Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Renault tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 01-03-06, 18:59   #16
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default

pt mareus:kitu ala e pt clio 1. io am clio 2. legat de turbo am mai gasit dar vanzatorii spun ca nu o sa dureze mult fericirea si va trebui sa schimb masina(sau motorul).
unii spun ca pot sami garanteze 120cp fara turbo(de la 75)

dar visul oricarui om ramane un biturbo cu 1000 de cai(skyline )

oricum...o sa vb si cu baietii de la mach1 sa aflu care este costul total....
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 01-03-06, 21:18   #17
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Cat imi plac fazele de genul asta...
Vad ca ai varsta 15 ani trecuta in profil,deci nu stiu cum e cu masina TA...in fine,o fi o eroare.

Symbol cu 1.4 16v costa mai mult cu 632 EURO DDP decat 1.4 8v.De ce nu ai luat 16v ? Daca tu crezi ca poti creste puterea motorului de la 75 la 98 CP cu 632 EURO te inseli.

Cu 120 CP fara turbo o sa ai un motor modificat ca pentru curse...dar care va avea totusi doar 120 CP (DACA ii va avea si pe aia,ceea ce sincer ma indoiesc).Masina va consuma in draci,va merge foarte prost la turatii mici/medii,motorul va tine MULT mai putin,si nu vei trece in veci un test RAR.Iar costul va fi destul de mare.

Un kit turbo costa cel putin 5.000 EURO.Adaugandu-i la cei ~9.000 cat costa masina ta,ies 14.000 EURO.De banii aia luai direct Corsa GSI cu 125 CP,frane si suspensii adecvate,si care nu statea mai mult in service decat pe strada.

Masini de genul asta nu are rost sa le modifici.Tot lente vor fi,chiar si dupa modificari,si in plus o sa vezi ca daca aduni toti banii dati mai bine luai una mai rapida din fabrica.O fi frumos sa visezi la Skyline de 1.000 CP,dar de la Symbol 1.4 turbo pana acolo e cale lunga.
Race is offline   Reply With Quote
Old 01-03-06, 22:05   #18
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default

pai, masina am mostenit-o...nu e greu sa te nasti cu bani...am luat 8v ca in 2004 nu era 16v la sedan(duuuh). alte probleme?
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 01-03-06, 22:09   #19
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default

si inca ceva.....daca vrei sati dovedesc ca nui lenta,mai vb...sa postez pe forum amenda de viteza de pe dn1 candva ...si apropo...tu ce masina ai?(o dacie-evident)
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 01-03-06, 22:42   #20
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Quote:
in 2004 nu era 16v la sedan
Crezi ca esti amuzant cu comentarii din astea stupide ?

Quote:
daca vrei sati dovedesc ca nui lenta,mai vb
Da,chiar vreau sa-mi dovedesti ca o masina de 1.000+ kg si 75 CP nu e lenta.Sunt curios cum o sa faci asta...

Quote:
tu ce masina ai?(o dacie-evident)
Daca stii,de ce ma mai intrebi ?! E clar din posturile mele ca nu realizez cat de incredibil de rapida e o masina de 75 CP...ar fi o mica problema,motorul ala il gasesti si pe SupeRNova,Solenza si Logan...toate fiind Dacii.

Ce am spus mai devreme nu era un atac la adresa ta,ci fapte reale.Faptul ca nu vrei sa le accepti e treaba ta,dar dintr-o masina de familie ieftina nu faci masina sport.
Race is offline   Reply With Quote
Old 01-03-06, 23:19   #21
mareus

Stage 3
 
mareus's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 101
Default

HAHAHAHAHA
e amuzant pustiul asta....abia acum am observat cati ani are....
si se si pricepe la masini....
auzi amenda pe dn1
hahahah esti tare kid !
stii care-i dn1? nu stiam eu cu cine schimbam pareri tehnice.
treci la laptic copilu....sau vino la raliul brasovului...ca tot ziceai ca ai bani, sa vezi renault-uri iuti acolo....pana-ti iei din banii lu' tata ce visezi....
spor la cheltuit lovele !
__________________
fuckin' truckdriver
mareus is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 03:08   #22
SUN

Presedinte SUN RACERS

Stage 5
 
SUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 667
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
Default

cum ne arata el amenzi de pe dn1 knd are 15 ani? si clio-ul ala saracu cred k nu stie ce-l ashteapta....e mashina de sacrificiu sau ce?
SUN is offline   Reply With Quote
Old 02-03-06, 11:46   #23
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default

ok baieti...bine..ma las de sportu asta! OK?? mai vb cand fac 18 ani(ca vad ca sunteti obsedati de asta) si cand imi iau o ,,masina sport,,

p.s. nu are kiar o tona-loganu are-da dace vrei tu poate sa aiba
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 21:16   #24
ursuletu

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5
Default Re: Renault Clio tuning

mar interesa sa modific si eu spolilerul,cine stie
ursuletu is offline   Reply With Quote
Old 21-03-07, 13:18   #25
javachris

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
Default Re: Renault Clio tuning

Fratzilor, raportu masa-putere conteaza foarte mult, chiar daca uni poate o sa strambe din nas. Nu o sa faca niciodata un Logan 1.4 8V un Clio 1.4 8V pt ca intr-ul fel trag 75CP pe cele 915 Kg ale lui Clio (ata scrie la cartea tehnica) si in alt fel 1.200 Kg ale unui Logan. Asa ca wake up !
Clio este o masina foarte rapida(nu comparam aici cu sport, vorbim de masini de strada cu motoare de plecat in concediu). Am mers si cu masini de 100CP care nu trageau asa de bine ca un Clio. Daca ii pui si o benzina Racing nu ai treaba, fuge de rupe. Iar cat de tuning, cu un chip tunning de 200Euro si un filtru de aer sport de vre-o 50 Euro scotzi un 90 CP din motorul ala. Mai mult decat suficient pt pretentiile unui Clio Sedan, adica te potzi duce cu 200Km/h pe autostrada
javachris is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 09:45   #26
KAB

Stage 5
 
KAB's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of:
[RENAULT]
[Toyota]
Default Re: Renault Clio tuning

Si la un 1.5 dci cu cip scoti in jur de 107 cp si cuplu undeva la 200 n/m, asta inseamna ca scoti 0-100 km/h undeva la 10 sec, iar dac mai pui si un filtru sport...merge bine....
KAB is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 10:29   #27
stoica cristian

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 50
Default Re: Renault Clio tuning

praguri si adaosuri pe bari iti pot face eu din fibra de sticla!de asemenea mai am si o larga gama de eleroane si pleoape pt faruri!problema este ca eu am atelierul in craiova!suna-ma daca ai nevoie de ulterioare informatii la 0769585205 CRISTIAN!
stoica cristian is offline   Reply With Quote
Old 02-02-10, 15:10   #28
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Renault Clio tuning

si peste topicul asta au trecut 3 ani...
miliady is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -