Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-11, 22:38   #301
mojoOOo

Stage 4
 
mojoOOo's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 289
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Frumoasa asta mica.
mojoOOo is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 17:26   #302
cata.tatuc

Stage 5
 
cata.tatuc's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 559
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by roli View Post
forta frate nu gluma

asteptam vremea buna sa pape un vr6 la pranz
man vr6 le il papi si cu b16!!!asta mica tre sa papeee un tdii dala nervos de aici de la bv!!!
cata.tatuc is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 23:43   #303
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Asa este nu am ce face cu vr6 este pentru b16 nui de categoria mea eu am dat rolbaru jos cine al vrea este de vanzare am revopsit toata podeaua am dato cu lac am schimbat mocheta ca era cam arsa cea veche si maine va arat si noile frane discuri de 282 de rovar zr 160 noi placute noi si etrieri de FN2 CIVIC TYPE R sa vedem maine diferenta ca maine vin placutele sau nimerit perfect si discurile si etrierii ,ambreiaju inca nu a ajuns astept sa vina si intre timp o sa comand si radiator cu ventilator slim K TUNED este perfect si vine si cu furtune si coliere ca sa facem masina cum trebuie .
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 15:03   #304
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by cata.tatuc View Post
man vr6 le il papi si cu b16!!!asta mica tre sa papeee un tdii dala nervos de aici de la bv!!!
asteptam sa iasa si tdi-ul si sa termina si el masina complet si vedem ce si cum!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 16:10   #305
Toyboy

Stage 5
 
Toyboy's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 368
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

buna combiantia de frane sa pui ceva poze
Toyboy is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 16:30   #306
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
asteptam sa iasa si tdi-ul si sa termina si el masina complet si vedem ce si cum!
la ce tdi ai e cam greu dar om vedea
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 17:48   #307
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
la ce tdi ai e cam greu dar om vedea
pentru toate restu exista un s2000 supra alimentat
roli is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 18:32   #308
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by roli View Post
pentru toate restu exista un s2000 supra alimentat
Ca bine zisasi ROLI
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 19:15   #309
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by roli View Post
pentru toate restu exista un s2000 supra alimentat
sa pastram o decenta in limitele tdi-ului ok ))))))))) s2000 turbo pt ursi turbo nu pt necajiti ca mine cu motor de tractor!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 19:21   #310
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

nu imi fac probleme ca ar pierde civicu

pacat ca e departe de noi ca as vrea sa se dea cu un ford gt de curiozitate ca tipu zice ca imi bat joc de el cand iam zis sa se dea cu un 1.8 turbo
https://www.youtube.com/watch?v=y0C3hbZbtco
__________________
roli is offline   Reply With Quote
Old 19-05-11, 23:55   #311
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

as zice ceva...dar ma abtin... bafta
ruller is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 19:50   #312
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
as zice ceva...dar ma abtin... bafta
Poti sa zici ce vrei eu cand mam dat cu tine nu aveam ambreiaj de fapt aveam dar se anmoaie nu stiu de ce si patineaza rau si era ud jos si aveam si paradele pt cine stie pe ploaie sant cele mai rele cauciucuri dar mai avem ocazia sa ne vedem si nu stiu pe unde scoti camasa pana acum esti mai bun daca esti baiatu de la Arad si nu te confund cel cu ZUZ ? bafta si tie ai o masina buna .
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 21:35   #313
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Poti sa zici ce vrei eu cand mam dat cu tine nu aveam ambreiaj de fapt aveam dar se anmoaie nu stiu de ce si patineaza rau si era ud jos si aveam si paradele pt cine stie pe ploaie sant cele mai rele cauciucuri dar mai avem ocazia sa ne vedem si nu stiu pe unde scoti camasa pana acum esti mai bun daca esti baiatu de la Arad si nu te confund cel cu ZUZ ? bafta si tie ai o masina buna .
probleme avem toti...mie imi ramanea ambreajul jos, din cauza soarelui....sau al rulmentului de presiune ....
eu-s foarte constient ca masina ta merge mai tare...stiu ca poate mult mai bine.... dar nu poti sa zici ca nu e de clasa ta vr6-le...cand eu cu 174 de cai am scos timp asemanator cu tine...bine am inteles probleme avem toti ..dar soer ca pe viitor sa pot sa mai modific una-alta la masina, sa mearga mai tare...ca acuma daca ne dam pe uscat, is constient ca trebuie sa-mi dai..sa ai bafta !
ruller is offline   Reply With Quote
Old 20-05-11, 22:03   #314
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
probleme avem toti...mie imi ramanea ambreajul jos, din cauza soarelui....sau al rulmentului de presiune ....
eu-s foarte constient ca masina ta merge mai tare...stiu ca poate mult mai bine.... dar nu poti sa zici ca nu e de clasa ta vr6-le...cand eu cu 174 de cai am scos timp asemanator cu tine...bine am inteles probleme avem toti ..dar soer ca pe viitor sa pot sa mai modific una-alta la masina, sa mearga mai tare...ca acuma daca ne dam pe uscat, is constient ca trebuie sa-mi dai..sa ai bafta !
Mersi la fel si vorbesc serios ca nu este de mine vr6 ai sa vezi nu dau vina pe probleme doar ca masina nu era la capacitatea maxima atata tot sper sa ne vedem curand si pe uscat as prefera spor la treaba si fao sa mearga cum vrei si eu la fel si ai sa vezi ce timpi ar trebui sa scot eu dar mai am multe de anvatat ca sa pot sa scot maximum din ea sant la anceput si nam 1500 de km facuti cu ea .bafta deocamdata eu sant de vina si dupaia masina asa ca deocamdata sant un sofer mai slab pe masina asta
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 21-05-11, 00:04   #315
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
probleme avem toti...mie imi ramanea ambreajul jos, din cauza soarelui....sau al rulmentului de presiune ....
eu-s foarte constient ca masina ta merge mai tare...stiu ca poate mult mai bine.... dar nu poti sa zici ca nu e de clasa ta vr6-le...cand eu cu 174 de cai am scos timp asemanator cu tine...bine am inteles probleme avem toti ..dar soer ca pe viitor sa pot sa mai modific una-alta la masina, sa mearga mai tare...ca acuma daca ne dam pe uscat, is constient ca trebuie sa-mi dai..sa ai bafta !
vr6-ele eu il bateam cu un sfi putin umblat... pus pe cielo... si eu zic ca civicu asta cu k20 e mult.... mult.... peste sfi ....
@ marutzu, ai schimbat numerele ? sau mai e un civic la fel
__________________


Last edited by dRR-XWX; 21-05-11 at 00:07.
dRR-XWX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -