Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Audi tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-07, 15:06   #31
speedster

Stage 5
 
speedster's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,316
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: ABT Audi AS5

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Nu va inteleg...faceti o disputa care nu isi are rostul..care e mai buna si tot asa .......pe forum sunt cativa experti de 17 ani cu mare experienta care stiu ei domne ca audi e tare..sau invers bmw.....si ati gasit si ce masini sa comparati!! Sincer mie audi nu imi insipira atata dinamism inca sa zic ca urla bmw-ul...am vazut un test cu rs4 si m3...pe linie dreapta a castigat detasat rs4....a castiga si pe circuit dar foarte greu....bmw ii sufla in spate....tinand cont de diferenta de putere va puteti face o idee despre audi!! Si inca ceva...fara quattro sa ridice mana sus cine mai vrea sa puna un audi pe langa un bmw!!! Amandoua marci sunt premiu....depinde de gusturi...dar totusi....ganditi-va ca audi e doar un vw mai de lux pe cand bmw are filosofia lui!!!
PS: Daca stergi si postul asta nu e problema..doar traim intr-un comunist pus intr-o lumina democratica!!!

Referitor la varsta, cand eu aveam carnet si sofam masini gen Golf II GTI 16 V sau ursulet 325 i tu erai cam...clasa a-II-a, vad ca ai acum 21 de ani.In acest caz ma refeream strict la S5 vs 335i (coupe) nu generalizam pe marci...
Istoria nu inseamna numai masini mai puternice, dar si victorii in competitii sportive. Fiecare marca are traditia ei si varfurile ei tehnologice.
Scuze pt toate posturile off-topic.
__________________
Speedster
speedster is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 15:09   #32
speedster

Stage 5
 
speedster's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,316
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: ABT Audi AS5

Quote:
Originally Posted by THX-1 View Post
????????????????????????? ???????
BMW 335i Coupe

Engine
Type: Twin-Turbo Inline-6
Displacement cu in (cc): 183 (3000)
Power bhp (kW) at RPM: 300(224) / n.a.
Torque lb-ft (Nm) at RPM: 300(407) / 1400-5000
Redline at RPM: 7000

Performance
Acceleration 0-60 mph s: 5.3
Top Speed mph (km/h): 150 (241) - electronically limited


Fara alte comentarii inutile...
speedster is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 16:05   #33
alex10101990

Stock
 
alex10101990's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 6
Default Re: ABT Audi AS5

Mi se pare .. frumoasa masina... dar dc va ambalati atat ?? va certati atat pe niste masini kre u o sa le aveti niciodata in viata voastra )
alex10101990 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 16:13   #34
speedster

Stage 5
 
speedster's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,316
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: ABT Audi AS5

Quote:
Originally Posted by alex10101990 View Post
Mi se pare .. frumoasa masina... dar dc va ambalati atat ?? va certati atat pe niste masini kre u o sa le aveti niciodata in viata voastra )
Poate ca unii dintre noi o sa avem macar un A5 sau un 335 la scara 1:18, poate ca unii vom avea si masinile adevarate, nu poti sa stii niciodata ce iti rezerva viitorul, pesimistule !!!
speedster is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 16:34   #35
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: ABT Audi AS5

Quote:
Originally Posted by speedster View Post
BMW 335i Coupe

Engine
Type: Twin-Turbo Inline-6
Displacement cu in (cc): 183 (3000)
Power bhp (kW) at RPM: 300(224) / n.a.
Torque lb-ft (Nm) at RPM: 300(407) / 1400-5000
Redline at RPM: 7000

Performance
Acceleration 0-60 mph s: 5.3
Top Speed mph (km/h): 150 (241) - electronically limited


Fara alte comentarii inutile...
Omulee!!subiectul asta a fost dezbatut de mult pe forum in legatura cu 335i(ce capacitate,ce fel de motor este,in ce clasa se incadreaza,etc.)Ma amuzi cand vad ca vrei sa-mi explici mie ce inseamna initialele alea!!! Se vede ca esti mai nou pe forum,poti citi topicul Sport-Sedanuri de lux :2006 BMW 330i vs 2006 Lexus IS 350 vs 2006 Mercedes C350 S
unde s-a discutat aspectul(pt. ca unii credeau ca 335 are moto de 3.5l) asta dc. vrei sa te convingi!!!
Si 2 la mana ar trebui sa lasi aroganta la o parte dc, vrei sa porti niste discutii si sa imparti pareri civilizate pe un forum! Bafta!
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 16:42   #36
speedster

Stage 5
 
speedster's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,316
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: ABT Audi AS5

Quote:
Originally Posted by THX-1 View Post
Omulee!!subiectul asta a fost dezbatut de mult pe forum in legatura cu 335i(ce capacitate,ce fel de motor este,in ce clasa se incadreaza,etc.)Ma amuzi cand vad ca vrei sa-mi explici mie ce inseamna initialele alea!!! Se vede ca esti mai nou pe forum,poti citi topicul Sport-Sedanuri de lux :2006 BMW 330i vs 2006 Lexus IS 350 vs 2006 Mercedes C350 S
unde s-a discutat aspectul(pt. ca unii credeau ca 335 are moto de 3.5l) asta dc. vrei sa te convingi!!!
Si 2 la mana ar trebui sa lasi aroganta la o parte dc, vrei sa porti niste discutii si sa imparti pareri civilizate pe un forum! Bafta!
Cred ca "vechimea" ta e mai mica, in schimb cred ca la aroganta stai cel putin la fel de bine ca mine. Aici era vorba de coupeuri, nu de sedanuri de lux, si mai precis , de A5, nu de rivali sau comparatii.Bafta si tie
speedster is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 17:41   #37
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: ABT Audi AS5

Sa va reamintesc ca subiectul topicului este un pachet de tuning???
si nu A5,S5, 335 sau comparatii intre ele???
Adica, aici era vorba de ABT AS5!!! nu de altceva!!! pt restul discutiilor exista topicuri dedicate...

ramaneti la subiect!!! nu ma faceti sa incep sa sterg posturi sau chiar sa dau avertismente...
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 18:46   #38
Ryan

Stage 3
 
Ryan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 118
Default Re: ABT Audi AS5

Fratiori...nu mai suferiti pe cifre si pe alte ***uri luate din ziar sau de pe net...

Ati condus vreunu(nu mai pun proplema sa aveti) o masina peste 250 cp??? Sau care e timpu vostru de la 0-100?

Ati inceput sa suferiti pe acceleratii de la 0-100 si pe sute de cai ... pt ce?? Sau v-ati jucat prea mult NFS si acum nu mai puteti de atatea cunostinte.

Faceti niste comparatii aberante intre masini de zeci de mii de euro si va bagati in seama sa spuneti vai domne masina cutare e praf... e mai tare ailalta

Ati facut voi ma teste comparative??

Acest topic era pt alceva si se prezenta un kit pt noul A5 si atat
Ryan is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 19:04   #39
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: ABT Audi AS5

Ontopic: Parerea mea e ca masina asta e superba asa cum e ea ... nu merita sa pui pata aia neagra sau crem pe ea, iar kit-ul exterior este chiar jenant fata de kit-ul de s-line (sau s5)
Abt-ul nu a facut niciodata kituri prea frumoase ... la fel au facut si cu tt-ul, acelasi spoiler urat si au aruncat o pata neagra pe capota ...
Sunt curios daca oettinger o sa scoata ceva, pt ca cel putin la tt le-au dat tare peste nas celor de la abt (parerea mea) https://forum.4tuning.ro/149-audi-tuning/34235-oettinger-tt.html

spatele arata binisor ...


Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Nu va inteleg...faceti o disputa care nu isi are rostul..care e mai buna si tot asa .......pe forum sunt cativa experti de 17 ani cu mare experienta care stiu ei domne ca audi e tare..sau invers bmw.....si ati gasit si ce masini sa comparati!! Sincer mie audi nu imi insipira atata dinamism inca sa zic ca urla bmw-ul...am vazut un test cu rs4 si m3...pe linie dreapta a castigat detasat rs4....a castiga si pe circuit dar foarte greu....bmw ii sufla in spate....tinand cont de diferenta de putere va puteti face o idee despre audi!! Si inca ceva...fara quattro sa ridice mana sus cine mai vrea sa puna un audi pe langa un bmw!!! Amandoua marci sunt premiu....depinde de gusturi...dar totusi....ganditi-va ca audi e doar un vw mai de lux pe cand bmw are filosofia lui!!!
PS: Daca stergi si postul asta nu e problema..doar traim intr-un comunist pus intr-o lumina democratica!!!
Offtopic: eu cred ca tu ai vazut o alta emisiune
quattro face parte din audi, ce rost ar avea sa vedem fara? ce, te astepti sa puna 420 cai pe tractiune fata sau cum? .... hai sa vorbim ca sa ne aflam in treaba.
Si faza cu audi doar un vw de lux ... hai sa fim serios ...
La lux ... sincer ... mai degraba compar seria 3-ul coupe cu un vw decat cu a5 la interior ... urcati intr-un a5 si o sa intelegeti de ce ...
Si fi fara grija, s5-ul nu e facut ca sa se lupte cu m3-ul, nu aveti decat sa credeti asta daca reusiti sa dormiti mai bine noaptea ... nu cred ca era atat de greu sa puna motorul de pe rs4 pe s5 ... si altul mai puternic pe viitorul rs5, si viitorul rs4 ...
(nu are rost sa continui cu discutia m3 csl ... aceea nu e o masina de zi cu zi, cel mai puternic atu al lui fiind greutatea redusa fata de un m3 obisnuit)



scuzati pt offtopic

Last edited by SFW; 11-07-07 at 19:08.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 21:59   #40
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: ABT Audi AS5

imi plac jantele si evacuarea finala.....este reusit
TheFasterMan is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 17:42   #41
andreiu21ct

Stage 4
 
andreiu21ct's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 266
Default Re: ABT Audi AS5

Quote:
Originally Posted by B.D. View Post
Nici eu nu sunt fan BMW , dar tb sa recunoastem ca M-urile sunt de referinta in clasele lor.
Eu inteleg ca pustii fara carnet sunt entuziasmati de a4 sau a6-le 2.5 tdi din 2001 al parintilor dar aici e vb de cu totul altceva.

Dci.. te-as ruga sa "SHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH" ok? poate te fac la un raliu intr-o zi daca te tine sufletul sa bagi passatul ala pe macadam te salut. bafta
andreiu21ct is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 17:44   #42
andreiu21ct

Stage 4
 
andreiu21ct's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 266
Default Re: ABT Audi AS5

si nu, nu e vb de " a6-le 2.5 tdi din 2001 al parintilor " ...
andreiu21ct is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 10:43   #43
B.D.

Stage 3
 
B.D.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 152
Member of:
[VW]
Default Re: ABT Audi AS5

Ce-ar fi sa folosim private messages pt. provocari si certuri !? ha ce zici?
B.D. is offline   Reply With Quote
Old 14-07-07, 20:21   #44
speedster

Stage 5
 
speedster's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,316
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: ABT Audi AS5

Quote:
Originally Posted by B.D. View Post
Ce-ar fi sa folosim private messages pt. provocari si certuri !? ha ce zici?
Cred ca asta e cel mai de bun-simt post al tau de cand a inceput "disputa".Ai dreptate, cred ca toti trebuia sa comentam pe private sau sa deschidem un topic nou legat de comparatia A5-Seria 3 Coupe.Scuze tuturor pt off-topic.
speedster is offline   Reply With Quote
Old 15-07-07, 13:01   #45
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: ABT Audi AS5

tare de tot masina...
TZG@ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -