Quote:
Originally Posted by NFS
as vrea sa-mi pun si eu xenoane...c imi recomandati...am farul stok...gasisem la un baiat niste xenoane...dar mi-a zs k sunt facute in china...c parere aveti? imi da garantie 1 an la ele...dar...nush c sa fac...dati-mi o parere
numai bine!
|
Am xenoane de 3400k (lumina alba, cristal) de la Serban. Le am de un an. Montate cu un prieten, superfain se pliaza.
Am taiat putin capacele acelea gris ca sa intru cu firele, doar putin in lateral, oricum garnitura vine peste si isi face treaba si etanseaza. Detalii iti poate da chiar Serban.
Pot spune ca de un an vad si eu pe unde merg si nici nu am treaba nimanui.
Am farurile stock, fara nici un adaos stupid de plasticaraie.
Chiar imi vine sa rad cand vad aici pe unul si pe altul ca fac rahaturi de plastic. Ma rog, fiecare pune ce vrea pe masina lui, inclusiv cozi de rechin si sigle de Mazda - cum am vazut in Bals un destept. Ideea este ca daca te joci cu farurile ii innebunesti pe altii in traffic. Eu mi-am pus xenoane caci luminile stock de la Cielo sunt de 2 lei.
Deci, cauta prin acest topic, am cerut o gramada de informatii - pagina 340 si ceva parca, acuma vreun an pentru a-mi comnada pana la urma ce ti-am zis mai sus.
Vezi ca este si reclama la xenoane facuta de Serban, unde arata si imagini si explica diferitele tipuri de lumini.
Daca mai vad pe vreunul cu sigla de Mazda pe capota la Cielo si pe astia cu reclame gen Hi5 pe aci o sa cred si eu ca purtatorii de Cielo au o problema la cap

).
De acord cu snapy_XXL.
Eu din topicul asta am invatat multe despre masina mea si pentru masina mea, am lipsit vreo 3-4 luni si vad ca informatiile scrise intre timp sunt mai mult baliverne ...
serban: 0724186590