Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-11, 23:22   #256
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Multumesc la toti cei care apreciaza ce fac si sper sa facem o figura frumoasa cu masinile la Arad toti abea astept . si ma bucur cati place Adriano pentru ca daca vad cuvinte de launda din parte ta si a lui Geani si mai sant cativa care se pricep cu adevarat la masinile astea anseamna ca sant pe drumul cel bun cu asta mica spor la treaba ca mai este putin timp
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 21:31   #257
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

In afarsit am montat si al doilea scaun astazi si am pus si pompa de benzina de la fn2 si un alt filtru de benzina care suporta 4 bari sa schimbat treaba pentru ca cele de la vti suportau doar 3 bari si fn2 are 3,8 bari asa ca esta ceva diferenta au venit si bordu si cu consola timonerie de la vopsit foarte tari au iesit
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 01:26   #258
sergiu_evo

Stage 5
 
sergiu_evo's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,572
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

bravo pt rezultatu ce a iesit pana acum,nam apucat sati zictineo tot asa,multa bafta cu tot ce tiai propus.baga poze cu bordu
sergiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 24-04-11, 20:39   #259
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Osa bag am rezolvat problema cu huruitu si vibratu erau bucsile varza rau la bara stabilizatoare fata leam mai strans umpic si nu mai face dar trebuie anlocuite neaparat in rest masina se comporta mult mai bine dar sant si suparat trebuie sa pun interioru la loc pentru ARAD si nu am cum de rolbar ce sa fac sal dau jos? daca nu ma baga astia la profi am vopsit si rolbaru rosu dar mai mult mazgalit daca lam facut eu
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 25-04-11, 12:09   #260
LauX_LauX_LauX

Stage 4
 
LauX_LauX_LauX's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 182
Member of:
[Honda]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Pai cu rollbar-u in ea ar trebui sa sari la profii, deca nu ma insel. Oricum nu cred ca se uita nimeni ce ai in masina, dar daca scoti un timp prea bun la Street s-ar putea sa-ti faca o evaloare dupa o constestatie depusa de vre-un nemultumit pe care l-ai intrecut...

Paste Fericit si sa ne vedem cu bine la Arad...
__________________
LauX_LauX_LauX is offline   Reply With Quote
Old 25-04-11, 21:04   #261
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Ce sa zic .....ar fi pacat sa tai rollbaru ,acum ca lai si montat ,da nici o drama nu e daca vrei sa faci asta ....poate reusesti sa il scoti pe sectiuni si le inlocuiesti cand il montezi inapoi.
S-au ....lasi rollbaru-l in masina ..,dai cheleala bruta si vi alaturi de mine la PROFI ,e mai palpitant si totodata vezi si timpi reali in setupul actual ,oricum masina acum nemaiavand nimic in comun cu un banal civic .
__________________
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 25-04-11, 21:39   #262
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Nu stiu ce sa fac ma mai gandesc cateva zile dar cred ca o sal dau jos ca si asa nu mai aud nimic in ea sus an ture astazi fusai pe la Bucuresti si pe la 262 nu mai puteam de urechi zurzii la drumu asta dar ce sa spun si placerea este doar una fuge rau masina ma luai cu un Maserati Qattroporte de la 170 la ora pana la 250 nu putea sa ma ajunga statea la 3 masini de mine radeam ca bou singur in masina ma oprira sa vorbeasca cu mine se mirau de parca aveam cine stie ce masina la antoarcere facui cateva poze dar doar 254 la ora ca tipa rau gagicamea ca o dor urechile si ajungeam si masinile din fata si se oprea greu e rau cu franele astea dar o sa le schimb asa ca sant multumit rau de masina 262 astazi si mai aveam 600 de ture ajung undeva la 275 zic eu dar nu prea ai pe unde pe la noi ,prindeam si cu b16 250 dar mai greu asta zici ca este motocicleta asa se tureaza ma distrai frumos astazi
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 04:13   #263
TM92VIC

Stage 5
 
TM92VIC's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 753
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Nu stiu ce sa fac ma mai gandesc cateva zile dar cred ca o sal dau jos ca si asa nu mai aud nimic in ea sus an ture astazi fusai pe la Bucuresti si pe la 262 nu mai puteam de urechi zurzii la drumu asta dar ce sa spun si placerea este doar una fuge rau masina ma luai cu un Maserati Qattroporte de la 170 la ora pana la 250 nu putea sa ma ajunga statea la 3 masini de mine radeam ca bou singur in masina ma oprira sa vorbeasca cu mine se mirau de parca aveam cine stie ce masina la antoarcere facui cateva poze dar doar 254 la ora ca tipa rau gagicamea ca o dor urechile si ajungeam si masinile din fata si se oprea greu e rau cu franele astea dar o sa le schimb asa ca sant multumit rau de masina 262 astazi si mai aveam 600 de ture ajung undeva la 275 zic eu dar nu prea ai pe unde pe la noi ,prindeam si cu b16 250 dar mai greu asta zici ca este motocicleta asa se tureaza ma distrai frumos astazi
) eu i-am dat la b16 230 si eu zic ca mai mergea da numai aveam unde sa`i dau ca venea sat :P ... bafta cu masina ! te astept la Arad posibil sa ma inscriu si eu
TM92VIC is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 04:52   #264
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Felicitari !

un filmulet pe cand???
daffy duck™ is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 14:02   #265
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

O sa fac ,sant tare suparat schimbai bucsile alea si lasai masina jos iar ca am si ridicato cand am fost la Bucuresti si nu mai aveam nicio problema mergea perfect in curbe totu bine si acum ca schimbai alea o lasai jos si iar acceasi problema in curbe sau la hopuri freaca ceva dar nu atinge an carenaje sau in ceva ca nu lasa urme pe nicaieri oare ce sa fie creca este ceva de la planetare dar pe loc drept merge perfect orice viteza as avea si in curbe la mers usor pana in 60 la ora nu face nimic mia dat de cap
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 14:05   #266
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by TM92VIC View Post
) eu i-am dat la b16 230 si eu zic ca mai mergea da numai aveam unde sa`i dau ca venea sat :P ... bafta cu masina ! te astept la Arad posibil sa ma inscriu si eu
stiu merge si b16 eu iam dat 250 la al meu cand am fost la mare dar nu ia asa ca asta repede asta creste repede bafta cu masina
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 14:48   #267
chillii

Stage 5
 
chillii's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 465
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

frumos proiect si succes in continuare cu swapul..grija mare cu joaca la viteze asa mari!!numa bine si ne vedem la arad
chillii is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 19:23   #268
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Quote:
Originally Posted by chillii View Post
frumos proiect si succes in continuare cu swapul..grija mare cu joaca la viteze asa mari!!numa bine si ne vedem la arad
multumesc si ne vedem cu siguranta la Arad ,schimbai si bujiile an afarsit cele vechi aveau 70 000 km erau originale ale masini denso si le schimbai cu NGK LASER IRIDIUM ifr7g 11ks 7746 cam scumpe 115 euroi
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 18:03   #269
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Reusii sa pun plasticele in masina fara sa dau rolbaru jos le cam rupsai dar vin bine mai am nevoie de banchete si gata este ca de fabrica doar ca are rolbar
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 15:23   #270
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default re: '97 Civic EK (swap K20)

Tare proiectu.
Vad ca toti veniti la Arad . Sa va luati umbrele ...
!41! is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -