Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 20-04-10, 01:31   #226
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by lisandru View Post
Super frumoasa cursa .. chiar miau placut foarte mult motociclistii care au facut un show foarte frumos .

Dintre masini mia placut audi BXXMUU si golful acela daca nu ma insel Coblin ... avea potential nu gluma .

Masini exotice: M-am bucurat cand am vazut mustangul acela dar saracul nu a avut cu cine sa isi arate adevarata valoare ..

Per final tin sa va felicit pe toti participantii cat si organizatorii ca a fost un show frumos.
Sa ne vedem cu bine cand mai veniti ori pe la Pitesti ori la Slatina.
E bine ca avem si oameni priceputi ca tine printre noi..... la curent cu ceea ce vad ... Mustangul nu a participat la concurs ,iar la libere a venit doar pt o gluma cu un amic de-al lui... nu a venit sa arate vreo..valoare,...asta daca tu esti sigur ca avea vreuna in contextul dat
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 01:55   #227
Byba

Stage 3
 
Byba's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 112
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

de ce contestati lucruri de care nu sunteti sigur?masina a-ti verificat-o cu experti si la serii si la tot,cu talonul in mana si a-tzi vazut fff clar ca e 1.9 tdi...AGR de 90cp....vb de seat leon cu nr 13 de participare....daca e soferu mai indemanatic asta nu inseamna ca tre sa il si acuzatii de niste lucruri de care nu sunteti siguri !!! ...intr-adevar..*****isu de pe laterale cu POWERCHIP zice tot! ptr cine cunoaste!ptr cine nu sa nu mai conteste aiurea
Byba is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 01:56   #228
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
@Provenzano+restul care nu au participat dar comenteaza,cat si pentru cei care au participat si comenteaza pe acelasi subiect : eu sunt de vina pentru lipsa stabilirii locului 3,respectiv de ce nu s-au mai dat pierzatorii din semifinale
am considerat un mai mare castig liberele in contextul in care au fost discutii de la inceput la repartizarea pe grila de start si grupele cand s-au dat a fost mare balamuc
asa ca mie puteti sa-mi sariti in cap aia care s-au dat si au dreptate sa-mi sara in cap fiindca au platit 100 de lei taxa de participare si n-au primit o diploma care sa le recunoasca un eventual loc 2 sau 3
restu' care comenteaza de pe margine(mai ales cazul Provenzano care a fost o mare dezamagire ca n-a venit sa se dea la cat s-a laudat inaintea cursei) poa sa comenteze dar lor nu ma simt dator sa le dau vreo explicatie si cu atat mai mult nu ma ating comentariile lor
sa-mi judece decizia restul concurentilor si sa spuna ei daca am gresit ca am tras sa fie mai mult timp pentru libere+spectacolul motociclistilor

nu trebuie sa judeci ca nu a fost prezent la slatina,omu` nu a avut tipul necesar pt a pregati masina,(a pus o noua evacuare si nu are softul facut), si sti si tu prea bine ca acest eveniment a fost luat "din scurt",nu a mai fost timp pt a pregati masinile,sunt multi ca provenzano.oricum am auzit numai lucruri bune despre tine...asa ca nu te`a atins pe tn cand a zis de diplome pt locul 2/3.....felicitari pt ce ai facut la slatina....si de laudat,nu am citit nimic sa vad ca sa laudat ca o sa vina la slatina.
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 02:06   #229
Byba

Stage 3
 
Byba's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 112
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

sper sa fi vazut topicul de mai sus,si daca sunteti siguri,va astept la Tulcea,tot la grupa A...atunci voi avea 92cp!!! ca mai scoatem si fetele de usi !
Byba is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 02:09   #230
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
@Provenzano+restul care nu au participat dar comenteaza,cat si pentru cei care au participat si comenteaza pe acelasi subiect : eu sunt de vina pentru lipsa stabilirii locului 3,respectiv de ce nu s-au mai dat pierzatorii din semifinale
am considerat un mai mare castig liberele in contextul in care au fost discutii de la inceput la repartizarea pe grila de start si grupele cand s-au dat a fost mare balamuc
asa ca mie puteti sa-mi sariti in cap aia care s-au dat si au dreptate sa-mi sara in cap fiindca au platit 100 de lei taxa de participare si n-au primit o diploma care sa le recunoasca un eventual loc 2 sau 3
restu' care comenteaza de pe margine(mai ales cazul Provenzano care a fost o mare dezamagire ca n-a venit sa se dea la cat s-a laudat inaintea cursei) poa sa comenteze dar lor nu ma simt dator sa le dau vreo explicatie si cu atat mai mult nu ma ating comentariile lor
sa-mi judece decizia restul concurentilor si sa spuna ei daca am gresit ca am tras sa fie mai mult timp pentru libere+spectacolul motociclistilor
N-are rost sa-ti faci griji...asa cum bine stii,la curse (si numai accelerare!) vin doua tipuri principale de participanti: 1- unii care doresc multe marturii ,hartii si in plus au ca prim scop sa-si ..protejeze masina,in plus (sau minus)neobservand eforturile nimanui dinprejurul lor SI 2- ceilalti, care vin si vor sa se dea cat mai mult pt a gasi ulterior solutii la eventuale neajunsuri (pilotaj sau tehnica din dotare),au pasiune si o respecta,avand in acelasi timp si respect pentru eforturile celorlalti ...
... Asadar ...eu cred ca ai facut foarte bine sacrificand unele cutume in avantajul cator mai multe curse desfasurate..pana la urma,cred ca d-asta(si pentru a ne socializa ca si comunitate de pasionati) ar fi trebuit sa vina lumea acolo,nu pentru ..premii..
Cu respect,seara buna !
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 08:11   #231
gigicakent

Stage 3
 
gigicakent's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 125
Member of:
[4Rally]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Eu zic ca a fost o cursa reusita cu mici exceptii, data viitoare trebuie mediatizat evenimentul mai din timp pentru ca multa lume nu a venit.
Asfalt Uscat!
gigicakent is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 08:54   #232
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Thumbs down Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
@Provenzano+restul care nu au participat dar comenteaza,cat si pentru cei care au participat si comenteaza pe acelasi subiect : eu sunt de vina pentru lipsa stabilirii locului 3,respectiv de ce nu s-au mai dat pierzatorii din semifinale
am considerat un mai mare castig liberele in contextul in care au fost discutii de la inceput la repartizarea pe grila de start si grupele cand s-au dat a fost mare balamuc
asa ca mie puteti sa-mi sariti in cap aia care s-au dat si au dreptate sa-mi sara in cap fiindca au platit 100 de lei taxa de participare si n-au primit o diploma care sa le recunoasca un eventual loc 2 sau 3
restu' care comenteaza de pe margine(mai ales cazul Provenzano care a fost o mare dezamagire ca n-a venit sa se dea la cat s-a laudat inaintea cursei) poa sa comenteze dar lor nu ma simt dator sa le dau vreo explicatie si cu atat mai mult nu ma ating comentariile lor
sa-mi judece decizia restul concurentilor si sa spuna ei daca am gresit ca am tras sa fie mai mult timp pentru libere+spectacolul motociclistilor

in 1 rand eu nu te-am jignit cu nimic, niciodata, dar vad ca tu ai ceva cu mine, personal. daca chiar ai ceva cu mine personal, ne duelam la 402 m(asta daca ai cu ce). in al 2 lea rand eu nu m-am laudat nici o clipa inainte de cursa. am trimis printre primii fisa de inscriere si nu m-am regasit in lista.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 08:57   #233
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
N-are rost sa-ti faci griji...asa cum bine stii,la curse (si numai accelerare!) vin doua tipuri principale de participanti: 1- unii care doresc multe marturii ,hartii si in plus au ca prim scop sa-si ..protejeze masina,in plus (sau minus)neobservand eforturile nimanui dinprejurul lor SI 2- ceilalti, care vin si vor sa se dea cat mai mult pt a gasi ulterior solutii la eventuale neajunsuri (pilotaj sau tehnica din dotare),au pasiune si o respecta,avand in acelasi timp si respect pentru eforturile celorlalti ...
... Asadar ...eu cred ca ai facut foarte bine sacrificand unele cutume in avantajul cator mai multe curse desfasurate..pana la urma,cred ca d-asta(si pentru a ne socializa ca si comunitate de pasionati) ar fi trebuit sa vina lumea acolo,nu pentru ..premii..
Cu respect,seara buna !
nu imi vine sa cred ceea ce vad aici, sincer. ce spui tu aici e total aiurea.
Ai bagat vreodata bani in vreo masina? te-ai dat vreodata la legale?

astept raspuns.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 09:00   #234
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Provenzano - a trecut totul....asta e...or sa mai fie legale, or sa mai fie cupe la tine....te incanta cu ceva daca luai vreo diploma sau ceva acuma ? ... important era sa participi si eventual sa castigi si experienta si premiu...


P.S: mai vin`o si tu seara pe afara
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 09:15   #235
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Provenzano - a trecut totul....asta e...or sa mai fie legale, or sa mai fie cupe la tine....te incanta cu ceva daca luai vreo diploma sau ceva acuma ? ... important era sa participi si eventual sa castigi si experienta si premiu...


P.S: mai vin`o si tu seara pe afara
am venit dar nu erai pe acolo
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 09:26   #236
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Parerea mea este ca locurile 1,2,3 trebuie premiate. Eu unul asa am vazut peste tot in lume in toate competitiile. E meritul concurentilor si trebuie respectat si recunoscut. Aici e vorba de performanta ... bucata aia de hartie atesta faptul ca in acel moment ai fost performant...
Nu sunt strangator de cupe ... chiar nu am niciuna, desi am fost de cateva ori indreptatit sa am una, dar cred ca din aia 100 ron se puteau cheltui max 5 ron pt a lista o diploma la imprimanta! In legatura cu discutiile legate de perechile de concurs ..... de asta e cel mai bine pe timpi (cu cronometrare buna), nu tiganie din asta .... daca ratez un start ma elimina unul mai slab ... plus ca bati niste km si poate cazi cu unul de la tine din oras sau chiar cu un prieten si te elimina sau il elimini ... se duce toata distractia(ca pt mine asta e motivul principal). In astfel de cazuri iti vine sa spui ca mai bine stai acasa si te dai cat vrei de banii aia, dar scopul principal al curselor legale e sa iti potoloeasca setea de curse pe strada, nu sa te incite mai mult sa le faci pe strada. Oricum .... pana acum la Tulcea a fost cel mai ok din toate punctele de vedere. Ne vedem acolo!
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 09:29   #237
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by mad max View Post
Parerea mea este ca locurile 1,2,3 trebuie premiate. Eu unul asa am vazut peste tot in lume in toate competitiile. E meritul concurentilor si trebuie respectat si recunoscut. Aici e vorba de performanta ... bucata aia de hartie atesta faptul ca in acel moment ai fost performant...
Nu sunt strangator de cupe ... chiar nu am niciuna, desi am fost de cateva ori indreptatit sa am una, dar cred ca din aia 100 ron se puteau cheltui max 5 ron pt a lista o diploma la imprimanta! In legatura cu discutiile legate de perechile de concurs ..... de asta e cel mai bine pe timpi (cu cronometrare buna), nu tiganie din asta .... daca ratez un start ma elimina unul mai slab ... plus ca bati niste km si poate cazi cu unul de la tine din oras sau chiar cu un prieten si te elimina sau il elimini ... se duce toata distractia(ca pt mine asta e motivul principal). In astfel de cazuri iti vine sa spui ca mai bine stai acasa si te dai cat vrei de banii aia, dar scopul principal al curselor legale e sa iti potoloeasca setea de curse pe strada, nu sa te incite mai mult sa le faci pe strada. Oricum .... pana acum la Tulcea a fost cel mai ok din toate punctele de vedere. Ne vedem acolo!

tulcea, baia mare.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 09:42   #238
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
in 1 rand eu nu te-am jignit cu nimic, niciodata, dar vad ca tu ai ceva cu mine, personal. daca chiar ai ceva cu mine personal, ne duelam la 402 m(asta daca ai cu ce). in al 2 lea rand eu nu m-am laudat nici o clipa inainte de cursa. am trimis printre primii fisa de inscriere si nu m-am regasit in lista.
brusc si dintr-o data am ceva cu tine
la 4tuning days ne-am zambit si ne-am salutat si acum descoperi ca am ceva cu tine
mi s-ar fi parut normal sa zici ceva daca ai fi fost printre "platitori" la cursa asta nu de pe margine
dar tu,care zici ca te-ai inscris....si n-ai venit sa te dai nu prea vad sa ai dreptul sa faci reprosuri
tura asta ai fost unul dintre cei ....cati? peste 1000 de spectatori de pe margine?
cat despre duelul la 402 metri...nu vreau sa intru in polemici cu tine daca atat te duce capul
ma consider si ma vreau mai util intre cele doua masini de la start decat intr-una din cele 2 masini de la start si cu asta am incheiat subiectul
astea fiind spuse,eu unu consider ca am dezbatut toate subiectele legate de aceasta cursa si mai mult de-atat ar fi doar discutii in jurul cozii
sper sa ne vedem la Tulcea si sa fie frumos
Godspeed!!!
__________________
mu²
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 09:45   #239
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
brusc si dintr-o data am ceva cu tine
la 4tuning days ne-am zambit si ne-am salutat si acum descoperi ca am ceva cu tine
mi s-ar fi parut normal sa zici ceva daca ai fi fost printre "platitori" la cursa asta nu de pe margine
dar tu,care zici ca te-ai inscris....si n-ai venit sa te dai nu prea vad sa ai dreptul sa faci reprosuri
tura asta ai fost unul dintre cei ....cati? peste 1000 de spectatori de pe margine?
cat despre duelul la 402 metri...nu vreau sa intru in polemici cu tine daca atat te duce capul
ma consider si ma vreau mai util intre cele doua masini de la start decat intr-una din cele 2 masini de la start si cu asta am incheiat subiectul
astea fiind spuse,eu unu consider ca am dezbatut toate subiectele legate de aceasta cursa si mai mult de-atat ar fi doar discutii in jurul cozii
sper sa ne vedem la Tulcea si sa fie frumos
Godspeed!!!
sincer imi pare bine ca nu am venit....

si sincer nu te mai scuza atat....asta e . a-ti gresit si Gata. macar recunoasteti.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 11:55   #240
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
citeste si tu ceea ce scrii si da-ti seama ce zici. la orice sport care se respecta exista locurile 1, 2, 3.
Nici acum nu si-a dat seama ca tot ceea ce am postat e parerea mea personala cu ceva tente de intepaturi, dar o sa incerc sa te lamuresc si pe tine si pe Madcow.
Eu scriu din postura de tastaturist...nici macar aplaudac sau spectator....am ales sa nu mai particip la evenimente de genul asta din considerente care ma privesc numai pe mine...si dezamagirile din trecut. Am stat nopti intregi pe sub masini sa le pregatesc....si ba s-a anulat o urcare la vtm, ba s-a terminat cursa mai devreme.....ma refer strict la ultimele curse organizate de Nea` Badita si co. Tarziu am vazut implicarea lui sharpe.....daca stiam din timp...poate imi pregateam si eu masina si eram prezent la start, am vazut ca unele personaje deja sunt regii liniilor...in conditiile in care la unele grupe nu a fost prezenta "spuma" grupei respective. Pot sa afirm cu dovezi ca am masina capabila sa faca fata unei masini diesel de 160 de cai si cuplu cat casa...dar nu asta e important.
Legat de cursa asta...am vazut ca s-a facut podium...si au fost "urcate" pe el si locurile 2 si 3, deci au fost "premiate" si 2 si 3......numai ca nu are participantul "tzidula" in brate ca sa dovedeasca asta celorlalti.
Imi mentin o afirmatie mai veche de-a mea...... atata timp cat nu or sa existe premii si diplome pt toti participantii la o asemenea competitie...or sa existe mereu nemultumiti . De ce? Pentru ca nu ii intereseaza performanta.....ci numai bucata de hartie. Amintiti-va cursa trecuta...cand proprietarul s3-ului alb a tinut cu dintii sa isi ia premiul 1...si a refuzat categoric cursa cu elspa pentru ca stia ca il spulbera ....dar na.....omul vroia neaparat cupa.
Data trecuta..... ghici cine s-a pus la start cu castigatorul grupei b, desi stiam ca iau bataie....masina mea fiind pregatita "cum ma duceam la piata cu ea".....dar am facut jocurile colegilor de grupa si am iesit din prima....desi bateam si locul 2, 3 etc etc. Normal...am iesit din prima......si nu m-a interesat locul obtinut. Si o alta povestioara....tot la slatina acum doua evenimente.....nici atunci nu am luat nici macar un loc 2, in conditiile im care la libere am batut castigatorul grupei......si pe cel de la clasa urmatoare, dar a contat mai mult faptul ca a venit la mine un motociclist si m-a felicitat pt ce am scos din masina, iar la premiere.... cei care au vazut ce era de vazut....m-au intrebat de ce nu spun organizatorilor ca eu de fapt merit cel putin locul 3. Stiu ca e un post lung si plictisitor......dar cu asemenea atitudini nu o sa evolueze cursele astea in veci la noi. Inteleg ca sunt orgolii mari in joc....dar totusi....avem toti aceeasi pasiune.
Ca sa nu fiu off de tot..... felicit toti castigatorii si participantii dar nu vad nici un semn de recunostiinta din partea participantilor pt organizatori.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -