Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-03-09, 21:18   #541
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
din cate stiu eu, toba,adica baiatul su subaru WRX are 230cp de fabrica si cred ca de drept intra la E...daca nu gresesc eu incadrarile
230 x 1.15 = 264.5 = F
Nu ca ar mai conta acum...
ZerO_CooL is offline  
Old 28-03-09, 21:21   #542
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Nu se pune, ca e de la Anonymous si ei au voie .
scorpio GL is offline  
Old 28-03-09, 21:22   #543
calibrazor
Opel Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by scorpio GL View Post
cele mai tari rezultate:
la grupa A1 castiga o masina de 75 de cai cica care face 380m in 13 secunde(mai bine ca aia de la E)
la B castiga un SUV care era sa si-o ia de la dacia nova de A1. Cand a trecut pe langa mine nici nu stiam ca se dau, dar ca prin minune are cel mai bun timp.
Cea mai tare: la D castiga o masina care nu s-a dat
La E castiga masina care trebuia sa se incadreze la F....

FELICITARI!!!! Sunteti gravi!

niste rezultate tari de tot
calibrazor is offline  
Old 28-03-09, 21:25   #544
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Pai domnilor organizatori .... pentru ce ne mai chemati la curse daca voi vreti sa vedeti doar Subaru, EVO, RS6 , R8 si Megane RS la start? Convocati-i doar pe ei si gata! Macar sa stim sa nu ne mai sinchisim! Dar sunt destul de multe masini care pot face show si chiar sa le dea peste nas masinilor astea de fitze (de ex am vazut azi Vectra A cum a invins Subaru STI) ... Oricum .... cred ca va deveni un trend .... vrei sa te dai la legale? Trebuie sa ai masina de fitze si se rezolva!!! Chiar te poti da de mai multe ori decat era initial planificat!!! NO PROBLEM!!!
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 28-03-09, 21:28   #545
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by mad max View Post
Si tu vrei sa imi spui ca cei de la start nu au vazut de cate ori s-au dat "unii" ???
Sa fim seriosi ... Evo, S5, Megane RS nu sunt niste masini banale si nici comune ....
Hai sa o lasam asa ....
Sincer, consider ca oamenii nu au nici o vina. Doar au vrut sa se dea si au ales "scurtatura" decat sa ii asculte pe organizatorii cur(s)uli

De vina pt modul in care a iesit sunt organizatorii... Batuti in cap mai toti - tipa si tipul de la inscrieri care habar nu aveau ce inseamna a fi organizat si batranii frustrati de pe acolo

Poate se sesizeaza si baietii de la Fisc pentru mica evaziune fiscala . Cine a primit chitanta pentru inscriere?!

Un plus pentru Vec, Tano, Sebi, Sei si care a mai incercat sa salveze situatia.

Cred ca trebuia sa o luam toti pe straduta cu pricina si sa ne punem la start. Ma intreb cine mai comenta si tind sa cred ca iesea mai bine
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 28-03-09, 21:32   #546
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Felicitari WPP si WAY !
Felicitari CatalinRS6, Baluba si Pepy !
ZerO_CooL is offline  
Old 28-03-09, 21:33   #547
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: 380 m @ Piteti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by cata4 View Post
Stiu k cine se scuza se acuza dar knd esti acuzat aiurea merita sa iti zici parerea!
Eu sunt baiatu cu RS!
Am vb aiurea cu o parte din oameni d acolo pt k mi-au reprosat k d ce ... nu am franat mai rpd! Mi-a sarit tandara pt k masina mea are 2150 kg si franeaza putin mai greu si nu am considerat k trebuie sa ma urc p frane, doar k asa considera unii! Intradevar sunt unu dintre cei kre s-au dat d 3 ori dar asta pt k m-au chemat d la start!
K informatie in ungaria , pt k am fost, cei d la profii , adik cei kre mrg d mult la curse , mai p scurt , au dreptu sa se bage in fata knd vreau! Asta nu k ma consider eu cu mot , doar k informatie! Mai eram nervos k fix acelas organizator kre urla la mine , a avut nesimtirea sa urle si sa'i traga d volan prietenei mele!
In fine e parerea ta ... Toate cele bune dar e frustrant dupa o saptamana sa vezi o asemenea diferenta!


Apropo de organizarea din Ungaria........ cateva cuvinte:

- program eveniment 09.00 - 19.00
- in intervalul orar aprox. 10.00 - 16.30 parcitipau toti concurenti inscrisi de cate ori vroiau ei si cu cine vroiau eu sau cu cine picau la rand si fara nici un fel de agitatie sau altercatie (pasnici si calmi). In acest interval se inregistrau timpi fiecaruia. In fuctie de cel mai bun timp al concurentilor inregistrat in acest interval se faceau grupele care aveau max 6 participanti din cate am vazut eu. Foarte eficient sistem( de dateai pana nu mai puteai / nu mai vroiai sau se rupea masina). Un alt amanunt de precizat startul era cu semafor deci lipsa dubiilor ca cineva a furat startul etc. La cca 200 m eru panourile cu timpul celor 2 participanti si nu-ti rupeai gatul dupa finish sa vezi cine a castigat. De loc de franare nici nu mai vorbim- cacalau si nu in curba sau cu denivelari.
- la ora 17:00 incepeau cursele oficiale cu cate cca. 6 concurenti pe grupa.

- in incinta auroportului unde era organizata cursa aveai WC - MANCARE - APA - etc.
- Publicul platea intrare un amanunt important - cca 7 euro si era foarte calm si pasnic ( probabil pasionat de eveniment nu cu ciunga in par). NIMENI nici macar nu avea cea mai mica intentie sa intre pe pista sau alceva.

Comparatie cu Romania .................................... greu de facut
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I
gollum_ is offline  
Old 28-03-09, 21:35   #548
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

inca o data se reia o problema mult discutata
avem 3 solutii...
1.facem ca pana acum...prea multe masini si deja devine iritant pentru toti
2.limitam masinile la grupele inferioare
3.grupele sa inceapa in ordine inversa

p.s. nu e vorba ca sunt masini de fite,dar unele sunt impinse la extrem si vin se dea legal,ca toata lumea,dar nu e vina noastra ca in pitesti nu e aeroport ca la craiova
__________________
www.czr.ro
CZR is offline  
Old 28-03-09, 21:36   #549
P.I.G

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by SpeedeR View Post
Sincer, consider ca oamenii nu au nici o vina. Doar au vrut sa se dea si au ales "scurtatura" decat sa ii asculte pe organizatorii cur(s)uli

De vina pt modul in care a iesit sunt organizatorii... Batuti in cap mai toti - tipa si tipul de la inscrieri care habar nu aveau ce inseamna a fi organizat si batranii frustrati de pe acolo

Poate se sesizeaza si baietii de la Fisc pentru mica evaziune fiscala . Cine a primit chitanta pentru inscriere?!

Un plus pentru Vec, Tano, Sebi, Sei si care a mai incercat sa salveze situatia.

Cred ca trebuia sa o luam toti pe straduta cu pricina si sa ne punem la start. Ma intreb cine mai comenta si tind sa cred ca iesea mai bine
Scurtatura aia a fost doar pentru unii, nu pentru toata lumea.......pune-te in piele celor care au stat in soare si au asteptat degeaba.........data viitoare sa o numeasca Cupa Anonymus&prietenii nu Cupa primaverii
P.I.G is offline  
Old 28-03-09, 21:43   #550
Dani_E21

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,111
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by SpeedeR View Post
Sincer, consider ca oamenii nu au nici o vina. Doar au vrut sa se dea si au ales "scurtatura" decat sa ii asculte pe organizatorii cur(s)uli

De vina pt modul in care a iesit sunt organizatorii... Batuti in cap mai toti - tipa si tipul de la inscrieri care habar nu aveau ce inseamna a fi organizat si batranii frustrati de pe acolo

Poate se sesizeaza si baietii de la Fisc pentru mica evaziune fiscala . Cine a primit chitanta pentru inscriere?!

Un plus pentru Vec, Tano, Sebi, Sei si care a mai incercat sa salveze situatia.

Cred ca trebuia sa o luam toti pe straduta cu pricina si sa ne punem la start. Ma intreb cine mai comenta si tind sa cred ca iesea mai bine
eu consider ca oamenii au cea mia mare vina ;nu pot intelege ,se gandesc numai la ei si sa ia cupe . pt. ce
baiatu ala a zis foarte bine 'SUNTEM ROMANI'
apropo imi poate spune ce masini au luat locul 2 si 3 la grupa E?
__________________
e30 335 it
Dani_E21 is offline  
Old 28-03-09, 21:45   #551
P.I.G

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by Dani_E21 View Post
eu consider ca oamenii au cea mia mare vina ;nu pot intelege ,se gandesc numai la ei si sa ia cupe . pt. ce
baiatu ala a zis foarte bine 'SUNTEM ROMANI'
apropo imi poate spune ce masini au luat locul 2 si 3 la grupa E?
la rezultatele astea e posibil sa fie si o masina de grupa A
P.I.G is offline  
Old 28-03-09, 21:47   #552
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by P.I.G View Post
Scurtatura aia a fost doar pentru unii, nu pentru toata lumea.......pune-te in piele celor care au stat in soare si au asteptat degeaba.........data viitoare sa o numeasca Cupa Anonymus&prietenii nu Cupa primaverii
Crezi ca eu am luat'o pe scurtatura?! Nu,dupa ce m'am dat o singura data pe timpi, am stat in "aglomeratie" pana la sfarsit.
Dar ma repet, consider ca vina este a organizatorilor.. Nu cred ca se asteptau la atatea masini (dovada- fisele de inscriere si numerele de concurs) si daca tot au avut 200+ masini inscrise, au decis sa nu isi mai forteze neuronii degeaba, incercand sa faca ceva pentru toti. Incompetenta crasa, legea junglei, Love you Romania
SpeedeR is offline  
Old 28-03-09, 21:51   #553
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

PACAT de o locatie relativ buna si de o vreme superba... si in special de timpul pierdut de unii dintre cei inscrisi, care nu s-au ales decat cu un stat la o coada...

iar de partea cu lipsa de respect... cred ca cei care ar trebui acuzati in primul rand de lipsa de respect au fost cei care au organizat acest eveniment...
ADICA dupa tura de "incalizere" masinile au fost aliniate in vederea intoarcerii grupat in sens invers pe traseul de concurs... au fost trimisi o parte la start... acestia s-au dat... si ajunsi la finish au fost indrumati (sau nu) sa se aseze la sfarsitul cozii initiale (din care fusese intoarsa doar o parte)

- eh de-aici a inceput buba in organizare - unii nu s-au mai asezat la coada si s-au intors la start pe un alt traseu... Motivul pentru care a facut fiecare din ei acest lucru? habar n-am... (unii n-or mai vrut sa astepte la coada, altii or fi fost indrumati de unii dintre organizatori, altora nu le-o fi zis nimeni nimic si s-au luat dupa altii etc.)
insa VINA ca acestia au luat al doilea start pana sa ia toti ceilalti primul start APARTINE STRICT organizatorilor: DACA STIAU (daca nu stiau e si mai grav - 0 comunicare start-finish?) ca mai au oameni aliniati la coada formata initial pentru intoarcere la start NU trebuia sa le dea drumul la start celor care se mai dadusera o data... era foarte simplu de verificat cine s-a dat si cine nu (sau de vazut cine a venit inapoi pe alt traseu decat cel stabilit pentru toata lumea) - si pusi in asteptare cei care s-au dat deja pana se dadeau si ceilalti...

Deci reluand... vina principala apartine organizatorilor... si pana la acuza pe unul sau pe altul ca s-a dat de mai multe ori ar trebui acuzati in primul organizatorii... si (daca mai e cazul, dar intr-o masura mai mica) abia dupaia pe cei care poate au dat dovada de o usoara lipsa de fair-play si au profitat de "scaparea/gaura" din organizare care le-a permis acest lucru... dar ganditi-va totusi ca poate unii dintre cei care s-au dat de mai multe ori (in timp ce altii inca asteptau la "coada de intoarcere la start") poate chiar au fost de buna credinta si au fost prinsi in treaba asta din lipsa de comunicare a organizatoror (atat intre ei cat si cu concurentii)...

pacat ca s-a terminat asa... era o cursa cu potential... dar de care, printr-o scapare majora a organizatorilor, s-a ales PRAFUL (ca altfel nu se poate spune cand foarte multi dintre cei inscrisi nu au apucat sa se dea deloc...)

Oricum, facand un pic abstractie de "bube", felicitari pentru ce au scos din masinile lor celor care au facut o figura frumoasa si au oferit spectacol pe cei 380 de metri (sau cati or fi fost)

(ps: scuze pentru postul oarecum lung)

Last edited by RoSonic; 28-03-09 at 21:55.
RoSonic is offline  
Old 28-03-09, 21:55   #554
atom

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 10
Wink Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

dap parerea mea e ca totul a fost de cacao + sunt din pitesti dar public mai plin de cocalari nu am vazut pana acum .... am incercat sa fac si eu filmulete dar cu romanii nostri nu poti sa te pui, oricum bince ca ati venit si sper ca dara viitoare sa nu mai faceti greseala asta . Pt cei interesati am reusit sa trag ceva pe camera si am cam 2 giga si de inregistrari Pm me . Cya bajetii numai bine a si nu in ultimu salutari si respecte pt WPP si cel cu vectra Good job imp rau pt DGH nu l am putut admira mea mult

Last edited by atom; 28-03-09 at 21:57.
atom is offline  
Old 28-03-09, 21:59   #555
mariusARD

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 94
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

cum s-a descurcat dgh-ul( cu cine s-a dat si rezultatul?) ms anticipat
mariusARD is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -