Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-07, 11:45   #226
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

hihihi imi palce ca stai cu cablurile de curent in porbagaj :P
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 11:55   #227
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

Quote:
Originally Posted by DACIA-Wrc View Post
hihihi imi palce ca stai cu cablurile de curent in porbagaj :P
am de toate dupa mine(cabluri de curent,sufa de tras,etc...) pentru orice eventualitate.......am uitat sa mentionez ca am dat 2800 de euro pe masina
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 13:39   #228
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: Club Cielo

Am si eu o intrebare....daca mi-as pune angel-uri, pe ce plm sa le prind. pe pozitii cumva ca sa si bata ceva...si inca ceva parca era un topic sau o adresa de net unde imi arata cum se fac astea....PLS
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 13:45   #229
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: Club Cielo

am gasit gata... in caz ca vretzi si voi http://plaza.umin.ac.jp/~satoshi/mod152en.html... aici este
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 13:48   #230
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

Intreaba-l pe Matza in legatura cu angel-eyes ca el a facut dinastea....
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 15:32   #231
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club Cielo

auzi,membrul cel nou.petrika parca,zimi si mie daca se aude frumos tubul de bass pe cielo,sau asa in general muzica daca se aude frumos si bine?si inca ceva,imbracamintea aia de la skimbator ,unde ai gasito,si cat ai dat pe ea?e universala sau speciala?cea speciala are elastice in interior...io am luat universala si am facuto praf,e ciopartita..k sa lasat in jos i kand bag a5a,sau masalier..o rupe ast un rasp(3-4)
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 22:58   #232
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
auzi,membrul cel nou.petrika parca,zimi si mie daca se aude frumos tubul de bass pe cielo,sau asa in general muzica daca se aude frumos si bine?si inca ceva,imbracamintea aia de la skimbator ,unde ai gasito,si cat ai dat pe ea?e universala sau speciala?cea speciala are elastice in interior...io am luat universala si am facuto praf,e ciopartita..k sa lasat in jos i kand bag a5a,sau masalier..o rupe ast un rasp(3-4)
tubul este un JBL cs1204 se aude bine(mai ales cand e portbagaju deschis0,dar mai am de umblat pe la plasticaraie(zornaie in draci aia mari),cat despre imbracamintea de la schimbator am luat-o la set(imbracaminte schimbator,manson frana de mana,husa volan si huse pt centuri)sunt universale si am dat cam 50 ron pe ele din tragu Vitan,setul mai continea si maneta de la schimbator pe care nu am schimbat-o deoarece cea originala e cu chestia aceea pentru masalier,iar cat despre imbracamintea de la schimbator.....mi s-a rupt de partea stanga de la masalier,dupa anu nou o sa ma duc din nou in vitan sa iau 2 bucati mai groase decat asta(sa nu se rupa iar)1 pt schimbator si una pt frana de mana
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 23:05   #233
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

Quote:
Originally Posted by PetricaPTK View Post
tubul este un JBL cs1204 se aude bine(mai ales cand e portbagaju deschis0,dar mai am de umblat pe la plasticaraie(zornaie in draci aia mari),cat despre imbracamintea de la schimbator am luat-o la set(imbracaminte schimbator,manson frana de mana,husa volan si huse pt centuri)sunt universale si am dat cam 50 ron pe ele din tragu Vitan,setul mai continea si maneta de la schimbator pe care nu am schimbat-o deoarece cea originala e cu chestia aceea pentru masalier,iar cat despre imbracamintea de la schimbator.....mi s-a rupt de partea stanga de la masalier,dupa anu nou o sa ma duc din nou in vitan sa iau 2 bucati mai groase decat asta(sa nu se rupa iar)1 pt schimbator si una pt frana de mana
am uitat sa iti explic cum e prinsa imbracamintea la schimbator,scoti masca de la casetofon si o sa vezi pe marginea aia in partea de jos 2 suruburi "in cruce",le desfaci si apoi tragi de plasticul de care e prins imbracamintea in sus,apoi vezi k are un siret in partea de sus unde este chestia aia de ridicat de la masalier,siret pe care il tai,apoi scoti de tot plasticul cu tot cu manson,dupa care te uiti pe partea de jos a lui si o sa vezi 4 suruburi care tin o rama,rama de care este prinsa imbracamintea,scoti suruburile k sa poti scoate imbracamintea veche si apoi o inlocuiesti cu una noua(preferabil o iei pe cea veche cu tine la magazin sa stii marimea celei noi)apoi prinzi rama astfel incat imbracamintea cea noua sa nu fie prea scurta(sa nu poti baga in toate vitezele)sau prea lunga sa agatze pe margini(cazul meu ),apoi prinzi totul la loc si o sa fie totu OK
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 23:24   #234
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: Club Cielo

bAh...da vad ca matza asta nu prea raspunde la mesaje,sau nu o fi acasa de sarbatori, cine stie.Hai ca in lipsa lu, macara sa imi zicetzi voi pe ce sa le pun, pe pozitii sau pe faza scurta, ca de facut am vazut cum se face
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 23:29   #235
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club Cielo

petrika..oricat de groasa ai pune,o sa se rupa sau adio viteze a5a si masalier.cea originala are elastice oe interior care o tine sda nu se lase in jos,desi e lunga,,io am pus 4 imbracaminti pana akm.si toate sau dus,stiu cum s epun m,am skimbat si la frana de mana
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 26-12-07, 23:33   #236
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: Club Cielo

Da mai am o intrebare, ce inseamna "acrlyic rod", ca daca te uiti pe adresa de mai sus de la mine vezi ca a zis ala ca a folosit "acrlyic rod" si nu stiu ce plm inseamna. Bara acrilica, ce draq...AJUTOR
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 09:50   #237
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

Quote:
Originally Posted by Soryn_No2 View Post
Da mai am o intrebare, ce inseamna "acrlyic rod", ca daca te uiti pe adresa de mai sus de la mine vezi ca a zis ala ca a folosit "acrlyic rod" si nu stiu ce plm inseamna. Bara acrilica, ce draq...AJUTOR
Sunt betisoare de acrilic. E un fel de plastic transparent...Cred ca se gasesc la magazinele de constructii sau de amenajari interioare...
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:06   #238
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

la multi ani tuturor! ma bag si eu in seama
Soryn, matza stiu ca a folosit baghete pt jaluzele, din acelea transparente... acum nu stiu ce mai foloseste, ca am vazut ca a evoluat, le-a facut mult mai bine decat primele seturi. le gasesti la magazinele de profil, gen praktiker... masori diametrul, ca sa stii cat trebuie. matza a folosit o sticla, nu mai stiu de ce anume, a incalzit bagheta si, cat era calda si moale, a mulat-o pe sticla, sa-i dea forma rotunda. a taiat excesul, ca sa-i raman cercul. a dat cu bomfaierul striatii pe cerc si in capete a pus cate un led... nu mai stiu nici eu exact, cel mai bine citesti topicul de la masina lui matza si vezi acolo cum a facut el.
oricum, primele angel-eyes (sau devil-eyes la el ) nu i-au iesit stralucit, erau cam slabe ca intensitate... cel mai bine ai rabdare si vorbeste cu el, ii cam pica netul din cate am vazut eu... sau o fi si el plecat
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:17   #239
tzestos

Stage 3
 
tzestos's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 106
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Club Cielo

salut baieti.am si yo loc pe la voi prin club?am un cielo din 96 1,5 , 75 de cai.sunt din onesti,dar am fac in buc.sper sa va placa masinutza mea,chiar daca mai am mult de lucrat pe la ea.angel-urile mele sunt facute matza si au iesit f bine(recent a pus si pe o honda civic si la fel de bine au iesit).va recomand sa va puneti
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	24122007493.jpg
Views:	307
Size:	294.7 KB
ID:	414532   Click image for larger version

Name:	04122007414.jpg
Views:	231
Size:	267.7 KB
ID:	414534   Click image for larger version

Name:	04122007417.jpg
Views:	168
Size:	262.3 KB
ID:	414535  

Click image for larger version

Name:	04122007418.jpg
Views:	177
Size:	264.1 KB
ID:	414536  
Attached Images
    
__________________

Last edited by tzestos; 27-12-07 at 18:20.
tzestos is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 18:24   #240
tzestos

Stage 3
 
tzestos's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 106
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Club Cielo

angel-urile la mine sunt puse pe pozitii
tzestos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -