Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-10, 22:00   #211
Motosina

Stage 3
 
Motosina's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 79
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

intradevar cam rautacioasa remarca lui rebel!
in mod sigur viitoarele etape de la Slatina vor fi mai bine organizate
Motosina is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:02   #212
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
La grupa D concurentii cu numerele 4 si 24 au "jucat" finala si numarul 32 a ramas pe locul 3 ... e grea matematica asta nu ? in fine nu mai conteaza, cheltuiati prea multi bani pe inca doua diplome in plus la fiecare grupa .. se micsora profitul !!!
Chiar ca ar fi usoara matematica daca s-ar rezuma la logica ta.
Ce te face sa crezi ca 32 nu l-ar fi batut pe 4, intr-o confruntare directa?
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:05   #213
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

foarte urat inca o data neacordarea premiilor locului 2 si 3. degeaba a-ti mai facut si podium cu locurile 1, 2,3.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:10   #214
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Chiar ca ar fi usoara matematica daca s-ar rezuma la logica ta.
Ce te face sa crezi ca 32 nu l-ar fi batut pe 4, intr-o confruntare directa?
regula curselor eliminatorii .. poti sa fii tu zeu dar daca ratezi o treapta sau plecarea si ai luat bataie de la unul mai slab asta nu inseamna ca nu merita ala mai slab premiu .. in fine .. hai sa o lasam asa
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:10   #215
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Nu vad de ce asa mare importanta pt locurile 2 si 3...probabil unii se incalzesc cu diplome....poate in felul asta se incurajeaza performanta....si toti sa traga pt locul 1
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:11   #216
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Nu vad de ce asa mare importanta pt locurile 2 si 3...probabil unii se incalzesc cu diplome....poate in felul asta se incurajeaza performanta....si toti sa traga pt locul 1
doua cuvinte am pt tine: gestul conteaza
Rebel_Boy is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:14   #217
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

"Jocul" asteapta greseala....ai gresit...platesti. Tocmai de asta exista libere...sa indrepti greseala nu?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:20   #218
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
doua cuvinte am pt tine: gestul conteaza
Evident ca nu ar fi fost un efort prea mare pentru inca 16 diplome, dar ma intreb daca nu ar fi nascut pasiuni necontolate, pentru toti cei desemnati cu locul III, fara sa le fi dat sansa de a fi pe locul II.
Cred in continuare ca nu ar fi fost moral sa definesti un loc la masa juriului si nu pe pista de concurs.
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 22:34   #219
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Evident ca nu ar fi fost un efort prea mare pentru inca 16 diplome, dar ma intreb daca nu ar fi nascut pasiuni necontolate, pentru toti cei desemnati cu locul III, fara sa le fi dat sansa de a fi pe locul II.
Cred in continuare ca nu ar fi fost moral sa definesti un loc la masa juriului si nu pe pista de concurs.
in absolut orice sport din lumea asta exista locul 1,2,3...care sunt premiate,nu conteaza ca esti pe 1,2 sau 3,crezi ca cei iesiti pe locurile 2 si 3 nu s`au suparat ca nu au obtinut ceva ? in fine...voi stiti mai bn ce ati facut...

PS.podium`ul acela pt ce la`ti mai facut? ca locurile 2 si 3 sa tina de umbra la locul 1? ca ei si asa nu aveau ce sa arate.....
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 23:05   #220
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Nu vad de ce asa mare importanta pt locurile 2 si 3...probabil unii se incalzesc cu diplome....poate in felul asta se incurajeaza performanta....si toti sa traga pt locul 1
avand in vedere ca nu se ofera premii (in bani sau produse auto) care sa ofere cumva o bucurie celui care a investit in masina pt a fi cel mai bun, consider ca e destul de important sa ai chiar si o diploma cu locul 2/3 pt a o avea in palmares. cred ca ar fi aiurea sa vezi la formula 1 doar pe invingator pe podium, nu?
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 23:25   #221
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Nu vad de ce asa mare importanta pt locurile 2 si 3...probabil unii se incalzesc cu diplome....poate in felul asta se incurajeaza performanta....si toti sa traga pt locul 1
citeste si tu ceea ce scrii si da-ti seama ce zici. la orice sport care se respecta exista locurile 1, 2, 3.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 23:46   #222
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Domnul Lamboiul...ma uit la grila de start de la A...si efectiv nu imi vine sa cred asa ceva!!!!! Eu am participat la grupa A cu numarul 39...vreti sa va spun cu cine m-am dat in prima mansa?? Cu numarul 1....nu singur cum apare acolo , dupa care cu numarul 14...nu cu numarul 13 cum apare acolo, este incredibil...am si filmari si in primul rand nu sunt nebun! Este exact acelasi lucru despre care vb si in posturile anterioare, si anume corectitudinea, si va spun sigur ca asta nu a fost grila de concurs pe care a ti avut o dumneavoastra in mana...pt ca mi-ati aratat-o de 2 ori mie...si ati strigat-o de mai multe ori la eveniment!

Am atasat grila de start de dupa prima mansa....cu spatiile libere aferente...si ceea dupa care s-au intamplat cursele duminica...si o sa vedeti cat de tampita poate fi......restul trageti dumneavoastra concluziile...!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Manaria de la A part 1.jpg
Views:	84
Size:	296.1 KB
ID:	1430264   Click image for larger version

Name:	Manaria de la A part 2.jpg
Views:	85
Size:	327.2 KB
ID:	1430265  
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 23:59   #223
lisandru

Stage 1
 
lisandru's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 24
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Super frumoasa cursa .. chiar miau placut foarte mult motociclistii care au facut un show foarte frumos .

Dintre masini mia placut audi BXXMUU si golful acela daca nu ma insel Coblin ... avea potential nu gluma .

Masini exotice: M-am bucurat cand am vazut mustangul acela dar saracul nu a avut cu cine sa isi arate adevarata valoare ..

Per final tin sa va felicit pe toti participantii cat si organizatorii ca a fost un show frumos.
Sa ne vedem cu bine cand mai veniti ori pe la Pitesti ori la Slatina.
lisandru is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 00:22   #224
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

@Provenzano+restul care nu au participat dar comenteaza,cat si pentru cei care au participat si comenteaza pe acelasi subiect : eu sunt de vina pentru lipsa stabilirii locului 3,respectiv de ce nu s-au mai dat pierzatorii din semifinale
am considerat un mai mare castig liberele in contextul in care au fost discutii de la inceput la repartizarea pe grila de start si grupele cand s-au dat a fost mare balamuc
asa ca mie puteti sa-mi sariti in cap aia care s-au dat si au dreptate sa-mi sara in cap fiindca au platit 100 de lei taxa de participare si n-au primit o diploma care sa le recunoasca un eventual loc 2 sau 3
restu' care comenteaza de pe margine(mai ales cazul Provenzano care a fost o mare dezamagire ca n-a venit sa se dea la cat s-a laudat inaintea cursei) poa sa comenteze dar lor nu ma simt dator sa le dau vreo explicatie si cu atat mai mult nu ma ating comentariile lor
sa-mi judece decizia restul concurentilor si sa spuna ei daca am gresit ca am tras sa fie mai mult timp pentru libere+spectacolul motociclistilor
__________________
muČ
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 00:36   #225
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Legala 402 m accelerare SLATINA 18 aprilie 2010

Sharpe...eu nu am dc sa iti sar tie in cap, in primul rand pt ca te respect, si crede-ma ca te-am inteles cu ceea ce mi-ai spus la masina atunci si in mare parte ai dreptate, dar in cazul pus de mine...tu chiar nu esti de vina cu nimic...si stiu asta pt ca am vazut cu ochii mei, incorectitudinea care pe mine m-a deranjat asa de mult atunci...nu e din cauza ta. Oricum eu nu am fost niciodata suparat pe faptul ca nu am castigat ci pe faptul ca nu a fost corect, dar asta e....macar de distrat m-am distrat....si daca ar mai fi si maine, as veni din nou. Dar am postat grilele acelea ca sa vada si ceilalti oamenii la ce ma refer si dc eram asa de indignat.
Ne vedem la craiova pe 9 mai, asta in cazul ca nu faci tu o vizita pe la vl inainte!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -