Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HYUNDAI > Masina mea Hyundai

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-01-08, 21:33   #31
nedy_br

Stage 4
 
nedy_br's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 216
Member of:
[Hyundai]
Default Re: un accent nou noutz

Quote:
Originally Posted by skoda boy View Post
Parerea mea este ca accentul este o masina de familie de plecat cu ea in excursii etc...nu cred ca este masina de tuning pentru ca nu are forma necesara..(parere personala)...si eu as fi curios sa vad cum face 1.5 un 320...
) la pret sta mult mai bine ! dar haideti sa nu mai fecem comparatie !!
nedy_br is offline  
Old 23-01-08, 18:45   #32
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: un accent nou noutz

nu ai cum sa compari bmw cu hyunday
intreaba orice pushti ce masina isi doreste la 18 ani , iti spun eu ca majoritatea zic BMW
iar 1,5crdi nu o sa faca niciodata un 320
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline  
Old 23-01-08, 23:37   #33
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: un accent nou noutz

hyundai, daca tot va lansati in afirmatii macar folositi denumirile cum trebuie, nu?

ce zici tu acolo e irelevant, denota doar superficialitate, ce te faci daca-ti dau peste cap statistica aia de zic honda sau nissan.

ps: 1,5 crdi cu soft face sigur 320d.
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"
tre is offline  
Old 28-01-08, 13:36   #34
icekjr

Stock
 
icekjr's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5
Member of:
[Hyundai]
Default Re: un accent nou noutz

am avut si eu un accent 1.4 - 97HP - skimbasem filtru de aer, si skimbasem debitmetru o dusesem la 100 HP se infingea frumos bine la sprint`uri am avut cateva winnings la liniutze acum astept un 1.6 full :P frumos ala negru de pe prima pagina
icekjr is offline  
Old 28-01-08, 14:44   #35
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: un accent nou noutz

CA sa nu ziceti k sunt panarama si k tot ce am spus am mintit cum fac multi de pe forumul 4tuning.......masina a primit skimbator sport issota si folie omologata kre a fost un chilipir.......
@hot ice-intr-o zi knd ai timp si kef da-mi add pe mess tuning_br17mvr....si poate ne si vdm aici la bucuresti
VA salut si va rog frumos mai usor cu offtopicul, adminii nu prea isi fac treaba!!!!
mad_mario is offline  
Old 28-01-08, 16:42   #36
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: un accent nou noutz

Si eu te rog frumos sa scrii in limba romana pe acest forum.Adminii isi fac treaba, dar aici nu este treaba lor ci a moderatorilor.
ERY is offline  
Old 29-01-08, 14:32   #37
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: un accent nou noutz

Salut,imi cer scuze dak te-ai simtit jignit intr-un fel sau altul, dar tot ce am vrut a fost sa se faca curatenie pe topicul meu .
Si inca ceva, nu cred ca sunt asa de prost incat sa nu stiu sa scriu ,ca atare postul acesta am incercat sa-l scriu fara greseli si mai ales fara prescurtari ,cred ca acestea te-au deranjat.Te salut si iti doresc o zi buna !
mad_mario is offline  
Old 29-01-08, 14:47   #38
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: un accent nou noutz

knd, kek, k, vdm, skimbator, kre, nu sunt cuvinte din limba romana. La asta m-am referit.Exista un topic in acest sens unde se dezbate respectiva problema https://forum.4tuning.ro/41-4tuning-ro-noutati-sugestii-reclamatii/55109-esential-scrie-corect-limba-romana.html. Despre off topic si curatenia sectiunii numai trebuie sa iti faci griji, o sa ma ocup personal de acest lucru incepind de azi.

PS. Nu m-am simtit jignit.
__________________
ERY is offline  
Old 01-02-08, 00:43   #39
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: un accent nou noutz

@mario: Frumos Accent-ul, te invidiez pentru motor!
In general, despre Hyundai mi-am facut o parere foarte buna, am cumparat un Getz nou in 2004 si ma asteptam la foarte putin de la el, avand in vedere pretul relativ mic si reputatia de "masina saracului" in Asia. Il folosesc si in prezent fara probleme, i-am schimbat doar un disc de ambreiaj si consumabile, in rest nimic.

Pentru cel care se plangea de consum de 6-7% cu motor de ~100CP, frate, esti chiar absurd, nu te supara! Mie imi consuma un motor de 1.1 aproape 8% pe autostrada, in conditii de mers normal, iar in oras se apropie de 9% lejer.
Un prieten cu un Ford Focus se plangea ca ii consuma 12-13% la ~50 de mii de km, cu motor de 1.6 16V...pe el il inteleg, dar pe tine nu!

Accent-ul in general nu mi se pare o masina cu potential de tuning, dar cu putin bun-gust poate iesi ceva frumos din el! Ati vazut cu totii ca pana si Matizul poate arata bine cu un set de jante, folie, stopuri etc.

Comparatia cu BMW-ul 320d mi se pare aberanta, eu am mers cu asa ceva si nu cred ca se compara...mai precis, nu cred ca 1.5 crdi-ul de la Accent ar putea avea un consum instant de 23% de asemenea cuplul e mult mai mare la BMW, diferenta de masa nu e enorma...ar merita facuta o liniuta (sau macar o comparatie de specificatii), ca sa se faca liniste pe tema asta

Scuze pentru off-topic! Dau o bere cand ne vedem! (si-asa mai sunt dator de-atunci cu volanul...)
Bafta la modificari! Inainte sa cumperi una-alta, poti cere niste pareri aici, sunt convins ca unele iti pot fi de real ajutor!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 01-02-08, 17:00   #40
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: un accent nou noutz

1.cu bere nu inteleg...si nici cu off-topicul
2.azi mi-am pus pedale sport bleu care sunt superbe,
2.cred ca am rupt si eu discu in 3 pentru pentrau ca imi cam scartaie
4.multumesc mult quick nu are potential mare de tuning dar cu folie si jenti ii sta bine o sa pun cat pot de repede o poza cu ea interior exterior sa vedeti in ce stare se afla
5.ca si quick am si un tico, care este de vanzare pentru ca nu imi permit 2 masini si trebuie sa fac naveta braila bucuresti iar tico nu este o masina de plecat din saptamana in saptamana,iar consumu comparatie nu am cu ce sa fac nu am stat sa-i fac consumu nu sunt persoana care sa mearga cu 80 ca sa nu imi consume.E normal sa consume pentru ca e si ea un suflet mare care dezvolta 97 cp fuge se infige nu te face de ras la stop(ultima liniuta a fost cu un minni one cu o fata la volan,dar o calca grav si din pacate am lasat-o in urma )
mad_mario is offline  
Old 01-02-08, 17:23   #41
audi200cc

Stage 2
 
audi200cc's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 28
Default Re: un accent nou noutz

super masina ...ink o idee dak tu consideri k e buna..cred eu k niste jante mai mari ar schimba mult aspectul..asa pare..qm sa zik..park sta pe butuci..asta e parerea mea..dak consideri k ar trebui ....
audi200cc is offline  
Old 01-02-08, 18:02   #42
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: un accent nou noutz

audi200cc te rog frumos sa scrii in limba romana pe acest forum. Fara ink, dak, qm,park ...
ERY is offline  
Old 01-02-08, 18:50   #43
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: un accent nou noutz

@audi masina e foarte buna pentru mine,iar jentele vor veni si el dar dupa bac deocamdata usor usor pentru ca nu imi permit si decat sa cumpar unele proste sau sa-mi pun unele numai asa sa am jante....mai bine astept.Visul meu e sa-mi pun borbet-uri de urs pe 16' 7 fata 9j spate dar asta poate la vara si daca le pot omologa altfel imi tunez capacele)=)))
mad_mario is offline  
Old 02-02-08, 00:48   #44
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: un accent nou noutz

Quote:
Originally Posted by mad_mario View Post
1.cu bere nu inteleg...si nici cu off-topicul
Mai devreme ai spus sa nu mai facem off-topic, iar eu am deviat de la subiect...pentru asta ma simt dator cu inca o bere ("VA salut si va rog frumos mai usor cu offtopicul..." - asta ai spus tu cu cateva posturi mai sus); cat despre chestia cu volanul, nu stiu daca iti mai amintesti, dar am avut nevoie de ajutor ca sa montez volanul, iar tu mi-ai spus cum....si pe baza la ce mi-ai scris tu, am reusit sa-l montez singur).
PS: daca vreodata vei avea nevoie de un set de arcuri sport, sa ma contactezi (in caz ca nu gasesti in tara).
Inca o data, multa bafta cu BAC-ul! Ne vedem la Bucuresti la show-ul de pe 1 aprilie, adica mai exact pe 15 martie
quick_5hifter is offline  
Old 02-02-08, 18:25   #45
mad_mario
Hyundai Driver

Stage 5
 
mad_mario's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,970
Member of:
[Hyundai]
Default Re: un accent nou noutz

acum am inteles,nu ai facut off-topic cu volanul imi aduc aminte acum si era normal sa te ajut cu un sfat pentru ca nu pot sa ma abtin daca stiu despre ce e vorba ,legat de arcuri vreau dar cand voi avea bani,dar acum in plan am o cotiera originala care o sa ma ajunga 250 ron deci mai am de strans
De intalnit ne intalnim ne intalnim si pe 1 dar daca e imi lasi un offfline si ne vdm si mai devreme
mad_mario is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -