   #243
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

In sfarsit cineva care a inteles
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 14:59   #244
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by dog99 View Post
cronometru
dar pana vor fi deaste pe la noi vom fi hodorogi
Nu fi chiar atat de sigur ca ai dreptate, s-ar puta sa ai surprize cat de curand. Ideea este cronometrarea cu precizie de 1/100 si nici decum marca sculelor care costa cam mult
Pacat insa ca la cati bani se investesc in prepararea masinilor, nu gasim o solutie de a nu mai pierde timpul cu comentarii fara sens de pe margine si sa formam o "gasca unita" in pasiune, care printr-o "cheta benevola ... ca la inundatii", ar putea strange fondurile necesare pentru un sistem profesional, care sa se miste in fiecare zona unde sunt concursuri (mai ales ca in general nu se suprapun).
Asta chiar ar ridica valoarea competitiilor (si a competitorilor).

Ei bie pentru asta ... s-ar putea ca voi sa fiti hodorogi, iar noi ... sa nu mai fim deloc.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 15:05   #245
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Pacat insa ca la cati bani se investesc in prepararea masinilor
asta e cea mai tare pe care am auzit-o.
daca nu sunt masini preparate pentru ce sa mai luam sistemele de cronometrare ?
in plus asta ar trebuii sa fie o investitie facuta de organizatori , nicidecum de catre participanti.in orice business mai intai trebuie sa investesti ca sa scoti bani , nu invers , cum se practica pe la noi.
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 15:09   #246
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
asta e cea mai tare pe care am auzit-o.
daca nu sunt masini preparate pentru ce sa mai luam sistemele de cronometrare ?
in plus asta ar trebuii sa fie o investitie facuta de organizatori , nicidecum de catre participanti.in orice business mai intai trebuie sa investesti ca sa scoti bani , nu invers , cum se practica pe la noi.
bv...ai pus punctul pe "i" felicitari!!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 15:16   #247
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by luci4n_vl View Post
bv...ai pus punctul pe "i" felicitari!!!!
Ei bine ... abia acuma cred ca totul este perfect. In final ne-am lamurit de ce facem ceea ce facem si in sfarsit avem "punctul pe I"
(si cand te gandesti ca eu credeam ca ma preocupa doar de ceea ce inseamna sport)

* imi place finalul de la postarile tale
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 15:21   #248
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
asta e cea mai tare pe care am auzit-o.
daca nu sunt masini preparate pentru ce sa mai luam sistemele de cronometrare ?
in plus asta ar trebuii sa fie o investitie facuta de organizatori , nicidecum de catre participanti.in orice business mai intai trebuie sa investesti ca sa scoti bani , nu invers , cum se practica pe la noi.
Tu ai fi bun de reporter de televiziune pentru ca sti sa scoti din context.
Iar ca idee este mai bine fara cronometre ca atunci nu se stie ce masina preparata ai ... totul este sa sti cu cine sa te "dai"
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 15:24   #249
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Sunt de acord cu "cheta" pt cronometrare.......dar aceasta cheta sa nu o strangeti dumneavoastra
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 15:29   #250
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Sunt de acord cu "cheta" pt cronometrare.......dar aceasta cheta sa nu o strangeti dumneavoastra
)=))))tare asta

Last edited by KENZO; 20-04-10 at 15:32.
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 15:32   #251
Ianis

Stage 5
 
Ianis's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 380
Member of:
[Fiat]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

asta a fost "maxima" )
Ianis is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 15:53   #252
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Poate face cheta tanti aia isterica de la Craiova impreuna cu d-l Badita din banii castigati de pe urma unor astfel de evenimente ....
mad max is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 16:39   #253
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Ei bine ... abia acuma cred ca totul este perfect. In final ne-am lamurit de ce facem ceea ce facem si in sfarsit avem "punctul pe I"
(si cand te gandesti ca eu credeam ca ma preocupa doar de ceea ce inseamna sport)

* imi place finalul de la postarile tale
daca stiai ce inseamna sport,stiai ca si locurile 2/3 sunt premiate acolo cu niste hartii,ceva simbolic,dar se pare ca nu sti asta...sau nu vrei sa sti asta....oricum dupa tabelele cu masinile participante care le`a`ti afisat mi`am dat seama cat de interesati ati fost de acest "sport"

PS. apropo va`ti scos paguba pt investitie? ati ramas pe "plus"? ca la slatina din cate am inteles, nu exista competitie, ci "afacere"...eram doar putin ironic :P
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 16:40   #254
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by mad max View Post
Poate face cheta tanti aia isterica de la Craiova impreuna cu d-l Badita din banii castigati de pe urma unor astfel de evenimente ....
da,o sa vina la urmatoarea legala cu un cronometru la gat de ala de care ne conometra profu de sport in scoala
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 17:11   #255
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Ce-mi place topicul asta....si vad ca e vizitat numai de baieti cu caracter....eu arunc navodul si comentariile vizeaza exact pe cine trebuie. Cine mai tine minte legala de la Bucovatz?
"Cine s-a dat odata.....nu primeste toti banii inapoi.....tre sa platesc Salvarea" )
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -