10-07-07, 11:23
|
#16
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2007
Posts: 266
|
Re: ABT Audi AS5
Quote:
Originally Posted by THX-1
In primul rand rand S5-ul este concurent cu M3-ul(ambele cu motoare V8 de capacitate asemanatoare)unde S5 nu are nici o sansa,apoi daca vrei sa compari RS5 cu ceva,il vei compara cu viitorul M3-CSL,unde iarasi audi nu va avea nici o sansa(cum nici RS4 nu a avut vreo sansa fata de CSL E46).asa ca,comparatiile dintre un V8 de 4,2l si un L6 de 3l nu-si au rostul!
Deci M5-ul e praf!!  ....probabil intr-un test facut de Etno TV
Si-apoi cum naibi RS4 sa "mamance de viu" M5-ul E60 cand el "mananca bataie" de la vechiul M5 E39!!
P.S.-In curand acest forum se va numi "Volkswagen-Audi Forum"......Nu sunt un fan BMW dar cand vad cate prostii se scriu p-aici cred ca o sa devin!!! 
|
esti fan etno tv se pare  stai ca o sa caut filmele de la optionauto si o sa ti le arat... sa te dai si tu pe bmw
|
|
|
10-07-07, 11:24
|
#17
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2007
Posts: 266
|
Re: ABT Audi AS5
v-ati nascut toti invatati ma
|
|
|
10-07-07, 11:39
|
#18
|
Stage 3
Join Date: Dec 2006
Posts: 152
Member of: [VW]
|
Re: ABT Audi AS5
Quote:
Originally Posted by THX-1
In primul rand rand S5-ul este concurent cu M3-ul(ambele cu motoare V8 de capacitate asemanatoare)unde S5 nu are nici o sansa,apoi daca vrei sa compari RS5 cu ceva,il vei compara cu viitorul M3-CSL,unde iarasi audi nu va avea nici o sansa(cum nici RS4 nu a avut vreo sansa fata de CSL E46).asa ca,comparatiile dintre un V8 de 4,2l si un L6 de 3l nu-si au rostul!
Deci M5-ul e praf!!  ....probabil intr-un test facut de Etno TV
Si-apoi cum naibi RS4 sa "mamance de viu" M5-ul E60 cand el "mananca bataie" de la vechiul M5 E39!!
P.S.-In curand acest forum se va numi "Volkswagen-Audi Forum"......Nu sunt un fan BMW dar cand vad cate prostii se scriu p-aici cred ca o sa devin!!! 
|
Nici eu nu sunt fan BMW , dar tb sa recunoastem ca M-urile sunt de referinta in clasele lor.
Eu inteleg ca pustii fara carnet sunt entuziasmati de a4 sau a6-le 2.5 tdi din 2001 al parintilor dar aici e vb de cu totul altceva.
|
|
|
10-07-07, 12:11
|
#19
|
Stage 3
Join Date: Jan 2007
Posts: 77
|
Re: ABT Audi AS5
au inima!!!...prea tare ala cu alb si negru
|
|
|
10-07-07, 12:36
|
#20
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2007
Posts: 228
|
Re: ABT Audi AS5
Quote:
Originally Posted by B.D.
A5-ul vine ca raspuns la noile 330 si 335 coupe de la bmw. Motoarele de pe a5 te ajuta sa alegi bmw fara sa stai pe ganduri. Tbuia un motor nou pe A5.. ceva mai performant . ca sa ajungi la 300 cp cu a5 tb sa schimbi turbo , 335 ii are stock + k 6L-ul twin-turbo de la bmw e mult peste 3.2 fsi v6 de la audi (cel mai mare motor disponibil pe a5 )
|
- pentru motorul de 3 litri TDI - o crestere a puterii de la 240hp la 272hp, existand si varianta maririi puterii la 300hp prin
Ii DIESEL nu Otto !!! BMW 335 ii otto !!! pe BENZINA !!
__________________
Incepator in arta condusului !!!
|
|
|
10-07-07, 12:49
|
#21
|
 Stage 4
Join Date: Feb 2007
Posts: 228
|
Re: ABT Audi AS5
Si inca ceva, cel mai mare motor de pe Audi A5, ii un V8 4.2 FSI de 420 CP daca nu gresesc !!! si concuraza cu BMW seria 3 si M3-ul are tot un motor de V8 4.2 si 420 CP (corectatima daca gresesc )
|
|
|
10-07-07, 12:53
|
#22
|
  Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of: [Super Moderators] [Moderators] [REDACTOR 4TUNING] [4TuningRO]
|
Re: ABT Audi AS5
parca tot mai frumos este cu pachetul S line
|
|
|
10-07-07, 13:51
|
#23
|
Stage 3
Join Date: Dec 2006
Posts: 152
Member of: [VW]
|
Re: ABT Audi AS5
Quote:
Originally Posted by z3r0m3CSL
Si inca ceva, cel mai mare motor de pe Audi A5, ii un V8 4.2 FSI de 420 CP daca nu gresesc !!! si concuraza cu BMW seria 3 si M3-ul are tot un motor de V8 4.2 si 420 CP (corectatima daca gresesc )
|
Cel mai mare motor de pe A5 e 3.2 fsi de 265 cp . Pe S5 e 4.2 fsi v8 cu 354 cp .
|
|
|
10-07-07, 15:57
|
#24
|
Stage 2
Join Date: Jul 2007
Posts: 28
|
Re: ABT Audi AS5
Este misto Audi dar este mai scump si mai putin performant decat rivalul BMW!
De exemplu diferenta dintre S5 si 335i e de 6000 de euro iar diferentele de acceleratie sunt mici iar daca scoatem intre 300 si 1000 de euro din buzunar putem resofta usor motorul 335i-ului si vom si vom vedea S5-ul in oglinda retrovizoare! si inca o chestie, exista si 335d de 286 cai putere stock (hamman il aduce la 350 de cai putere)! No offense dar BMW uber Audi!
|
|
|
10-07-07, 16:41
|
#25
|
Stage 3
Join Date: Apr 2007
Posts: 127
|
Re: ABT Audi AS5
dupa ce ca A5 e o masina criminala....au mai scos si astia de la ABT o varianta...
io zic ca in juma de an maxim o sa se umple magheru si dorobanti de A5
__________________
uite frana....nu e frana....
|
|
|
10-07-07, 16:55
|
#26
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,316
Member of: [Colectionar Machete]
|
Re: ABT Audi AS5
Quote:
Originally Posted by THX-1
In primul rand rand S5-ul este concurent cu M3-ul(ambele cu motoare V8 de capacitate asemanatoare)unde S5 nu are nici o sansa,apoi daca vrei sa compari RS5 cu ceva,il vei compara cu viitorul M3-CSL,unde iarasi audi nu va avea nici o sansa(cum nici RS4 nu a avut vreo sansa fata de CSL E46).asa ca,comparatiile dintre un V8 de 4,2l si un L6 de 3l nu-si au rostul!
Deci M5-ul e praf!!  ....probabil intr-un test facut de Etno TV
Si-apoi cum naibi RS4 sa "mamance de viu" M5-ul E60 cand el "mananca bataie" de la vechiul M5 E39!!
P.S.-In curand acest forum se va numi "Volkswagen-Audi Forum"......Nu sunt un fan BMW dar cand vad cate prostii se scriu p-aici cred ca o sa devin!!! 
|
Bi-turbo inseamna ceva pt tine?335 are 2 turbine mici, pentru a ajunge la 306 cp fara a mari capacitatea cilindrica... asa ca 3l bi-turbo poate fi comparat cu varianta "low power" a motorului de 4.2 l.M3 si RS5 se vor duela cu adevarat.Si tu chiar esti fan BMW, si unul care nici macar nu stie ce inseamna initialele alea...
__________________
Speedster
|
|
|
11-07-07, 02:07
|
#27
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of: [Observator 4tuning] [NoSpeedLimit Romania Club] [Echipa de sprijin] [VW]
|
Re: ABT Audi AS5
Arata super dragut..
|
|
|
11-07-07, 09:20
|
#28
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
|
Re: ABT Audi AS5
Quote:
Originally Posted by speedster
Bi-turbo inseamna ceva pt tine?335 are 2 turbine mici, pentru a ajunge la 306 cp fara a mari capacitatea cilindrica... asa ca 3l bi-turbo poate fi comparat cu varianta "low power" a motorului de 4.2 l.M3 si RS5 se vor duela cu adevarat.Si tu chiar esti fan BMW, si unul care nici macar nu stie ce inseamna initialele alea...
|
?????????????????????????  ???????
|
|
|
11-07-07, 11:47
|
#29
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [2 Roti]
|
Re: ABT Audi AS5
Nu va inteleg...faceti o disputa care nu isi are rostul..care e mai buna si tot asa .......pe forum sunt cativa experti de 17 ani cu mare experienta care stiu ei domne ca audi e tare..sau invers bmw.....si ati gasit si ce masini sa comparati!! Sincer mie audi nu imi insipira atata dinamism inca sa zic ca urla bmw-ul...am vazut un test cu rs4 si m3...pe linie dreapta a castigat detasat rs4....a castiga si pe circuit dar foarte greu....bmw ii sufla in spate....tinand cont de diferenta de putere va puteti face o idee despre audi!! Si inca ceva...fara quattro sa ridice mana sus cine mai vrea sa puna un audi pe langa un bmw!!! Amandoua marci sunt premiu....depinde de gusturi...dar totusi....ganditi-va ca audi e doar un vw mai de lux  pe cand bmw are filosofia lui!!!
PS: Daca stergi si postul asta nu e problema..doar traim intr-un comunist pus intr-o lumina democratica!!!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
|
|
|
11-07-07, 12:47
|
#30
|
Stage 3
Join Date: Dec 2006
Posts: 152
Member of: [VW]
|
Re: ABT Audi AS5
Quote:
Originally Posted by DjRainManFast
Nu va inteleg...faceti o disputa care nu isi are rostul..care e mai buna si tot asa .......pe forum sunt cativa experti de 17 ani cu mare experienta care stiu ei domne ca audi e tare..sau invers bmw.....si ati gasit si ce masini sa comparati!! Sincer mie audi nu imi insipira atata dinamism inca sa zic ca urla bmw-ul...am vazut un test cu rs4 si m3...pe linie dreapta a castigat detasat rs4....a castiga si pe circuit dar foarte greu....bmw ii sufla in spate....tinand cont de diferenta de putere va puteti face o idee despre audi!! Si inca ceva...fara quattro sa ridice mana sus cine mai vrea sa puna un audi pe langa un bmw!!! Amandoua marci sunt premiu....depinde de gusturi...dar totusi....ganditi-va ca audi e doar un vw mai de lux  pe cand bmw are filosofia lui!!!
PS: Daca stergi si postul asta nu e problema..doar traim intr-un comunist pus intr-o lumina democratica!!!
|
F corect ce spui tu
|
|
|
|
|