Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-06, 20:56   #31
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

Hai k imi place ce faci,man. Daca treburile imi ies, la anul am sa-ti calc pe urme.Eu ma gandeam ori Lastun ori Oltcit.Cand ti-am vazut proiectul mi-ai atras atentia. Nasol e ca se mai gasesc oameni fara creier care sa zica vorbe descurajatoare, dar nah. Nu toata lumea tine cu tine. Multa bafta in ceea ce faci si sa fie totul bine!
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 02:11   #32
CT 03 NMX

Stage 1
 
CT 03 NMX's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 23
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

fratilor unde gasesc si io niste jenti pe 12-13 asa la preturi ca pt lastun ?
CT 03 NMX is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 13:41   #33
dracushorul

Stage 4
 
dracushorul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default

multa bafta la tunareala........proiectul cred k o sa dureze o gramada d timp....dar dak u crezi cu adevarat k o sa iasa ok inceark.....dak t tzine buzunarul punei partzi din fibra d carbon k sa fie ushoara....nishte jentzi mici dar bune.....motorul schimbat complet......shi vezi u cei mai lipseshte

o sa iasa bine ......multa bafta......nu t grabii sa cumperi piese proaste shi ieftine......cumpara ceva mai scump shi mai bun

inceark sai pui bari shi praguri in genu wrc....sa para mai mare mashina

Last edited by Gabi; 01-08-06 at 01:06.
dracushorul is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 16:43   #34
dipsy_007

Stage 4
 
dipsy_007's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 270
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

moama...bielea ideea.....si chiar e tare.....nu vezi prea multe p strada.....nici normale....ce sa mai zik d modificat.....bv....esti tare.......bafta in continuare ........
dipsy_007 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-06, 23:25   #35
CT 03 NMX

Stage 1
 
CT 03 NMX's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 23
Talking

Maine imi mai iau un lastun pt. piese vreau sa imi schimb amortizoarele si o sa iau si scaunele de la ala ca sunt modificate au spataru mai inalt gen sparco

Si trebuie sa schimb si carcasa la cutie sau cel putin capacu de sus ca are filetu de la prezoanele de prindere de la tampon stricat si motoru meu sta doar in 2 tampoane si daca ma infig putin il el la demaraj sau la marsalier se plimba pe sub capota si in plus tremura toata masina

Dati-mi si mie o idee cum sa imi antifonez motoru ca se aude prea tare acopera si muzica si tot vreau sa ii mentin sunetul din esapament nu din motor
Mai am un lastun e a lu bunicamiu si ala e silentios si nu are nimik diferit fata de al meu , de cand l-am cumparat se aude tare

Last edited by Gabi; 01-08-06 at 01:07.
CT 03 NMX is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 00:00   #36
Vladutzzz_sv

Stage 5
 
Vladutzzz_sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 734
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

Incearca un motor de Suzuki Swift.....o culoare turbata....jante....interor piele si ceva muzica si garantat vei atrage atentia.....
Este o masina in care merita sa bagi mai mult decat face....si daca e facuta cu cap iese chiar ceva misto si nu prea des intalnit....
Bafta in continuare si te asteptam cu poze....
__________________
vand audi a6, 2.5tdi, 2001, full fara piele acte valabile belgia
vand audi a4, 1.9tdi, 2002, full(mici probleme la navigatie), cutie dsg, volan dreapta
vand renault twingo fara acte
preturile sunt negociabile
contact 0742859363, ymess vladutzzz_sv
Vladutzzz_sv is offline   Reply With Quote
Old 01-08-06, 00:45   #37
CT 03 NMX

Stage 1
 
CT 03 NMX's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 23
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

Si ce sa ii fac sa imi stea pe strada ca e c-am usoara are 500kg
Pe DN daca trece un tir pe langa mine ma impinge de pe drum tre sa incetinesc mi-a zis cineva sa ii fac contragreutati pe ulei
Daca avei idei impartasitile
CT 03 NMX is offline   Reply With Quote
Old 08-08-06, 18:38   #38
lagdryan v6

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 550
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

pune-i motor de motcicleta de 600- 1000cmc ,un eleron pe spate un spoiler fata cit mai aproape de sol podea plata inclusiv pt motor cu uleiul las-o balta mai rau faci decit bine te dai de-a dura numai decit dc nu sint pline ochi fara nici o bula de aer asa mai bine o umpli cu nisip decit cu ulei de fenomenul asta nu sa scapi chiar dc o ingreunezi

Last edited by lagdryan v6; 08-08-06 at 18:40.
lagdryan v6 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-06, 19:03   #39
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

Bancuri

– Ce se intampla cu un Lastun cand i se face plinul? – I se dubleaza valoarea.

– De ce nu te lasa la PECO sa pui benzina in Lastun? – Este interzis in recipiente de plastic.

– De ce ai nevoie daca doua Lastunuri fac accident? – De un faras si o matura...

– De ce se Lastunurile se vindeau mai bine la sfarsitul lunii Martie? – Urma 1 aprilie...

– Care e cea mai mica piesa dintr-un Lastun? – Creierul proprietarului...

Merge Bula cu taica-su la plimbare intr-un Lastun. La un moment dat, intreaba Bula: – Tata, tata, chestia aia din dreapta este Marele Zid Chinezesc? – Nu, Bula, aia este bordura...'
Jurnalul National



si ca sa fiu on-topic, proiectul e destul de interesant, nu vezi multe pe strada.Sfatul meu este sa ii faci un rollcage la masina sa o intaresti putin in caz de accident ca e destul de periculos si viata e mai importanta decat un motor de golf,suzuki sau ce s-a mai recomandat pe aici

bafta cu proiectul
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 10-08-06, 19:23   #40
bogdan C.E.T.

Stage 5
 
bogdan C.E.T.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

va zic eu ca ii trebuie motor. da'o dracu de cusca ca nu are nevoie, nu are probleme de stabilitate. va zic eu, ca ct03nmx e varmiu si am mers cu lastunu.
bogdan C.E.T. is offline   Reply With Quote
Old 10-08-06, 19:38   #41
alexutzzz_hdn

Stock
 
alexutzzz_hdn's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

heheh kiar vrei sa o duci la muzeu.
alexutzzz_hdn is offline   Reply With Quote
Old 10-08-06, 19:52   #42
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

Quote:
Originally Posted by CT 03 NMX
Dati-mi si mie o idee cum sa imi antifonez motoru ca se aude prea tare acopera si muzica si tot vreau sa ii mentin sunetul din esapament nu din motor
Mai am un lastun e a lu bunicamiu si ala e silentios si nu are nimik diferit fata de al meu , de cand l-am cumparat se aude tare
Nu cred ca este de actualitate dupa mai bine de o luna,insa mai prin si altii ideea.
Exista la depozitele de materiale de constructii foaie de burete, groasa de 1 cm, placata cu folie de aluminiu,se vinde la metru.
Plachezi atit capota ,cit si partea superioara a planseului pedalier pina la nivelul capotei atit in interior cit si in interior sub bord atit cit iti permite spatiul.
Se lipeste excelent cu mastic pt. lipit parbrizele.Cu prenadez se topeste,cu aracet se dezlipeste la umed.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 10-08-06, 20:43   #43
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

super tare https://forum.4tuning.ro/attachment.p...4&d=1153753209 numa noapte sa te plimbi cu el politia ce zice?)
STREET is offline   Reply With Quote
Old 16-08-06, 00:01   #44
D3ATH

Stage 2
 
D3ATH's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

stii tu la 14 ani c e aia stabilitate??lol!!!!!=))
D3ATH is offline   Reply With Quote
Old 16-08-06, 01:37   #45
bogdan C.E.T.

Stage 5
 
bogdan C.E.T.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Default Re: Dacia Lastun in primele modificari

sorry tau de offtopic:


mai ia un morcov sa rozi ca sa fi stabil.
bogdan C.E.T. is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -