Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-08, 23:50   #991
z4pp

Stage 2
 
z4pp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 67
Default Re: Club TICO

sal...cine ma poate ajuta cu o informatie...vreau sa imi cumpar ceasurile de la bord cu plasma pt ticozaurul meu...dar nu shtiu de unde sa le iau...cine ma poate ajuta shi pe mn...va rog frumos !
z4pp is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 14:40   #992
adriann_stoica

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5
Thumbs up Re: Club TICO

aha pai zicea nenea cu care am vb ca e in trei pistoane si majoritatea masinilor in trei pistoane (alte marci) ma refer trepideaza.in doua pistoane nu merge ca am scos contactul de la fiecare bujie in parte si se simte de fiecare data diferenta la turatie.(de fiecare data cand am scos cate un contact tura motorul altfel)na in fine oricum msi mult pt raspuns...

bafta la ce faceti si..cat mai multi km cu ticolino...!!!
adriann_stoica is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 14:47   #993
adriann_stoica

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5
Default Re: Club TICO

aaaa si inca o intrebare stie cine cum se regleaza farurile in afara de rotita din interior,de sub capota ma refer..adica sunt foarte jos chiar daca le reglez din rotita la maxim de sus

salutari...
adriann_stoica is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 14:48   #994
adriann_stoica

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5
Default Re: Club TICO

aaaa si inca o intrebare stie cine cum se regleaza farurile in afara de rotita din interior,de sub capota ma refer..adica sunt foarte jos chiar daca le reglez din rotita la maxim de sus

salutari
adriann_stoica is offline   Reply With Quote
Old 01-11-08, 10:52   #995
z4pp

Stage 2
 
z4pp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 67
Default Re: Club TICO

sal..din cate shtiu eu farurile trebuiesc reglate cu un aparat special...cu lupa...shi pt asta trebuie sa mergi la un service...
z4pp is offline   Reply With Quote
Old 02-11-08, 20:03   #996
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by adriann_stoica View Post
aaaa si inca o intrebare stie cine cum se regleaza farurile in afara de rotita din interior,de sub capota ma refer..adica sunt foarte jos chiar daca le reglez din rotita la maxim de sus

salutari
daca ii cu sistem mecanic este sub aripa un surub daca ii cu sistem electric din masina daca nu se regleaza ii defect acuatorul daca ii defect acuatorul schimbal eu am cu sistem mecanic cu acumator nu am reusit imi place mai mult mecanic
__________________

Contact: performancetuning2000@yahoo.com
STREET is offline   Reply With Quote
Old 02-11-08, 20:04   #997
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by adriann_stoica View Post
aha pai zicea nenea cu care am vb ca e in trei pistoane si majoritatea masinilor in trei pistoane (alte marci) ma refer trepideaza.in doua pistoane nu merge ca am scos contactul de la fiecare bujie in parte si se simte de fiecare data diferenta la turatie.(de fiecare data cand am scos cate un contact tura motorul altfel)na in fine oricum msi mult pt raspuns...

bafta la ce faceti si..cat mai multi km cu ticolino...!!!
dezvolta putere? la turatie joasa sau nu? cum suna motorul?
STREET is offline   Reply With Quote
Old 10-11-08, 14:33   #998
z4pp

Stage 2
 
z4pp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 67
Default Re: Club TICO

sal...unde gasesc in constanta un depozit de mashini dezmebrate?
z4pp is offline   Reply With Quote
Old 10-11-08, 18:28   #999
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by z4pp View Post
sal...unde gasesc in constanta un depozit de mashini dezmebrate?
Daca ai nevoie de ceva pentru Tico, incearca pe Burada colt cu Eliberarii (?), chiar pe coltul cimitirului central de pe linia lui 51, apoi mergi 10 metri spre gara si vezi pe partea stanga niste piese de Tico albastre. Daca nu gasesti acolo, omul ala mai are 4-5 Tico de dezmembrat, dupa spusele unui prieten, si ai de unde sa alegi indiferent ce cauti.

Inainte de asta insa, da-mi un mesaj privat sa-mi spui ce cauti, ca am si eu un Tico in curs de dezmembrare si dau piesele la preturi mai bune decat oriunde, pt. ca eu nu lucrez in profit ci vreau doar sa mai recuperez din bani.

Daca te intereseaza pentru alta masina, mergi in Coiciu pe str. Dorului sau in Techirghiol, e un mare centru de dezmembrari la cea din urma locatie. Mai e un centru de dezmembrari (Muzafar sau cam asa ceva) undeva pe Baba Novac, spre Energia, dupa Opel undeva la dreapta, insa eu nu l-am gasit si nici n-am vrut sa-mi rup masina prin hartoapele alea.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-11-08, 11:28   #1000
z4pp

Stage 2
 
z4pp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 67
Default Re: Club TICO

ms pt inf..ala pe burada il shtiu...ala are ceva piese(planetare,ushi,fieratanii iar ala pe baba novac am fost ieri...nu are nici un tico...
z4pp is offline   Reply With Quote
Old 11-11-08, 18:30   #1001
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Club TICO

Pai spune aici ce ai nevoie mai exact, ti-am zis ca am si eu un Tico aproape complet pentru dezmembrare... sau poate are altcineva piesa de care ai nevoie.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-11-08, 20:28   #1002
z4pp

Stage 2
 
z4pp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 67
Default Re: Club TICO

tico meu e modelu simplu...fara nimik... shi ma intereseaza maneta aia care deschide portbagaju din interiorul mashinii shi dk pot monta pe luneta shtergatorul cu tot cu motorash shi ce mai are nevoie pt a fii montat ( asta dk se poate) ca eu nu ma prea pricep la mashini
z4pp is offline   Reply With Quote
Old 12-11-08, 19:22   #1003
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Club TICO

Baieti , daca aveti nevoie de fibra de sticla - rasina pt a modifica repara spoilare - praguri - pleoape .... va pot ajuta si cu materialul si cu sfaturile !
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 09:29   #1004
indianu_iute

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 2
Default Re: Club TICO

Salutare! De circa o luna sunt si eu fericitul posesor al unui Tico. Nu i'am facut nimic dar ma bucur ca exista acest forum si pe viitor sper sa'l fac ca lumea. Bani sa fie!
indianu_iute is offline   Reply With Quote
Old 13-11-08, 11:16   #1005
z4pp

Stage 2
 
z4pp's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 67
Default Re: Club TICO

poi stii sa si faci,pleoape,eleroane etc? ma intereseaza gata facute !
z4pp is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -