Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-03-09, 08:34   #721
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

daaaaaaaaaaa dar nici nu ar fi 10000 de indieni care sa sara pe pista
ct77pia is offline  
Old 30-03-09, 09:37   #722
NightDevil

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Quote:
Originally Posted by Pinky View Post

Spun ca vreau sa vad masinile de zeci de mii care vin sa castige, nu sa participe; si ma astept ca aia care au bagat banii aia in masini dau 100 cu placere cat timp le ofer ocazia sa se dea de 10-15 ori cu masini de talia lor, nu sa astepte 6 ore si sa se dea de 2 ori.
din cate vad u ai vrea sa se dea doar masinile de la gr d in sus .. eu de exemplu vin sa castig la grupa mea cu toate ca nu sunt foarte modest cand zik asta dar stiu ka am o masina competitiva pt grupa mea si chiar pot face cred si la o grupa mai sus .. asa sunt multi care vin .si app e custom made adika un fel de improvizatie daia cum zici u ..ca sa nu se mai intample asa kum a fost aici ar trebuii limitate locurile 16 masini pt o grupa cred ca ar fi perfect sau ceva in genu asta ,singura problema e ka ar trebuii selectate ..
NightDevil is offline  
Old 30-03-09, 09:40   #723
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Observ pe aici ca toata lumea se pricepe la curse, toata lumea crede ca poa` sa organizeze o cursa perfecta....eu astept acea cursa si astept sfarsitul ei ca sa pot arunca cu noroi in organizatori. Credeti ca e usor sa strunesti 200 de masini intr-un spatiu micutz? Din fericire au fost struniti 150...restu de 50 a fost mai greu cu ei , pentru ei nu exista reguli....e mai important sa te iei in gura cu organizatorul si sa faci ce vrea pwla ta decat sa respecti niste reguli. Tin sa felicit toti participantii....sau intentia lor de a participa, deasemenea felicit baietii din vl.....stiu ei care sunt , pe tano care la orice eveniment incearca sa iasa ceva bun pt toti...dar din pacate singur nu te poti "bate" cu haita.
In ultimul rand tin sa adresez felicitarile mele baiatului cu focusul negru....care dupa finish a tras frana de mana......bravo tati.....de sambata ai devenit idolul meu si daca cumva scrii pe aici te rog eu mult mult de tot sa imi trimiti un autograf.
Sica o concluzie....... se pare ca tot anul asta nu vom avea o cursa cap-coada di multe motive.....stiu ca o sa imi sariti in cap dar mai stam de vorba la sf anului- sunt masini f multe.....sunt participanti/public pe care nu ii lasa caracterul lor sa lase o cursa sa se desfasoare ok.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 30-03-09, 09:45   #724
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Am rugamintea la organizatori sau la cei care au fost implicati in organizare sa-mi dea raspunsurile cuvenite la intrebarile mele, cred ca macar atat merit si eu dupa o noapte nedormita si pierdut timp aiurea. Pinky, la cate legale ai participat?
__________________
Pasiunea nu are limite, iar noi stim cel mai bine acest lucru ... www.ambreiaje-custom.mht.ro

AMBREIAJE CUSTOM, ambreiaje reconditionate, service auto, diagnoza auto la cele mai mici preturi...Execut evacuari, trasee intercoolere la cele mai mici preturi. 0732.952.851 / 0761.596.290


flipper is offline  
Old 30-03-09, 09:54   #725
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Si tacerea e un raspuns!
mad max is offline  
Old 30-03-09, 10:09   #726
kos_YRC
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 801
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

partea a 2a de filmulete




https://forum.4tuning.ro/showthread.p...29#post2195729


PS: urmeaza partea a 3a cea mai fortza)
kos_YRC is offline  
Old 30-03-09, 10:58   #727
sdandrei

Stage 1
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 11
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Mie mi se pare limpede ca viitorul sta in a se putea realiza grupe in functie de timpi riguros masurati in perioada de libere. Logic ca 340 de cai nu vrea sa se compare cu 100, astfel ca problema de a aparea curse de "umplutura" se reduce destul de mult. Finalul cursei ar putea fi unul apoteotic, in care intr-adevar cei mai tari raman in cursa.
Deasemenea un loc ingramadit face ca un eveniment sa fie "ingramadit". Nevoia unui spatiu de desfasuarare al evenimentului in care ai unde sa intorci, sa poti sa-ti mai surubaresti masina, sa stai la coada civilizat, sa franezi in conditii de siguranta, este impedios necesar.

Atata timp cat locatia si echipamentele necesara masurarii timpul nu indeplinesc normele minime as putea zice de bun simt, nivelul organizarii si al competitiei va fi unul scazut.
Mie imi este clar ca nivelul majoritatii celor care vin sa participe la o asemenea cursa se opreste la imaginea cursei ilegale din timpul noptii, numai ca acum au acceptul "organului".
Nu fratilor...e o competitie, un concurs...e sport. Fair play.
sdandrei is offline  
Old 30-03-09, 12:22   #728
SaproDVL

Stage 5
 
SaproDVL's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 428
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Quote:
Originally Posted by Pinky View Post
Trebuie taxati si unii si altii. daca iau bani de la public mi se pare ca-l insult sa-i arat masini stock, sau improvizate, sau cazute care nu fac spectacol. Iar spectacol nu inseamna un logan care bate un seria 5.

Spun ca vreau sa vad masinile de zeci de mii care vin sa castige, nu sa participe; si ma astept ca aia care au bagat banii aia in masini dau 100 cu placere cat timp le ofer ocazia sa se dea de 10-15 ori cu masini de talia lor, nu sa astepte 6 ore si sa se dea de 2 ori.
Hai ca ai dat cu batu in balta...
mai gandeste`te la termenul de cursa legala "liniutza". pot sa vin sa ma dau si cu tractoru atata timp cat platesc taxa de inscriere.
__________________
Nu merg cu nasul pe sus ca-mi intra praf in nari !
SaproDVL is offline  
Old 30-03-09, 12:24   #729
Kasp3r

Stage 5
 
Kasp3r's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of:
[FullSpeed Racing]
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

killer si catalina , aceia care inainte de cursa tot postau aici, ca va veni inspectori R.A.R ca vor fi...ca vor face... acum de ce nu posteaza deloc ca sa n`e lamureasca si pe noi.
__________________

I`Love My Car !!!

Last edited by Kasp3r; 30-03-09 at 13:06.
Kasp3r is offline  
Old 30-03-09, 12:37   #730
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Userul KillerINC a incercat sa-i ajute pe organizatori din cate stiu eu, nu a facut parte din organizarea propriu-zisa.
MaliBuGTI is offline  
Old 30-03-09, 12:44   #731
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,210
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Quote:
Originally Posted by MaliBuGTI View Post
Userul KillerINC a incercat sa-i ajute pe organizatori din cate stiu eu, nu a facut parte din organizarea propriu-zisa.

Intr-adevar . Am postat asta imediat dupa cursa. Noi, clubul Sreet 4 Cars am incercat sa dam o mana de ajutor organizatorilor dar pur si simplu am fost depasiti de situatie . Unul din organizatori zicea ceva , noi executam , venea celalalt organizator si zicea opusul , si ne lua pe noi la pwla ca "de ce am facut asa?" .....

NO COMMENT

Timpii si clasamentul vor fi postati de catalina
__________________


Last edited by KillerINC; 30-03-09 at 19:48.
KillerINC is offline  
Old 30-03-09, 12:47   #732
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Pai asa se intampla...facerea de bine e fwtere de mama....vrei sa ajuti....esti tras la raspundere.Kasper ai incercat vreodata sa organizezi ceva? Macar asa sa coordonezi 3-4 masini? Cum te-ai descurca cu vreo 200. In ce calitate ai fost prezent? Pe margine sau ai fost in miezul problemei? Ai avut vreo contestatie de facut referitor la vreo masina si nu ti-a fost luata in considerare sau care e faza?
bobby_gsi2 is offline  
Old 30-03-09, 13:06   #733
Kasp3r

Stage 5
 
Kasp3r's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of:
[FullSpeed Racing]
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

am fost ptr poze si ca spectator, nu am zis cu rautate ceva referitor la ei..poate am intrecut masura cu "killer ala" dar o sa modific, am crezut ca au fost din organizare , ptr ca eu postat inainte , dar vreau sa zic ca ei ar fi fost singuri care totusi au avut ceva cunostinte printre organizatori si care posteaza si pe forum aici si ar fi putut pune timpi. vi s`a parut ca am sarit la gatu` lui? cu ce ocazie?nu am nicio treaba cu ei, in fine nu am organizat ptr ca nu am avut ocazia dar daca as avea ocazia cred ca mas descurca mult mai bine decat mosi aia.
Kasp3r is offline  
Old 30-03-09, 13:09   #734
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

Facem pariu ca nici macar un start nu ti-ar reusi? Spre surprinderea ta eu fac parte din aia care nu s-au dat......si dupa cum vezi nu arunc cu vorbe in organizatori. Daca ai venit pt poze se pare ca ti-au iesit....si ai avut ce poza. parerea mea e ca ar trebui judecati de oamenii in masura sa faca asta....nu de oricine care nu stie anumite detalii.
bobby_gsi2 is offline  
Old 30-03-09, 13:27   #735
kos_YRC
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 801
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
Default Re: 380 m @ Piteşti, 28.03.2009 (PICS INSIDE !!!)

si astea sunt ultimele filmulete..sper sa va placa

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...64#post2196264
kos_YRC is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -