Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MAZDA > Masina mea Mazda

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-06, 06:55   #61
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Mersi mult Sebastian, si ma bucur sa vad ca la nevoie oamenii se pot si ajuta intre ei.. oricum impartim aceeasi pasiune pt masini si nu cred ca e relevant cine pe ce loc este atata timp cat o facem pt fun...

Chiar sunt impresionat.. asta nu inseamna ca iti dau avans sau ceva la cursa..
Eu incerc sa fiu corect si intransigent.
Acest fapt pe unii ii irita si imi sar in cap.
Dar hai sa ne vedem noi de ale noastre si sa vedem ce iese.
Acum se lucreaza la un proiect special un BME m3 e46 de cca 1100-1200ps cu tractiune spate si va face suta in cca 3,2 secunde.
O sa vedeti daca si cand va fi gata.
Va fi cea mai puternica masina de strada.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-06, 12:07   #62
EuGenius

Stage 3
 
EuGenius's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 165
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

MERCI SEBASTIAN .. astept sa dea drumul astia la vama..pt ca iti dai seama nu o pot inmatricula..acum..shi asha nu stiu ce legi vor fi..credeti ca se vor scoate taxele shi va ramane doar tva ul?
__________________
La Omul sarac nici CAII(putere) nu trag...
EuGenius is offline   Reply With Quote
Old 14-02-06, 07:07   #63
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EuGenius\"
MERCI SEBASTIAN .. astept sa dea drumul astia la vama..pt ca iti dai seama nu o pot inmatricula..acum..shi asha nu stiu ce legi vor fi..credeti ca se vor scoate taxele shi va ramane doar tva ul?
Taxa tva si accize care sunt demolator de mari sau vor deveni oricum si acuma sunt pt mana a doua.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 14-02-06, 20:24   #64
EuGenius

Stage 3
 
EuGenius's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 165
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

chiar era unul aseara pe tvri shi a zis-o taxele raman,ce se va schimba va fi doar ce va decide rar ul din ce an sa se aduca sau cu ce euro... ft nasol..multi credeau ca dispar taxele shi faze de-astea..shi vor economisi bani prin vara cand cica se va da drumul..mi-a zis cineva ca e deja publicata pe un site oficial de la ministerul nu stiu care,o chestie in genul asta..dac stiti careva spuneti-ne shi noua...thx
EuGenius is offline   Reply With Quote
Old 15-02-06, 09:49   #65
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EuGenius\"
chiar era unul aseara pe tvri shi a zis-o taxele raman,ce se va schimba va fi doar ce va decide rar ul din ce an sa se aduca sau cu ce euro... ft nasol..multi credeau ca dispar taxele shi faze de-astea..shi vor economisi bani prin vara cand cica se va da drumul..mi-a zis cineva ca e deja publicata pe un site oficial de la ministerul nu stiu care,o chestie in genul asta..dac stiti careva spuneti-ne shi noua...thx
Mai oameni buni nu mai vorbiti sa va aflati in treaba.
Nu sunt taxe vamale la masinile europene nici acum. Taxele vamale dispar restul nu au cum sa dispara si pot chiar sa creasca.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-02-06, 13:26   #66
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Da sunt f sigur ca masinile functionau corect si sunt sigur ca oamenii stiau ce fac la volan, pt marea majoritate am dovezi filmulete.. pe care din pacate nu le-am putut incarca aici pe forum...

Am luat locul 3 la constanta in 2004 cred si am batut clio sport atunci.... si pt cultura ta generala nu sunt unul din ala cu \"senzatii\" daca ma dau cu cineva e pe bune..... ai condus vredata mx6 ??????? fa-o si dupa aia mai vb....

Masinile sunt masini proiect exact cum e si subaru lui sebi, adica nu te opresti niciodata din modificat.....

Nu prea inteleg care e treaba ta cu provocarea dintre mine si sebi ... dar ma rog,.... oricum tin sa te asigur ca o sa onorez provocarea ba mai mult vad ca esti SLK AMG asa ca esti invitatul meu la start daca chiar ai masina daca e masina la care visezi imi pare rau pt tine.... aa inca ceva poate o facem pe masini sau ceva..?????

Cat despre modificarile care le am eu la masina.... banuiesc ca vb din lunga ta experienta in Rx7 care evident este o masina pe care o cunosti foarte bine la fel ca si mx6-le de altfel, si stii cum merge cum se comporta cu anumite modificari ... nu ????
Iar daca ai fi citit cu atentie ai fi constatat ca am mentionat astea sunt cateva din modificarile facute la masina mea... Anyway.... idea e ca sunt foarte curios ce stie amg-ul ala care are pretentia de masina sport nu ???

Acu sa te vad pe tine cum o sa \"onorez\"..........
Am fost de acord cu provocarea ta, dar se pare ca m-am pripit, sper totusi sa ai o masina competitiva.
Masina mea este poate un proiect dar functional si performeaza f bine si in faza actuala.

Apropo la ce concurs ai participat la CT?
Nu cred ca ai reusit sa termini cei 400m in fata multor masini din cele declarate de tine anterior. Nu te supara dar asta e parerea mea.
Cata dreptate aveam!

https://forum.4tuning.ro/viewtopic.ph...asc&highlight=
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 02:05   #67
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Era ironic ce a zis mx6 ....
SFW is offline   Reply With Quote
Old 24-02-06, 23:22   #68
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default

si rx7 are motor de tip wankel?

si astia se laudau ca rx8 e exclusiv...

oricum, bafta si s-o stapanesti sanatos!
momo is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 00:35   #69
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default pt. florin

salut Florin! ma bucur sa te gasesc pe forum,ca nu te-am vazut de mult. cel mai mult ma bucur pt. tine ca ai facut primul pas catre indeplinirea visurilor tale si ti-ai cumparat rx 7-le.sper sa nu stai prea mult pe'acolo pt. ca de cand ai plecat nu mai ai cu cine sa mai iesi la o distractie.la noi merge treaba ,lucrarile se fac tot pe baza de programare,e de lucru cat china si incepe incet sa se inteleaga notiunea de -tuning-. cu respect Robi (prostreet tuning) p.s. te asteptam acasa!!!
protuning is offline   Reply With Quote
Old 26-02-06, 08:28   #70
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SFW\"
Era ironic ce a zis mx6 ....
Am inteles exact mesajul, insa eu nu puneam sub semnul intrebarii decat posibilitatea ca masina sa fie realmente mult mai rea ca una de serie.
Am vazut prea multi agarici care sustin multe, dar fara acoperire asa ca...
Sa-si permita sa fie ironic cand va demonstra ceva, pana atunci sa stea in banca lui si sa munceasca la masina.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 09:28   #71
SmK
Road Runners Member

Stage 3
 
SmK's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 120
Member of:
[RR]
[2 Roti]
Default

[quote: momo wrote: ]
si rx7 are motor de tip wankel?

si astia se laudau ca rx8 e exclusiv... [/quote]



Prima oara cand am vazut un Rotary era intr-un almanah auto de prin 70 si ceva, pe un concept Braq M Turbo sau asa ceva, care a ajuns sa fie M1 de la BMW, facut impreuna cu Mercedes. Culmea ca acum cand caut pe net modelul respectiv nu are Rotary (tre sa caut almanahu ala, ca-l am prin beci). La Mazda Rx1 sau Rx2 nu stiu sigur daca e sau nu rotary, dar la Rx3 facea o gramada de reclama la Rotativ. . . si au mai folosit si altii (Studebaker-u avea un motor de vreo 2000cmc- aprox echivalentul la 4000cmc la motoarele normale, da o dat kics din cauza consumului) . . .
__________________
Burn rubber, not your soul..
SmK is offline   Reply With Quote
Old 21-03-06, 20:39   #72
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a

mdeah... indiscutabil Mx6, bravo si bafta la montat!
momo is offline   Reply With Quote
Old 26-03-06, 11:57   #73
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a

Cateva poze cu prietenii mei din africa de sud
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAGE_00035.jpg
Views:	262
Size:	50.0 KB
ID:	79422   Click image for larger version

Name:	IMAGE_00047.jpg
Views:	251
Size:	43.7 KB
ID:	79423   Click image for larger version

Name:	IMAGE_00069.jpg
Views:	261
Size:	32.6 KB
ID:	79424  

Click image for larger version

Name:	IMAGE_00071.jpg
Views:	230
Size:	33.4 KB
ID:	79425   Click image for larger version

Name:	IMAGE_00073.jpg
Views:	281
Size:	33.1 KB
ID:	79426  
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 26-03-06, 12:07   #74
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a

....................
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAGE_00030.jpg
Views:	174
Size:	48.0 KB
ID:	79428   Click image for larger version

Name:	25-02-06_1331.jpg
Views:	288
Size:	18.6 KB
ID:	79429   Click image for larger version

Name:	IMAGE_00033.jpg
Views:	197
Size:	51.3 KB
ID:	79430  

Click image for larger version

Name:	IMAGE_00036.jpg
Views:	234
Size:	46.8 KB
ID:	79431  
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 26-03-06, 12:22   #75
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: mazda mx6 & mazda rx7 gen3-a

in ordinea pozelor

1- fiat x19 cu motor honda v-tec 10sec. car
2- busa de drag ... 7.8sec la 400m
3- ford siera drag car 8,9sec la 400m
4- nisssan 1400 bakie 10,8 sec la 400m
5- pt pasionatii de beemere, ursuletele scot in jur de 11sec pe cand M-ul scoate 14 )
6- american muscle ...
7- asta am pus-o din gresala eu cu mitsubishi L 200 ..
8- dragster 5-6sec la 400m
9- rx8 pipe car caroserie de carbon care cantareste 30kg motor de rx7 13b peste 700de cai nu au putut sa vada cat peste pt ca daca accelerau mai tare puscau cauciucurile pe dyno .. masina alearga 9,1 sec dar au terminat-o numai de vreo luna si inca o mai regleaza .... tipii se numesc super test performance si sunt cei mai tari la rotative din africa de sud, ei imi pregatesc turbo kitul cu turbonetics bb T66, si de la ei ma aprovizionez cu piese

Inainte de rx8 au avut un rx2 cu motor 20b cu trei rotoare pe care l-au facut praf in decembrie pe pista de drag. Cu masina respectiva detineau recordul in africa de sud de 8,7 sec la 400m viteza la 400m 240km/h.

Va atasez filmuletu cu accidentul.... in viteza a treia cam la 60m de la start ... sa speram ca nu se va intampla niciodata asa ceva in romania la curse cu toti spectatorii gramada pe marginea pistei ...
Attached Files
File Type: 3gp CRASH.3gp (134.8 KB, 210 views)
__________________
Tengu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -