Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 07-02-05, 21:13   #16
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default

macar loganu l-au facut cap-coada dintr-o data. in cazu alalalt au luat un clio si au lipit un portbagaj de el. pe cat e de dragut clio bicorp pe-atat e de hidos symbolu.
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"
tre is offline   Reply With Quote
Old 07-02-05, 21:46   #17
MMihai

Stage 5
 
MMihai's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,796
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[FullSpeed Racing]
Default

dar ce aveti mai cu clio symbol?? eu zic ca arata destul de bine nu-i asa Toto??
MMihai is offline   Reply With Quote
Old 07-02-05, 22:00   #18
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Quote:
macar loganu l-au facut cap-coada dintr-o data. in cazu alalalt au luat un clio si au lipit un portbagaj de el. pe cat e de dragut clio bicorp pe-atat e de hidos symbolu.
Fiecare cu parerile lui... si cu gusturile lui! Daca tie nu-ti place... na! ce sa-ti fac acum? Nu-ti cumpara! Dar daca ai ajuns sa zici ca Loganul e mai masina decat clio... fie ca e Symbol, fie ca e Bicorp... ma abtin!... Si nu neaparat ca au luat un cur si i l-au lipit... dar au facut o masina cu un portbagaj mai mare, mai utila! aaa... ca are si alte optiuni pentru a fi si mai ieftina asta e partea a doua! Dar sa stii ca mai sunt masini care sunt in mai multe variante... Iti dau si un exemplu ca sa vezi ca nu vb tampenii: Opel Vectra (care este si berlina si sport)...
Symbolu a fost facut special pentru Europa de est pentru ca in occident nu ar fi avut succes... (de ce sa cumpere francezu o berlina - cand poate sa aleaga o masina mica si usor de strecurat prin trafic... sau de ce sa cumpere francezu berlina cand poate sa cumpere un monovolum daca are nevoie de spatiu... Si iti zic... ca am vazut ce se petrece in Franta... pe strazi rar vezi o berlina)
In fine... suntem offtopic... Oricum vb lu teddy... important e sa-mi placa mie. nu unui necunoscut de pe forum!...
Imi cer scuze pt offtopic dar simteam nevoia sa imi apar cat de cat masina pe care o conduc si de care sunt multumit...
PS: eu recunosc ca nu e cine stie ce masina clio... dar barem nu e logan frate!
Pace!
__________________
Proud driver of Renault Clio and Mazda Mx5

www.rensit.ro
www.clubclio.ro
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 07-02-05, 22:28   #19
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

fara discutii clio symbol este net superior fata de logan !
din toate punctele de vedere este o masian gandita.
DnI is offline   Reply With Quote
Old 08-02-05, 13:47   #20
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default

nu mai veniti cu argumente gen 'daca nu-ti place nu-ti lua' sau 'e practica, are optiuni, e mai masina'. discutia e strict legata de aspectu exterior si nu de masina per ansamblu, citeste inc-o data toto. normal ca e mai masina ca loganu, dar loganu, cel putin din profil, arata ceva mai bine. cat despre opel, aia au gandit nitel inainte sa lipeasca portbagaju la hatchback si sa-l faca sedan.

...sa-ncercam sa nu mai fim patimasi.
tre is offline   Reply With Quote
Old 08-02-05, 19:08   #21
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Pai vino si cu argumente... de ce ti se pare tie ca portbagaju ala lipit la clio nu e gandit! ?? daca nu-ti place tie nu inseamna ca nu e gandit...
Iar in ceea ce priveste profilul, fiecare cu gusturile lui... si gusturile nu se discuta...
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 08-02-05, 20:49   #22
M_I_H_A_I

Stage 2
 
M_I_H_A_I's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 54
Default

lasati mah offtopicul aici se discuta de primul tuning oficial la o masina romaneasca, poate unii sunt chiar interesati de aceasta stire, care inseamna un pas inainte pt industria romaneasca (chiar daca iar o sa sara lumea ca degeaba faci tuning la cazan, ca e naspa, ca e pe aici si pe dincolo...)
faceti si voi topic separat Logan vs. Clio daca vreti, chiar daca este un pic fortata comparatia
M_I_H_A_I is offline   Reply With Quote
Old 08-02-05, 23:20   #23
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default

ok gata, piua.

asga: toto da tu tot mi-ai scos vorbe.
tre is offline   Reply With Quote
Old 09-02-05, 09:26   #24
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

am deschis topic la versus... putem sa continuam discutia acolo... ca sa nu mai fim in offtopic...
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 09-02-05, 11:51   #25
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Am vazut la Tv niste poze cu dacia logan break, papuc si inca una gen liberta
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 09-02-05, 11:55   #26
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

da, logan break parca era ceva gen laguna 2 break in miniatura iar liberta un fel de fabia combi. si papucul parca era felicia papuc!
teddy is offline   Reply With Quote
Old 14-02-05, 11:19   #27
CT-05-DGP

Stage 2
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 63
Default

Pt baiatu care are renault-ul ala BOD ...clio symbol e cea mai urata masina de pe piata la ora actuala si vrei sa-ti mai zic ceva ..unde lucrez eu imi trec prin mana dacia solenza sau logan pt export si toate renault-uril de import...stii unde fabricata masina ta ...in turcia fratioare si solenza merge mai bine k symbol te intele k fiecare isi lauda masina ...turcu oricum nu face treaba buna
CT-05-DGP is offline   Reply With Quote
Old 14-02-05, 11:21   #28
CT-05-DGP

Stage 2
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 63
Default

si cat despre tuningul oficial al logan-ului eu cred k va fi ok ...daca as avea logan si ceva banuti ...ar iesi eva ff frumos
CT-05-DGP is offline   Reply With Quote
Old 19-02-05, 16:19   #29
oache81

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 92
Default

Ma da ce e atata Logano-manie in tara asta.Cum sa fie ma mai buna solenza decat clio?.De cand stiu ce e aia o masina,exista 2 optiuni: dacie sau altceva.In categoria altceva se inscriu toate masinile care nu se cheama dacie,si numai din asta rezulta ca sunt mai bune ca dacia.In celebrele taxi-uri solenza nu incapeam decat cu genunchi la piept,solenza are abateri de 20 KM la ora cand iti arata viteza,e mai necontrolabila ca orice masina,plus m-a amuzat la culme cand am facut scoala de soferi.Mai intai am facut pe cielo dupa 10 sedinte am trecut pe solenza.Solenza care avea 900 KM proaspat iesita de la colibasi,cu dubla comanda.La a 2-a sedinta pe solenza instructorul a zis sa mergem pana la el la tara,drum de 3 ore ,un coleg de scoala la dus si eu la intors.S-a suit colegu la volan,a luat o groapa ,au sarit toate sigurantele.A deschis instructorul usa aia de la tabloul de sigurante si au cazut toate pe jos,si pe urma chinuie-te sa le potrivesti.Evindet ca n-am reusit sa le punem la loc exact cum trebuia asa ca semnalizarea se facea cu o cobinatie intre avarii,semnalizator si stergator,insa dupa inca o groapa si cu ajutorul unei bucati de metal de la bricheta mea s-a rezolvat.Pe urma de ce cand se intampla un accident Dacia vs alta masina,dacia iese mai mereu cea mai sifonata?.Am un prieten cu Logan ii consuma 13-14 in oras si are motor de 1.4.Mai rar am vazut masina care sa consume atata in oras cu motor de 1.4.Si masina nu este defecta,consuma atat de mult doar pentru ca e dacie.Aceste dezavantaje sunt descoperite mai mereu de cei care sunt incantati ca au cumparat o masina zic ei buna si ieftina,dar din pacate sunt unii care afla asta riscandu-si viata,cu masini la care se rupe directia,cad sigurantele la prima groapa,li se exfoliaza vopseaua la prima spalare cu jet,le ploua in portbagaj,astea sunt defecte de fabricatie,nu optiuni lipsa ca sa faca masina mai ieftina.Nu mai zic de celebrul cric.Daca se baga vreunu sub masina si ii cadea loganu in cap?.Sau ii lua foc masina de la cablurile alea trase prea aproape de motor?.In primul rand cand iti cumperi o masina trebuie sa ai grija sa fi in siguranta si pentru tine si pentru cei din jurul tau,si dacia nu prea exceleaza la capitolul asta.Si pentru aia care merg cu 180 cu solenza,am testat cu radarul de la herastrau,la 90 pe ceas aveam 69 in realitate.Deci merge cu 138 cand va arata voua 180.
__________________
C4 2.0 HDI Vtr Pack Rosu Lucifer
oache81 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-05, 19:55   #30
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Oache la chestia cu ceasurile mai bine taceai...In rest nu comentez.Dar de ce s-a ajuns de la tuning la Logan la asa ceva? Iar prea multe patimi...
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -