Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-09, 07:58   #1081
cosmin_stm

Stock
 
cosmin_stm's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 9
Default Re: Club TICO

Salutare la toata lumea! Am si eu o mica problema cu bujiile, nu stiu exact la ce distanta trebuie sa fie. Merg cu GPL si stiu ca0,7 la benzina cu plumb si 1,1 la benzina fara plumb dar pe GPL habar nu am. Daca ma poate ajuta cineva, va rog frumos sa ma ajutati. Si daca mai stie cineva pe undeva prin Ploiesti se fac nu reglaj la carburator cred ca consuma prea mult 5,5% extraurban nu-i cam mult?

nota moderator: data viitoare nu uita sa folosesti si semnele de punctuatie si evita sa scrii cu Caps Lock!

Last edited by Snapy_xxl; 06-03-09 at 13:02.
cosmin_stm is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 12:50   #1082
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: Club TICO

Salut! Hai sa-ti zic eu...mai bine a-i face sa dai jos GPL-ul..da-o in colo de treaba..gaz pe Tico..nu am suportat nicidata asa ceva...in primul rand nu iti este mila de motorul acela?sa iti bati joc de el? Scoate-l si a-i sa vezi ca va merge altfel..si nu vei mai avea probleme cu carburatorul..sau alte chestii.Stiu ca este criza..dar totusi..la cat consuma Tico..mai pui si gaz..!
Antonyo20 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 21:13   #1083
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Antonyo20 View Post
Salut! Hai sa-ti zic eu...mai bine a-i face sa dai jos GPL-ul..da-o in colo de treaba..gaz pe Tico..nu am suportat nicidata asa ceva...in primul rand nu iti este mila de motorul acela?sa iti bati joc de el? Scoate-l si a-i sa vezi ca va merge altfel..si nu vei mai avea probleme cu carburatorul..sau alte chestii.Stiu ca este criza..dar totusi..la cat consuma Tico..mai pui si gaz..!
good point
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 06-03-09, 23:13   #1084
cosmin_stm

Stock
 
cosmin_stm's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 9
Default Re: Club TICO

NU AM PROBLEME CU CERBURATORU DIN CAUZA GPLEULUI .SI AM OBSERVAT CA CONSUMA MAI MULT GAZ DECAT INAINTE SA REGLEZ BUJIILE.LE-AM REGLAT LA 1.1 CUM SPUNEA CINEVA AICI PE FORUM SI CONSUMA CAM 7,5% FORJAT FATA DE 5,5%,6,5%.SI MA GANDEAM CA POATE STIE CINEVA CE DISTANTA ARE BUJIILE PE GPL.AM O PROBLEMA LA CARBURATOR DE O SAPTAMANA SA ZIC ASA AM MAI REGLATO PUTIN SI CRED CA I-AM DAT PREA MULT AER SI-MI DA IN NAS PE LA 100 KM CU A 5.DAU SA ACCELEREZ SI DA PUTIN IN NAS TREBUIE SA-L IAU IN LUNG CU ACCELERATIASI SIGUR DE AER ESTE PROBLEMA,SI CU GPL ESTE OPTIUNEA FIECARUIA DE A MERGE CU GPL SAU BENZINA.FAC NAVETA ZILNIC CAM 60-70KM SI MA SCUTESTE DE CEVA BANI.DUPA CUM I-MI ADUC EU AMINTE PARCA AVEAI SI TU GPL PE MASINA,S-AU MA INSEL?LOGIC DACA E PRE MULT AER SI BENZINA PUTINA NORMAL SA DEA IN NAS PENTRU CA NU MAI ARE CE SA ARDA NU?
APROPO STI CUMVA PRIN PLOESTI VRUN SERVIS SA FACA REGLAJE LA CARBURATOR?DAR REGLAJE NU SA INVARTA DE VRUN SURUB SI GATA REGLAJU,ASTEPT SFATURI. SA AVETI DRUMURI BUNE FRATILOR.
cosmin_stm is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 00:01   #1085
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: Club TICO

)) Nu am avut niciodata GPL pe Balauru meu..a-r fi chiar culmea sa ma duc la 4TuningDay cu GPL )))) .Daca vrei sa iti reglezi ca la carte carburatorul ala..vin-o in Pitesti...avem pe cineva aici care se ocupa numai cu asa ceva..are bancuri cu mercur..chestii..e super meserias omu in asa ceva..avand in vedere ca a lucrat pe timpu` lu` Impuscatu` la Carfil Brasov.
Antonyo20 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 09:20   #1086
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

salutare. am si eu o problema.... la gropi sau la trecea peste sina de tramvai (mai evidentiata, nu astea care sunt recente ca alea sunt facute frumos), se aude un zgomot ciudat undeva la aripi, parca pe interior, sub capota, ca si cum ar zdrangani ceva, nu stiu exact ce. aveti idee de la ce poate fi? poate sa fie si de la bara pe fata? ca e cam subreda un pic.... ca aparatoarea de noroi sigur nu face asa, le-am verificat pe amandoua si sunt prinse bine, nu lovesc in nimic.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 10:35   #1087
cosmin_stm

Stock
 
cosmin_stm's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 9
Default

SINCER NU SANT CA ALTI SI NU MA SUPARA ADEVARU IN AUGUST FAC 2 ANI DE CAND AM LUAT MASINA SI EU AM PUS GPL PENTRU CE CONSUMA 7-7,5% BENZINA IN ORAS SI DE AIA AM PUS GPLEXTRAURBAN NU AM APUCAT SA-I FAC CONSUMUL CA AM PUS GPL IMEDIAT.SI EU AM FOST IN POTRIVA LA GPL DAR NEVOILE TE IMPINGE SA FACI PASUL ASTA.DACA VREI SA MAI DISCUTAM MAI AMANUNTIT INTRA PE MESS ID MEU COSMIN_STM.SI INCA O INTREBARE SCURTA CAND SCHIMBI RULMENTU DE PRESIUNE LA CUTIE TREBUIE CUMVA SA DAU JOS MOTORU CU TOT CU CUTIE ASA AM AUZIT DI SPUSELE LA ALTI.SI TE MAI ROG SA-MI DAI UN NR.DE TELEFON AL DOMNULUI CARE FACE REGLAJE LA CARBURATOR POATE CINE STI DAU O FUGA PANA LA PITESTI.PENTRU ANTONYO20.

NU STIU CE SA ZIC SI LA MINE PE PARTEA STANGA CAND IAU NISTE GROPI BATE CEVA SI SANT SIGUR CA SANT BUCSILE DE BARA DE TORSIUNE SAU PIVOTU SI AM DE GAND SA LE SCHIMB PE AMBELE PARTI.LA TINE NU TRONCANE NIMIC? DOAR ZDRANGANE? CE SA ZIC MAI IAO O DATA LA PURIFICAT,BAFTA SI DRUMURI BUNE.

Nota moderator: NU MAI SCRIE CU CAPS LOCK!!!

Last edited by Snapy_xxl; 07-03-09 at 11:43.
cosmin_stm is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 12:10   #1088
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

verificati si voi vasul de lichid de parbriz din aripa, motorasul de la far, chestii prinse in suruburi. Nu vad cum ar putea sa "bata" bara de torsiune, bratul, planetara sau telescopul decat DACA ar fi desprinse prinderile lor
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 12:16   #1089
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: Club TICO

2 motive...ori bucsi+tampoane bara antiruliu..sau vre-un pivot inferior.Dar daca ai pivot..la Tico se schimba bratul cu totul.A-r mai fi o chestie..carenajul care vine prins pe sub aripa..daca stii cumva despre ce zic..acela din plastic..sa nu treaca noroiul..si sa protejeze unele fire de la instalatia electrica si o conducta de la traseul de aer .Numai bine si sanatate!
Antonyo20 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-09, 14:05   #1090
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

bratele nu sunt ca le-am schimbat pe amandoua acum 2 sapt.
o sa ma uit la astea minuscule, vorba ta "prinse in suruburi", si le verific pe toate weekendu asta. multumesc

LE: app, poate fi de la amortizoare? ca pare un zdranganit de fier.

Last edited by B-99-SAA; 07-03-09 at 22:14.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 08:15   #1091
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

stie cineva un tinichigiu care face "pleoape" (sau asa ceva...) pt tico? adica sa coboare capota la far, spre interior, cum are TM32CIP in poza de la semnatura. ca vreau sa sch bara fata (de acolo e zranganitu), si vreau sa modific in ac timp si capota.
multumesc anticipat.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 13-03-09, 09:03   #1092
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

recomand ghetto tuning, cauta pe forum agent smith, lucreaza foarte bine.

Last edited by Snapy_xxl; 13-03-09 at 15:04.
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 19:17   #1093
alexymat

Stage 3
 
alexymat's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 90
Default Re: Club TICO

si tico meu...
[IMG]C:\Documents and Settings\Alex\Desktop[/IMG]
alexymat is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 21:10   #1094
cornik

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 3
Default Re: Club TICO

sall
am si eu un tico .l-am primit d Mos Craciun.e o mica rabla da totusi merge:P
cornik is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 22:25   #1095
gabi boldeanu
Opel Driver

Stage 5
 
gabi boldeanu's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,097
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Club TICO

Salut baieti,gasesc la voi prin club niste jante13' pt matizul meu? Va multumesc
gabi boldeanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -