Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MAZDA > Masina mea Mazda

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-06, 18:24   #16
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

iti doresc multa bafta si sa le stapanesti sanatos..

cum se comporta nissanu ??

esti multumit de performante????

e ala de 280 hp???

ceva timipi ceva 0-100, 400m ???

Tengu is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 10:41   #17
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"amadeus_and\"
Cea rosie e Supra MK3...mai am una MK2...plus 300zx...
Imi lipseste rx7 si 3000gt sa completez colectia...
Supra aia nu se cheama cumva CELICA SUPRA?
slkamg is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 10:43   #18
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Lista de victime pt mx6

golf 3 vr6, opel astra GSI, pontiac trans am 5,7 V8, bmw 325i ursulet, 330i ursulet, 325i pisicuta, 325i modelul nou, 530i model 2002, 540i model 96, 645i modelul nou (asta a fost la legale in Satu Mare, L-am facut de doua ori...), renault clio sport, hyundai coupe si modelul nou si modelul mai vechi 97, mitsubishi eclipse model 93, honda crx 1.5 V-tech, peugeot 406 coupe motorul de 2 L, golf IV gti cu chip filtru si toba facut in franta, si probabil mai sunt multe de care nu imi amintesc

Am pierdu cu : Opel vectra 2L turbo 4X4 BUB-ul sunt convins ca multi il stiti, calibra 2L 4X4 turbo ... damn opelurile astea turbo... am mai pierdut cu saab 93 aero tunat binishor...
Esti sigur ca acele masini functionau corect si soferi lor stiau sa le conduca? Sau p[oate oameni se deplasau normal si tu ai trait senzatia ca te intreci cu ei depasindu-i in trafic?
Care sunt competitile de unde putem lua referinte despre tot ce tine de palmaresul tau?
Vad ca spui de unele competitii ai si filmulete sau poze?
__________________
fan \\\"LEGAL RACING\\\"
slkamg is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 10:46   #19
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Amandoua sunt masini proiect si mai este cale lunga pana o sa fie gata ...

Dupa cum observati mx6-le are nevoie urgenta de o vopsea..

Are gebti de strada mult mai dragute pe 16\" aste sunt de forja..
Daca masinile sunt in stadiu de proiect de ce te grabesti sa faci provocari pe care nu le poti onora? Aminteste-ti ca l-ai provocat pe Sebastian cu Impreza turbo.
La piesele care le-ai pus mai trebuie sa adaugi multe ca sa fi competitiv.
slkamg is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 13:45   #20
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default

wow ... bv omule .. de unde ai luat rx7-le ?? vreau una , cat ai dat pe ea ?? bv omule .. sa le stapanesti sanatos
wlady is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 16:56   #21
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Da sunt f sigur ca masinile functionau corect si sunt sigur ca oamenii stiau ce fac la volan, pt marea majoritate am dovezi filmulete.. pe care din pacate nu le-am putut incarca aici pe forum...

Am luat locul 3 la constanta in 2004 cred si am batut clio sport atunci.... si pt cultura ta generala nu sunt unul din ala cu \"senzatii\" daca ma dau cu cineva e pe bune..... ai condus vredata mx6 ??????? fa-o si dupa aia mai vb....

Masinile sunt masini proiect exact cum e si subaru lui sebi, adica nu te opresti niciodata din modificat.....

Nu prea inteleg care e treaba ta cu provocarea dintre mine si sebi ... dar ma rog,.... oricum tin sa te asigur ca o sa onorez provocarea ba mai mult vad ca esti SLK AMG asa ca esti invitatul meu la start daca chiar ai masina daca e masina la care visezi imi pare rau pt tine.... aa inca ceva poate o facem pe masini sau ceva..?????

Cat despre modificarile care le am eu la masina.... banuiesc ca vb din lunga ta experienta in Rx7 care evident este o masina pe care o cunosti foarte bine la fel ca si mx6-le de altfel, si stii cum merge cum se comporta cu anumite modificari ... nu ????
Iar daca ai fi citit cu atentie ai fi constatat ca am mentionat astea sunt cateva din modificarile facute la masina mea... Anyway.... idea e ca sunt foarte curios ce stie amg-ul ala care are pretentia de masina sport nu ???

Acu sa te vad pe tine cum o sa \"onorez\"..........
__________________
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 17:03   #22
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default

Razboiul clonelor...intoarcerea fantomei...

1: Am si Celica Supra denumita si Supra MK2 sau Celica XX, si Supra...
2: Sebastian a primit foarte multe provocari, dar nu a onorat nici una...asa ca nu mai comenta...
3: Din cate vezi...proiect e doar caroseria...ce e sub capota conteaza...

Nissanul e momentan aspirat cu 220 de cai, si ii pregatim un motor twin-turbo... despre performante mai vorbim in vara...acum are doar functia de \"aspirator\"...
__________________
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 17:11   #23
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Nice, cred ca ar trebui sa facem un club de japoneze sa le aratam la cei cu beeemere si mertzane ce inseamna caii japonezi....

Pai eu zic ca neaparat nissanul merita un motor twin turbo...

Te-am intrebat de timpi alea alea pt ca stiu ca masina respectiva mananca pamantul daca e twin turbo... si nici nu costa cat un amg.. ...

daca vrei piese etc spunemi ca iti gasesc in SA ce vrei tu la preturi bune...
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 18:50   #24
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default

Clubul de japoneze e chiar o idee buna...la noi nu se poate face un club bazat pe o singura marca...
Cat despre piese...mai avem 3 masini complete...si inafara de a mea mai este pregatita inca una...tot cu 2 locuri...dar este tt de fabrica, deci are si HICAS(directie pe 4 roti), care la mine lipseste...
Cautam acum solutii sa punem puterea pe asfalt...e greu sa pleci repede fara aderenta, ptr ca masina e destul de grea...are 1600 de kg...
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 18:52   #25
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default

SA ce inseamna...South Africa???
amadeus_and is offline   Reply With Quote
Old 07-02-06, 23:48   #26
axela

Stage 5
 
axela's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 433
Default

sal...............sunt alex din buc cu rx7 gen a doua...............ar fii chiar marfa un club japonez .
Ar fii chiar tare......Oricum vad ca va pricepeti la motoare asa ca va cer si eu sfatul.....as dori un motor pt a mea masina ...PESTE 2000CC SI TURBO SAU TT.dati sfaturi.....am un topik la masina mea la mazda rx 7...

ma bucur ca si tu esti pasionat de japoneze si eu dupa cum vezi sunt fanul japonismelor
__________________
www.japanteam.ro
axela is offline   Reply With Quote
Old 08-02-06, 00:30   #27
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"amadeus_and\"
Razboiul clonelor...intoarcerea fantomei...

1: Am si Celica Supra denumita si Supra MK2 sau Celica XX, si Supra...
2: Sebastian a primit foarte multe provocari, dar nu a onorat nici una...asa ca nu mai comenta...
3: Din cate vezi...proiect e doar caroseria...ce e sub capota conteaza...

Nissanul e momentan aspirat cu 220 de cai, si ii pregatim un motor twin-turbo... despre performante mai vorbim in vara...acum are doar functia de \"aspirator\"...
Domnule nu mai spune prosti cu clonele, daca nu cunosti tu persoana sunt destui care o cunosc.
Ce am comentat?
Vinde masinile si ia ceva mai pretabil la tuning evcentual mai nou.
RX7 e o varianta ok.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 08-02-06, 00:32   #28
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Da sunt f sigur ca masinile functionau corect si sunt sigur ca oamenii stiau ce fac la volan, pt marea majoritate am dovezi filmulete.. pe care din pacate nu le-am putut incarca aici pe forum...

Am luat locul 3 la constanta in 2004 cred si am batut clio sport atunci.... si pt cultura ta generala nu sunt unul din ala cu \"senzatii\" daca ma dau cu cineva e pe bune..... ai condus vredata mx6 ??????? fa-o si dupa aia mai vb....

Masinile sunt masini proiect exact cum e si subaru lui sebi, adica nu te opresti niciodata din modificat.....

Nu prea inteleg care e treaba ta cu provocarea dintre mine si sebi ... dar ma rog,.... oricum tin sa te asigur ca o sa onorez provocarea ba mai mult vad ca esti SLK AMG asa ca esti invitatul meu la start daca chiar ai masina daca e masina la care visezi imi pare rau pt tine.... aa inca ceva poate o facem pe masini sau ceva..?????

Cat despre modificarile care le am eu la masina.... banuiesc ca vb din lunga ta experienta in Rx7 care evident este o masina pe care o cunosti foarte bine la fel ca si mx6-le de altfel, si stii cum merge cum se comporta cu anumite modificari ... nu ????
Iar daca ai fi citit cu atentie ai fi constatat ca am mentionat astea sunt cateva din modificarile facute la masina mea... Anyway.... idea e ca sunt foarte curios ce stie amg-ul ala care are pretentia de masina sport nu ???

Acu sa te vad pe tine cum o sa \"onorez\"..........
Am fost de acord cu provocarea ta, dar se pare ca m-am pripit, sper totusi sa ai o masina competitiva.
Masina mea este poate un proiect dar functional si performeaza f bine si in faza actuala.

Apropo la ce concurs ai participat la CT?
Nu cred ca ai reusit sa termini cei 400m in fata multor masini din cele declarate de tine anterior. Nu te supara dar asta e parerea mea.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 08-02-06, 10:38   #29
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Pt Sebastian

Pai si eu ce spuneam masina e un proiect rx7-le adica pana la lambo doors si carbon wide body kit mai e cale lunga dar nu iti face probleme in stadiul in care e masina merge perfect si eu sunt f multumit de ea, atat de multumit incat stau la start cu orice masina din romania.....

Cat despre mx6 poate ai indoiele crezi ce vrei dar toate masinile de pe lista au luat-o pe 400m de la mx6 pacat ca eu am internetul prin satelit si up loud-ul merge ca si downloud-ul si numai nu reusesc sa pun filmuletele... ce am cu mine e mx6 vs golf 3 vr6, astra gsi si golf IV gti toate cu modificari usoare filtre sport, tobe si electronica...

La Constanta am castigat in 2004 cursa de pe 2 mai daca imi amintesc bine unde tu ai dat startul si habar nu aveai sa zici la microfon ce masina e.... astra coupe bertone cred ca a fost locul 1 si A3 locul 2.... aaa si am facut gresala sa ma duc cu geamul deschis....

la fel la baia mare am luat locul 3 dupa subarul lui petrusca si calibra turbo.... si la satu mare a fost exact acelasi clasament...subaru, calibra si mx6, asta a fost prin 2004 luna august cred, si aici am facut 645i de doua ori si 540i modelul mai vechi, daca chiar vrei dovezi sunt sigur ca putem da de organizatori care au caseta video


La timisoara am facut 530i cred ca avea nr de buc. MAX nu sunt sigur..., afost cursa aia unde tu ai intors cu frana de mana in fata motociclistilor..

A si a bucuresti am luat-o la diferenta de o juma de masina de la saab 93 turbo aero... am fost putin frustrat dupa cursa si am plecat pt ca stiam ca saabul pe langa ca era turbo mai avea si 210 cai de serie deci nu avea ce sa caute la clasa sub 200cai si in plus avea filtre tobe electronica facuta etc..... dar ce sa zic daca imi amintesc bine tu erai organizatorul deci probabil tu stii cel mai bine ce cauta saabul acolo... a si am uitat sa mentionez cursa a fost pe 1000m si ma ajuns (turbo .. ) chiar pe ultimi metri pt ca pe tot parcursul cursei am fost in fata lui cu doua lungimi de masina cel putin... sunt sigur ca exista filmulet pe undeva...

Si fii serios nu ma supar de loc .... da-mi exemplu concret cu ce masina ai dubii si poate te lamuresc..
Tengu is offline   Reply With Quote
Old 08-02-06, 10:50   #30
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

da SA inseamna South Africa....

Sunt aici supre ca a ta care alearga 11-12sec la sfert de mila ...pacat ca la noi in tara e asa dificil sa construiesti o masina competitiva..

si cum spuneam nu vrea sa zic ca masinile europene ameriicane etc nu sunt masini bune dar eu am o vorba caii japonezi sunt cai japonezi..

si apropo de mx6 pt cei care ma contrazic ii rog sa imi aduca orice masina non japoneza aspirata pana in 200 cai ...mx6-le are 167cai si atunci o sa vedem cum e treaba cu calutii mici si asprii japonezi singurele variante sunt opel speedster si lotus elise ..... dar acolo vb deja despre alt gen de masina...
Tengu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -