Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-03-09, 19:20   #481
P.I.G

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by BiriV View Post
Sa nu-l bagam totusi pe CZR la mijloc, care nu stia ca noi restul nu ne dadusem. In momentul in care s-a pus problema, s-a parcat direct si fara obiectii pe dreapta (de fapt era stanga, dar nu e relevant ). Nu am nimic cu nimeni, nu iau apararea nimanui, dar parerea mea este ca macar intre noi ar trebui sa avem un pic de bun-simt si sa nu traga fiecare doar pentru el. Dar deh, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.
In rest ... organizare destul de buna, dar se vede clar (ATENTIE pentru urmatoarele curse) ca numarul de masini anul acesta se ridica la ~200/cursa. Trebuie o organizare mult mai stricta, cu mai multi oameni, atat la start cat si la finish. Bine ca am apucat sa ma dau 1 data, macar nu am dat banii degeaba. Una peste alta, peste Craiova dar tot f. departe de perfectiune.
Sa ne revedem cu bine la urmatoarea.
Tot respectul pt CZR daca a vazut ca nu poate sa mai plece de la finish a ocolit pe partea cealalta si a ajuns la start.Crezi ca e corect asa.Nu am nimic cu CZR sa nu se inteleaga gresit.
P.I.G is offline  
Old 28-03-09, 19:21   #482
Kasp3r

Stage 5
 
Kasp3r's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of:
[FullSpeed Racing]
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

din pacate organizare proasta, si`au batut joc de participanti si de atatia spectatori, dar sa fim si corecti si sa recunoastem ca si uni dintre participanti si`au batut joc de ceilalti ei dandu`se de 3 ...4...chiar si mai multe ori iar alti deloc, asta se poate vedea si`n poze care , cum si de cate ori s`a dat , am foarte multe poze, cei care vor mai multe poze sa ma caute pe privat, voi pune si aici dar in momentul asta nu merge, nush din ce motiv
__________________

I`Love My Car !!!
Kasp3r is offline  
Old 28-03-09, 19:24   #483
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
oare unde se ducea
In caz ca nu faci baza, era water injection / probabil :P
vcsomin is offline  
Old 28-03-09, 19:27   #484
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

asta o sa patim la toate competitiile stati calmi noroc ca am apucat noi sa ne dam 1 data si foarte nasol pt cei care nau putut aseza masina la START
__________________
GARAGE PERFORMANCE TUNING VA OFERA PIESE SI ACCESORII AUTO NOI SI SH LA PRETURI FARA CONCURENTA ,REPARATI SPOILERE SPARTE,LUCRARI FIBRA SI TINICHIGERIE INCLUSIV MECANICA,PT CONTACT 0764284830
sparly is offline  
Old 28-03-09, 19:32   #485
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Intradevar organizarea a fost foarte proasta.Nu s-a mai tinut cont de grupe, de putere...ce sa mai vorbim de verificari(de care se vorbea prin topic).
Pt mine au fost primele liniute la care am participat si chiar daca stiam drumul ocolitor care ducea la start am preferat sa astept dupa organizatori ca majoritatea, asta din respect pt ceilalti participanti dar se pare ca nu toti gandesc asa.
Poate ca si din cauza mea (am masina stock), altii nu au apucat sa se dea si imi cer scuze fata de ei prin aceasta cale si promit ca data viitoare cand o sa ma mai dau nu o sa mai fie stock.
Intradevar zona de franare era destul de scurta mai ales pentru masinile puternice.
Sper ca urmtoarea legala sa fie diferit de ce s-a intamplat pana acum anul asta.
Bafta la tunat.
FeS is offline  
Old 28-03-09, 19:33   #486
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by sparly bwc View Post
asta o sa patim la toate competitiile stati calmi noroc ca am apucat noi sa ne dam 1 data si foarte nasol pt cei care nau putut aseza masina la START
vad k ca place sa mergeti la legale si sa veniti acasa plini de nervi cu banii luati si cu o plimbara dus intors pana la locatia respectiva!
merge din ce in ce mai prost!
sunt f multe masini, nu avem o organizare stricta si nici locatii adecvate!
pana cand nu o sa rezolvamproblemele astea nu o sa avem legale in romania!
eu cel putin am renuntat la ideea de a participa la legale!
ph88bas is offline  
Old 28-03-09, 19:35   #487
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

UNDE SE DUCEA LICHIDU DE PARBRIZ???????........SECRET........ANONYMOUS NR1
baluba is offline  
Old 28-03-09, 19:39   #488
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by ph88bas View Post
vad k ca place sa mergeti la legale si sa veniti acasa plini de nervi cu banii luati si cu o plimbara dus intors pana la locatia respectiva!
merge din ce in ce mai prost!
sunt f multe masini, nu avem o organizare stricta si nici locatii adecvate!
pana cand nu o sa rezolvamproblemele astea nu o sa avem legale in romania!
eu cel putin am renuntat la ideea de a participa la legale!

si in afara de asta ,. NESIMTIREA UNORA DIN PARTICIPANTI CARE PREFERAU SA OCOLEASCA SI SA INTRE IAR , SI DACA NU PUTEAU , PREFERAU SA BLOCHEZE STRADA SAU SPATIUL DE FRANARE !
KillerINC is offline  
Old 28-03-09, 19:41   #489
P.I.G

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
si in afara de asta ,. NESIMTIREA UNORA DIN PARTICIPANTI CARE PREFERAU SA OCOLEASCA SI SA INTRE IAR , SI DACA NU PUTEAU , PREFERAU SA BLOCHEZE STRADA SAU SPATIUL DE FRANARE !
pai nu ai vazut ca sunt NR1
P.I.G is offline  
Old 28-03-09, 19:41   #490
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: legale pitesti 380m

aceasta cursa ma uns la inima 1,8 turbo versus 1,6 16v castigator MTX adica 1,6 16v,BV MTX sper ca tia vazut numaru bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01128.JPG
Views:	949
Size:	334.0 KB
ID:	850783  
sparly is offline  
Old 28-03-09, 19:43   #491
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

sincer parerea mea ca spectator din start,de cand am ajuns in parcare a fost: "va fi foarte aglomerat" sincer am ajuns aproape cu o ora mai devreme de start si deja parcarea era full +la inscrieri era foarte mult balamuc +ca aproape de start sau gandit si ei sa dea masinile parcate pe acolo random la o parte apoi cum sa zic...libera prima manse a mers rapid si foarte frumos pacat ca nu s-au dat toti apoi tin sa zic ca organizatori nu au fost prea multi si aia care erau perindau numai pe langa locul pe unde se dadeau fara sa dirijeze masinile pe strazi laturalnice pe unde puteau ajunge inapoi la start....apoi la un moment dat dupa ce sau oprit dintr-o data cursele 2 domni organizatori au plecat spre finish pe jos si mergand cu 2 la ora apoi eu si tovarasi mei ne saturasem de stat asa ca am plecat si noi spre finish...si acolo dp aprox 10-20 de min dupa ce trecuse pe langa noi tot nu se intampla nimic urlau la unul de la anonymous cu un subaru "baiete nu te-ai dat destul ai rabdare" sau cva de genu...sincer mie mi sa parut destul de proasta organizarea dar sincer nu i-au ajutat nici locatia de loc..asta e,dar au fost si foarte multi participanti....poate vom incerca si noi la c-lung o legala dar poate la anu :P
__________________
Textile antiderapante pentru iarna la super preturi : https://forum.4tuning.ro/529-firme-ja...ante-isse.html
Membru -Speed4U-
Audi owner!
Drag_Event_Addict is offline  
Old 28-03-09, 19:43   #492
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: legale pitesti 380m

multumim ... vrem si noi timpii .... si multumesc lui CZR-u ca m a facut fericit(mi-a reparat masina care avea un furtun sugrumat)...
TOBA^ is offline  
Old 28-03-09, 19:48   #493
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

asta este a trecut si orcum FELICITARI ANONYMOUS pt cele 5 CUPE castigate ,parerea mea este ca si la urmatoarea legala CINEI MAI BUN SA CASTIGE si gata fara sa mai zica am schinbato prost pe a 2 sau a 3 asta este ,inca o data felicitari ANONYMOUS ati fost forza
sparly is offline  
Old 28-03-09, 19:51   #494
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (UPDATED !!!)

P.I.G vad ca tot dai im noi ... ce sa inteleg ca ai ceva cu noi ???nu cred ca au fost membrii de la anonymous care au fost de 4...5 ori la start .. hay sa nu exageram ... a fost o exceptie cu evo IX care a fost cerut la start pt o cursa demonstrativa cu DGH...e posibil sa ai ceva cu noi ca noi am avut 25 de masini participante... te rog frumos aptinete de la comentariile care nu isi au rostul.
TOBA^ is offline  
Old 28-03-09, 19:53   #495
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: legale pitesti 380m

indiferent din ce club suntem nu trebui sa ne jicnim pt ca toti avem aceasi pasiune poate uni au mai multe sanse sau sunt favorizati la legale asta este mai putin inportant ,cel mai inportant este sa nu ne mai jicnim si sa fim fericiti ca sa terminat cu bine si o vb veche CINEI MAI BUN SA CASTIGE ,,,,,,,,,,,,RESPECT CEI PREZENTI
sparly is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -