Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-09-06, 09:01   #1
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Wink Tuning pentru vw golf III

Am un vw golf III si vreau sa arate super. Vreau sa ii montez eleron, spoiler fata, spate, praguri si neaparat o toba sport, chestii de genul asta si orice ar arata bine. Am nevoie de sfaturi de la cei care au experienta in domeniu.

Atasez poza de acum si cum vreau sa arate,

Laura
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	new-0.jpg
Views:	453
Size:	96.1 KB
ID:	148784   Click image for larger version

Name:	new5-0.jpg
Views:	639
Size:	96.7 KB
ID:	148785  
CED is offline  
Old 08-09-06, 20:55   #2
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

buna...as putea sa-ti dau niste idei poate te ajuta cu ceva.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P7140002.jpg
Views:	384
Size:	104.8 KB
ID:	148977   Click image for larger version

Name:	P7090043.jpg
Views:	586
Size:	181.7 KB
ID:	148978   Click image for larger version

Name:	Syncro_10.jpg
Views:	428
Size:	118.3 KB
ID:	148979  

Click image for larger version

Name:	Syncro_23.jpg
Views:	330
Size:	199.8 KB
ID:	148980   Click image for larger version

Name:	Syncro_15.jpg
Views:	260
Size:	100.2 KB
ID:	148981  
nepotu is offline  
Old 08-09-06, 20:58   #3
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

dak vrei intra la thread-ul asta...gasesti foarte multe...

https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/22325-poze-vw-golf-dream-cars.html
nepotu is offline  
Old 08-09-06, 20:59   #4
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

yo cred k ai putea sa incepi cu niste jante mai deosebite....si o toba sport...
nepotu is offline  
Old 11-09-06, 09:27   #5
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Iti multumesc pentu sugesti.
Ai dreptate cu jantele dar m-am grabit cind le-am luat si acum imi pare rau. Sint Borbet CB de 14", macar de luam de 15" aratau altfel. As putea sa le vind si sa iau mai mari cu cauciucuri subtiri. Toba sport este programata dar nu stiu cum sa aleg una care suna super dar nu neaparat foarte tare. (nu vreau sa trezesc toti vecini cind vin acasa tirziu )
Chiar astazi imi monteaza amortizoare noi si o sa incerce sa scurteze din telescoape, poate ca nu o sa mai arate rotile asa mici.
Daca mai ai idei despre ce vreau sa fac sau daca sti firme care pun in practica ideile. (nu neaparat in Bucuresti)
CED is offline  
Old 11-09-06, 10:12   #6
vdub

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,749
Default Re: Tuning pentru vw golf III

buna.
pt toba ai putea sa incerci de la fk.costa in jur de 3-4 mil (depinde de la cine o iei ) si are si silencer. daca nu te satisface sunetul il poti demonta.ia pt roti eu personal ma gandesc sa imi pun unele pe 16`.dar se vad si pe 15` cu cauciuc de 205/50/15 (asa am eu momentan pe mashina).oricum mai intai trebuie montate suspensiile shi deabia porma iti alegi rotile.
best regards
edi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	4.jpeg
Views:	94
Size:	5.9 KB
ID:	149726  
vdub is offline  
Old 11-09-06, 14:19   #7
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Quote:
Originally Posted by rac3mast3r View Post
buna.
pt toba ai putea sa incerci de la fk.costa in jur de 3-4 mil (depinde de la cine o iei ) si are si silencer. daca nu te satisface sunetul il poti demonta.ia pt roti eu personal ma gandesc sa imi pun unele pe 16`.dar se vad si pe 15` cu cauciuc de 205/50/15 (asa am eu momentan pe mashina).oricum mai intai trebuie montate suspensiile shi deabia porma iti alegi rotile.
best regards
edi

frate iti spun yo k nu se compara nimic cu o toba de carbon....100 de euro da face k subaru....te unge pe suflet....cea mai buna alegere....credeti-ma.....
nepotu is offline  
Old 11-09-06, 14:20   #8
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Quote:
Originally Posted by Laura Enache View Post
Iti multumesc pentu sugesti.
Ai dreptate cu jantele dar m-am grabit cind le-am luat si acum imi pare rau. Sint Borbet CB de 14", macar de luam de 15" aratau altfel. As putea sa le vind si sa iau mai mari cu cauciucuri subtiri. Toba sport este programata dar nu stiu cum sa aleg una care suna super dar nu neaparat foarte tare. (nu vreau sa trezesc toti vecini cind vin acasa tirziu )
Chiar astazi imi monteaza amortizoare noi si o sa incerce sa scurteze din telescoape, poate ca nu o sa mai arate rotile asa mici.
Daca mai ai idei despre ce vreau sa fac sau daca sti firme care pun in practica ideile. (nu neaparat in Bucuresti)

nici o problema....dak te mai pot ajuta cu ceva....just ask... ....si crede-ma k o toba de carbon e cea mai buna alegere.....acuma depinde si de gusturile tale.....
nepotu is offline  
Old 11-09-06, 15:29   #9
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Tuning pentru vw golf III

unde gasesc toba de carbon si in ce consta diferenta fata de cele de inox. Imi place sa sune super dar nici chiar sa fuga politia dupa mine.
Am gasit pe www.***************** tot felul de chesti si mi-a atras atentia o toba sport - Powerful Marmittezara. O sa mai studiez - nu ma mai grabesc ca si cu jantele. Apropo pe ce vrei sa pui jante de 16" Edi? Pot aparea probleme daca pui jante mai mari. In talonul meu scrie 13".
Va multumesc pentru idei.
Laura
CED is offline  
Old 11-09-06, 15:46   #10
vdub

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,749
Default Re: Tuning pentru vw golf III

vreau sa le pun pe golful 3 gti ce il detin.
cu talonul nu e o mare problema - iti faci o programare la rar shi se face mentiune pe talon.nu iti recomand tobele powerful.am avut eu pe o calibra shi
se auzea cam ciudat ( dezamagitor ). nu se compara cu restul. eu zic ca sa te orientezi spre fk ( carbon sau nu )
vdub is offline  
Old 11-09-06, 20:18   #11
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Tuning pentru vw golf III

ok, Edi, dar unde gasesc in Romania toba sport fk?
ce culoare are opelul calibra (intotdeuna mi-au placut) - cred ca merge super.

nu vi se pare ca site-ul acesta merge imposibil de greu?
Laura
CED is offline  
Old 12-09-06, 09:59   #12
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

toba de carbon dak vrei sa auzi cum face uitete la un filmuletz cu un subaru.........si iti faci o idee....fk sau borla punetzi dak iti pui....yo unu as opta pt borla...
nepotu is offline  
Old 12-09-06, 11:51   #13
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: Tuning pentru vw golf III

da-mi un link pentru filmulet cu subaru
Abia astept sa fac modificarile la masina dar mai bine studiez si ma gindesc bine.
Nu prea am experienta si nu prea sint luata in serios la magazinele de piese.
CED is offline  
Old 12-09-06, 12:01   #14
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Am avut 6 Golfuri 3 dintre care vreo 3 erau preparate destul de dragutz.
Te va costa destul de mult sa o aranjezi asa cum trebuie - si vorbesc aici sa iti cumperi de la firme consacrate ceea ce trebuie.
Vrei sa ai doar tuning optic sau vrei si performante?Nu vreau sa te dezamagesc dar la performante nu prea ai ce sa scoti din ele decat cu foarte foarte multi bani.
Ai mai jos o masina care are suspensie Koni si un chit de spoilere Rieger - a fost masina mea.Pentru interior am optat pentru MOMO.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	p3.jpg
Views:	340
Size:	118.1 KB
ID:	150083   Click image for larger version

Name:	p4.jpg
Views:	392
Size:	112.0 KB
ID:	150084   Click image for larger version

Name:	p5.jpg
Views:	285
Size:	126.2 KB
ID:	150085  

__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline  
Old 12-09-06, 12:10   #15
nepotu

Stage 4
 
nepotu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 251
Default Re: Tuning pentru vw golf III

Quote:
Originally Posted by maryo View Post
Am avut 6 Golfuri 3 dintre care vreo 3 erau preparate destul de dragutz.
Te va costa destul de mult sa o aranjezi asa cum trebuie - si vorbesc aici sa iti cumperi de la firme consacrate ceea ce trebuie.
Vrei sa ai doar tuning optic sau vrei si performante?Nu vreau sa te dezamagesc dar la performante nu prea ai ce sa scoti din ele decat cu foarte foarte multi bani.
Ai mai jos o masina care are suspensie Koni si un chit de spoilere Rieger - a fost masina mea.Pentru interior am optat pentru MOMO.

cine te-a mintit frate k n-ai ce sa scoti din ele??? cred k nu stii ce vb....ce motoare ai avut frate pe masinile alea 6 pe kre le-ai avut???diesel sau ce??
nepotu is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -