29-08-10, 14:36
|
#61
|
 Stage 4
Join Date: Jun 2010
Posts: 261
|
Re: Decapotabila
fff tare masinuta!! felicitari proprietarului  ! sunt curios de la ce masina sunt jantele, ca sunt ff frumoase, dar mai mult ca sigur ca trebuiesc facute adaptari...
|
|
|
31-08-10, 21:38
|
#62
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,453
Member of: [Oltcit] [4Rally]
|
Re: Decapotabila
de smart par a fi,distanta mica intre prezoane
|
|
|
01-09-10, 05:31
|
#63
|
Stage 3
Join Date: Jan 2010
Posts: 121
|
Re: Decapotabila
Arata intr-un mod deosebit,felicitari!Exista si un dar:i-ar fi stat mai bine cu aspect cat mai stock!
|
|
|
01-09-10, 05:49
|
#64
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
|
Re: Decapotabila
Toate bune si frumoase dar cīnd te prinde ploaia cu asta, ce faci?
Deschizii umbrela?
Undei prelata de īnchidere (capotare) ?
|
|
|
01-09-10, 12:54
|
#65
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of: [Moderators] [Oltcit] [Fiat]
|
Re: Decapotabila
Quote:
Originally Posted by CyberCSX
Toate bune si frumoase dar cīnd te prinde ploaia cu asta, ce faci?
Deschizii umbrela?
Undei prelata de īnchidere (capotare) ?
|
Asta nu e masina de mers pe ploaie cu ea  tre' sa fii inspirat cand pleci...daca vezi nori stai acasa
|
|
|
01-09-10, 18:48
|
#66
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
|
Re: Decapotabila
Foarte de acord cu tine.
Problema īnsa, nu īn totdeauna te poti baza pe timpul probabil si te prinde undeva per drum. Īn situatia asta, ............mai lipseste samponu + buretele de baie ca ai vana pe roti si nici n-ai unde sa te ascunzi de ploaie.
Vrei sa īnoptezi la un hotel, o lasi deschisa ne-supraveghiata peste noapte?
Astea sīnt puncte negative la un "car modding" din asta.
Īn rest e foarte bine reusita.
Lucrata curat si decent, un "fun mobil retro" de nota 10.
|
|
|
02-09-10, 16:41
|
#67
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
|
Re: Decapotabila
Lasata mai jos urgent si e perfect  foarte tare oltcitu  )
|
|
|
08-10-10, 17:46
|
#68
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2009
Posts: 918
Member of: [2 Roti]
|
Re: Decapotabila
dar politia nu zice nimic in caz ca te opresc si o vad asa?
Ce sa zic,am ramas uimit cand am vazut'o,prea frumoasa.
|
|
|
14-11-10, 13:28
|
#69
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,462
Member of: [Moderators] [Virtual Tuning]
|
Re: Decapotabila
Quote:
Originally Posted by CyberCSX
Foarte de acord cu tine.
Problema īnsa, nu īn totdeauna te poti baza pe timpul probabil si te prinde undeva per drum. Īn situatia asta, ............mai lipseste samponu + buretele de baie ca ai vana pe roti si nici n-ai unde sa te ascunzi de ploaie.
Vrei sa īnoptezi la un hotel, o lasi deschisa ne-supraveghiata peste noapte?
Astea sīnt puncte negative la un "car modding" din asta.
Īn rest e foarte bine reusita.
Lucrata curat si decent, un "fun mobil retro" de nota 10.
|
E prea greu pentru tine să īnțelegi scopul acestei mașini, mai bine lasă! 
Foarte frumos lucrată, felicitări!
|
|
|
14-11-10, 14:54
|
#70
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of: [Oltcit] [DAEWOO] [SKODA]
|
Re: Decapotabila
Quote:
Originally Posted by manu_96xls
E prea greu pentru tine să īnțelegi scopul acestei mașini, mai bine lasă! 
Foarte frumos lucrată, felicitări! 
|
de ce-l critici? e doar parerea lui...
|
|
|
14-11-10, 23:01
|
#71
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,462
Member of: [Moderators] [Virtual Tuning]
|
Re: Decapotabila
Quote:
Originally Posted by darck_angel64
de ce-l critici? e doar parerea lui... 
|
Nu-l critic, īi explic doar să nu se mai chinuie să īnțeleagă rostul acestei mașini că-i e prea greu.
Dacă i-ai citi posturile omului pe forum ți-ai da seama de ce zic.
__________________
Second to a hammer , a cable tie can fix anything!
|
|
|
15-11-10, 06:53
|
#72
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of: [Oltcit] [DAEWOO] [SKODA]
|
Re: Decapotabila
Quote:
Originally Posted by manu_96xls
Nu-l critic, īi explic doar să nu se mai chinuie să īnțeleagă rostul acestei mașini că-i e prea greu.
Dacă i-ai citi posturile omului pe forum ți-ai da seama de ce zic.
|
asta ce inseamna? " ii explic doar", fiecare are dreptul la o proprie opinie obiectiva sau nu, sincer nici mie nu-mi place...
|
|
|
15-11-10, 11:03
|
#73
|
|
Oltcit Driver
 Stage 5
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of: [Moderators] [Oltcit] [Fiat]
|
Re: Decapotabila
Quote:
Originally Posted by darck_angel64
asta ce inseamna? " ii explic doar", fiecare are dreptul la o proprie opinie obiectiva sau nu, sincer nici mie nu-mi place...
|
Nici tu n-ai inteles  Omu i-a explicat mai indirect ca aia nu e masina sa pleci cu ea pe undeva cand vezi nori sau mai rau sa innoptezi la vre-un hotel...e masina de de mers vara cu ea nu cand vezi ca vine vreo furtuna...pe distante scurte gen 100 km max! Dar bineinteles pentru ca nici tie nu-ti place ii iei apararea...ca deh
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
|
|
|
15-11-10, 11:47
|
#74
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,462
Member of: [Moderators] [Virtual Tuning]
|
Re: Decapotabila
Quote:
Originally Posted by darck_angel64
sincer nici mie nu-mi place...
|
Nici mie , dar asta nu īnseamnă că nu apreciez munca. Kitsch nu e nicidecum , iar de plăcut, nu-mi place pentru că nu a păstrat linia spatelui de oltcit+ mici chestii de finisaj.
|
|
|
16-11-10, 11:34
|
#75
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,521
Member of: [Oltcit] [SEAT] [Unknown Racers]
|
Re: Decapotabila
eu in general apreciez oamenii care muncesc, deci apreciez munca, dar nu si munca in zadar....ce sens are sa faci un oltcit cabrio.....vrei cabrio iei un cabrio si daca vrei sa fie special te apuci sa il customizezi pe ala
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
|
|
|
|
|