Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-09-06, 12:16   #16
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

poftim....
Attached Files
File Type: avi lr_casa_poporului_9.avi (1.92 MB, 221 views)
File Type: avi lr_casa_poporului_57.avi (1.95 MB, 151 views)
nepotu is offline  
Old 12-09-06, 13:50   #17
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Cati ani ai mah aplaudaciule?
Conduci vreun VR6 si ai senzatia ca e performant?Te invit la o cursa cu un motor de opel de 2000 sa vezi cam ce iti fac - dar sa iti iei si banii de alocatie pe vreun an de zile pacaliciule.
Am avut masini cat nu ai avut tu biciclete.
Si vezi cum vorbesti................


Quote:
Originally Posted by nepotu View Post
cine te-a mintit frate k n-ai ce sa scoti din ele??? cred k nu stii ce vb....ce motoare ai avut frate pe masinile alea 6 pe kre le-ai avut???diesel sau ce??
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline  
Old 12-09-06, 17:12   #18
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Chiar nu vreau sa va certati. Apreciez parerile voastre in egala masura.

Mie mi se pare ca masina mea merge cel mai bine si e cea mai frumoasa (chiar daca nu e chiar asa) pentru ca mi-e draga.
Motorul merge super si e tare infigareata (benzina-1800) desi are tare multi km la bord. Am ceva probleme cu frinele si chiar acum e in service sa le rezolv dar pe general sint multumita de ea. Trebuie tinut cont ca am avut o Dacie inainte.
Vreau sa umblu in special la partea estetica - exterior si pe urma un sistem audio atit de puternic de sa sara de pe roti la basi puternici.
Dupa mine as tot investi in ea chiar daca imi fac datorii dar nu as vrea sa-mi para rau ca nu am luat un opel calibra sau altceva. As mentine investitia in limite rezonabile.

Laura
CED is offline  
Old 12-09-06, 17:24   #19
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Tocmai aste te intrebam.
E o masina ok ca styling dar nu ca performante ale motorului.
Ai motorul de 1,8 - asta inseamna 90 cai sau 75 cai.Inclin sa cred ca e motorul de 90 cai la care nu ai ce sa ii faci.Motoarele cele mai tari sunt cele VR6 care au 174 cai de fabrica - le poti face un tuning agresiv si lor dar te costa ENORM(ideal este sa montezi un sistem turbo).Ai mai sus cateva idei pt ati face masina cum vrei tu din punct de vedere al exteriorului si interiorului.
Multa bafta iti doresc.
maryo is offline  
Old 12-09-06, 17:51   #20
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Trebuie sa te intreb MARYO - asa ca sa ma pregatesc sufleteste - ai avut mari probleme cu gropile si alte denivelari din cauza spoilerelor si a pragurilor foarte joase?
CED is offline  
Old 13-09-06, 05:48   #21
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Tuning pentru vw golf III

cred ca ar fi bine sa-mi schimb numele de pe forum, nu am fost pe faza la inceput.

intrebare: are politia ceva de comentat despre tobele sport?
CED is offline  
Old 13-09-06, 09:10   #22
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Quote:
Originally Posted by maryo View Post
Cati ani ai mah aplaudaciule?
Conduci vreun VR6 si ai senzatia ca e performant?Te invit la o cursa cu un motor de opel de 2000 sa vezi cam ce iti fac - dar sa iti iei si banii de alocatie pe vreun an de zile pacaliciule.
Am avut masini cat nu ai avut tu biciclete.
Si vezi cum vorbesti................

bai baietzash cu 6 golf 3....esti pulbere....mare racer te vezi...taci draq cu opelu tau de ***....toata lumea pe kre o intrebi stie k vw golf a facut istorie cu motoarele lui...da ce sa stie un amator de masini k tine ma.....si ai grija u cum vb *** cu ochi ce esti....ma pis pe cursa ta si pe banii tai k in acest moment nu dispun de un vr6 da m-as fii bagat la cursa si cu un 16v....n-ai nici o sansa......asa k mai usor cu jignirile astea fara rost....amaratule....zat....cat despre tine laura pot spune k politia are un cuvant de zis in problema tobelor sport....poti sa ramai fara talon....dak ezi masina de garda mergi sub turat...sfat prietenesc....!!!!
nepotu is offline  
Old 13-09-06, 09:12   #23
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

m-as da cu u si cu un golf 2 gti ma marlanule....gti...16v.....G60...sau vr6....n-ai nici o sansa cu opelu tau de 2000...))))
nepotu is offline  
Old 13-09-06, 09:17   #24
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Quote:
Originally Posted by maryo View Post
Tocmai aste te intrebam.
E o masina ok ca styling dar nu ca performante ale motorului.
Ai motorul de 1,8 - asta inseamna 90 cai sau 75 cai.Inclin sa cred ca e motorul de 90 cai la care nu ai ce sa ii faci.Motoarele cele mai tari sunt cele VR6 care au 174 cai de fabrica - le poti face un tuning agresiv si lor dar te costa ENORM(ideal este sa montezi un sistem turbo).Ai mai sus cateva idei pt ati face masina cum vrei tu din punct de vedere al exteriorului si interiorului.
Multa bafta iti doresc.

174 de cai singuru vr6 este??? esti praf....e 2.8 174...si 2.9 190.....asa ciocu mic.....s-a gasit expertu sa vb de golf ma....
nepotu is offline  
Old 13-09-06, 09:17   #25
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Daca esti asa tupeist bah cacat cu ochi hai sa ne vedem diseara undeva si discutam acolo.....
Vezi ca de opelul "de cacat"de care vorbesti fug destui de multi.
Astept PM de la tine sa te vad daca ai sange in veioza si daca vii sa ne dam....



Quote:
Originally Posted by nepotu View Post
m-as da cu u si cu un golf 2 gti ma marlanule....gti...16v.....G60...sau vr6....n-ai nici o sansa cu opelu tau de 2000...))))
maryo is offline  
Old 13-09-06, 09:39   #26
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

E normal daca iti cobori masina sa ai grija la gropi.
Din pacate cum tot Bucurestiul e praf trebuie sa ai grija.



Quote:
Originally Posted by Laura Enache View Post
Trebuie sa te intreb MARYO - asa ca sa ma pregatesc sufleteste - ai avut mari probleme cu gropile si alte denivelari din cauza spoilerelor si a pragurilor foarte joase?
maryo is offline  
Old 13-09-06, 10:13   #27
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Vezi ca ai 16 ani fraierica - de aia esti luat de val.
Cumpara mai intai masina,ia-ti carnet si mai vorbim.Banuiam ca esti copil dar pe deasupra mai esti si prost si habar nu ai sa vorbesti.
Poate ne intalnim la curse pe 16 - sa te vad atunci daca mai ai atat tupeu.....





Quote:
Originally Posted by nepotu View Post
m-as da cu u si cu un golf 2 gti ma marlanule....gti...16v.....G60...sau vr6....n-ai nici o sansa cu opelu tau de 2000...))))
maryo is offline  
Old 13-09-06, 10:24   #28
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

nepotu ... nu t mai lua asa.. cu maryo.. ca stie el ce zice... si calibra asta de 2000 trageee ffffff grav :P (ps: frumos concertu din seara aia ... dp stefan cel mare :P )


si maryo.. nu`i mai da atata atentie.. la tot ce zice toata lumea
__________________
1989 BMW E30 Alpine Weiß 4doors II
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic1528_2.gif
GolfuletzS is offline  
Old 13-09-06, 12:04   #29
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Frate.......aici scrie toata lumea fara sa stie ce spun.
Cineva a cerut o parere si i-am dat-o din experienta.Am avut Golf-uri,imi plac ca masini de orash dar ca SPEED nu sunt cine stie ce.
Exista masini tari - VR6 TURBO dar te costa de te ingrozesti.......
Iar cu "nepotu" - ar face bine sa cunoasca un om si dupa aia sa arunce cu noroi - sa isi vada lungul nasului la 16 ani si sa vada ce si cum vorbeste.Eu stiu ca acum umbla hormonii cum vor ei dar nici nu ma las calcat in picioare de unu care nu a calcat odata o pedala de acceleratie dar in schimb stie sa vorbeasca de performante si curse.
E usor sa vorbesti de masinile altora atata timp cat nu ai cumparat un cauciuc pentru tine si chestia asta ma enerveaza la culme.
salut
maryo is offline  
Old 13-09-06, 12:05   #30
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

http://www.carpi.ch/net/
Un Site care arata ce poate face un VR6 Turbo -dar nu uitati nici banii care trebuiesc investiti in ea.............
maryo is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -